فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,783
لایک لایک:  1,005
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 69 از 119 نخستنخست ... 1959676869707179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 681 به 690 از 1186

موضوع: پرسش پاسخ در مورد عروس هلندی(کاکتیل)

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط mortezaghorbani نمایش پست ها
    ممنون و متشکر از راهنماییتون . ولی فکر کنم منظور شما از جدا سازی اینکه جفت ضعیف نشن و سیستم و هورموناشون به هم نریزه درسته؟؟ اگه منظورتون این باشه ارض کردم جفت گیری زیادی ندارند که بخووان ضعف بدنی یا تداخل هورمون ایجاد بشه براشون . به گفته ی شما فکر کنم تمرینی جفت گیری میکنن . هر 20 روز یک بار اونم به مدت 4 روز جفت گیری میکنن و بعد از 4 روز دوباره تا 20 روز بعد خبری از جفت گیری نیست .
    جفتگیری چه زیاد باشه چه کم ، پرنده از نظر روحی و فیزیکی توی حالتی غیر از روال طبیعی قرار میگیره و همه سیستم بدن تحت تاثیر اینحالته. باید به ارامش و سکون برسن تا دوباره قوی و متمرکز بشن.
    به نظرتون اگر یک جفت روی تخم بخرم بیارم خونه روی تخم میخوابن ؟؟؟؟ یا وول میکنن تخمارو . ممنون میشم راهنمایی کنید
    متوجه نمیشم. منظورتون اینه که همون جفتی که میخرید تخمها رو ول کنن؟!
    ویرایش توسط animal lover : 20th March 2016 در ساعت 12:15 AM

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی قربانی
    شماره عضویت
    14124
    میانگین پست در روز
    0.02
    بله . اگر یه جفت رو تخم بخرم بیارم خونه بخاطر استرس ایا دیگه رو تخما نمیخوابن؟؟؟؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    بله . اگر یه جفت رو تخم بخرم بیارم خونه بخاطر استرس ایا دیگه رو تخما نمیخوابن؟؟؟؟
    بله امکانش هست بخاطر جابجایی ، استرس مسیر، محیط جدید و .... روی تخمها نخوابن ویا اونها رو بشکنن .

کاربر میهن پت Miti آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    میترا
    علایق
    حیوانات,کار در باغ وحش
    تخصص
    مهندسی تکنولوژی نرم افزار
    حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    13772
    میانگین پست در روز
    0.09
    با سلام از چه سنی به عروس هلندی ویتامین بدم؟در ضمن بخاطر چیده شدن بالهاش مدام سر بالاهاش زخم میشه چیکار کنم زود خوب بشه عروس هلندی من سه ، چهار ماهه است.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط Miti نمایش پست ها
    با سلام از چه سنی به عروس هلندی ویتامین بدم؟در ضمن بخاطر چیده شدن بالهاش مدام سر بالاهاش زخم میشه چیکار کنم زود خوب بشه عروس هلندی من سه ، چهار ماهه است.
    سلام ، از همين سن شروع كنيد ، هفته اي ٢يا ٣ بار با فاصله ، ٢قطره در نصف ظرف ابخوريش كه اگه ١٠٠ سي سي هست توي ٥٠سي سي اب بريزيد ، ٦-٧ساعت بدور از نور خورشيد باشه و بعد ابو عوض كنيد و بدون ويتامين بزاريد . و حتما هم از ويتامين طيور استفاده كنيد(ad3e)

دوست عزيز ، چيدن بال پرندگان اصلا كار درستي نيست ، تنها دليلش فرار نكردنشه ولي مضراتش بيشتره . حس اعتماد ازش گرفته ميشه ، پرنده اي كه تنها داراييش بالهاشه وقتي بچينيدش حسش ميكنه مثل كسي كه نقص عضو داره سعي ميكنه ترميمش كنه ولي وقتي موفق نميشه ، افسرده و گوشه گيرميشه . همين كه ازادي ازش گرفته شده داره اذيت ميشه ، بزاريد لذت داشتشو ببره. علاوه براين زخم حاصل ، محل ورود وتجمع ميكروبه ، آبسه و غدد چركي ايجاد ميشه بخصوص بعد از ابتني. ويتامين آ يا تتراسايكلين چشمي روش بزنيد و سعي كنيد ديگه بالهاشو نچينيد اونهم غير اصولي.

کاربر میهن پت Miti آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    میترا
    علایق
    حیوانات,کار در باغ وحش
    تخصص
    مهندسی تکنولوژی نرم افزار
    حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    13772
    میانگین پست در روز
    0.09
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، از همين سن شروع كنيد ، هفته اي ٢يا ٣ بار با فاصله ، ٢قطره در نصف ظرف ابخوريش كه اگه ١٠٠ سي سي هست توي ٥٠سي سي اب بريزيد ، ٦-٧ساعت بدور از نور خورشيد باشه و بعد ابو عوض كنيد و بدون ويتامين بزاريد . و حتما هم از ويتامين طيور استفاده كنيد(ad3e)

دوست عزيز ، چيدن بال پرندگان اصلا كار درستي نيست ، تنها دليلش فرار نكردنشه ولي مضراتش بيشتره . حس اعتماد ازش گرفته ميشه ، پرنده اي كه تنها داراييش بالهاشه وقتي بچينيدش حسش ميكنه مثل كسي كه نقص عضو داره سعي ميكنه ترميمش كنه ولي وقتي موفق نميشه ، افسرده و گوشه گيرميشه . همين كه ازادي ازش گرفته شده داره اذيت ميشه ، بزاريد لذت داشتشو ببره. علاوه براين زخم حاصل ، محل ورود وتجمع ميكروبه ، آبسه و غدد چركي ايجاد ميشه بخصوص بعد از ابتني. ويتامين آ يا تتراسايكلين چشمي روش بزنيد و سعي كنيد ديگه بالهاشو نچينيد اونهم غير اصولي.
    ممنون از راهنماییتون ولی من بالهاشو نچیدم وقتی از پرنده فروشی گرفتمش بالاهاش چیده شده بود متاسفانه و سئوال دیگه اینکه ویتامینی که من دارم به صورت پودری هستش اونو چه طوری استفاده کنم و چون مارکی نداره اصلا مطمئن نیستم که ویتامینه قطره مناسب براش چیه تا اونو تهیه کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط Miti نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون ولی من بالهاشو نچیدم وقتی از پرنده فروشی گرفتمش بالاهاش چیده شده بود متاسفانه و سئوال دیگه اینکه ویتامینی که من دارم به صورت پودری هستش اونو چه طوری استفاده کنم و چون مارکی نداره اصلا مطمئن نیستم که ویتامینه قطره مناسب براش چیه تا اونو تهیه کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام ، خواهش ميكنم . ويتامينهاي متعددي ايراني و خارجي براي طيور توي بازار هست كه هم به شكل ساشه ( پودر) هست هم محلول ولي بهتره ماركدار و معتبر تهيه كنيد. عرض كردم ويتامين ad3e كه به اسامي تجاري مختلف به فروش ميره تهيه كنيد ، هم بصورت پودر و هم محلوله. محاسبه مقدار براي پودر بر حسب گرمه كه فكر ميكنم يه مقدار براتون مشكل باشه محلولشو تهيه كنيد بهتره . اسامي نوع محلولش ويتاليت و رودي سل هست و پودرش ، روتري ويت و ادويت . شما همينكه بگيد محلول خوراكي ad3e ، بهتون ميدن. مقدارشم اگه براي درمان به كار بره ، يك سي سي در يك ليتر اب ٣-٥روز ولي اگه بعنوان مكمل و تقويتي بخوايد به رژيمش اضافه كنيد ، هفته اي ٣روز با فاصله ، هر بار ٢يا ٣قطره در نصف ظرف ابخوريش . كه تا ٨ساعت به دور از نور خورشيد باشه و بعد اب تازه بدون ويتامين براش بزاريد .

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی قربانی
    شماره عضویت
    14124
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام . ممنون از راهنماییتون . جفت رو کلا عوض کردم. یه جفت لوتینو خریدم که تازه زیرشون جوجه بوده و الانم اوردم وضعیتشون خیلی خوبه . نررم خیلی مسته . فقط فعلا دارم ماده رو تقویت میکنم . چون یکم ضعیف تازه پاشده از رو جوجه ها . ایشالله موفق شم .

کاربر میهن پت samy73lk آواتار ها
    شماره عضویت
    10790
    میانگین پست در روز
    0.16
    سلام.من پارسال مهرماه چندتا جوجه عروس لوتینو گرفتم.همه رو با سرلاک بزرگ کردم و با این وجود هیچکدوم رام نشدن.و کلا وحشی هستن.
    از همون موقع که گرفتم تو یک قفس بزرگ ریختمشون و در تغذیه و رسیدگیشون هم کم نگذاشتم.(اسفناج-کلم-سیب-سفیده تخم مرغ-ارزن-کتان-کاهو-هویج-کف دریا و...)
    الان اکثرشون پر ریزی کردن و چندتا هم وسط پر ریزی هستن.
    و از بینشون فقط دوتا جفت شدن که جوجه هم دادن.ولی این اتفاق بین بقیه تا الان نیافته.
    به خاطر همین شک دارم که همشون نر باشن.چند روز پیش تو نور طبیعی محیط اتاق به سختی گرفتمشون(گازهای بدی میگیرن) و پر های زیر بالشون رو نگاه کردم.
    اونایی که پر ریزیشون تکمیل شده پر ها بدون خال بود.اونایی که وسط پر ریزی هستن حدود ۴ سانت از پرهای بالشون در اومده بود، که همش بی خال بود.
    یدونه هم بود که زیر یه بالش یه پر خالدار داشت.
    همشون میخونن.البته بعضیا ریتمیک و طولانی و بعضیا کوتاه.
    من دقیقا نمیدونم جنسیتشون چجوره؟!!!چون از یکی پرسیدم گفت باید با چراغ قوه پر ها رو نگاه میکردی.
    حالا واقعا گیج شدم.لطفا اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه.واقعا ممنون میشم.
    اگر هم با عکس میتونید تشخیص بدید بفرمایید تا عکساشونو بزارم.

کاربر میهن پت samy73lk آواتار ها
    شماره عضویت
    10790
    میانگین پست در روز
    0.16
    سلام
    سوال قبل رو کسی جواب نداد.یه سوال دیگه دارم.اینو لطفا جواب بدین.
    یک نر و ماده رو میخوام جفت کنم.۳ روز پیش ۳ تا نر و گزاشتم تو قفس ماده .ماده ۲ تاشونو زد و البته اون دوتا نر هم زدنش ولی با یک نر دعوا نکرد.همون نر رو پیشش گذاشتم.تا غروب با هم سازگار بودن و نر شدید میخوند.غروب براشون لانه گزاشتم ولی ماده به محض اینکه رفت تو لونه وحشی شد و نمیذاشت نر بیاد تو لانه.نر هم شدید میخوند .خلاصه ماده شروع کرد به زدن نر.منم جداشون کردم و لانه را برداشتم.الان از هم جدان فقط صدای همو میشنوم.
    ماده از مستی دیروز و امروز کف قفسش تخم هرز گذاشته.
    نر۲۰ ماهه و ماده ۲۵ ماهه هستن.

صفحه 69 از 119 نخستنخست ... 1959676869707179 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)