فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: راه‌هاي مقابله با روزمرگي

 1. #1
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  30
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  راه‌هاي مقابله با روزمرگي

  آيا احساس روزمرگي مي‌کنيد؟ دچار روزمرگي شدن مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد. علت آن مي‌تواند مشکلات مالي باشد، از دست دادن کار، تنهايي، خستگي و يا حس عصبانيت از زندگي و راهي که در آن افتاده‌ايد. ممکن است به اين دليل باشد که روزهايتان بسيار پرمشغله است و حتي براي درست غذا خوردن هم وقت نداريد. اما درست قبل از خواب، مي‌نشينيد و با خودتان فکر مي‌کنيد، آيا زندگي اين است؟ اگر چنين وضعيتي داريد، ديگر وقتش رسيده که تغييري بزرگ در زندگيتان ايجاد کنيد.
  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در وبلاگي http://parsamitis.******.com به نشاني آمده است: چطور وقتي دچار روزمرگي شده‌ايد، تغييرات بزرگ در زندگيتان ايجاد کنيد.
  چرا وقتي احساس روزمرگي مي‌کنيد، تغييرات بزرگ اهميت پيدا مي‌کنند: آيا احساس روزمرگي مي‌کنيد؟ دچار روزمرگي شدن مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد. علت آن مي‌تواند مشکلات مالي باشد، از دست دادن کار، تنهايي، خستگي و يا حس عصبانيت از زندگي و راهي که در آن افتاده‌ايد. ممکن است به اين دليل باشد که روزهايتان بسيار پرمشغله است و حتي براي درست غذا خوردن هم وقت نداريد. اما درست قبل از خواب، مي‌نشينيد و با خودتان فکر مي‌کنيد، "آيا زندگي اين است؟" اگر چنين وضعيتي داريد، ديگر وقتش رسيده که تغييري بزرگ در زندگيتان ايجاد کنيد. تغييرات کوچک کافي نيستند. تغيير دادن احساسات يا فعاليت‌هايتان مشکل را حل نمي‌کند. شما به تغييرات بزرگ نياز داريد. تغييرات بزرگ شيوه زندگيتان را تکان مي‌دهد. اين تغييرات اگر درست انجام شوند مي‌تواند انرژي تازه‌اي به زندگيتان دهند و باعث شوند احساس شادي و خوشبختي کنيد و ديدگاهي تازه به زندگي پيدا کنيد. هيچ دليلي ندارد که همچنان در روزمرگي اسير بمانيد. زندگي مي‌تواند بسيار هيجان‌انگيز باشد نبايد آن را از دست بدهيد. حالا بياييد درمورد عناصري از زندگيتان که مستعد تغييرات بزرگ هستند حرف بزنيم. يکي از اينها مي‌تواند دقيقاً همان چيزي باشد که زندگي شما الان به آن نياز دارد.
  چطور کارتان را تغيير دهيد: گرفتار شدن در روزمرگي کار خيلي آسان پيش مي‌آيد. متداول‌ترين وضعيت اين است که براي ساعات طولاني در محيطي که خوب به آن وارد هستيد اما ديگر از آن لذت نمي‌بريد کار کنيد. بدتر از همه اين است که بايد تصور کنيد که اين شما هستيد و اين کاري است که بايد انجام دهيد و تا زمان بازنشستگي با هيچ چيز ديگري نمي‌توانيد فکر کنيد.
  بهترين راه براي غلبه بر اين روزمرگي اين است که کارتان را از يک "کار" به يک "حرفه" تبديل کنيد. کار محدوديت دارد. فقط تا زماني ادامه مي‌يابد که نيروهاي خارجي اجازه آن را بدهند. اما با حرفه شما کاري را انجام مي‌دهيد که مثل بازي مي‌ماند و يک عمر طول مي‌کشد.
  استعدادهاي طبيعي شما چيست؟ چه کساني مي‌توانند از اين استعداد بهره ببرند؟ چه محصولات يا خدماتي مي‌توانيد ارائه کنيد که براي ديگران سودمند باشد؟ چه بخواهيد براي خودتان کار کنيد چه براي ديگران، دوباره متمرکز شدن روي علايق و استعدادهايتان مي‌تواند شما را از اين روزمرگي نجات دهد.
  چطور روابطتان را تغيير دهيد: آيا فرد خاصي در زندگيتان هست که از آمال و آرزوهاي شما حمايت مي‌کند و به شما براي رسيدن به اهدافتان کمک مي‌کند؟ اگر اينطور است که عالي است. ديگر نيازي نيست در اين قسمت تغييري ايجاد کنيد. آيا طرف مقابلتان با سرعت رشد شما پيش نمي‌رود؟ آيا هميشه از شما انتقاد مي‌کند؟ آيا هميشه تحقيرتان مي‌کند و اهداف و آرزوهايتان را احمقانه مي‌پندارد؟ آيا احساس مي‌کنيد دوستتان ندارد و حمايتتان نمي‌کند؟ پس الان وقت شروع يک رابطه تازه است. اول بايد رابطه قبلي را خاتمه دهيد چون آن رابطه هيچ تاثيري بر رشد معنوي و اجتماعي شما ندارد. بعد بايد کسي را پيدا کنيد که بيشتر با شما جور باشد و بتواند در مرحله بعدي زندگي همراهيتان کند. وقتي فرد بهتري را کنار خود داشته باشيد احساس روزمرگي ناخودآگاه از بين خواهد رفت.
  چطور وضعيت ماليتان را تغيير دهيد: اسير مشکلات مالي هستيد؟ قبض‌هاي پرداختي بيشمار به نظر مي‌رسند و هيچ اميدي به آينده نداريد؟ پس اينجا نياز به يک تغيير بزرگ است. اول، روي جاهايي که پولتان را به دست مي‌آوريد و خرج مي‌کنيد کنترل پيدا کنيد. درک کنيد که بين خواست و نياز تفاوت وجود دارد. پول دقيقاً طوري رفتار مي‌کند که شما تصميم بگيريد. بعد اطمينان يابيد که از کاري که براي پول درآوردن انجام مي‌دهيد لذت مي‌بريد. درنتيجه بيشتر مراقب پولتان خواهيد بود. وقتي پولتان را از راهي دربياوريد که علاقه‌اي به آن نداريد، آن را سريعتر خرج خواهيد کرد. مراقبت دخل و خرجتان باشيد. براي راه خرج کردن پولتان و نحوه پس‌انداز کردن آن اهداف جديد تعيين کنيد. بهترين کار اين است که برنامه‌هاي مالي جديدتان را درکنار خانواده مطرح کنيد تا همه بتوانند در آن شرکت داشته باشند. وضعيت مالي شما فقط در شرايطي تغيير مي‌کند که خودتان تغيير کنيد.
  چطور وضعيت سلامتيتان را تغيير دهيد: آيا وضعيت سلامتيتان آنطور که مي‌خواهيد هست؟ آيا انرژي که ‌٢٠ سال پيش داشتيد را هنوز داريد؟ اگر تغييرات بزرگ را در اين عرصه ايجاد کنيد به اينها دست پيدا مي‌کنيد. آيا به طور مرتب ورزش مي‌کنيد و فعاليت فيزيکي داريد؟ آيا سالم غذا مي‌خوريد؟ به اندازه کافي مي‌خوابيد؟ آيا وقت مي‌کنيد که در طول روز چرت کوتاه بزنيد؟ اگر پاسخ شما به بيشتر اين سوال‌ها منفي باشد، اينجا به يک تغيير بزرگ نياز داريد. براي خودتان اهداف جديد تعيين کنيد. شايد يک دو ماراتن فکر بدي نباشد، يا پايين آوردن وزنتان يا هر تصميم ديگري براي شروع. همه ما اگر مراقب سلاميتمان باشيم مي‌توانيم تا ‌١٠٠ سالگي زندگي کنيم. چيزهاي زيادي براي کشف و تجربه کردن در دنيا وجود دارد، پس عمر خود را کوتاه نکنيد. از همين امروز شروع کنيد به سالم زندگي کردن!
  چطور احساساتتان را تغيير دهيد: آيا از اينکه هميشه احساس ناراحتي و افسردگي کنيد خسته شده‌ايد؟ پس به يک تغيير بزرگ در روحيات و احساساتتان نياز داريد. طرز فکرتان و سوالاتي که از خودتان مي‌پرسيد، روحيه شما را تعيين مي‌کند. نوشتن دفترچه خاطرات را شروع کنيد. قبل از خواب به اين سوال پاسخ دهيد، "امروز اين را درمورد خودم ياد گرفتم". اينکار را ‌٣٠ روز انجام دهيد و بعد نوشته‌هايتان را بخوانيد. اين به شما کمک مي‌کند تغييري بزرگ در احساساتتان ايجاد کنيد. وقتي اول صبح از خواب بيدار مي‌شويد به اين سوالات پاسخ دهيد، "چه چيز براي من ممکن است، و من قدردان چه هستم؟". فقط خودتان هستيد که مي‌توانيد وضعيت احساسيتان را تغيير دهيد. سعي نکنيد منتظر بمانيد بقيه اينکار را براي شما بکنند.
