صفحه 27 از 150 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 1493
    کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

حرف شما کاملا متین.... درسته، با تلاش زیاد میشه حتی یک طوطی وحشی رو اهلی کرد، چه بسا بشه به حرفشم آورد.... اما توجه کنید دوست عزیز که اینجا با شرایط ایده آل سر و کار نداریم، اینجا یک محیط علمی نیست که بخوایم تمام حقایق رو به راحتی بیان کنیم.... نمیدونم شما تا بحال با این موضوع برخورد داشتین یا نه ولی من با چشم خودم دیدم که کاربر میاد میپرسه : "آیا میشه جوجه گوشتی رو بزرگ کرد؟" بعد یک مدیر در جواب میگه : "بله، اگر خیلی خیلی مواظب باشید و تلاش کنید حتما میشه.".... فکر میکنید نتیجه این توصیه چی میتونه باشه؟.... مسلما طرف با خودش میگه آره من خیلی سعی میکنم و حتما بزرگ میشه.... بعدشم که نمیتونه کلی شاکی میشه.... همونطور که حتما متوجه شدید نباید جای شکی باقی گذاشت وگر نه هرکس که بشنوه با خودش میگه من این کار و میکنم و بعدا هم دل زده میشه

برای همینه که من با اطمینان تمام به کاربر هایی که صرف داشتن یک موجود زنده میرن یک طوطی میخرن و از طرز نوشتارشون کاملا معلومه که حوصله وقت گذاشتن ندارن میگم که این کار رو نکنن.... با اطمینان و قطعیت هم میگم.... باز هم عرض میکنم، حرف شما کاملا درسته و با تلاش و صرف وقت هرکاری میشه کرد، وحشی ترین حیوون ها هم رام میشن اما باید دید که آیا طرف مقابل از پسش برمیآد یا نه و الکی امیدوارش نکنیم.... ترجیح میدادم این بحث در تالار خودش مطرح میشد ولی دسترسی های شما بالاتر از من بود و برای همین همینجا توضیح دادم

با سپاس

به نظر میرسه شما در برابره جواب به کاربر ها بسیار کم طاقت هستید که اینگونه بیان میکنید جملاتتون رو
    بنده بنا به مسائلی حدوده یک سال از پارسی پت دور بودم و متاسفانه با شما اشنایی ندارم
    اینجا یک فروم هست و شما هم در تاپیک پارکیت ها مدیر هستید.
    حال که بنا به هر شرایطی من و شما مدیر هستیم در بخش مربوط به خودمون وظیمون اینه که کاربر رو از هر نوع اتفاقی که در پیش رو خواهد داشت اگاه کنیم و راهنمایی های لازم رو بدیم
    من و شما نمیتونیم در مورده شخص و کاربری با توجه به بیان جملات و پست هاشون از پیش قضاوت کنیم و کاربر رو دارای صلاحیت بدونیم و یا بلعکس
    با عرض پوزش ولی شما وظیفتون هست که به کاربر راهنمایی بدید و در پرورش و تربیت پرندشون کمکشون کنید نه اینکه با دیدن و مطلع شدن از سن و یا شرایط پرندشون بحث رو کاملا به نفع خودتون پیش ببرید و مسئولیت خالی کنید از این امر با بیان چنین جملات قاطعی
    چه کسی گفته فروم علمی نیست و بحث های علمی هم نباید درونش بشه ؟
    پس شما فقط به تجربیات شخصیتون اکتفا میکنید ؟
    در فروم جمعی از تجربیاته شخصی + مطالعه و علم باید در یک مدیر و حتی یک کاربر ساده جمع بشه تا بتونه از عهده ی سوالات هرچند ساده ی کاربران بر بیاد
    جوجه ی گوشتی رو چرا نشه بزرگ کرد ؟
    فقط من و شمایی که اطلاعات کافی داریمو یا کربرانی که اشتیاقه لازم رو دارند میتونیم بزرگشون کنیم یعنی ؟
    من و شما اطلاعاتمون رو از کجا گرفتیم پس ؟
    مطمئنا قبل از ما هم کسانی بودند که چنین تجربیاتی رو در اختیارمون گذاشتند که حال بر فرض بنده در این سایت و چند سایت دیگه بتونم مدیر چنین بخش هایی باشم
    اگر کاربری که هیچ اطلاعاتی از بزرگ کردنه پرنده ( حتی جوجه ی گوشتیش ) رو نداره از شما بپرسه بنده میتونم چنین موجودی رو بزرگ کنم شما با قاطعیت میگید نه ؟
    به نظرتون حتی به قول شما دادنه انگیزه و دلگرمیه الکی میتونه بدتر از این باشه که از همون اول به کاربر بگیم نه شما چنین توانایی رو ندارید ؟
    تا چند سال پیش دقیقا یادمه کاربر ها میومدن میگفتن فلان حیوون رو خریدیم ولی الان شرایط مناسبی ندارند یا مرده و حتی میگفتند قبلا هم چند بار اقدام به خریده چنین حیوونی کردیم ولی همشون مردند اما خوشبختانه الان خیلی از افراد قبل از اقدام به خرید اطلاعات لازم رو کسب میکنند و این من و شما هستیم که باید حداقل تجربیات شخصیمون رو در اختیار کاربر قرار بدیم .
    این کم تحملی شما به عنوانه مسئول یک بخش در جواب به چنین کاربر هایی و بیان با صراحته این موضوع برای بنده جای تعجب بسیاری گذاشته.
    ویرایش توسط hsoonheb : 28th October 2011 در ساعت 09:23 PM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    دوستان عزیز
    این بحث رو در پیغام خصوصی و یا در بخش مباحث مدیران انجمن طوطی سانان دنبال کنید چون خارج از بحث تاپیک هستش

