کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا - قناری و ...
    شماره عضویت
    3759

آیا واقعا درست است که کاسکوی کنگو از تیمنه استعداد بیشتری دارد؟

سلام اساتید و دوستان گرامی.!

چندی است که در پی خرید یک کاسکوی خوب هستم.؟!
    بسیار در این مورد تحقیق کردم. حتی پیش پرنده بازان حرفه ای که تخصصشان در طوطی سانان بوده رفته ام.
    اما جز سرگردانی بیشتر چیزی نسیبم نشد که نشد.!

سوال من این بود که چرا کاسکوی تینمنه از کاسکوی کنگو ارزانتر است.؟!!؟

عده ای گفتند فقط به خاطر ظاهر.!!!

عده ای دیگر گفتند به خاطر اینکه تعداد کلماتی که میتواند یاد بگیرد از 20 کلمه تجوز نمیگند حال آنکه کاسکوی دو قرزمز بالای 100 کلمه هم میتواند یاد بگیرد.!

عزیزان.!
    باور کنید که بده دیگه گیج شدم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بالاخره آیا این حرف درست است یا خیر.؟!؟!

خود من بیشتر از کاسکوی تیمنه خوشم میآید.
    زیرا به قول اتفاق همه ی این عزیزان.! تینمنه مهربان تر از کنگو بوده و زود تر دستی میشود و کمتر گاز میگیرد و کمتر دچار پرکنی میشود.
    بنده نیک واقفم که همه ی این ها به خود صاحب طوطی هم بستگی دارد.
    اما
    خب جواب سوال من چه میشود؟

ممنون و متشکر از همیاری و پاسخ شما عزیزان.!!!

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    نقل قول نوشته اصلی توسط DoostDar نمایش پست ها
    سلام اساتید و دوستان گرامی.!

چندی است که در پی خرید یک کاسکوی خوب هستم.؟!
    بسیار در این مورد تحقیق کردم. حتی پیش پرنده بازان حرفه ای که تخصصشان در طوطی سانان بوده رفته ام.
    اما جز سرگردانی بیشتر چیزی نسیبم نشد که نشد.!

سوال من این بود که چرا کاسکوی تینمنه از کاسکوی کنگو ارزانتر است.؟!!؟

عده ای گفتند فقط به خاطر ظاهر.!!!

عده ای دیگر گفتند به خاطر اینکه تعداد کلماتی که میتواند یاد بگیرد از 20 کلمه تجوز نمیگند حال آنکه کاسکوی دو قرزمز بالای 100 کلمه هم میتواند یاد بگیرد.!

عزیزان.!
    باور کنید که بده دیگه گیج شدم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بالاخره آیا این حرف درست است یا خیر.؟!؟!

خود من بیشتر از کاسکوی تیمنه خوشم میآید.
    زیرا به قول اتفاق همه ی این عزیزان.! تینمنه مهربان تر از کنگو بوده و زود تر دستی میشود و کمتر گاز میگیرد و کمتر دچار پرکنی میشود.
    بنده نیک واقفم که همه ی این ها به خود صاحب طوطی هم بستگی دارد.
    اما
    خب جواب سوال من چه میشود؟

ممنون و متشکر از همیاری و پاسخ شما عزیزان.!!!

سلام
    دوست عزيز از نظر هوش و استعداد بين اين دو نژاد هيچ فرقي نيست .خاكستري كنگو (دم قرمز ) فقط و فقط به خاطر جسه بزرگتر و زيبايي ظاهري از خاكستري تيمنه(دم شرابي.دم شكلاتي) گرانتر و پر فروشتر است.براي سخن گويي و تربيت اين دو نژاد بستگي به صبر و حوصله صاحب پرنده دارد.خاكستريهاي تيمنه زودتر از كنگو اجتماعي ميشوند و زودتر هم با تمرينات بسيار به حرف مي آيند.در مورد خريد يه سري به دلت بزن ببين كدومشونا بيشتر دوست داري چون يه عمر بايد با هم زندگي كنيد.لطفا قبل از خريد هم صفحات اين تاپيك را يه مروري بكن تا بيشتر با خصوصيات و اخلاقيات و مشكلات اين پرنده آشنا بشوي تا هم در مورد خريد راحتتر تصميم بگيري هم بعد از ورود به خانه راحتتر باشي در ضمن اگر صبور و با حوصله هستي اين پرنده را انتخاب كن چون تمامي مراحل تربيت و آموزش اين پرنده بستگي به صبر و حوصله شما دارد. اميدوارم موفق باشيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا - قناری و ...
    شماره عضویت
    3759
    سلام دوست عزیزم.!
    ممنونم که جواب دادید.!
    عرضم به حضورتون که بنده به شخصه بیشتر کاسکوی دم شکلاتی رو دوست دارم.!

اما بین این پرسش هایی که از کاسکو بازان حرفه ای کردم( البته جسارت نشه ها) 70 درصدشون میگفتن دلیل اصلی ارزون تر بودن کاسکوی دم شکلاتی همین استعداد کمشه نه زیباییش.!

و این مساله خیلی منو آزار میده که حالا بیام و برم هزینه کنم و وقت بذارم .! آخرشم یه کاسکوی کم استعداد نسبت به دم قرمز نسیبم بشه.!
    به نظر شما دلیل انقدر اصرار این عزیزان از اینکه این کاسکو استعدادش کمتره با اینکه نفعی از من نمیبردن چیه؟!؟!؟!

ممنون میشم اگه بیشتر و دقیق تر راهنماییم کنید .!!!

از دیگر دوستانم تقاضا میکنم که با نظرات و پاسخ های زیباشون منو از سر در گمی در بیارند.

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    سلام دوست عزیزم.!
    ممنونم که جواب دادید.!
    عرضم به حضورتون که بنده به شخصه بیشتر کاسکوی دم شکلاتی رو دوست دارم.!

اما بین این پرسش هایی که از کاسکو بازان حرفه ای کردم( البته جسارت نشه ها) 70 درصدشون میگفتن دلیل اصلی ارزون تر بودن کاسکوی دم شکلاتی همین استعداد کمشه نه زیباییش.!

و این مساله خیلی منو آزار میده که حالا بیام و برم هزینه کنم و وقت بذارم .! آخرشم یه کاسکوی کم استعداد نسبت به دم قرمز نسیبم بشه.!
    به نظر شما دلیل انقدر اصرار این عزیزان از اینکه این کاسکو استعدادش کمتره با اینکه نفعی از من نمیبردن چیه؟!؟!؟!

ممنون میشم اگه بیشتر و دقیق تر راهنماییم کنید .!!!

از دیگر دوستانم تقاضا میکنم که با نظرات و پاسخ های زیباشون منو از سر در گمی در بیارند.
    سلام
    آيا اين عزيزاني كه ميفرماييد پرنده فروش بودند؟آيا خاكستري تيمنه داشتند و ميگفتند نخر خوب نيست؟هر چيز گران سود بيشتري هم دارد مطمين باشيد چون من خودم هم مغازه دار هستم البته نه در كار پرنده فروشي من الآن نزديك به دو ساله كه سرگرم خواندن مطالب در مورد خاكستريها هستم و در اكثر سايتهاي ايراني و خارجي كه خواندم همگي علت گران بودن خاكستري كنگو را داشتن ظاهري زيباتر از تيمنه مي دانند و هيچ كجا استعداد و هوش كنگو را برتر از تيمنه نمي دانند به هر حال تصميم نهايي با خود شماست ولي به نظر من هر كدام كه بهتر به دلت ميشينه همونو بخر.موفق و پيروز باشي

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا - قناری و ...
    شماره عضویت
    3759

آیا درست است که طوطی رو هرچقدر کمتر دستی کنی بیشتر یاد میگیره؟

سلام دوستان.!
    در جایی مطالعه کردم و دیدم که میفرمودند:
    هر چقدر که طوطی کمتر بیرون بیاد و دستی باشه توانایی حرف زدن رو بیشتر کسب میکنه و بالعکس.!
    هرچقدر دستی تر بشه کمتر تکلم میکنه و حرف میزنه.!

