صفحه 15 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333465115515 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ruh2000 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من یه طوطی ملنگو خریدم
    پر هاش کامل وغذه هم به خوبی میخوره ولی خیلی از من می ترسه به هیچ وجه نمی زاره من نزدیک بشم تا میرم جلو به تکاپو می افته که در بره ؟؟چی کارکنم؟؟روزا هم ساعت 6 صبح بیدار میشه وداد میزنه تا من بیدار شم وقتی من بیدار میشم اونوقت خودش می خوابه این طبیعیه؟؟؟ وقتی هم که می خواد بره حموم میره جلوی در حموم من فقط در صورتی که خیس و اب روشه می تونم بهش دست بزنم که اونم باز میخوواد گاز بگیره ؟؟؟از وقتی هم که تو حموم بالشو زدم بیشتر ازم میترسه چی کارکنم؟؟؟ البته بچه خوبی حرف ادمو میفهمه مثالا وقتی دعواش میکنی میفهمه و داد میزنه بیشتر ساعات روزم از قفس بیرونه ولی با این حال نمیزاره نزدیکش شم چی کارکنم؟؟چطوری بهش یاد بدم حرف بزنه؟؟یه چیز دیگه وقتی کنارش میشینم صدایی مثل فوت کردن از خودش در میاره این طبیعیه؟؟ گفته بودید ازش عکس بگیرم اینا رو گرفتم امیدوارم بدرد بخوره
    http://up.********.com/images/z3ve7uvrkp3wu3jh6854.jpg
    http://www.uploadtak.com/images/qrgp...noli5uxu4h.jpg
    1 هفته شده ؟؟؟ نه اخه مشکل همینه غذا از دستم نمیگیره اصلا ازم میترسه؟؟
    55 خریدم تازه کلی منت گذاشت ؟؟ من تا حالا طوطی نداشتم همه جور پرنده رو داشتم ولی تجربه نداشتم در نگهداری طوطی ؟؟راستی مینا من خلیی رامه و خیلی با این طوطی درگیر میشه حسادتش زیاده چی کار کنم راهی هست؟؟؟ به نظرتون بفروشمش بچه بگیرم؟؟؟ خوده فروشنده گفت ازادش کن و ببرش حموم یه چیز دیگه از همون اتوبان ازدگان هم خریدم.
    سلام
    خب با قیمتی که بهتون داده حدسم درسته ... این طوطی رام نمیشه .... متاسفانه پرهاش را زدی ... نمیتونم بهت بگم که آزادش کنی چون ظرف سه سوت توسط گربه ها خورده میشه .... بفروشش البته ازت خیلی ارزون میخرن می تونی هم ببری بدی موزه حیات وحش دار آباد اونجا ازش نگهداری می کنند
    به نظرم به همراه مینا اصلا نگهش ندارش مینا اینطوری خیلی اذیت میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    یعنی به هیچ وجه رام نمیشه ؟؟؟ میرم به خود همون کسی که ازش خریدم میفروشم؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    یعنی به هیچ وجه رام نمیشه ؟؟؟ میرم به خود همون کسی که ازش خریدم میفروشم؟؟
    به اون معنی که شما انتظار داری رام نمیشه خیلی باهاش کار کنی نهایتا از دستت غذا بگیره البته روشهای خشن برای رام کردن هست که هر طوطی وحشی را در هر سنی میشه باهاش رام کرد ولی من توصیه نمیکنم ....حیوون اذیت میشه بنابراین اگر به فکر استفاده از روشهای خشن رام کردن نیستید یا پس بدهید با بفروشید.......

