صفحه 18 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 1493
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    اره درسته، شکر رو وقتی می زدم که فقط آرد نخودچی و آب گرم حل می کردم، یادم رفت بگم
    چون چند روزیه که به جمع شما اومدم، تا حالا این لینک رو ندیده بودم، ممنون
    همونطور که خودتون گفتید سرلاک مخصوص گرونه و به صرفه نیست، البته به نظر خودم کسی که جوجه (یا هر پتی) می خره وظیفشه که بهترین غذا رو هم براش تامین کنه ولی در کل قیمت این سرلاک های مخصوص هم بالاست دیگه
    سلام
    بله متاسفانه خیلی گرون هست... برای اینکه اینجا تولید نمیشه .... من قبل از اینکه بتونم یه بسته از این سرلاک ها بخرم طوطی هام را با ترکیبی که توی اون بخش نوشتم بزرگ کردم ... شما هر دستوری که می تونی تهیه کن... سعی کن سالم ترین ترکیب باشه به هر حال اگر چاره ای نباشه دیگه کاریش نمیشه کرد... من امیدوارم طوطی شما به خوبی رشد کنه و بزرگ بشه ... هر از چند گاهی یه خبری ازش بهمون بده من جوجه طوطی ها را خیلی دوست دارم ... اگر تونستی در بخش معرفی پرندگان خانگی اعضا یه تاپیک به اسم خودت بزن طوطی ات را درش معرفی کن... نتایج کارت را هم اونجا بذار شاید دوستان دیگه ای باشند که تجربه شما به دردشون بخوره ... ماهم از دیدن عکس های جوجوی خوشگل خوشحال میشیم ....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ككاتيل يا عروس هلندي(cockatiel)
    شماره عضویت
    4185
    سلام
    چند تا سوال داشتم
    اول اینکه چطور سنش رو تشخیص بدیم
    یعنی چکار کنم طوطی سن بالا به من نندازن

بعدش هم حدود قیمت یک جوجه 3 الی 8 ماهه رو ممنون می شم بگید
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [QUOTE=mahyar_soft;24404]سلام
    چند تا سوال داشتم
    اول اینکه چطور سنش رو تشخیص بدیم
    یعنی چکار کنم طوطی سن بالا به من نندازن

سلام دوست خوبم
    متاسفانه وقتی شاه طوطی ها بین یکسال تا دوسال داشته باشند تشخیص سنشون برای کسایی که تجربه دارن هم کمی سخته
    در مورد طوطی های نر میشه از روی طوقشون تشخیص داد ، شاه طوطی نر تا دوسالگی طوقش کامل میشه پس اگر شاه طوطی نر طوق نینداخته باشه حتما جوان هست ( البته برخی از شاه طوطی های نر هم بعد از دوسال .. یعنی در سه سالگی طوق میندازن... مثل آدمها که برخی زود تر بالغ میشن و برخی دیر تر این هم دیگه به مشخصات ژنتیکی طوطی بستگی داره )
    اما در مورد شاه طوطی ماده اینطور نیست ... اصلا شاه طوطی ماده طوق نداره و برای همین خیلی از پرنده فروشها این حیوان را به جای شاه طوطی های نر جوان به مشتری می دهند مطمئن ترین راه برای خرید شاه طوطی ، خرید کردن از یه آشنا است که به حرفش اعتماد داشته باشید....
    ویرایش توسط Shikra : 22nd April 2011 در ساعت 08:59 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    سلام به تمام دوستان خوبم من یک شاه طوطی دارم که الان 15 روزه که پیش منه و خیلی ناز می کنه برای غذا خوردن راستی دوستان شاه طوطی ها چند سال عمر می کنند این رو هیچ جا نتونستم بفهمم:smile (222):.
    این عسل من (اسمشه) از دیروز تا حالا که اومدم کافی نت اصلا غذا نمی خوره.فقط مزه که می کنه دیگه اصلا نمی خوره نمی دونم چشه ولی خیلی خیلی نگرانشم :94: شما می گید چی کار کنم راستی جوجه من حدوده یک ماه داره و داره پر در میاره تا کی با سرنگ غذا می خوره؟تا کی پر هاش کامل می شه؟
    از همه دوستان خوبم هم توی این تایپیک ممنونم:smile (272)::smile (272)::smile (272):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    سلام به تمام دوستان خوبم من یک شاه طوطی دارم که الان 15 روزه که پیش منه و خیلی ناز می کنه برای غذا خوردن راستی دوستان شاه طوطی ها چند سال عمر می کنند این رو هیچ جا نتونستم بفهمم:smile (222):.
    این عسل من (اسمشه) از دیروز تا حالا که اومدم کافی نت اصلا غذا نمی خوره.فقط مزه که می کنه دیگه اصلا نمی خوره نمی دونم چشه ولی خیلی خیلی نگرانشم :94: شما می گید چی کار کنم راستی جوجه من حدوده یک ماه داره و داره پر در میاره تا کی با سرنگ غذا می خوره؟تا کی پر هاش کامل می شه؟
    از همه دوستان خوبم هم توی این تایپیک ممنونم:smile (272)::smile (272)::smile (272):
    سلام
    شاه طوطی ها حدود 40 - 50 سال عمر می کنند...
    تا زمانی که پرهای روی چینه دان کامل بشه میشه بهش با سرنگ غذا داد
    طعم غذا را عوض کنید... معمولا بعد از دوماه باید پرهاش کامل بشه وقتی پرهای روی چینه دان در آمد کم باید عادتش بدهید که خودش غذا بخوره ... کم اشتهایی و غذا نخوردن در این سن دوتا دلیل می تونه داشته باشه
    اول : مستقل شد
    دوم : بیماری
    طوطی شما اگر واقعا یکماهش باشه برای مستقل شدنش زوده .. با این حال شما با سرنگ که بهش میدی ولی براش خوراکی های دیگه بذار تا بازی بازی کنه و کم کم یاد بگیره .. دانه های نرم مثل برنج یا گندم آب پز بدون نمک و سایر خوراکی های نرم ...
    اگر می تونید لطفا ازش عکس بذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    دوستان سلام

