خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: گردشگري


«اوگاندا» با توسعه ناوگان هوايي به دنبال جذب گردشگران بيشتر به ويژه طبيعت‌گردان است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطي كه كشور آفريقايي «اوگاندا» در سه ماهه نخست امسال در مقايسه با زمان مشابه در سال 2010، رشد 28 درصدي گردشگرانش را تجربه كرده، روز گذشته يكي از مقامات صنعت گردشگري اين كشور از برنامه‌هاي دولت «اوگاندا» براي توسعه ناوگان هوايي اين كشور براي جذب بيشتر گردشگران خبر داد.

به گزارش افريكا ديلي، دولت اوگاندا قصد دارد با خريد هواپيماهاي جديد از شركتهاي هواپيماسازي ايرباس و بوئينگ و همچنين توسعه فرودگاه‌ها، شرايط لازم براي جذب گردشگران بيشتر بويژه طبيعت‌گردان را به اين كشور فراهم كند.

دولت اوگاندا همچنين قصد دارد با احداث هتل‌هاي لوكس سازگار با محيط زيست در پارك‌هاي ملي اين كشور، اوگاندا را به يكي از مقاصد برتر گردشگري قاره آفريقا تبديل كنند، اين در حالي است كه در آمدهاي اين كشور از محل صنعت گردشگري در سال‌هاي اخير رشد چشمگيري داشته، البته از چند ماه قبل با آغاز ارائه مجوز شكار به طبيعت‌گردان توسط سازمان حيات وحش اوگاندا به شكارچيان، تعداد طبيعت‌گردان اين كشور رشد چشمگيري يافته است.

برگزاري تورهاي شكار همواره يكي از منابع اصلي درآمد دولت اوگاندا است كه حاصل آن، جذب طبيعت‌گردان براي شكار گونه‌هاي مختلف حيوانات با هدف به‌دست آوردن پوست، گوشت و دندان‌هاي آن‌هاست.

البته در سال‌هاي گذشته، شكار غيرقانوني حيوانات در محوطه‌هاي طبيعي و پارك‌هاي ملي اوگاندا افزايش يافته بود كه با اجراي اين طرح، از شكار غيرقانوني و بي‌رويه‌ي حيوانات، به ويژه حيوانات نر جلوگيري شده است.

هم‌چنين در ماه‌هاي گذشته خدمات ديگر به طبيعت‌گردان تحت عنوان تور گردش با اتومبيل‌هاي سافاري، تور عكاسي، مشاهده‌ي پرندگان، قايق‌سواري در رود نيل و ماهي‌گيري ارائه شده است.

دولت اوگاندا همچنين قصد دارد تا اقدامات ويژه‌اي براي معرفي جاذبه‌هاي طبيعت‌گردي اين كشور در ديگر كشورهاي جهان انجام دهد كه ازآنجمله مي‌توان به راه‌اندازي يكي از بزرگترين غرفه‌هاي چهل‌وپنجمين دوره‌ي نمايشگاه بين‌المللي گردشگري آلمان (itb) يا همان «بورس بين‌المللي گردشگري» كه در ماه مارس سال جاري ميلادي ميلاي در «برلين» برگزار شد، اشاره كرد.

طبق آمارهاي وزارت گردشگري اوگاندا در سال 2009 ميلادي 180 هزار گردشگر خارجي از اين كشور آفريقايي ديدن كرده‌اند كه پيش‌بيني مي‌شود اين رقم در سال جاري ميلادي به 200 هزار برسد.

اوگاندا کشوري است در حاشيه درياچه ويکتوريا واقع در شرق ميانه آفريقاست كه در سال 1962 استقلال خود را از انگليس به دست آورد و به عنوان يك جمهوري اعلام موجوديت كرد