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    روش خشن دیگه چه جوریه؟؟؟؟ سن طوطی رو چه جوری تشخیص میدن؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    روش خشن دیگه چه جوریه؟؟؟؟ سن طوطی رو چه جوری تشخیص میدن؟؟
    روش خشن یعنی کتک و گرسنگی و شوک الکتریکی ....
    طوطی نر منلگویی که طوق داشته باشه قطعا بیشتر از دو سال سن داره همین که طوق داره کافیه برای اینکه بفهمی سنش چه قد راست البته ماده ها طوق ندارن و خیلی از پرنده فروشها جای جوجه میندازن به ملت ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    درسته ماده ها طوق ندارن و اینطورها هم نیست که بندازن.وقتی طوطی بالغ میشه(ماده)منقارش که از دو قسمت بالا و پایین تشکیل شده ، قسمت پایینی منقار از رنگ قرمز به رنگ مشکی در میاد که میشه اون طوطی تشخیص داد که ماده بالغ هست یا طوطی کم سن وساله که هنوز بالغ نشده تا اگر نر بشه طوق در بیاره.

البته من رو تجربه گفتم چون خودم یه طوطی ماده حدود 2 سال داشتم که به این شکل بود و رام نشد با 5 تومن ضرر پسش دادم.من دوست ندارم طوطی اذیت کنم شاید از من خوشش نیمیاد.:smile (134):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    اینم عکس طوطی ماده من که بیشتر از 2 سال داشت فقط خواستم ببینید فرق ملنگو ماده و ملنگو نا بالغ بدون طوق

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    دوستان چرا همه تو دل منو خالی میکنن ؟ به نظر من ملنگو خیلی طوطی باهوشی هست . فقط یکم زیادی ترسو هست . :smile (100):به نظر من میشه با محبت رامش کرد . من اول که طوطی را آورده بودم خونه از دور بهش نگاه میکردم غذا نمیخورد . فقط در صورتی که توی اتاق تنها بود صدای تخمه شکستنش میومد . بعد از چند روز که باهاش قایم موشک بازی کردم دیگه به نگاه حساس نبود . حالا دیگه از دور بهش نگاه هم میکردی غذا میخورد . اولین باری که تخمه خوردنش را دیدم هفته دوم بعد از خریدنش بود . بعد یواش یواش بهش نزدیک شدم . اول با یه چوب بلند بهش غذا میدادم . خوب که به چوب عادت کرد هی دستم را هر روز جلوتر میگرفتم (روی چوب) . تا اینکه بعد از دو هفته تخمه روی چوب بود ولی دست من هم بهش چسبیده بود . خوب که به این وضعیت عادت کرد تخمه را روی یک انگشت می ذاشتم و می بردم توی قفس انقدر صبر میکردم و قربون صدقش میرفتم تا میومد میخورد . بعد که خوب به یک انگشت عادت کرد . دو تا انگشتم را وارد قفس کردم . برای هر رفتار جدیدی که میخواستم یادش بدم حداقل یک روز زمان لازم بود . بعد سه تا انگشت . بعد چهار تا و در نهایت کل دستم را میبر دم توی قفس و غذا میخورد . البته در تمام این مراحل هر روز باید مراحل را از ابتدا تکرار میکردم . مثلا اگه یهو دستم را میبردم توی قفس سکته میزد . باید اول با چوب ، بعد یک انگشت ، بعد 2 تا و ... . تا اینکه بعد از یک ماه و چند روز دیگه خوب تمام مراحل توی ذهنش موند و فهمید که دست ترس نداره . اوایل وقتی میرفتم سمت قفس وحشت میکرد ولی الان وقتی میرم آب و غذاش را هم عوض میکنم با شجاعت روی چوبش می ایسته . البته خیلی میترسته ها (از تکون خوردن دمش میفهمم) . ولی اون هم یواش یواش داره به خودش وانمود میکنه که من ترس ندارم . برای همین با وجودی که تپش قلبش (وقتی نزدیکش میشم) به وضوح قابل رویت هست ولی صاف روی چوبش می ایسته . حالا دیگه نیازی نیست مراحل غذا دادن را از اول برم . از همون اول هم اگه دستم را ببرم توی قفس میگیره . الان هم تقریبا دو سه هفته هست که دارم روی دست اومدن را باهاش تمرین میکنم . یه دستم را بین اون و تخمه قرار میدم (وقتی بیرون از قفسه) مجبور میشه پاش را بذاره روی دستم . اول یکی از پاهاش را میذاشت روی اولین انگشت دستم و خودش را دراز میکرد تخمه را برمیداشت . اگه تخمه را یکم دورتر میکردم تلاش نمیکرد بیاد جلو تر . دیروز تازه یه پاش را کامل گذاشت کف دستم و برای شاید 5 ثانیه همونجا ایستاد . امروز هم نوک انگشت اون یکی پاش رو هم گذاشت روی دستم .

من مطمئنم اگه همینطور ادامه بدم با صبر و حوصله و بدون کوچکترین خشونت (باور کنید تا حالا از گل کمتر بهش نگفتم) میتونم کاملا اهلیش کنم .تازه شما اگه 55 تومن خریدی ، من 45 تومن خریدمش . نه به خاطر اینکه ارزون بود . به این خاطر که وقتی دیدمش تو مغازه ازش خوشم اومد . از همه پرنده های دیگه بیشتر خوشم اومد . وگرنه تا الان شاید قد یه کاسکو براش مایه گذاشتم . فعلا اصلا روی حرف زدن باهاش کار نمیکنم . اصلا برام مهم هم نیست که حرف بزنه . بیشتر دوست دارم باهام دوست بشه . چون خودمم اصلا اهل حرف زدن نیستم . به مادرم گفتم وقتی اهلی شد آموزش حرف زدن بهش بده . :93:

اونوقت نمیدونم چرا به هر کس میگم میگه نمیتونی اهلیش کنی . مگه نشنیدید از محبت خار ها گل میشود . مگه نشنیدید گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی . بابا من دیدم فنچ را طرف اهلی کرده . اونم نه از بچگی . اونوقت موجود به این باهوشی مگه میشه محبت را درک نکنه .

