صفحه 37 از 529 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 361 به 370 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa13 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من فروردين 87 يك جوجي طوطي سبز گرفتم كه اول همه چي خوب بود و رشدش هم خوب بود و حتي همون دوران جوجگي اش از اين ور اتاق به اون ور اتاق پرواز مي كرد و چند تا از مجسمه هامون رو هم شكست! حالا بماند... اما الان كه 3 سالشه اصلا بال هاش پر نداره و پرهاي بالش و پشتش زرد پر رنگ و بي كيفيت در مياد و مي ريزه و اصلا نمي تونه حتي بپره به نظر شما بايد چيكا ر كنم؟

عكس ها شو چه جوري بايد بذارم تو سايت تا ببينيد؟
    سلام

تبریک میگم پیوستن به سایت رو بهتون.... ولی ای کاش زود تر میومدی تا کار به اینجا نکشه

همونطوری که شما گفتین عکس لازمه، برای این کار باید عکس رو از یه سایتی "آپلود" کنید، اینطوری سایت مد نظر عکس شما رو میبره توی پایگاه داده خودش و یه لینک ازش به شما میده، شما هم لینکی رو که داده رو میاری میذاری توی پستت و بعد عکس نمایش داده میشه

برای آپلود کردن

1.میتونید از آپلود سنتر سایت استفاده کنید یا میتونید توی گوگل عبارت "سایت آپلود عکس" رو سرچ کنید و چندین سایت رو بهتون نمایش میده، میرید توی یکی از این ها، از گزینه " Browse " وارد کامپیوتر خودتون میشید، عکس رو انتخاب میکنید و دکمه ok و بعدش آپلود رو میزنید، اگه قبل دکمه آپلود یه چک باکسی بود که میگفت "من قوانین رو قبول دارم" اون رو هم تیک میزنید

2. بعد از این کار سایت یکم فکر میکنه و به شما یه سری آدرس میده، اون آدرسی رو که هیچ اضافاتی و علامتی نداره و جلوش نوشته "لینک مستقیم" یا مثل این رو کپی میکنید

3.در ویرایش گر سایت که متن پست رو مینویسین یه گزینه ای به نام "قرار دادن تصویر" وجود داره، روش کلیک میکنید و آدرسی که در مرحله 2 به دست آوردین رو توش کپی میکنید

منتظر عکست هستیم

نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها
    سلام
    برای طوطی ملنگو میخوام قفس بخرم رفتم یه صد مدلی داشت
    گفت برا کاسکو اگه بود باید قفس عالی میگرفتی اما برا این نوع طوطی معمولی بگیر( من که از این حرفش بدم اومد ؛ مگه این نوع طوطی چشونه آخه؟؟؟)
    اگه میشه یه راهنمایی بهم بکنید و یه چندتا عکس از قفسای مناسب برای طوطی سبز

راستی طوطی ملنگو یا شاه طوطی چقدر رشد میکنن؟؟ بزرگ میشن اندازه کاسکو؟؟ آخه فروشنده گفت همین اندازه الانش میمونه( الان طوطی من حدود 3-4 ماهشه)
    مرثی
    سلام

شاه طوطی ها که قد کاسکو میشن ولی ملنگو ها نهایتا چهل پنجاه سانت با احتساب دم.... ولی فکر کنم طوطی شما که دو رگه بود باید بشه شبیه ملنگو، نمیدونم دقیقا بهتره از یکی بپرسید

اگه بشه قد شاه طوطی که قفس کاسکو باید بخرید، از این 1033 ها که عکسش رو پایین میذارم

اما اگه طوطی اون اندازه نشه این قفس ها براش خطرناکن، چون میتونه سرش رو به زور از لا به لای میله ها رد کنه، اگه یادتون باشه من فبلا در این باره توضیح دادم ( ایــنــجــا ).... در این صورت میتونید از قفس های دیگه ای که تو بازار هست و برای عروس و مینا و از این قبیل پرنده ها استفاده میشه استفاده کنید (البته یه هوا بزرگ تر).... از این ها گذشته نمونه چینی و مناسب این قفس های 1033 بعضا قیمتش دو برابر قیمت خود ملنگو هست

