صفحه 54 از 101 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 1005
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    دیسکسهایی که دقیقا عمود رو به پایین یه گوشه هستند و خیلی کم شنا میکنند چه مشکلی دارند باید چه دارویی بزنم
    من که اروانا و زبرا رو به تانک اصلی بردم حالا تا کی باید بهش ماهی اضافه نکنم دارویی چیزی نیست بریزم تو اب تا پلیگ
    از بین بره؟
    در مورد اوليها استرس ناشي از پليگه.
    اگر منظورت ديسكسهاي قرنطينه اس بي خيال فعلا.
    فكر كنم مي خواي دعوات كنما. شما فقط بيماري ثانويه رو درمان مي كني، اگر لازم شد.
    گزارش ماهيات رو بده.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام
    شنبه شب 10 عدد دیسکس سایز 3 خریدم و ریختم توی تانک
    شرایط عمومیشون بد نیست و فقط استرس دارن ( کمی رنگشون تیره شده و بعضی خطوط عمودی روی تنشونه . اکثرا گوشه گیرن اما وقتی کسی توی اتاق نیست واسه خودشون میچرخن و دنبال هم میکنن ) به جز یکی دوتاشون همگی غذا هم میخورن
    از امرز صبح ( چهار شنبه ) یه لامپ صورتی روی تانکشون روشن کردم .

اما دو تا مشکل دارم
    اول اینکه یه سری دون دون ساه رنگ روی تن بعضی هاشون افتاده که قبل از خرید خیلی دقت کردم و بدون شک همچین دون های سیاهی روی تنشون نبود !
    یه مسئله ی دیگه هم اینکه یکی از این دیسکس ها از مخرجش مدفوع پنیه ای شکل ( بیشتر شبیه پرز هستش ) خارج شده و بهش آویزونه !
    مطمئن نیستم که اصلا غذا خورده باشه
    دمای آب روی 32 درجه ..... هر 30 لیتر یه قاشق مربا خوری نمک زدم و به جز ویتامین ب 6 از هیچ دارویی هم استفاده نکردم
    ضمنا توی این آکواریوم تعدادی ردلاین . رامینوز و تترا پنگوئن هم وجود داره که همشون سالم هستند و مثل اژدها غذا میخورن
    متاسفانه به علتی اینکه نور قرمز روشنه و مدفوع خیلی پرز مانند هست توی عکس اصلا قابل مشاهده نیست !
    ضمنا به توصیه ی دوستان یک عدد جنرال تونیک . سرا امنیپور و کاستاپور به همراه مترونیدازول هم احتکار !!!! کردم برای روز مبادا:smile (51):
    راستی یه سوال هم در مورد مترونیدازول .... پزشک داروخانه گفت شربت این دارو هم هست که همون خاصیت رو داره و حسنش نسبت به قرصش اینه که راحت تر توی آب حل میشه و روی آب کف هم نمیکنه ! یکی هم از این گرفتم
    اگه یه وقت لازم بشه شربت رو هم میشه به جای قرص استفاده کرد ؟
    حمید خان که کیمیا شده . پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام
    شنبه شب 10 عدد دیسکس سایز 3 خریدم و ریختم توی تانک
    شرایط عمومیشون بد نیست و فقط استرس دارن ( کمی رنگشون تیره شده و بعضی خطوط عمودی روی تنشونه . اکثرا گوشه گیرن اما وقتی کسی توی اتاق نیست واسه خودشون میچرخن و دنبال هم میکنن ) به جز یکی دوتاشون همگی غذا هم میخورن
    از امرز صبح ( چهار شنبه ) یه لامپ صورتی روی تانکشون روشن کردم .