من یه قطره مولتی ویتامین از داروخونه خریدم (ازینا که روش عکس بچه کشیده ) . همونو بهش بدم خوبه ؟ بعد بریزم توی آبش خوبه یا باید توی دهنش ریخت ؟ یه سوال دیگه : چند تا قطره بریزم ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    حالا این کارای خشن رو کی دل داره انجام بده؟؟؟ دوستان کسی جای رو سراغ نداره من بتونم یه ملنگو خوب بخرم؟؟که اهلی باشه وحرفم بیاد؟؟پس سن ملنگو طوقش تشخیص میدن؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    دوستان چرا همه تو دل منو خالی میکنن ؟ به نظر من ملنگو خیلی طوطی باهوشی هست . فقط یکم زیادی ترسو هست . :smile (100):به نظر من میشه با محبت رامش کرد . من اول که طوطی را آورده بودم خونه از دور بهش نگاه میکردم غذا نمیخورد . فقط در صورتی که توی اتاق تنها بود صدای تخمه شکستنش میومد . بعد از چند روز که باهاش قایم موشک بازی کردم دیگه به نگاه حساس نبود . حالا دیگه از دور بهش نگاه هم میکردی غذا میخورد . اولین باری که تخمه خوردنش را دیدم هفته دوم بعد از خریدنش بود . بعد یواش یواش بهش نزدیک شدم . اول با یه چوب بلند بهش غذا میدادم . خوب که به چوب عادت کرد هی دستم را هر روز جلوتر میگرفتم (روی چوب) . تا اینکه بعد از دو هفته تخمه روی چوب بود ولی دست من هم بهش چسبیده بود . خوب که به این وضعیت عادت کرد تخمه را روی یک انگشت می ذاشتم و می بردم توی قفس انقدر صبر میکردم و قربون صدقش میرفتم تا میومد میخورد . بعد که خوب به یک انگشت عادت کرد . دو تا انگشتم را وارد قفس کردم . برای هر رفتار جدیدی که میخواستم یادش بدم حداقل یک روز زمان لازم بود . بعد سه تا انگشت . بعد چهار تا و در نهایت کل دستم را میبر دم توی قفس و غذا میخورد . البته در تمام این مراحل هر روز باید مراحل را از ابتدا تکرار میکردم . مثلا اگه یهو دستم را میبردم توی قفس سکته میزد . باید اول با چوب ، بعد یک انگشت ، بعد 2 تا و ... . تا اینکه بعد از یک ماه و چند روز دیگه خوب تمام مراحل توی ذهنش موند و فهمید که دست ترس نداره . اوایل وقتی میرفتم سمت قفس وحشت میکرد ولی الان وقتی میرم آب و غذاش را هم عوض میکنم با شجاعت روی چوبش می ایسته . البته خیلی میترسته ها (از تکون خوردن دمش میفهمم) . ولی اون هم یواش یواش داره به خودش وانمود میکنه که من ترس ندارم . برای همین با وجودی که تپش قلبش (وقتی نزدیکش میشم) به وضوح قابل رویت هست ولی صاف روی چوبش می ایسته . حالا دیگه نیازی نیست مراحل غذا دادن را از اول برم . از همون اول هم اگه دستم را ببرم توی قفس میگیره . الان هم تقریبا دو سه هفته هست که دارم روی دست اومدن را باهاش تمرین میکنم . یه دستم را بین اون و تخمه قرار میدم (وقتی بیرون از قفسه) مجبور میشه پاش را بذاره روی دستم . اول یکی از پاهاش را میذاشت روی اولین انگشت دستم و خودش را دراز میکرد تخمه را برمیداشت . اگه تخمه را یکم دورتر میکردم تلاش نمیکرد بیاد جلو تر . دیروز تازه یه پاش را کامل گذاشت کف دستم و برای شاید 5 ثانیه همونجا ایستاد . امروز هم نوک انگشت اون یکی پاش رو هم گذاشت روی دستم .

من مطمئنم اگه همینطور ادامه بدم با صبر و حوصله و بدون کوچکترین خشونت (باور کنید تا حالا از گل کمتر بهش نگفتم) میتونم کاملا اهلیش کنم .تازه شما اگه 55 تومن خریدی ، من 45 تومن خریدمش . نه به خاطر اینکه ارزون بود . به این خاطر که وقتی دیدمش تو مغازه ازش خوشم اومد . از همه پرنده های دیگه بیشتر خوشم اومد . وگرنه تا الان شاید قد یه کاسکو براش مایه گذاشتم . فعلا اصلا روی حرف زدن باهاش کار نمیکنم . اصلا برام مهم هم نیست که حرف بزنه . بیشتر دوست دارم باهام دوست بشه . چون خودمم اصلا اهل حرف زدن نیستم . به مادرم گفتم وقتی اهلی شد آموزش حرف زدن بهش بده . :93:

اونوقت نمیدونم چرا به هر کس میگم میگه نمیتونی اهلیش کنی . مگه نشنیدید از محبت خار ها گل میشود . مگه نشنیدید گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی . بابا من دیدم فنچ را طرف اهلی کرده . اونم نه از بچگی . اونوقت موجود به این باهوشی مگه میشه محبت را درک نکنه .

من یه قطره مولتی ویتامین از داروخونه خریدم (ازینا که روش عکس بچه کشیده ) . همونو بهش بدم خوبه ؟ بعد بریزم توی آبش خوبه یا باید توی دهنش ریخت ؟ یه سوال دیگه : چند تا قطره بریزم ؟

ایول اقا راهش رو بهمنم بگو مال من غذا می خوره جلو منم می خوره ولی از دستم نمیگیره؟؟ قربونت به منم یاد به مال من اخه سنش بالاس مال شما سنش پایینه؟؟؟؟

صفحه 15 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333465115515 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)