من تمام سعیم رو میکنم تا ببینم دو رگه ها چقدری میشن و بهتون خبر میدم

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    ایناهاش پیدا کردم، طوطی های دورگه پاراکیت همگی متوسط میشن مثل ملنگو نهایتش هم 50 سانته پس شما بهتره یه چیزی بین قفس کاسکو و قفس عروس بخرید، تو اون منبعی که پی نوشت پست قبل گذاشتم این دو مدل قفس توضیح داده شدن

مثل اینکه این طوطی ها خیلی کم پیدا میشن چون فقط یه سایت اطلاعاتش رو داشت.... در همین حین که میگشتم چیزای جالب دیگه ای درباره "hybird" ها هم پیدا کردم.... مثلا نژاد دقیق طوطی شما یکی از سه گونه 1. hybrid green یا 2.hybrid greygreen یا 3.hybrid pallid green میتونه باشه ولی به احتمال زیاد مورد اوله و از جفتگیری یک شاه طوطی و ملنگو رگه گرفته (نه نژاد های دیگه پاراکیت مثل alexandri یا hymalayana و...) البته ممکنه والد یا والده هر کدوم ملنگو و شاه طوطی باشن

در این صورت به احتمال زیاد طوطی شما عقیم نیست
    البته بازم باید مواظب باشین چون همه موجودات دورگه سلامت ضعیف تری نسیت به عموزاده هاشون دارن برای همین ممکنه عمر طبیعیشون کم تر باشه و به راحتی مریض بشن

اگر میخواین دقیق معلوم بشه نژاد طوطی شما از کدوم یکی از سه تایی هست که بالا نام بردم یک عکس دقیق و با کیفیت و شفاف بذارید یا اگه نمیتونید مشخصاتشون رو از منبعی که در آوردم چک کنید، البته اگه اونم براتون ممکن نیست بگید خودم براتون مشخصات رو بگم

یه چیز دیگه هم اضافه کنم، بعضی گونه های خالص (غیر دورگه) شباهت زیادی به همخانواده دورگشون دارن، مثل pallid ها و بعضا فقط با تست DNA معلوم میشه در نتیجه به احتمال نسبتا کمی ممکنه طوطی شما اصلا دورگه نباشه ولی من با توجه به پست آقای اژیده و نظر ایشون فرض رو بر دورگه بودنش گذاشتم

منبع ها در www.wanadoo.nl

با سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    ممنون از راهنماییتون
    ببینین این عکسا خوبه؟
    بعد یه سوال , از کجا بفهمم که رشد میکنه یا همین قدر میموته؟ الان که حدود 3 ماهشه این دیگه نهایت رشدشه؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    ممنون از راهنماییتون
    ببینین این عکسا خوبه؟
    بعد یه سوال , از کجا بفهمم که رشد میکنه یا همین قدر میموته؟ الان که حدود 3 ماهشه این دیگه نهایت رشدشه؟؟؟
    [IMG03.jpg[/IMG]

[IMG]hpg[/IMG]

سلام
    دوست خوبم شما قبلا در مورد طوطی تون سوال پرسیده بودید یک تاپیک مجزا برای طوطی شما داشتیم که آقای آژیده بهتون در مورد هیبرید یا دو رگ بودن طوطی تون توضیح دادند.... اگر طوطی شما هیبرید بین ملنگو و شاه طوطی باشه جثه اش به منلگو نزدیک تر خواهد بود هر چند که ممکنه کمی از منلگو درشت تر باشه .... هیچ کدام از ما نمی تونیم دقیق بگیم که اندازه اش چه قدر میشه اما نهایتا یه چیزی بین ملنگو و شاه طوطی خواهد بود آقای داوینچی هم توضیحات کاملی در مورد طوطی تون دادند...
    به هر حال به نظرم که طوطی خیلی بانمکی است .:smile (111):... در مسابقه شرکتش بده ... شاید برنده بشه .....:smile (249):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    ممنون از راهنماییتون
    ببینین این عکسا خوبه؟
    سلام مجدد

با توجه به عکس ها هرچند قطعی نیستن و در تکمیل صحبت های شیکرای عزیر به احتمال 99% طوطی شما:

هیبرید سیتاکیلای سبز ( psittacula hybrid green )
    والد: احتمال بیشتر رینگنک هندی (ملنگو) ( ( psittacula karmeri ( indian )
    والده: احتمال بیشتر الکساندرین (شاه طوطی) ( psittacula eupatria )
    طول پرنده بالغ: 48 تا 50 سانتی متر (با احتساب دم)
    شباهت بیشتر به: والد
    نشانه ها:
    بدن سبز، رنگ خاکستری خیلی کمرنگ در ناحیه سینه، رنگ دم لجنی کم رنگ با انتهای زرد، سبز روشن در کناره های نک، فک بالایی قرمز، فک پایینی قرمز کم رنگ، و اکثرِ دیگر نشانه های عمومی پاراکیت ها

البته بعضی از این نشانه ها زمان بلوغ پیدا میشن ولی چون خیلی کم در این باره مقاله هست دیگه اون رو پیدا نکردم

منبع ها در www.wanadoo.nl

فقط یه خواهشی دارم، آخرین باری که اینطوری به اصطلاح علمی حرف زدم، یکم بزرگنمایی به نظر اومد؛ این بار تاکید میکنم این ها رو از خودم ننوشتم؛ این ها همه فقط ترجمه اند

با سپاس

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام به همگی
    نعنا ملنگوی کوچولویه من رو یادتون هست؟
    الان فکر میکنم 4-5 ماهش باشه
    اینم عکسش

طفلکی جوجوم از اولش مریض بود فکر کنم هنوزم به خاطر آمپول هایی که خورده پرای سینه و گردنش در نیومده
    دمش هم موقع فضولی و از قفس در اومدن گیر کرده لای در و ریخت

ولی دوباره داره در میاد:smile (27):
    پرهای گردنش هم داره یواش یواش در میاد:smile (144):
    خیلی خوب و با مزه است دست میده- بوس میده- تو بغلمون میخوابه
    ولی فقط یه بدی داره خیلی گاز میگیره
    فسقلی وقتی روی قفسش نشسته اگه نزدیکش بشیم گاز میگیره:smile (187):
    کسی میدونه چیکارش میشه کرد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    اینم عکسش

طفلکی جوجوم از اولش مریض بود فکر کنم هنوزم به خاطر آمپول هایی که خورده پرای سینه و گردنش در نیومده

تحريكش نكن فقط همين يعني كاري روكه وقتي انجام ميدي باعث ميشه گاز بگيره انجام نده بعد ازگازگرفتن هم يه كم بهش محل نزار فقط يه كم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    اینم عکسش

سلام

اگه این لینک ها رو مطالعه کنید دیگه کاملا متوجه میشین :

1. گاز گرفتن طوطی و کاسکو / شیکرا

2. بررسی دلایل گاز گرفتن طوطی / سپیده

3. چرا طوطیم مرا گاز گرفت / سپیده

4. برای جلوگیری از گاز گرفتن طوطی چه باید کرد؟ / آبسان

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    این مقاله ها را که خوندم یکم ترسیدم .

سالار با اینکه اهلی نشده ولی هیچ وقت گاز نگرفته . البته گاهی تهدید میکنه و خودش بیشتر میترسه .

من تخمه را با لبم و زبونم نگه میدارم میاد با نوکش میگیره . خیلی هم از نمای رو به رو خوشگله .

اون عکس که توی مقاله چهارمی بود یکم منو ترسوند . ولی خیلی احتمالش کمه منو گاز بگیره .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    این مقاله ها را که خوندم یکم ترسیدم .

سالار با اینکه اهلی نشده ولی هیچ وقت گاز نگرفته . البته گاهی تهدید میکنه و خودش بیشتر میترسه .

من تخمه را با لبم و زبونم نگه میدارم میاد با نوکش میگیره . خیلی هم از نمای رو به رو خوشگله .

اون عکس که توی مقاله چهارمی بود یکم منو ترسوند . ولی خیلی احتمالش کمه منو گاز بگیره .
    سلام
    دوست عزیز طوطی شما که کاز نمیگیره .... بنابراین ترس و بد بینی به خودتون راه ندهید ... خوب کردید که اون مقاله ها را خوندید اما نباید نگران بشید .... مثل این می مونه که یه دکتری نشانه های یه بیماری را بگه بعد شما هی بخوای گردی ببینی اون نشانه ها را داری یا نه و به خودت شک کنی .... افزایش آگاهی نباید باعث بشه که دیگه بد بین بشیم ، نگران بشیم یا بترسیم ... شکر خدا شما مشکلی با طوطی ات نداری ... در عین حال که محتاط هستی ..بیخودی هم نگران نباش...

صفحه 37 از 529 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)