یک کارشناس تغذیه گفت: مصرف زرد آلو در پیشگیری از بیماری‌های قلبی، عصبی و کم خونی موثر است.
به گزارش سرویس اجتماعی برنا، شهلا جودت با بیان این مطلب افزود: زرد آلو حاوی ویتامین های e،c و آهن است و مواد مغذی موجود در آن از چشم محافظت و فیبر موجود در آن با بیماری ها مبارزه می کنند.

کارشناس تغذیه ادامه داد: زرد آلوهایی که رنگ نارنجی تیره دارند، حاوی بتاکاروتن بیشتری است و بتا کاروتن باعث کاهش خطربروز بیماری های قلبی، سکته، آب مروارید و بعضی سرطان ها می شود.

وی زرد آلو را میوه مفیدی برای سلامت قلب معرفی کرد و اظهارداشت: بتا کاروتن موجود در زرد آلو در بدن به ویتامین a تبدیل می شود که درحفظ بینایی چشم موثر است و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی، جلوی تخریب سلول ها را می گیرد.

جودت تصریح کرد: اسید سالیسیلیک موجود در زرد آلو نیزضد باکتری و عفونت است و همچنین مصرف این میوه پرخاصیت در حفظ قند و کاهش کلسترول خون موثر است.

وی عنوان کرد: فیبر موجود در زرد آلو از بروز یبوست و بیماری های روده ای پیشگیری می کند و زرد آلو رسیده به علت دارا بودن ویتامین های گروه b در درمان بیماری های عصبی، روحی، بی خوابی، خستگی شدید، گیجی و فراموشی مفید است.

به گفته این کارشناس تغذیه، میوه و هسته شیرین زرد آلو به دلیل دارا بودن ویتامین c در تقویت بدن، رفع اختلال رشد کودکان، جلوگیری ازخونریزی لثه، درمان درد مفاصل و روماتیسم مفید است.

جودت با بیان این که در هر 100گرم زرد آلو ،270کیلو کالری انرژی ایجاد می کند گفت: در یک 100گرم زرد آلو14میلی گرم کلسیم ، 19 میلی گرم فسفر ، 294 پتاسیم ، 2700واحد ویتامین a و یك گرم پروتئین و10 میلی گرم ویتامین c وجود دارد.

وی افزود: زرد آلوی نارس، دیر هضم و نفاخ است برای افرادی که معده ضعیف و حساس دارند مناسب نیست