  چطور محل سکونتتان را تغيير دهيد: آيا از جايي که زندگي مي‌کنيد خسته شده‌ايد؟ از آنجا نقل‌مکان کنيد. فقط تغييرات بزرگ مي‌تواند اين وضعيت را بهتر کند. شايد از زندگي کردن در يک شهر بزرگ خسته شده‌ايد و سبک زندگي آرامتري را مي‌خواهيد. شايد در حومه شهر زندگي مي‌کنيد و دلتان مي‌خواهد مدتي در شهري بزرگ باشيد. کشور ما نقاط بسيار زياد و متفاوتي براي زندگي کردن دارد و هيچ دليلي ندارد که جايي زندگي کنيد که روحيه‌تان را خراب مي‌کند. با تغيير محل سکونت ممکن است فرصت‌هاي تازه‌اي هم براي زندگي کردن پيدا کنيد.
  چطور عادت‌هايتان را تغيير دهيد: خو گرفتن با عادت‌هاي کهنه خيلي آسان است. تغيير آنها هم کاري دشوار است. آيا عادتي داريد که فکر مي‌کنيد جلوي رشد و پيشرفت شما را گرفته است؟ پس بايد آن تغيير بزرگ را اينجا ايجاد کنيد. راه تغيير عادت‌هاي ناسالم اين است که آنها را با رفتارهايي جديد جايگزين کنيد، رفتارهايي که مفيدتر و سالم‌تر باشند و حال و هواي بهتري به شما بدهند.
  چطور دوستانتان را تغيير دهيد: آيا دوستان خوبي داريد؟ آيا دوستانتان هميشه حامي و پشتيبانتان هستند؟ وقتي با آنهاييد خوش مي‌گذرانيد؟ آيا عقايد و علايق مشترکي با آنها داريد؟ آيا بعد از گذراندن وقت با آنها احساس فوق‌العاده‌اي پيدا مي‌کنيد؟ يا وقتي خانه مي‌آييد در عجبيد که چرا وقتتان را با آنها تلف کرديد؟ اگر در اين زمينه احساس روزمرگي مي‌کنيد، ايجاد تغيير بزرگ در آن بهترين راهکار براي تغيير اين وضعيت است.
  وقتي دچار روزمرگي مي‌شويد، لازم است در زندگيتان تغييرات بزرگ ايجاد کنيد: وقتي احساس روزمرگي مي‌کنيد و احساس مي‌کنيد زندگيتان دچار رکود شده است و هيچ چيز برايتان جالب و هيجان‌آور نيست، به تغييرات بزرگ نياز داريد. ممکن است خيلي‌ها به شما توصيه کنند تغيير بزرگي در زندگيتان ايجاد نکنيد چون ممکن است خطرناک باشد، عملي نباشد و يا احمقانه به نظر برسد. اما يادتان باشد که اين زندگي مال شماست و فقط خودتان مي‌دانيد دقيقاً چه حسي داريد و اين شماييد که قدرت داريد تغييرات مثبت در زندگي خود ايجاد کنيد. آيا در يکي يا چند مورد از جنبه‌هايي که اشاره کرديم گرفتار روزمرگي شده‌ايد؟ پس وقت ايجاد تغييرات بزرگ است. درنتيجه اين تغييرات زندگيتان رنگ و بويي تازه گرفته و حال و هوايتان کاملاً عوض مي‌شود.


 2. #2
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  چرا عادت کردن راحته اما ترک کردنش سخته ؟

 3. #3
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  30
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  میتونیم این سئوال و تو گفتگوی دسته جمعی مطرح کنیم ببینیم چی میشه


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. گوزن زرد ، گونه خاص ايراني
  توسط AR@SH در انجمن تالار سایر حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th May 2012, 01:02 AM
 2. دلفینها هم اتفاقات روزمره خود را خواب میبینند
  توسط Melika در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 13th February 2012, 01:24 PM
 3. مرگ تنها راه نجات این گوزن بیچاره+عکس
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 13th February 2012, 01:23 AM
 4. گوزن زرد ایرانی به کرمانشاه می آید
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 20th January 2012, 01:17 PM
 5. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 23rd October 2011, 12:17 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید