فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  25
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مراقب باشيد آنها شما را نگزند

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  Icon19 مراقب باشيد آنها شما را نگزند

  ترجمه: فرزانه فولادبند/تابستان فصل گزش است و بايد درباره حشرات وعلايم پوستي ناشي از گزش آنها بيشتر بدانيد
  مراقب باشيد آنها شما را نگزند

  تابستان فصل سفر، گردش و تفريح‌هاي خانوادگي است و خيلي‌ها براي لذت بردن از طبيعت ساعت‌هايي از روز را در جنگل، کنار رودخانه و فضاهاي باز مي‌گذرانند. در تابستان احتمال گزش و آسيب‌‌ديدن با نيش حشرات هم بيشتر مي‌شود...

  براي اينکه بتوانيد در سفر و گردش‌هاي تابستاني از خود و خانواده‌تان محافظت کنيد، لازم است حشره‌ها را بشناسيد، با راه‌هاي پيشگيري از گزش آشنا باشيد و بدانيد پس از گزش چه بايد کرد. حشرات معمولا بي‌ضررند اما بعضي از آنها واقعا خطرناک‌ هستند. شما را با 18 حشره آشنا مي?کنيم.

  کـنــه

  بسياري از حشرات مانند عنکبوت‌هاي سمي، زنبور و شپش خطرناک‌ هستند اما فقط تعداد کمي از آنها ‌مانند کنه زير پوست ما نفوذ مي‌کنند. وقتي در حال لذت بردن از طبيعت هستيد، مراقب کنه‌ها باشيد. وقتي به گياهان و علف‌ها دست مي‌زنيد، ممکن است اين حشره کوچک به شما حمله کند. کنه‌ها معمولا باعث انتقال بيماري نمي‌شوند و محل گزش وخيم نمي‌شود اما کنه‌هاي آلوده ممکن است باعث انتقال بيماري لايم و تيفوس کنه‌اي شوند.

  وقتي کنه به پوست مي‌چسبد، به سمت مناطق گرم و مرطوب بدن مي‌رود و از خون تغذيه مي‌کند و ممکن است باعث انتقال بيماري‌ شود. گاهي در محل گزش کنه، حساسيت ايجاد مي‌شود. اگر کنه به شما حمله کرد، خيلي مهم است آن را طوري از بدن جدا کنيد كه نيشش در بدنتان نماند. براي پيشگيري از گزش کنه وقتي بيرون هستيد دست‌ها، پاها و سرتان را بپوشانيد. از اسپري‌هاي دفع حشرات استفاده کنيد و پس از بازگشت از در محل‌هاي پر درخت و سبزه، پوست و لباس‌هايتان را از نظر وجود کنه بررسي کنيد.

  بيماري لايم. برخي از کنه‌ها مي‌توانند حامل باکتري بيماري لايم باشند. کنه‌هاي آلوده معمولا تا 36 ساعت پس از چسبيدن به بدن، بيماري را منتشر نمي‌کنند. اگر کنه آلوده به بيماري لايم شما را بگزد، برداشتن آن از روي پوست تا 36 ساعت احتمال ابتلا به بيماري را کاهش مي‌دهد. اولين علامت عفونت، راش‌هاي دايره‌اي روي پوست، تب، سردرد و خستگي است. اگر بيماري لايم درمان نشود، به قسمت‌هاي ديگر بدن مانند عضلات، مفاصل، قلب و سيستم عصبي منتشر مي‌شود. در بيشتر موارد بيماري لايم به طور موفقيت‌آميز با آنتي‌بيوتيک درمان خواهد شد.

  عنکـبـوت بـيــوه سـيـاه

  اين عنکبوت سمي يک گرم وزن دارد و اندازه يک گيره کاغذ است اما سم آن 15 برابر قوي‌تر از زهر مار است. اين حشره در توده‌هاي چوب و کنده درخت مخفي مي‌شود. اين عنکبوت پاهاي بلند و براق سياهي دارد و روي پشتش لکه‌هاي نارنجي، قرمز يا زرد به شکل ساعت شني ديده مي‌شود. عنکبوت ماده پس از جفت‌گيري عنکبوت نر را مي‌خورد و به همين دليل بيشتر تنهاست.