بعضیا دلیلشو این بیان کردند که شاید به خاطر این موضوع کمتر حرفمیزنه که وقتی توی دست نیست و کمتر دستی با حرف زدن میخواد به نوعی توجه صاحبش رو به طرف خودش جلب کنه.!
    خواستم نظر شما اساتید و سروران عزیز رو هم در این موضوع بدونم.!

ممنون و متشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا - قناری و ...
    شماره عضویت
    3759
    ممنون دوست عزیزم.!

در جواب سوالتون که فرمودید :
    آيا اين عزيزاني كه ميفرماييد پرنده فروش بودند؟آيا خاكستري تيمنه داشتند و ميگفتند نخر خوب نيست؟

عرض کنم که .... چند تاشون مغازه دار بودند اما بعضی هاشونم که مغازه دار نبودند هم همینو میگفتند.!
    والا نمیدونم. اگر میدونستم مصدع اوقات شریف شما بزرگوار و دیگر دوستان نمیشدم.!

دوست عزیز همین تناقض در بینم اطلاعات تیمنه در سایت ها و تناقضش با کلام کاسکو باز های بیرون از فضای نت منو سر در گم کرده.

میگفتند: دم شکلاتی نخر که بی استعداده و رو دستت میمومنه و پشیمون میشی و . حالا که داری هزینه میکنی دم قرمز بخر.
    اما من بیخود و بی جهت از دم شکلاتی لذت میبرم نه از دم قرمز.

و تا دلیل قانع کننده ای برای کم استعداد بودن یا کم استعداد نبودن کاسکوی دم شکلاتی پیدا نکنم نمیتونم با آسودگی خیال برم و تهیه اش کنم و وقتمو براش بذارم.(خدایی به من حق بدید عزیزان)
    از طرفی هم دنبال بهترین هستم...
    :86::smile (240):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون دوست عزیزم.!

در جواب سوالتون که فرمودید :
    آيا اين عزيزاني كه ميفرماييد پرنده فروش بودند؟آيا خاكستري تيمنه داشتند و ميگفتند نخر خوب نيست؟

عرض کنم که .... چند تاشون مغازه دار بودند اما بعضی هاشونم که مغازه دار نبودند هم همینو میگفتند.!
    والا نمیدونم. اگر میدونستم مصدع ائقات شریف شما بزرگوار و دیگر دوستان نمیشدم.!

دوست عزیز همین تناقض در بینم اطلاعات تیمنه در سایت ها و تناقضش با کلام کاسکو باز های بیرون از فضای نت منو سر در گم کرده.

میگفتند: دم شکلاتی نخر که بی استعداده و رو دستت میمومنه و پشیمون میشی و . حالا که داری هزینه میکنی دم قرمز بخر.
    اما من بیخود و بی جهت از دم شکلاتی لذت میبرم نه از دم قرمز.
    از طرفی هم دنبال بهترین هستم... :86::smile (187)::smile (240):

سلام

دوست عزیز لازم نیست برای پرسیدن هر سوالی تاپیک جدید ایجاد کنید .

شما می تونید سوالاتتون راجع به کاسکو یا طوطی خاکستری رو تو این لینکی که براتون میذارم مطرح کنید.

تاپیک جدیدی هم که ایجاد کردید به نام : آیا درست است که طوطی رو هرچقدر کمتر دستی کنی بیشتر یاد میگیره؟ به همین لینک منتقل شد .