من تا حالا تو چندتا تالار دیگه هم عضو بودم ولی یه دوست خوب بهم گفت بیام اینجا.... بذارید یه مختصری درباره خودم توضیح بدم :

من بچه مشهدم و سه چهار ماه پیش از یکی از پرنده فروشی های نسبتا معروف اینجا یه جوجه شاه طوطی گوشتی خریدم و به قول خودش شاه تخم بود (یعنی اولین تخم پرنده مادر) که همین الانم دارن نخود لوبیا میل مفرماین و متعجبانه منو نگاه میکنن چیکار میکنم.... اسمشم "مارگون" هستش.... تقریبا الان شکل آواتارمه (عکس کاربریم)

موقعی که خریدم فروشنده گفت میخواد از آفریقا با هواپیما بیارش! بعد به بیست و دو بهمن خورد و گفت الان مرزو بستن و تا چند روز دیگه میرسه!! حالا در نظر بگیرید شاه طوطی بومی هنده!!! و تازه واردات پرنده در ایران ممنوعه!!!! و عجیب تر اینکه وقتی یه طوطی رو از آفریقا اونم با هواپیما بیارن دیگه چرا قیمتش اندازه افغانی های قاچاقیه؟!!!! تازه ارزون تر!!!!!! از همه جالب تر اینکه من کاملا میشناختمش و هنوزم خیلی زیاد بهش اعتماد دارم.... خیلی زیاد!!!!!!!....خنده دارشم اینه که طوطی من الان زنده است و اگه میخواست قاچاقی و نامناسب حمل بشه الان اینجوری نبود!!!!!!!!.... حالا بماند که تازگیا یه نشانه هاییم دیدم که ممکنه این ها همه درست باشن (اگه خواستید بعدا میگم)

حالا از اینا بگذریم میخواستم بگم اگر بخواین بزرگ کردن یه طوطی گوشتی رو با دستی کردن یه طوطی وحشی مقایسه کنیم، باید بگم برای من بزرگ کردن یه طوطی گوشتی از رام کردن ده تا طوطی بالغ وحشی که 20 ساله تو جنگل زندگی میکنن هم سخت تره! حالا بماند که ریسک مرگشون خیلی خیلی زیاده (ده به هشت و نیم!).... وقتی میگم سخته یعنی واقعا سخته.... هر کسی، از پسش بر نمیاد و یه دو ماهی باید زندگیتون رو تقریبا بذارید کنار.... اما از طرف دیگه هم من به هیچ عنوان حاضر نیستم یه طوطی که از جوجگی بزرگ شده رو با هیچی دیگه تو دنیا عوض کنم.... میدونید چرا؟ چون این طوطی من الان شده عضوی از خانوادمون و اصلا احساس نمیکنه تنهاست و اسیر شده.... این یعنی طوطی راضی، آدم راضی، وجدان هم راضی.... من قبلا هم طوطی وحشی ( از هشت ماهگی بزرگ شده) داشتم و یه دو سالی سخت روش کار کردم، ولی اونی که میخواستم نشد...

حالا تصمیم با خودتونه که یه طوطی وحشی بخرید و مثل یه ضبط استریو باهش رفتار کنید و به قول معروف انسانیت و اینجور چیزا رو گل بگیرید یا یه رفیق بامرام برای خودتون پیدا کنید.... از ما گفتن بود.... تو ایران رسمه، زیاد جدی نگیرید...

غرض از مزاحمت اینکه تو این چند ماهی که گذشت در مورد طوطی ها علی الخصوص شاه طوطی خیلی سایت های داخلی و خارجی رو گشتم و الانم اگر کمکی از دستم بربیاد خیلی دوست دارم اطلاعاتم اینجا به درد بخورن...

با سپاس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاکوتیل
    شماره عضویت
    3756
    [QUOTE=Da Vinci;24843]دوستان سلام

من تا حالا تو چندتا تالار دیگه هم عضو بودم ولی یه دوست خوب بهم گفت بیام اینجا.... بذارید یه مختصری درباره خودم توضیح بدم :

من بچه مشهدم و سه چهار ماه پیش از یکی از پرنده فروشی های نسبتا معروف اینجا یه جوجه شاه طوطی گوشتی خریدم و به قول خودش شاه تخم بود (یعنی اولین تخم پرنده مادر) که همین الانم دارن نخود لوبیا میل مفرماین و متعجبانه منو نگاه میکنن چیکار میکنم.... اسمشم "مارگون" هستش.... تقریبا الان شکل آواتارمه (عکس کاربریم)

[LEFT]
    [RIGHT]موقعی که خریدم فروشنده گفت میخواد از آفریقا با هواپیما بیارش! بعد به بیست و دو بهمن خورد و گفت الان مرزو بستن و تا چند روز دیگه میرسه!! حالا در نظر بگیرید شاه طوطی بومی هنده!!! و تازه واردات پرنده در ایران ممنوعه!!!! و عجیب تر اینکه وقتی یه طوطی رو از آفریقا اونم با هواپیما بیارن دیگه چرا قیمتش اندازه افغانی های قاچاقیه؟!!!! تازه ارزون تر!!!!!! از همه جالب تر اینکه من کاملا میشناختمش و هنوزم خیلی زیاد بهش اعتماد دارم.... خیلی زیاد!!!!!!!....خنده دارشم اینه که طوطی من الان زنده است و اگه میخواست قاچاقی و نامناسب حمل بشه الان اینجوری نبود!!!!!!!!.... حالا بماند که تازگیا یه نشانه هاییم دیدم که ممکنه این ها همه درست باشن (اگه خواستید بعدا میگم)

حالا از اینا بگذریم میخواستم بگم اگر بخواین بزرگ کردن یه طوطی گوشتی رو با دستی کردن یه طوطی وحشی مقایسه کنیم، باید بگم برای من بزرگ کردن یه طوطی گوشتی از رام کردن ده تا طوطی بالغ وحشی که 20 ساله تو جنگل زندگی میکنن هم سخت تره! حالا بماند که ریسک مرگشون خیلی خیلی زیاده (ده به هشت و نیم!).... وقتی میگم سخته یعنی واقعا سخته.... هر کسی، از پسش بر نمیاد و یه دو ماهی باید زندگیتون رو تقریبا بذارید کنار.... اما از طرف دیگه هم من به هیچ عنوان حاضر نیستم یه طوطی که از جوجگی بزرگ شده رو با هیچی دیگه تو دنیا عوض کنم.... میدونید چرا؟ چون این طوطی من الان شده عضوی از خانوادمون و اصلا احساس نمیکنه تنهاست و اسیر شده.... این یعنی طوطی راضی، آدم راضی، وجدان هم راضی.... من قبلا هم طوطی وحشی ( از هشت ماهگی بزرگ شده) داشتم و یه دو سالی سخت روش کار کردم، ولی اونی که میخواستم نشد...

حالا تصمیم با خودتونه که یه طوطی وحشی بخرید و مثل یه ضبط استریو باهش رفتار کنید و به قول معروف انسانیت و اینجور چیزا رو گل بگیرید یا یه رفیق بامرام برای خودتون پیدا کنید.... از ما گفتن بود.... تو ایران رسمه، زیاد جدی نگیرید...

غرض از مزاحمت اینکه تو این چند ماهی که گذشت در مورد طوطی ها علی الخصوص شاه طوطی خیلی سایت های داخلی و خارجی رو گشتم و الانم اگر کمکی از دستم بربیاد خیلی دوست دارم اطلاعاتم اینجا به درد بخورن...
    [SIZE=2]

از کی گرفتی همشهری

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    دوستان عزیزم من میخوام یه جوجه شاه طوطی بخرم اگه میشه لطفا منو راهنمایی بفرمایید که قیمتش چنده و باید چه شرایطی داشته باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan_1359 نمایش پست ها
    از کی گرفتی همشهری
    نمیدونم اگه بگم تبلیغ حساب میشه یا نه.... از یکی از پسرای آقای ممنون.... خود آقای ممنون که میدون قلسطین یه مغازه داره و یکی از پسراش تو امامت 48 یک مغازه دیگه زده.... از نظر اطمینان که کاملا آدمای درستین ولی متاسفانه سطح علمیش رو ندارن، مثلا همینی که من ازش خریدم رو اولاش بهش سریلاک میداد و ما به یه بد بختی و با زمان بندی از سریلاک انسانی گرفتیمش... ولی همونطور که گفتم خیلی بعیده که شانسکی این طوطی من زنده مونده باشه.... یا به عبارت صریح تر احتمال زیاد طوطی هاشون قاچاقی نیست...

نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    دوستان عزیزم من میخوام یه جوجه شاه طوطی بخرم اگه میشه لطفا منو راهنمایی بفرمایید که قیمتش چنده و باید چه شرایطی داشته باشه
    برای چه کاری میخوای طوطی بخری؟ اگه میخوای فقط به حرف بیاد، باید جوجه ای بخری که مستقل شده باشه (اولا طوق نداشته باشه دوما که مهم تره عنبیه چشمش سیاه باشه) گرچه کم پیدا میشه و گرون تره یعنی حدود دویست دویست و پنجاه ولی اگه بخوای یکی بخری که خودش حرف زدن یادگرفته باشه و از جوجگی بزرگ شده باشه که نسبت به استعدادش میره بالای ششصد هفصد و اما اگه بخوای جوجه گوشتیش رو بخری و بزرگ کنی که هم به بهترین حالت حرف بزنه هم کاملا اهلی بشه که بهتره اصلا این کارو نکنی چون به احتمال خیلی زیاد میمیره و در ثانی چون دیگه آخرای فصل تخم گذاریه یکم اینا ضعیف ترن [نیازمند تایید]

به هر حال بهترین گزینه برای شما و اسیر کردن اون حیوون زبون بسته همینه که یک طوطی بین 4 تا 18 ماهه بگیری (گفتم هم طوقش کامل نشده باشه و هم عنبیه چشمش سیاه باشه) البته طوق دار کم سنشم مناسبه ولی در درجه های بعدی قرار میگیره

به ترتیب تغییر رنگ عنبیه در الکساندرین ها :

البته تغیر رنگ عنبیه تا سنین سه چهار سالگی مشهوده و بعدش دیگه باید بریم سراغ دی ان ای و چروک های پا ولی از اونجایی که از سن بلوغ به بعد رام کردن تقریبا محال میشه پس میشه خیلی از این تغییر رنگ عنبیه کمک گرفت، حواستون باشه که طوق ملاک خوبی نیست چون اولا قبل از تکمیل بلوغ ظاهر میشه و ثانیا در پرنده ماده وجود نداره
    ...

(این پست ویرایش شده : به تذکر "Shikra" ی عزیز، "صلبیه" ها تبدیل شدند به "عنبیه")

با سپاس
    ویرایش توسط Da Vinci : 2nd May 2011 در ساعت 04:50 PM دلیل: اشتباه علمی-لغوی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام به همه دوستان
    ببینید همه طوطی هایی که قاچاقی وارد میشن که نمی میرند الان خود آقای آژیده یک شاه طوطی داره که عکس آواتارش هست ... اسم شریفشون هم منگول (mongol ) هست ... ایشون یه جوجه گوشتی با نمک بودن ... نمردن و خیلی هم بانمکه حرف هم میزنه و کلی قربون صدقه آقا بابک میره ....
    به هر حال کسی که عشق شاه طوطی داره باید این مسئله را قبول کنه که از مردن و تلف شدن جوجه ها ناراحت نشه وتا یکیش زنده بمونه ... از سه تا جوج شاه طوطی که من گرفتم یکیشون زنده مونده ... اون هم حالش خوبه و در وضعیت خوبی به سر میبره یکی از دوستان خوبم که در این سایت هم عضو هست 5 تا ملنگو گرفت و یکیشون زنده ماند... بنابراین اگر عاشق داشتن پاراکیت ها از جوجگی هستید باید ریسکش را هم بپذیرید به نظرم شاه طوطی ارزشش را داره ..

صفحه 18 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363768118 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)