  جاي نيش اين حشره مي‌تواند درد تند و تيزي در عضو ايجاد کند يا بدون درد باشد. در صورت گزيده شدن با اين حشره دنبال يک يا دو جاي دندان، قرمزي و برآمدگي در محل گزش باشيد. ممکن است پس از گزش، گرفتگي شديد عضلات، تهوع، استفراغ، تشنج و افزايش فشار خون رخ دهد. در اين صورت فورا به پزشک مراجعه کنيد و در صورت امکان براي درمان بهتر حشره را همراه ببريد.

  عنکـبـوت مـنـزوي قـهوه‌اي

  اين حشره‌ مي‌تواند کشنده باشد. اتاق‌هاي زير شيرواني و انباري‌ها مخفيگاه اين عنکبوت?ها هستند. رنگ آن از قهوه‌اي مايل به زرد تا قهوه‌اي تيره متغير است. زهر اين عنکبوت به شدت سمي است و گاهي در محل گزش زخم‌هاي شديد و عفونت ايجاد مي‌شود.

  ابتدا جاي نيش حشره درد ندارد و پوست قرمز مي‌شود. بعد از مدتي اطراف محل گزش سفيد مي‌شود و دانه‌هاي قرمز و تاول‌هاي دردناک روي آن به‌وجود مي‌آيد. اگر زخم گسترش پيدا کند، در موارد نادر کشنده است. در صورت گزيده شدن با اين حشره فورا به پزشک مراجعه کنيد و در صورت امکان عنکبوت را هم همراه ببريد.


  شـپـش

  شپش حشره‌اي است که مي‌توان آن را روي سر پيدا کرد. شپش‌ها دوست دارند در گردن و پشت گوش مخفي شوند و از طريق استفاده از کلاه، شانه يا وسايل ديگر فرد آلوده، ممكن است به شما منتقل ‌شوند. شپش خارش ايجاد مي‌کند اما خاراندن باعث عفونت مي‌شود. در موارد شديد ممکن است ريزش مو ايجاد شود.

  براي کشتن شپش و از بين بردن تخم‌هاي آن، طبق دستور پزشک از محلول‌ها، کرم‌ها و شامپوهاي دارويي استفاده مي‌شود. براي پيشگيري از انتشار شپش، لباس‌ها، رختخواب و شانه فرد مبتلا بايد شسته شود. همه افراد خانه مورد بررسي قرار بگيرند و در صورت مشاهده شپش يا تخم آن درمان انجام شود.  کـک

  کک‌ها حشرات کوچک، بدون بال و فرزي هستند که از خون ميزبان تغذيه مي‌کنند. کک‌ها فقط در حيوانات وجود ندارند و خون انسان را هم مي‌خورند.

  برخي افراد به نيش کک حساس هستند اما خاراندن مي‌تواند زخم و عفونت ايجاد کند. بهترين راه اين است که کک‌ها را از بين ببريد. اجازه ندهيد حيوانات خانگي داخل اتاق‌ها شوند و قاليچه‌ها را هر روز جارو برقي بکشيد. در محل‌هايي که کک زياد است، از اسپري حشره‌کش استفاده کنيد. ماهي يکبار روي حيوانات خانگي حشره‌کش بزنيد.  زنـبـورهـا

  وقتي زنبور عسل نيش مي‌زند، نيش خود را از دست مي‌دهد و مي‌ميرد اما انواعي از آن مانند زنبور قرمز و زنبور خرمايي هنگام گزش نيششان را از دست نمي‌دهند و مي‌توانند چند بار نيش بزنند. افرادي که به نيش زنبور حساس هستند، ممکن است دچار واکنش‌هاي شديد شوند.

  در صورت زنبور گزيدگي، اگر واکنش آلرژيک نداريد به آرامي ‌نيش را در بياوريد. محل گزش را تميز کنيد و مقداري يخ روي آن بگذاريد. براي رفع خارش، از آنتي‌هيستامين‌هاي خوراکي و براي برطرف شدن درد، استامينوفن يا ايبوپروفن استفاده کنيد. اگر سابقه آلرژي و شوك داريد، دراز بکشيد، با دقت نيش را دربياوريد و به سرعت به پزشك مراجعه كنيد.  مـورچـه آتـشـي

  اين مورچه حدود يک سانتي‌متر طول دارد و شبيه مورچه‌هاي معمولي است. در فضاهاي باز و زمين‌هاي بازي زير خاک پنهان مي‌شود و در صورتي که مورد آزار قرار بگيرد، حمله مي‌کند. هنگام حمله مورچه با دهانش محکم به پوست مي‌چسبد و سپس با شکمش نيش مي‌زند. اين مورچه هنگام گزش مي‌تواند چند بار زهر بريزد.

