[IMG]http://up6.********.com/uploads/13141185191.jpg[/IMG]

دیده بان حقوق حیوانات: احمد رضا لاهیجان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این باره اظهار داشت:

پناهگاه حیات وحش عباس آباد نام چهارمین کتاب آشنایی با زیستگاه‌های یوزپلنگ آسیایی در کشور است که توسط اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نایین تهیه شده و با همکاری و پشتیبانی این اداره کل و دفتر پروژه بین‌المللی حفاظت از یوز پلنگ آسیایی و زیست‌بومهای مرتبط با آن در حال انتشار می‌باشد .

وی افزود: نویسندگی این اثر را حسین اکبری و مهدی جلالپور بر عهده داشته که با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه منتشر می‌شود.

لاهیجان زاده با بیان اینکه در این کتاب ویژگی‌های شاخص و منحصر بفرد پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد، ارزشها و ظرفیتهای این زیست بوم کم‌نظیر که دارای اعتبار ملی و بین‌المللی بوده ارائه شده است، گفت: این اثر قرار است به منظور افزایش دانش همگانی زیست‌محیطی و ارتقای فرهنگ مشارکت عمومی که رکن اصلی حفاظت و بهسازی عرصه‌های زیست محیطی بوده انتشار یابد.

وی ادامه داد: پیش از این نیز کتابهای معرفی مناطق توران، نایبندان طبس و پارک ملی کویر از سوی پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی و ادارات کل استانهای سمنان، خراسان جنوبی و مرکزی منتتشر شده است.

گفتنی است پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد به مساحت۳۹۰ هزار هکتار با سیمای کوهستانی صخره‌ای و تپه ماهوری، دشتی، رودخانه‌ای، سیلابی و ماسه ای می‌باشد و دارای تنوع زیستی فوق‌العاده شامل ۴۲ گونه پستاندار، ۸۵ گونه پرنده بومی، ۱۷۵ گونه پرنده مهاجر، ۳۲ گونه خزنده و انواع بند‌پایان است.


[IMG]http://up6.********.com/uploads/13141187091.jpg[/IMG]