ارادتمند
    ویرایش توسط shellman2008 : 28th October 2011 در ساعت 09:59 PM

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5375
    نظر دوستان در مورد شاه طوطی بنده چیه ؟
    به عنوان نر و جوجه امسال خریدم
    ضمنا برای بر طرف شدن ناهمواری های نوکش چه راه حلی رو توصیه می کنید ؟
    ممنون میشم در این مورد بنده رو راهنمایی کنید تا با درمان دارویی و غذایی مشکلش رو رو رفع کنم .
    ضمنا سر دمش یه کم نا مرتبه,باید تا تو لکی الش بعد از عید صبر کنم ؟
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط OM!D نمایش پست ها
    نظر دوستان در مورد شاه طوطی بنده چیه ؟
    به عنوان نر و جوجه امسال خریدم
    ضمنا برای بر طرف شدن ناهمواری های نوکش چه راه حلی رو توصیه می کنید ؟
    ممنون میشم در این مورد بنده رو راهنمایی کنید تا با درمان دارویی و غذایی مشکلش رو رو رفع کنم .
    ضمنا سر دمش یه کم نا مرتبه,باید تا تو لکی الش بعد از عید صبر کنم ؟
    با تشکر

سلام

به پارسی پت خوش آمدید

با توجه به عکس میشه گفت جوجه شما جوجه امسال و نره...حرف فروشنده درسته
    از رنگ دودی دور چشمش مشخصه که سنش کمه و زیر 1 ساله.این جوجه مال اسفند پارسال تا حد اکثر فروردین امساله

سایز درشت منقار و سرش هم بیشتر به نر میخوره.به احتمال 95% جوجه نره

ترک های روی منقارش نشان دهنده تغذیه بد و فقر کلسیمه...که البته میتونه فقر ویتامین D و در نتیجه عدم جذب کلسیم باشه.
    سبزیجات و میوه ها - پوسته تخم مرغ - کف دریا و ... حاوی کلسیم هستند.برای ویتامین D نیاز به نور آفتاب دارید.در ضمن ماهی بدون روغ و آب پز شده به میزان کم هم منبع مناسبی برای ویتامین D میباشد

بهترین راهی که برای شما وجود داره اینه :
    1.اصلاح غذایی ...
    2.خرید کلسیم محلول در آب شرکت Tabernil
    3.خرید ویتامین ِD3 شرکت تابرنیل

Taberinill بیشتر در مغازه های قناری فروشی و ... پیدا میشه
    در مورد دمش هم نگران نباشید...تابستان سال آینده بعد از پر ریزی دم جدید و زیبایی در میاره.

در ضمن مقدار خیلی خیلی کمی هم لاغره...البته جای نگرانی نیست ولی غذا های نشاسته دار و کربو هیدرات دار مثل ذرت-سیب زمینی پخته - خمیر نان-برنج بدون روغن و ... بیشتر بهش بدید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5375
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

سلام

به پارسی پت خوش آمدید

با توجه به عکس میشه گفت جوجه شما جوجه امسال و نره...حرف فروشنده درسته
    از رنگ دودی دور چشمش مشخصه که سنش کمه و زیر 1 ساله.این جوجه مال اسفند پارسال تا حد اکثر فروردین امساله

سایز درشت منقار و سرش هم بیشتر به نر میخوره.به احتمال 95% جوجه نره

ترک های روی منقارش نشان دهنده تغذیه بد و فقر کلسیمه...که البته میتونه فقر ویتامین D و در نتیجه عدم جذب کلسیم باشه.
    سبزیجات و میوه ها - پوسته تخم مرغ - کف دریا و ... حاوی کلسیم هستند.برای ویتامین D نیاز به نور آفتاب دارید.در ضمن ماهی بدون روغ و آب پز شده به میزان کم هم منبع مناسبی برای ویتامین D میباشد

بهترین راهی که برای شما وجود داره اینه :
    1.اصلاح غذایی ...
    2.خرید کلسیم محلول در آب شرکت Tabernil
    3.خرید ویتامین ِD3 شرکت تابرنیل

Taberinill بیشتر در مغازه های قناری فروشی و ... پیدا میشه
    در مورد دمش هم نگران نباشید...تابستان سال آینده بعد از پر ریزی دم جدید و زیبایی در میاره.

در ضمن مقدار خیلی خیلی کمی هم لاغره...البته جای نگرانی نیست ولی غذا های نشاسته دار و کربو هیدرات دار مثل ذرت-سیب زمینی پخته - خمیر نان-برنج بدون روغن و ... بیشتر بهش بدید

موفق باشید
    بابک آژیده

ممنون جناب آژیده بابت توضیحات کاملتون,حتما رعایت می کنم
    بنده می تونم تو این سن باهاش تمرین حرف زدن کنم دیگه ؟ دیر که نشده ؟
    اگه تمرین رو در رو و غیر حضوری به وسیله صدای ضبط شده همراه باشه حـــدودا چقدر طول میکشه اولین کلمه رو یاد بگیره ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    اگه تمرین رو در رو و غیر حضوری به وسیله صدای ضبط شده همراه باشه حـــدودا چقدر طول میکشه اولین کلمه رو یاد بگیره ؟

سلام
    واسه سخنگویی که وقت داری فعلا اما اولویت اول رو بزار برای رام کردن پرندت
    بزار اول از حضورتون کنارش نترسه و در مرحله ی بعد از دستتون غذا های مختلف رو بگیره و بعد از این مرحله بهتره تمرین رو خودتون انجام بدید و با صدا ی خودتون و پیشش این تمرین ها رو شروع کنید , اینجوری ارتباط پرندتون باهاتون بیشتر شده و بعد ها هم راحت تر میتونید کلمه ها رو بهش یاد بدید , البته گزینه ی استاده از ضبط هم موثر هست ولی چون سن پرندتون کمه بهتره تمرین رو خودتون مستقیما انجام بدید
    اگه تازه خریدید پرندتون رو اول از همه شرایط قفس رو محیا کنید و در جای مناسب قرار بدید و تا چند روز زیاد باهاش کار نداشته باشید و فقط پیشش ( با فاصله البته ) بنشینید , این فاصله هر روز مقداری کمتر از روز قبل باید بشه تا بعد از چند روز راحت کنار قفسش بنشینید ( بهتره فعلا خیلی از رو به رو نزدیک به پرندتون نشید )
    فعلا این کار ها رو و دستور غذایی و دارویی که اقای اژیده گفتند رو انجام بدید
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092

سلام
    پیشنهاد میکنم برای حصول بهترین نتیجه به صدای ضبط شده اکتفا نکنید البته دوستان موثر میدانند ولی نظر شخصی بنده این هست که اثر صدای ضبط شده قابل اعتماد نیست و 100% از تمرینی که پرنده از شما حس میگیره بهتر نتیچه میگیرید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    سلام به همه ی دوستان عزیز
    بالاخره من هم به جمع شاه طوطی دارها پیوستم :smile (3): دلیل اصلیش هم عکس قشنگ آواتار آقای آژیده بود که مدت هاست ما رو قلقلک می داد
    داستان این شاه طوطی خیلی اتفاقی شروع شد و یکی از دوستان این رو برای من پیدا کرد. صاحب قبلی می گفت که اینو سال پیش دی ماه گوشتی خریدم. 100 درصد نره. اولش یه کم صحبت کردیم و آشناتر که شدیم دیدم که آدم خوبیه و هرچی گفته راست بود. خلاصه اینو روز چهارشنبه هفته ی پیش آوردم خونه. کاملاً دستیه، اصلاً گاز نمی گیره (بعضی وقتا یه کم شوخی می کنه)، قار نمی کشه، تو این چند روز چندبار یه سوت باحالی می زنه، صدای شبیه صدای تلفن و تق و تق در رو در میاره و یه قرقرایی هم می کنه.
    از نر بودنش تقریباً مطمئن هستم. طوقش کامل مشخصه (البته کیفیت عکس پایینه درست نیافتاده)، قد و قوارش هم نسبت به شاه طوطی هایی که تا حالا دیدم خیلی خوش استیله (شایدم به چشم من خوشگله :smile (248) اینم عکس آقای شازده

اولین سوالی که دارم اینه که تغذیه اش چی باشه؟؟؟ بصورت کلی راهنمائیم کنید. الآن همه چی بهش می دم در کنار تخمه که غذای اصلیشه. سیب، سیب زمینی، نارنگی شیرین، بیسکوئیت به مقدار کم، ماست خیلی کم، گوجه، کاهو، اسفناج، نخود فرنگی، هویج، ذرت و ... . بعضی وقتا هم می ره سراغ ارزن های عروس هلندیم :smile (34): فقط صاحب قبلیش تاکید کرد که نون و برنج اصلاً بهش نده. درسته؟؟؟
    کف دریا هم براش گذاشتم.

سوال دوم در رابطه با قفسه که عکسش رو گذاشتم. نکته خاصی اگه هست یادآوری کنید ممنون می شم. طبق توصیه ی صاحب قبلیش ساعت 10 شب یه پارچه سفید روش می ندازم، که چون خودم تا 10 سر کار هستم ساعت 11 اینکار رو می کنم. اسباب بازی هم هرچی می زارم نابود می کنه. نمونش رو تو عکس می بینید. چی خوبه براش بگیرم؟؟؟

سوال سوم که از همه مهم تره
    اینه که الآن که 11 ماهست، تمرین صحبت کردن چجوری باشه اصولیه؟؟؟ الآن فقط اسمش رو صدا می کنم و بهش سلام می کنم. کافیه؟؟؟ با توجه به این که از نظر اهلی بودن مشکلی نداره دیگه می خوام رو حرف زدن و کارهای بامزش کار کنم. چه کلماتی رو چجوری بهش بگم و چه کارهای بامزه ای رو می تونه یاد بگیره و چجوری؟؟؟

ببخشید که پست طولانی شد و ممنون از راهنمائیتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز
    بالاخره من هم به جمع شاه طوطی دارها پیوستم :smile (3): دلیل اصلیش هم عکس قشنگ آواتار آقای آژیده بود که مدت هاست ما رو قلقلک می داد
    داستان این شاه طوطی خیلی اتفاقی شروع شد و یکی از دوستان این رو برای من پیدا کرد. صاحب قبلی می گفت که اینو سال پیش دی ماه گوشتی خریدم. 100 درصد نره. اولش یه کم صحبت کردیم و آشناتر که شدیم دیدم که آدم خوبیه و هرچی گفته راست بود. خلاصه اینو روز چهارشنبه هفته ی پیش آوردم خونه. کاملاً دستیه، اصلاً گاز نمی گیره (بعضی وقتا یه کم شوخی می کنه)، قار نمی کشه، تو این چند روز چندبار یه سوت باحالی می زنه، صدای شبیه صدای تلفن و تق و تق در رو در میاره و یه قرقرایی هم می کنه.
    از نر بودنش تقریباً مطمئن هستم. طوقش کامل مشخصه (البته کیفیت عکس پایینه درست نیافتاده)، قد و قوارش هم نسبت به شاه طوطی هایی که تا حالا دیدم خیلی خوش استیله (شایدم به چشم من خوشگله :smile (248) اینم عکس آقای شازده

اولین سوالی که دارم اینه که تغذیه اش چی باشه؟؟؟ بصورت کلی راهنمائیم کنید. الآن همه چی بهش می دم در کنار تخمه که غذای اصلیشه. سیب، سیب زمینی، نارنگی شیرین، بیسکوئیت به مقدار کم، ماست خیلی کم، گوجه، کاهو، اسفناج، نخود فرنگی، هویج، ذرت و ... . بعضی وقتا هم می ره سراغ ارزن های عروس هلندیم :smile (34): فقط صاحب قبلیش تاکید کرد که نون و برنج اصلاً بهش نده. درسته؟؟؟
    کف دریا هم براش گذاشتم.

سوال دوم در رابطه با قفسه که عکسش رو گذاشتم. نکته خاصی اگه هست یادآوری کنید ممنون می شم. طبق توصیه ی صاحب قبلیش ساعت 10 شب یه پارچه سفید روش می ندازم، که چون خودم تا 10 سر کار هستم ساعت 11 اینکار رو می کنم. اسباب بازی هم هرچی می زارم نابود می کنه. نمونش رو تو عکس می بینید. چی خوبه براش بگیرم؟؟؟

سوال سوم که از همه مهم تره
    اینه که الآن که 11 ماهست، تمرین صحبت کردن چجوری باشه اصولیه؟؟؟ الآن فقط اسمش رو صدا می کنم و بهش سلام می کنم. کافیه؟؟؟ با توجه به این که از نظر اهلی بودن مشکلی نداره دیگه می خوام رو حرف زدن و کارهای بامزش کار کنم. چه کلماتی رو چجوری بهش بگم و چه کارهای بامزه ای رو می تونه یاد بگیره و چجوری؟؟؟

ببخشید که پست طولانی شد و ممنون از راهنمائیتون

سلام
    مبارک باشه
    اول از همه چرا گفتید تخمه غذای اصلیشه ؟
    اتفاقا اصلا نباید غذای اصلی رو خشکبار قرار بدید
    از سیب - هویج - کلم بروکلی - سیب زمینی اب پز - میوه جات شیرین و ... میتونید استفاده کنید و در کنارش در روز مقدار بسیار کمی خشکبار بدید ( گردو - بادام - تخمه - فندق و ... البته نه این که همه رو با هم بدید بهش در روز یکدوم رو به میزان کم )
    بیسکوئیت و ماست و گوجه و کاهو رو کلا حذف کنید از غذاییش

چون رام هست و تقریبا سنش داره میرسه که بتونه تقلید سخنگویی کنه شما رو در رو باهاش صحبت کن و فعلا با 2-3 کلمه ی ساده شروع کن
    اگه بتونی بیاریش رو دستت و هر چند ثانیه ( 3 تا 5 ثانیه ) یه کلمه رو به تکرار براش بگی خوبه ( زمان هر تمرین حداقل 5 و حداکثر 15 دقیقه باشه )

قفس هم مناسبه اما اون چوب نشیمنگاه رو خیلی بالا نصب کردی بیارش پایین تر و نزدیک ظرف اب و غذا
    اسباب بازی هایی هم که میزارید مخصوص طوطی سانان نیست میتونی از اسباب بازی های مخصوص که در بازار هست استفاده کنی
    حتما صفحات قبلیه تاپیک رو به دقت بخون

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها

سلام
    مبارک باشه
    اول از همه چرا گفتید تخمه غذای اصلیشه ؟
    اتفاقا اصلا نباید غذای اصلی رو خشکبار قرار بدید
    از سیب - هویج - کلم بروکلی - سیب زمینی اب پز - میوه جات شیرین و ... میتونید استفاده کنید و در کنارش در روز مقدار بسیار کمی خشکبار بدید ( گردو - بادام - تخمه - فندق و ... البته نه این که همه رو با هم بدید بهش در روز یکدوم رو به میزان کم )
    بیسکوئیت و ماست و گوجه و کاهو رو کلا حذف کنید از غذاییش

چون رام هست و تقریبا سنش داره میرسه که بتونه تقلید سخنگویی کنه شما رو در رو باهاش صحبت کن و فعلا با 2-3 کلمه ی ساده شروع کن
    اگه بتونی بیاریش رو دستت و هر چند ثانیه ( 3 تا 5 ثانیه ) یه کلمه رو به تکرار براش بگی خوبه ( زمان هر تمرین حداقل 5 و حداکثر 15 دقیقه باشه )

قفس هم مناسبه اما اون چوب نشیمنگاه رو خیلی بالا نصب کردی بیارش پایین تر و نزدیک ظرف اب و غذا
    اسباب بازی هایی هم که میزارید مخصوص طوطی سانان نیست میتونی از اسباب بازی های مخصوص که در بازار هست استفاده کنی
    حتما صفحات قبلیه تاپیک رو به دقت بخون

موفق باشید

اول ممنون از راهنمائیتون

والله در مورد تخمه تا حالا نمی دونستم که نباید غذای اصلیش باشه، آخه حقیقتش اینه که تا حالا هرچی طوطی دیدم تخمه رو به عنوان غذای اصلیشون می ذاشتن (صاحباشون). پس شاید به خاطر اینه که تخمه هم راحته هم ارزون!!! البته می دونم که دلیل خوبی نیست. باشه عوض کنم. کاهو و گوجه و اینا رو به عنوان غذا نمی دم فقط به عنوان این که تنوع باشه و ویتامین و این حرفا مثلاً هفته ای به بار اونم کم. بیسکوئیت هم شیرینه به عنوان اینکه بهش حال بدم می ذارم بخوره ولی اگه همین مقدار کم هم مضره باشه دیگه نمی دم

برای تمرین صحبت مرسی

چوب رو اگه پایین تر بذارم دمش می خوره به کف قفس واسه اینه که گذاشتم بالا، برای غذا مشکل نداره راحت میاد میشینه لبه ظرفا آب و غذاش رو می خوره

در مورد مطالب پیشین، من در تالارهای دیگه از کاربران فعال هم بودم و خیلی چیزها یاد گرفتم، ولی الآن اونقدر وقتم محدود شده که فرصت استفاده ی کامل از اطلاعات دوستان رو ندارم، اینه که مزاحم شما شدم

دو-سه تا سوال جدید هم دارم:
    صاحب قبلیش می گفت 3 سال طول می کشه تا اون رنگ اصلی و طوق رو نشون بده، درسته؟؟؟

با این که راحت روی دست میاد و بازی می کنه ولی وقتی دستم رو می برم پشتش که ناز و نوازشش کنم قاطی می کنه. این اینطوریه یا کلاً شاه طوطی با ناز کردن میونه ای نداره؟؟؟ چون شنیدم کلاً شاه طوطی های نر خیلی از دستمالی شدن خوششون نمیاد.

یادم رفت بگم، اینو 280 تومن گرفتم. مناسب خریدم؟ خوبه یا نه؟؟؟
    فکر می کنم خوب خریدم، چون جوجه گوشتی می خواستم پارسال بگیرم زیر 150 نبود، از دردسر بزرگ کردن و ریسکش که بگذریم، 50 درصد ممکنه که نر باشه... منم نر می خواستم چون شکل ظاهرش برام مهم بود. همچین موردی به نظر خودم اکازیون بود.
    الان تو اهواز دیگه شاه طوطی معمولی با سن بالا و هیچی هم بلد نیست بگه، دستی هم نیست زیر 350-400 نمی دن.
    تهران چطور؟؟؟

صفحه 27 از 150 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)