  نيش اين مورچه اغلب باعث قرمزي شبيه زخم ناشي از سوختگي مي‌شود. ممکن است زخم عفوني شود. کيسه يخ، مسکن و آنتي‌هيستامين به رفع ناراحتي کمک مي‌کند. در تعداد زيادي از گزش‌ها، واکنش به سم ايجاد مي‌شود. در صورت بروز واکنش‌هاي آلرژيک مراقبت‌هاي پزشکي لازم است.  کـک کـوچـک گـرمـسيـري

  اين حشره موجود بسيار کوچکي از تيره عنکبوتيان است. آنها وقتي لارو هستند، از انسان و وقتي بزرگ‌تر مي‌شوند از گياهان تغذيه مي‌کنند. محل گزش بدون درد اما خارش‌دار است. خارش يک تا دو روز پس از گزش بيشتر مي‌شود.

  چند روز پس از گزش، کک کوچک گرمسيري از پوست جدا مي‌شود و تاول قرمز خارش‌داري بر جا مي‌گذارد. اگر محل گزش گسترس پيدا کرد يا عفوني شد، حتما بايد به پزشک مراجعه کرد.  مـايــت

  مايت‌ها کرم‌هاي بسيار ريزي هستند که وارد پوست مي‌شوند و مشکلات پوستي و بيماري گال ايجاد مي‌کنند. اين کرم‌هاي ريز از طريق تماس پوست با پوست فرد آلوده يا از طريق استفاده از حوله، ملحفه و ساير وسايل مشترک منتقل مي‌شوند.

  چند هفته پس از اينکه کرم‌هاي ريز وارد پوست شوند، خارش شديد و زخم پوستي بروز مي‌کند. خارش، خيلي شديد است و اغلب شب‌ها بدتر مي‌شود. معمولا راش‌ها اطراف انگشتان، مچ، آرنج، ناحيه تناسلي و کفل ديده مي‌شوند. براي برطرف شدن خارش، لازم است با تجويز پزشک، از قرص و محلول‌هاي خاص استفاده شود. همه لباس‌ها، حوله‌ها و ملحفه‌هاي آلوده بايد در آب گرم شسته شوند.


  سـاس رخـتـخـواب

  همانطور که از نامش پيداست، علاقه دارد در رختخواب مخفي شود. اين حشره کوچک اغلب در هتل‌ها، ‌سربازخانه‌‌ها و مجتمع‌هاي آپارتماني پيدا مي‌شود و مي‌تواند روي چمدان‌ها، جعبه‌ها و حيوانات خانگي بنشيند و به جاهاي ديگر منتقل شود.

  ساس رختخواب اغلب دست‌ها و شانه را نيش مي‌زند و عارضه‌اي قرمز و خارش‌دار بر جاي مي‌گذارد. بيشترين نگراني و خطر بهداشتي احتمال گسترش عفونت در اثر خاراندن است. اگر واکنش آلرژيک پوستي داريد، پماد کورتيکواستروييد و آنتي‌هيستامين خوراکي استفاده و به پزشک مراجعه کنيد.


  صـدپـاي کوچـک خانـگـي

  اين حشره در مناطق گرم و محل‌هايي که درختاني مانند نارون، بلوط و چنار وجود دارد ديده مي‌شود. شايد به نظر برسد اين حشره نيش ندارد اما سم آن در مجراي چنگال‌هاي تيغ‌مانند و در ميان پرزها مخفي شده است.

  وقتي صدپا نيش مي‌زند، درد شديد، راش، تب، تهوع و گرفتگي عضلات بروز مي‌کند. در صورت گزش، تيغ‌هاي شکسته را با دقت برداريد و به پزشک مراجعه کنيد.


  عـقــرب

  همه عقرب‌ها سمي نيستند اما عقرب‌هاي سمي مي‌توانند کشنده باشند. پس از گزش، علايمي مانند درد، تورم، خارش، تهوع، افزايش تعريق و مشکلات بينايي ايجاد مي‌شود. در صورت عقرب‌گزيدگي فورا به پزشک مراجعه کنيد. عقرب بيشتر شب‌ها بيرون مي‌آيد و مناطق گرم و خشک را دوست دارد و بيشتر در بيابان‌ها ديده مي‌شود. وقتي براي گردش و تفريح بيرون مي‌رويد براي احتياط حوله‌ها، کفش‌ها و پتوها را در فضاي باز و بيرون اتاق قرار ندهيد. در محل نيش عقرب ممکن است راش و تورم خفيف شبيه زنبورگزيدگي ايجاد شود. گاهي هم آسيب خيلي جدي‌تر است.