اما دو تا مشکل دارم
    اول اینکه یه سری دون دون ساه رنگ روی تن بعضی هاشون افتاده که قبل از خرید خیلی دقت کردم و بدون شک همچین دون های سیاهی روی تنشون نبود !
    یه مسئله ی دیگه هم اینکه یکی از این دیسکس ها از مخرجش مدفوع پنیه ای شکل ( بیشتر شبیه پرز هستش ) خارج شده و بهش آویزونه !
    مطمئن نیستم که اصلا غذا خورده باشه
    دمای آب روی 32 درجه ..... هر 30 لیتر یه قاشق مربا خوری نمک زدم و به جز ویتامین ب 6 از هیچ دارویی هم استفاده نکردم
    ضمنا توی این آکواریوم تعدادی ردلاین . رامینوز و تترا پنگوئن هم وجود داره که همشون سالم هستند و مثل اژدها غذا میخورن
    متاسفانه به علتی اینکه نور قرمز روشنه و مدفوع خیلی پرز مانند هست توی عکس اصلا قابل مشاهده نیست !
    ضمنا به توصیه ی دوستان یک عدد جنرال تونیک . سرا امنیپور و کاستاپور به همراه مترونیدازول هم احتکار !!!! کردم برای روز مبادا:smile (51):
    راستی یه سوال هم در مورد مترونیدازول .... پزشک داروخانه گفت شربت این دارو هم هست که همون خاصیت رو داره و حسنش نسبت به قرصش اینه که راحت تر توی آب حل میشه و روی آب کف هم نمیکنه ! یکی هم از این گرفتم
    اگه یه وقت لازم بشه شربت رو هم میشه به جای قرص استفاده کرد ؟
    حمید خان که کیمیا شده . پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    ببين داستان اون دونهاي سياه رو بيخيال.
    من چون عكسشون رو ديدم مطمئن هستم علايم درمان بيماريهاي قبل در نسلهاي قبله كه به اصطلاح بازار نامرغوب بودن نوع اين ماهيهاي خريداري شده است.
    راجع به مدفوع هم تا موقعي كه به غذاخوري نيفتاده هيچ چي معلوم نيست. چون اگر ماهي غذا نخورده چيزي براي دفع نداره.
    اگر غذا خوب خورد و مدفوع سفيد داشت اون موقع براي انگل روده اي اقدام مي كنيم.
    دماي 32 هم براي اون ماهيهاي خوردت اصلا توي طولاني ندت خوب نيست.
    پيشششششششششششنهاد مي كنم به فكر يه قرنطينه حتما باش.
    راجع به شربت هم بي خيال. افزودنيهاي ديگه اي هم داره.
    هم بيشتر آنلاين ميشم، چشم.
    شرايط محسن جان آماده باشه.
    من هم در خدمتت هستم.
    جناب اميرجاني ، عزيز براي ما.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4073
    سلام دوستان
    کمک فوریییییییی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    این ها عکس های فلاور هورن هستن روی بدنش پولک پولک شده رنگ سفیده . جسم خارجی نیستن اما وسظ بدنش (عکس آخری ) یک چیزی مثل زخم که قرمز هم هست از بدنش بیرون اومده.... روی چند جای دیگه بدنش هم پوست پوست سفیده (مثل اینکه پولکش کنده شده] الان هم کمی گوشه گیر شده اما غذا میخوره.....

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sinaaa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کمک فوریییییییی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    این ها عکس های فلاور هورن هستن روی بدنش پولک پولک شده رنگ سفیده . جسم خارجی نیستن اما وسظ بدنش (عکس آخری ) یک چیزی مثل زخم که قرمز هم هست از بدنش بیرون اومده.... روی چند جای دیگه بدنش هم پوست پوست سفیده (مثل اینکه پولکش کنده شده] الان هم کمی گوشه گیر شده اما غذا میخوره.....
    این ماهی مشکلی نداره دوست عزیز
    داره تغییر رنگ میده و تا چند وقت دیگه فلاور تون کرم رنگ میشه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4073
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    این ماهی مشکلی نداره دوست عزیز
    داره تغییر رنگ میده و تا چند وقت دیگه فلاور تون کرم رنگ میشه
    خوب آخه الان خیلی بی حال شده دیگه اصلا غذا هم نمی خوره.........

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    خوب آخه الان خیلی بی حال شده دیگه اصلا غذا هم نمی خوره.........
    دوست عزیز این سیفدی های مثل جوش هستش یا نه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4073
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    دوست عزیز این سیفدی های مثل جوش هستش یا نه
    نه .دقت کردم مثل پوست پوست شدن بدن انسان .اما بر آمده نیستند.مثل اینکه خراشیده شده... اما یکدونه هست وسط بدنش که مثل جوش زده بیرون کمی هم قرمزه .....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نه .دقت کردم مثل پوست پوست شدن بدن انسان .اما بر آمده نیستند.مثل اینکه خراشیده شده... اما یکدونه هست وسط بدنش که مثل جوش زده بیرون کمی هم قرمزه .....
    اگر بيماري زخم و مشكلات خارجي باشه به شدت رو به پيشرفت ميره.
    حالا اگر شك داري از دوز نرمال جنرال تونيك يا سرا بكتاپور رقيق استفاده كن.
    شرايط ايمني آب رو كنترل كن تا اگر به حرف آقا مصطفي مشكلي نبود، اون قسمت از بدن مورد هجوم باكتريها قرار نگيره و با اين دوز رقيق دارو آب ايزوله و ضد عفوني ميشه. مثل دوز پيشگيري.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4152
    ماهی گلدفیش من روی یکی از دو باله عقبش دو تا لکه تقریبا همرنگ بدنش (سفید - نقره ای) ایجاد شده
    نمی دونم چیه؟
    کسی می دونه دلیلش چیه؟
    آبشون رو پریروز سیفون کردم و از دیروز تا الان 4تا از ماهی های گوپی ام مردند (اما بچه گوپی هام هنوز زنده هستند) گوپی هام آروم میشن و کز میکنند و بعداز مدتی میبینم که مردند
    دمای آب 28 درجه هست ، قبلا 29 تا 30 درجه میگذاشتم ، اما بخاطر ماهی کوی که دارم دما رو کمتر کردم سه چهار روزیه

رنگ ماهیم سفید نقره ای هست ، لکه ها روی باله عقب بوجود آمده و هم رنگ بدن ماهی هستند فقط چون باله ها نازک و شفاف هستند لکه ها به چشم میاد (درتصاویر دیده نمیشه لکه)

صفحه 54 از 101 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)