همون طور که Morvarid عزیز گفتن .هیچ فرقی بین این دو از لحاظ هوش و استعداد نیست بستگی داره به اینکه شما چقدر با طوطی تمرین کنید و تا چه حد باهاش ارتباط برقرار کنید .یکی از دوستان تو همین فروم تیمنه ای داره که خیلی عالی صحبت می کنه .من خودم تا حالا ندیدم یه طوطی اینقدر قشنگ صحبت کنه به نظر من استعدادش تو حرف زدن با هیچ طوطیه دیگه ای فابل مقایسه نیست . خوب صاحبش باهاش تمرین می کنه و اونم یاد گرفته .من خودم با طوطیم زیاد صحبت کردن تمرین نمی کنم و بیشتر بهش بازی یاد می دم طبیعیه که تو بازی کردنش بهتر از صحبت کردنش میشه . پس شما به حرف فروشنده ها گوش ندید چون حتما به خاطر سودشونه که این نسخه ها رو می پیچن .از افراد عادی هم که شنیدین اونا احتمالا نتونستن ارتباط خوبی با طوطی هاشون برقرار کنن یا برای تمرین کردن با طوطی هاشون وقت کافی نذاشتن و یا با عجله سعی کردن طوطی هاشون رو رام کنن و برای یادگیری طوطی عجله داشتن . .اصلا توجه نکنید و اون طوطی ای که خودتون دوست دارید بخرید .

موفق باشید
    ویرایش توسط sepideh : 6th February 2011 در ساعت 01:04 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا - قناری و ...
    شماره عضویت
    3759
    ممنونم سپیده خانم بزرگوار از راهنماییتون .!

درسته. من حرف شما رو تصدیق میکنم.
    اما خواهشی از محضر شما داشتم.
    اونم این که اون طوطیه تیمنه ی دوست شما که فرموئدید :
    یکی از دوستان تو همین فروم تیمنه ای داره که خیلی عالی صحبت می کنه.!

چند کلمه حرف میزنه.؟
    بعدش من شنیدم که طوطیه تیمنه واضح تر کلمات رو بیان میکنه. یعنی صدای رسا تری داره.
    ایا تا چه حدی این حرف سندیت داره و درسته؟!
    در این مورد چه میفرمائید؟

و اینکه آیا در چه سنی طوطیه تیمنه رو تهیه کنیم بهتره؟

چون همونطوری که در مقالاتتون مطلعه کردم. نوشته بودید(در سایت اینگونه بود) که زمان سخنگو شدنش بعد از بلوغش خیلی زود تر از دم قرمز ها است.
    بله. میدونم که باز هم به صاحبش بستگی داره. اما گفتم اگر پیشنهادی در این زمینه هم دارید. بنده رو ازش محرم نکنید.!

متشکرم. . . . . :smile (141):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216

اونم این که اون طوطیه تیمنه ی دوست شما که فرموئدید : یکی از دوستان تو همین فروم تیمنه ای داره که خیلی عالی صحبت می کنه.!

چند کلمه حرف میزنه.؟
    بعدش من شنیدم که طوطیه تیمنه واضح تر کلمات رو بیان میکنه. یعنی صدای رسا تری داره.

چون همونطوری که در مقالاتتون مطلعه کردم. نوشته بودید(در سایت اینگونه بود) که زمان سخنگو شدنش بعد از بلوغش خیلی زود تر از دم قرمز ها است.
    بله. میدونم که باز هم به صاحبش بستگی داره. اما گفتم اگر پیشنهادی در این زمینه هم دارید. بنده رو ازش محرم نکنید.!

سلام دوست عزیز
    اون طوطی تیمنه مال یکی از بچه های سایت که چند مدتی هم دست شیکرا خانم بوده
    این لینک پرنده های شیکرا خانم برین اخر صفحه خودتون بخونید حدود 200کلمه حرف میزنهhttp://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=6503&page=1
    و در مورد واضح بودن صدای طوطی هم به نظر من ربطی نداره و فقط به خود طوطی استعدادش مربوط همون طوری که ما انسان ها هم در مورد تن صدا با هم اختلاف داریم
    سن مناسب برای خرید تیمنه حدود 9ماه تا یک سال هست
    و تینه ها حدودا از 9ماهگی قادر به تقلید صدا هستند
    و در مورد اون حرفتون که گفته بودین که طوطی های دستی کمتر حرف میزنن اینطور نیست و الان سیلور(کنگو خودم)هرچه بیشتر رام میشه کلمات بیشتری رو تکرار میکنه و یا ناتسی کنگو اقا سهیل که کالا رام و دستی هست خیلی پر حرف و شیطون هست
    در ضمن دوست عزیز به نظر من یکی دیگر از دلایل دیگر گرانی کنگو نسبت به تیمنه تهیه ی سخت ان و واردات و...نسبت به تیمنه باشد
    اخه یکی از دوستان میگفت تیمنه رو از هند هم وارد کشور میکنن .
    البته این ها نظر بنده بود در صورت اشکال دوستان تصحیح میکنند
    موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط doostdar نمایش پست ها

اونم این که اون طوطیه تیمنه ی دوست شما که فرموئدید :
    یکی از دوستان تو همین فروم تیمنه ای داره که خیلی عالی صحبت می کنه.!

چند کلمه حرف میزنه.؟

سلام دوست خوبم
    از اینکه قبل از خرید مطالعه می کنید و مسائلی را که براتون شک بر انگیز است سوال می کنید بسیار خوشحالم ، امیدوارم که یک طوطی خوب پیدا کنید
    دوست خوبم همانطور که سایر همکارانم بهتون گفتند یه لحاظ یاد گیری و توانایی حرف زدن هیچ فرقی بین تینمه و کنگو نیست متاسفانه این تفکر اشتباه بین پرنده فروشها و بسیاری از کسانی که ادعای طوطی بازی می کنند وجود داره
    من بارها و بارها تیمنه هایی را دیدم که به خوبی تربیت شده و حرف می زنند حتی یک مدت از یکشون نگهداری می کردم این تیمنه ای که من ازش نگهداری می کردم ( و دوست خوبم اقا یزدان لینکش را برتون گذاشتاسمش کاکا بود و متعلق یه جناب sx3d است ) به راحتی بیش از دویست کلمه و جمله را تکرار می کرد و از همه جالبتر اینکه کلمات و جملات را هوشمندانه به کار می برد و از اونها برای رسیدن به خواسته اش استفاده می کرد، از صبح که از خواب بلند میشد تا شب یکسره حرف میزد حتی در بحث های خانوادگی شرکت می کرد من به عمرم چنین طوطی ندیده بودم و ندیدم ..............
    تنها دلیل اختلاف قیمت بر سر کوچکتر بودن ، تیره تر بودن، و قهوه ای بودن دم در تیمنه است همین وگرنه تمام موارد دیگر که شنیده اید اشتباه است
    تیمنه ای که رنگ چشمش طوسی روشن باشه بهترین گزینه برای خرید است
    من هم مانند شما به شخصه از جثه و قیافه تمینه بیشتر خوشم میاد تا کنگو و اگر قرار باشه برای خودم یک طوطی آفریقایی خاکستری بخرم ترجیح میدم یک تیمنه بخرم
    طوطی های تیمنه در 8 لی 10 ماهگی حرف زدن را آغاز می کنند و کنگو ها در 11 الی 12 ماهگی به بعد این هم به خاطر تفاوتهای فیزیولوژیکی است که با هم دارند و ربطی به توانایی حرف زدنشون نداره
    نکته مهم در خرید کنگو و تمینه اینه که تیمنه چشم طوسی روشن در بازار ایران به راحتی پیدا نمیشه اکثرا یا چشم سیاه و یا چشم دودی تیره هستندکه خطر مرگ و میر درشون زیاده و اغلب به خازر شرایط بد حمل و نقل به بیماریهای واگیر دار ممکنه دچار بشوند یا اینکه چشم سفید هستند که سنشون بالا است و کمی باید بیشتر باهاشون سر و کله زد

صفحه 276 از 1238 نخستنخست ... 176226257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295326376776 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)