  مـگـس گـوزنـي

  اين مگس يک نوع مگس گزنده است که در مناطق مرطوب و جنگل‌ها زندگي مي‌کند. محل گزش اين حشره دردناک است و براي پيشگيري از عفونت بايد محل نيش را با الکل تميز کرد. اين مگس بيماري تولارمي (يک بيماري باکتريايي که به مراقبت‌هاي پزشکي نياز دارد) را منتقل مي‌کند. با استفاده از مواد دفع کننده حشره و پوشيدن لباس‌هايي که همه قسمت‌هاي بدن را مي‌پوشاند، مي‌توان از گزش اين حشره پيشگيري کرد.


  پـشــه

  پشه‌ها فقط آزاردهنده نيستند بلکه خاراندن جاي نيش آنها مي‌تواند باعث عفونت پوستي شود. پشه‌ها مي‌توانند بيماري‌هايي مانند تب دانگ را منتقل کنند. براي پيشگيري از گزش پشه از مواد دفع‌کننده حشره استفاده کنيد و وقتي به مناطق باز مي‌رويد، بدنتان را بپوشانيد. روي پنجره‌ها توري نصب کنيد و آب راکد در حياط باقي نگذاريد.

  مـگــس

  مگس‌هاي خانگي حشرات کثيفي هستند که بيش از يک ميليون باکتري در بدنشان حمل مي‌کنند. اين حشرات کثيف با آلوده کردن غذاها مي‌توانند عفونت‌هاي روده‌اي را منتشر کنند. براي کنترل مگس، غذا و زباله‌ها را در ظروف دردار نگهداري کنيد و روي پنجره‌ها توري نصب کنيد.


  سوسک

  سوسک‌ها فقط چندش‌آور نيستند و ميکروب‌هايي مانند سالمونلا را منتقل مي‌کنند. وقتي مي‌ميرند، لاشه‌شان باعث ايجاد واکنش آلرژيک و حمله‌هاي آسم مي‌شود. در مناطق گرم، دور شدن از سوسک مشکل است و لازم است از حشره‌کش استفاده شود. براي کنترل سوسک، بايد آشپزخانه را تميز نگه داريد و درزها و روزنه‌هاي ديوار و کف را تعمير كنيد.  رطيل

  رطيل با طول عمري حدود 30 سال، نوعي عنکبوت است و در اندازه‌هاي مختلف ديده مي‌شود. اين حشره از موجودات بزرگ مانند انسان مي‌ترسد اما وقتي خشمگين شود، از خودش دفاع مي‌کند. هر چند زهر رتيل کشنده نيست اما ناخوشايند است و ممکن است در محل گزش زخم و درد ايجاد شود.  دراکولا

  دراکولا حشره‌اي است که در مناطق گرم و مرطوب زندگي مي‌کند و در مناطق شمالي ايران هم ديده مي‌شود. اين حشره بدني باريک و کشيده و بال‌هاي کوتاه دارد. دراکولا نيش نمي‌زند اما در صورت له?شدن آن روي بدن، سم پدرين آزاد مي‌کند که باعث درماتيت‌هاي خطي همراه با سوزش و تاول مي‌شود. احتمال تماس با دراکولا در طول شب و وقتي چراغ‌هاي مصنوعي روشن مي‌شوند، بيشتر است.

