کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط llmahbubll نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پای طوطی من خشکه و حالت پوست پوست شده داره که میبینم گاهی داره این پوسته ها رو میکنه اما با آرامش این کارو میکنه.جاهایی رو که پوست خشکشو کنده پوست زیریش قرمز نیست و خشکی کمتری داره حالا نمی دونم این میتونه از مشکل خاصی باشه و کاری از دست من برای بهتر شدنش بر میاد یا نه:smile (99): لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون
    سلام
    مشکلی نیست ، می تونی از این ویتامین دی های چشمی بگیری خیلی کم پاهاش را یکبار یا دوبار در هفته چرب کنی ( نه اون قدر چرب که بماسه ها خیلی کم، ) با روغن زیتون هم می تونی این کار را انجام بدی..... اما همه طوطی ها این کار را می کنند.... جای نگرانی نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    سلام دوستات عزیز:
    آیا خوردن بیسکویت ساقه طلایی واسه کاسکو روزی 1 دونه خوبه یا نه و همچنین میوه درخت سرو و بلوط که قبلا پرسیدم اما قرار شد تحقیق بشه چون من شنیدم که بلوط خیلی خوبه هم مقویه و هم ضد انگل و اسهال اما مطمئن نیستم !

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    سلام دوست عزیز، ماشالله چه کاسکوی خوش اشتهایی دارید
    خوردن ساقه طلایی توسط کاسکو خیلی برام با نمک بود. در ضمن در خصوص پدیده های ضد انگل، نمی دونم از خاصیت سیر اطلاع دارید یا نه.
    معمولا پودر سیر رو هم به این منظور در روی غذای پرنده میریزند.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    سلام دوستات عزیز:
    آیا خوردن بیسکویت ساقه طلایی واسه کاسکو روزی 1 دونه خوبه یا نه و همچنین میوه درخت سرو و بلوط که قبلا پرسیدم اما قرار شد تحقیق بشه چون من شنیدم که بلوط خیلی خوبه هم مقویه و هم ضد انگل و اسهال اما مطمئن نیستم !
    سلام
    دادن بیسکویت به پرنده به دلیل داشتن شکر و روغن و مواد افزودنی توصیه نمیشه .در مورد میوه سرو و بلوط هم من جایی ندیدم.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، ماشالله چه کاسکوی خوش اشتهایی دارید
    خوردن ساقه طلایی توسط کاسکو خیلی برام با نمک بود. در ضمن در خصوص پدیده های ضد انگل، نمی دونم از خاصیت سیر اطلاع دارید یا نه.
    معمولا پودر سیر رو هم به این منظور در روی غذای پرنده میریزند.
    سلام
    سیر جزو غذهای ممنوعه برای طوطی هست ، منم دیدم که بعضی وقتها پودر سیر به تجویز پزشک به طوطی داده میشه اما بهتره به طور خودسرانه و روتین خود افراد استفاده نکنن و اگر نیاز بود به تجویز پزشک مصرف کنن.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    سلام دوستات عزیز:
    سلام . درباره بیسکویت که هانی عزیز توضیح دادن .

میوه درخت سرو ( cedar nut ) که تو منابع فارسی شکلی ازش ندیدم . بعضی جاها میوه درخت کاج رو میوه درخت سرو هم میگن .که تو منابع خارجی بعضی جاها میگنcedar nut بعضی جاها می گن pine nut . اگه این دوتا رو جدا بدونیم هردو رو میشه داد به طوطی .
    میوه درخت سرو :

میوه درخت کاج :

شبیه هم هستن هردو.حالا من نمی دونم شما منظورت کدوم یکی از ایناست.

شاه بلوط هم می تونید بدید ولی میوه درخت بلوط نه.چون ترکیباتی داره که واسه بعضی از حیوونا میتونه سمی باشه که طوطی هم جز این دسته از حیووناست .

به زودیnut هایی که می تونید به طوطی بدید رو لیستشو می ذارم که فقط از همونا استفاه کنید . البته اینایی که گفتم می تونید بدید همه جز غذاهای های چرب هستن مثل پسته ،گردو ، بادوم زمینی .اینا رو فقط باید به عنوان جایزه به طوطی داد و فقط یکی دوتا در روز .

موفق باشید
    ویرایش توسط sepideh : 3rd March 2011 در ساعت 07:46 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996

سیر برای طوطی ممنوع!

سلام جناب honey
    ممنون از توجه شما و پاسخ به سوالم. شاید جالب باشه بدونید که تعداد زیادی از سایت ها و فورام ها سیر رو به عنوان یه افزودنی روتین به غذاهای طوطی معرفی کردند و اولین باره که میشنوم مضرره!
    البته این رو محض اطلاع بیشتر و خاطر جمع شدن سایر دوستان میپرسم نه اینکه قصد جسارت داشته باشم.
    آیا شما این موضوع رو عملا تجربه کردید یا از منبع معتبری شنیدید یا شما هم صرفا عطف به منابع اینترنتی پاسخ فرمودید؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    سلام جناب honey
    ممنون از توجه شما و پاسخ به سوالم. شاید جالب باشه بدونید که تعداد زیادی از سایت ها و فورام ها سیر رو به عنوان یه افزودنی روتین به غذاهای طوطی معرفی کردند و اولین باره که میشنوم مضرره!
    البته این رو محض اطلاع بیشتر و خاطر جمع شدن سایر دوستان میپرسم نه اینکه قصد جسارت داشته باشم.
    آیا شما این موضوع رو عملا تجربه کردید یا از منبع معتبری شنیدید یا شما هم صرفا عطف به منابع اینترنتی پاسخ فرمودید؟
    سلام . شما تازه عضو فروم ما شدید .قبلا ما درباره این موضوع بحث کردیم و نتایجش این بود :

بعضي سايتا مي گن ندید به طوطي چون باعث کم خوني(به خاطر پاره شدن سلولهاي قرمز خون) و سوزش دهان و مري و مشکلات کليوي ميشه .بعضي سايتا مي گن براي پيشگيري از بعضي بيماري هاي قارچي و باکتريايي و ويروسي خيلي مفيد هستن و از کبد در برابر بعضي آلاينده هاي شيميايي که تو آب و غذا و هوا وجود داره محافظت مي کنه و حتي از سرطان هم جلوگيري مي کنن.که اينا حتي تو تحقيقات بعضي از مراکز بزرگ اومده .... ولي مي گن سير تازه بايد باشه و تذکر هم ميده که سير جز گياهانيه(مثل پياز) که اگه به مقدار زياد داده بشه باعث کم خوني ميشه که بخاطر همين يه برش نازک هفته اي 1 يا 2 بار کافيه به عنوان يه مکمل غذايي که از اين بيماري ها پيشگيري مي کنه .البته خيلي ها هستن وقتي مي فهمن که سير باعث کم خوني ميشه ديگه مي ترسن و استفاده نمي کنن .منم همين نظرو دارم .و فکر مي کنم اگه چيزي که مي دونم براي طوطيم مي تونه خطرناک باشه رو مي ذارم کنار .اينم ديدم که تو بعضي از غذاهاي آماده سير وجود داره . پس من ترجيح ميدم اگه بخوام از سير استفاده کنم زیر نظر دکتر باشه .يعني دکتر بگه بهم الان طوطيه شما به سير نياز داره .همه خودشون بايد تصميم بگيرن ، با اين مواردي که گفته شد .

ما از دکتر فروم ( دکتر برهانی کیا )هم پرسیدیم و ایشون در جواب گفتن :

در كل سير و پياز مي توانند باعث بروز عوارض كليوي كبدي و خوني شوند. مصرف اين مواد در مقادير كم مشكل خاص و قابل مشاهده ايي به ويژه در پرنده سالم ايجاد نمي كند ولي مصرف زياد و مداوم حتي مي تواند منجر به مرگ پرنده شود.

با این تفاسیر ما تو این بخش به کسی توصیه نمی کنیم سیر به طوطیش بده جز به تجویز دکتر و با مسئولیت خودش.بهتره قبل از اینکه این موارد برای یکی پیش بیاد قبلش تحقیق کنه:smile (153): .حتما که نباید تجربه کرد و بعد به مضر بودن یا نبودن یه غذا پی برد .

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3698
    بله با شما موافقم اگه در مورد چیزی اطمینان نداریم بهتره استفاده نشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3901
    سلام
    از وقتی که کاسکو خریدم روزای اول کم سوت میزد اما حالا که 1 ماه از اومدنش گذشته بعضی وقت ها 1 سوت میزنه
    به نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :smile (250)::smile (99):

صفحه 289 از 1238 نخستنخست ... 189239270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308339389789 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)