کوسه‌ها با میلیون‌ها سال تجربه، بهترین شکارچی‌های زمین هستند. کوسه سفید برای شکار یک فوک دریایی، تا سه متر از آب بیرون می‌پرد. این آغاز یک بازی هیجان‌انگیز بین کوسه و فوک دریایی است.


یک ماهی عظیم یک تنی را با دندان‌های خنجرمانند تصور کنید که برای شکار از آب بیرون می‌پرد! تنها کوسه سفید می‌تواند با میلیون‌ها سال تمرین شکار و ارتقای مهارت‌های شکار، 3 متر از آب بیرون بپرد.


بهنوش خرم‌روز:

400 میلیون سال پیش اجداد کوسه‌ها متولد شدند. امروزه آن‌ها یکی از بهترین شکارچیان سراسر زمین هستند و بهترین آنها،‌ کوسه سفید است.

نشنال‌جئوگرافیک عکس‌های کریس و مونیک فالوز، زوج عکاس را از پرواز کوسه برای شکار منتشر کرده که می توانید آن‌ها را در گزارش تصویری خبرآنلاین ببینید. تصاویر در ساحل فالس‌بی، از سواحل آفریقای جنوبی گرفته شده‌اند. عکاسی از چنین صحنه‌هایی اصلا آسان نیست. پیشبینی این که دقیقا کی و کجا یک کوسه به یک فوک دریایی حمله می‌کند، خیلی سخت است. به علاوه برای عکاسی باید نور مناسب را هم در نظر گرفت. مهم‌تر این که باید قایق را در فاصل مناسب نگه داشت تا روی فرایند طبیعی شکار تاثیر نگذارد و باعث اختلال در کار کوسه و فوک دریایی نشود.

بخشی از عکس‌ها درون آب گرفته شده‌اند. فالوز از تجربه اولین عکاسی درون آب بدون حفاظ می‌گوید:‌ «بدون قفس فلزی درون آب رفته بودم. هنوز یادم هست وقتی دیدم یک کوسه عظیم به قایقمان حمله کرده چه‌قدر ترسیده بودم. همه جا را به دنبال آن گشتم، اما بی‌نتیجه به قایق برگشتم و دیدم همان‌جا مشغول تماشای ما است!‌ تمام وقت ما را نگاه می‌کرده!»

برای گرفتن تصاویر با کیفیت بالا، روی گزینه دانلود عکس کلیک کنید.