  دو روز پس از له شدن حشره روي بدن، ضايعات پوستي ايجاد و تا 10 روز تشديد مي‌شود. در اثر خاراندن، سم به نقاط ديگر پوست منتقل مي‌شود و زخم گسترش پيدا مي‌کند. دست، صورت و گردن و مناطق بدون پوشش بيشتر دچار آسيب مي‌شوند و در صورت تماس دست آلوده با چشم پس از چند ساعت چشم‌ها دچار تورم، التهاب، سوزش و خارش شديد مي‌شود. در صورت گزش براي کنترل خارش و پيشگيري از عفونت به پزشک مراجعه کنيد. نصب توري روي پنجره‌ها، خاموش کردن چراغ‌هاي اضافه و تلنبار نکردن علوفه و مواد گياهي در نزديکي اماکن مسکوني احتمال تماس با دراکولا را کاهش مي‌دهد. همچنين با توجه به اينکه در صورت له?شدن حشره روي بدن آسيب ايجاد مي‌شود برطرف کردن حشره از روي پوست بدون آسيب رساندن به آن باعث پيشگيري از عوارض بعدي خواهد شد. از آنجا که علايم چند روز پس از له شدن حشره روي پوست بروز مي‌کند، بيشتر افراد از زمان دقيق تماس سم با پوست اطلاعي ندارند اما بهتر است محل له شدن حشره روي پوست فورا با آب و صابون شسته شود.

  منبع: WebMD  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 2. #2
  کاربر عادی kazo آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  هریس
  محل سکونت
  تهران کثیف
  علایق
  گرافیک و خزندگان
  تخصص
  طراح گرافیک و عکاس
  حیوان خانگی
  ایگوانا
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  6
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط Pars نمایش پست ها
  دراکولا دراکولا حشره‌اي است که در مناطق گرم و مرطوب زندگي مي‌کند و در مناطق شمالي ايران هم ديده مي‌شود. اين حشره بدني باريک و کشيده و بال‌هاي کوتاه دارد. دراکولا نيش نمي‌زند اما در صورت له?شدن آن روي بدن، سم پدرين آزاد مي‌کند که باعث درماتيت‌هاي خطي همراه با سوزش و تاول مي‌شود. احتمال تماس با دراکولا در طول شب و وقتي چراغ‌هاي مصنوعي روشن مي‌شوند، بيشتر است. دو روز پس از له شدن حشره روي بدن، ضايعات پوستي ايجاد و تا 10 روز تشديد مي‌شود. در اثر خاراندن، سم به نقاط ديگر پوست منتقل مي‌شود و زخم گسترش پيدا مي‌کند. دست، صورت و گردن و مناطق بدون پوشش بيشتر دچار آسيب مي‌شوند و در صورت تماس دست آلوده با چشم پس از چند ساعت چشم‌ها دچار تورم، التهاب، سوزش و خارش شديد مي‌شود. در صورت گزش براي کنترل خارش و پيشگيري از عفونت به پزشک مراجعه کنيد. نصب توري روي پنجره‌ها، خاموش کردن چراغ‌هاي اضافه و تلنبار نکردن علوفه و مواد گياهي در نزديکي اماکن مسکوني احتمال تماس با دراکولا را کاهش مي‌دهد. همچنين با توجه به اينکه در صورت له?شدن حشره روي بدن آسيب ايجاد مي‌شود برطرف کردن حشره از روي پوست بدون آسيب رساندن به آن باعث پيشگيري از عوارض بعدي خواهد شد. از آنجا که علايم چند روز پس از له شدن حشره روي پوست بروز مي‌کند، بيشتر افراد از زمان دقيق تماس سم با پوست اطلاعي ندارند اما بهتر است محل له شدن حشره روي پوست فورا با آب و صابون شسته شود.


  هیچ وقت آرزو نکنید با این کوچولو طرف شید


 3. #3
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط KAZO نمایش پست ها
  هیچ وقت آرزو نکنید با این کوچولو طرف شید
  تو شمال كيومرثو گزيده خيلي وحشتناك ميشه جاي گزيدگي 4. #4
  کاربر عادی kazo آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  هریس
  محل سکونت
  تهران کثیف
  علایق
  گرافیک و خزندگان
  تخصص
  طراح گرافیک و عکاس
  حیوان خانگی
  ایگوانا
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  6
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  بله واقها بده
  نزدیک ما یکی سر همین چشم سمت راستشو از دست داد


 5. #5
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط KAZO نمایش پست ها
  بله واقها بده نزدیک ما یکی سر همین چشم سمت راستشو از دست داد
  وايييييييييييييي نميدونستم ديگه ايقدر فاجعس 6. #6
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  دراکولا واقعا یه کابوسه!!
  امیدوارم هیشکیو نگزه!

 7. #7
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717
  من رو که چندین باز گزیده این دراکولا
  از همه بدتر وقتی هست که به چشم و لب و این جاها بزنه نه میتونین غذا بخورین نه چشم رو باز کنین ...  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید