فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,783
لایک لایک:  1,005
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 68 از 119 نخستنخست ... 1858666768697078118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 671 به 680 از 1186

موضوع: پرسش پاسخ در مورد عروس هلندی(کاکتیل)

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14100
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام.تقریبا 4-5 ماهه که یک جفت عروس هلندی مولد گرفتم از یکی از آشناها که تا به حال 2-3 سری هم تخم گذاشتندالان تو بوشهر هوا داره به گرمی میره ولی هنوز هم از یکی دو ماه پیش هوا سردتر بود تا الان می بینم که جفت گیری میکنند با هم ولی هنوز از جوجه خبری نیستسبزیجات مانند جعفری و هویج و گیشنیز میدم بهشونقطره تقویتی هم 12 ساعت عوض می کنم و یک هفته در میون از بدو خرید این عروس ها بهشون میدم.تخم مرغ یا سیب زمینی تقریبا هفته ای یک بار میذارم براشونارزن و تخم آفتاب گردون هم حله!چرا تخم نمیذارن؟!

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadshakh نمایش پست ها
    سلام.تقریبا 4-5 ماهه که یک جفت عروس هلندی مولد گرفتم از یکی از آشناها که تا به حال 2-3 سری هم تخم گذاشتندالان تو بوشهر هوا داره به گرمی میره ولی هنوز هم از یکی دو ماه پیش هوا سردتر بود تا الان می بینم که جفت گیری میکنند با هم ولی هنوز از جوجه خبری نیستسبزیجات مانند جعفری و هویج و گیشنیز میدم بهشونقطره تقویتی هم 12 ساعت عوض می کنم و یک هفته در میون از بدو خرید این عروس ها بهشون میدم.تخم مرغ یا سیب زمینی تقریبا هفته ای یک بار میذارم براشونارزن و تخم آفتاب گردون هم حله!چرا تخم نمیذارن؟!
    سلام ، چند وقته جفتگيري كردن؟
    معمولا تا وقتي كه نر شرايط لونه رو براي تخمگذاري ماده فرآهم نكرده ، ماده داخل لونه نميره . و اين كار ممكنه دو تا سه هفته طول بكشه . پس عجله نكنيد ، بهشون فرصت بديد تا شرايط مطلوب فرآهم بشه.

يكهفته قبل از تخمگذاري هم بهشون كاهو ، تخم منداب و تخم كلزا بديد.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی قربانی
    شماره عضویت
    14124
    میانگین پست در روز
    0.02

Unhappy

سلام دوستان . عروسام جفت گیری نظمی ندارن . چیکار بایستی بکنم . مثلا 20 روز پیش شرو به جفت گیری کردن هر روز یک بار تا 4 روز بعد اصلا جفت گیری نکردن تا اینکه دیروز اومدم
    در لونرو بستم تا 1 ماه تقویت کنم تا اینکه بعد از یک ساعت از بستنه در لونه دوباره جفت گیری کردن یک بار .واقعا نمیدونم ذیگه چیکارکنم.نره زیاد سوت نمیزنه مثل نر قبلیم و زیاذم مستی نمیکنه . بهشون 1هفته پیش شروع کردم 7 روز پشت سره هم جوانه گندم دادم ولی هیچچچچ. مادم خیلی امادست همیشه برای جفت گیری وقتیم که در لونه بازه از 24 ساعت تقریبا 10 ساعت تو لونن نمیدونم چرا اینطوری میکننو اینکه الان 1 ماهو نیمه دارمشون و اینکه تا الانم از ad3e و نکتون اس استفاده نکردم فقظ bcomex v لطفا راهنمایی کنید من ارزومه تا از عروس جوجه داشته باشم تورو خذا

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط mortezaghorbani نمایش پست ها
    سلام دوستان . عروسام جفت گیری نظمی ندارن . چیکار بایستی بکنم . مثلا 20 روز پیش شرو به جفت گیری کردن هر روز یک بار تا 4 روز بعد اصلا جفت گیری نکردن تا اینکه دیروز اومدم
    در لونرو بستم تا 1 ماه تقویت کنم تا اینکه بعد از یک ساعت از بستنه در لونه دوباره جفت گیری کردن یک بار .واقعا نمیدونم ذیگه چیکارکنم.نره زیاد سوت نمیزنه مثل نر قبلیم و زیاذم مستی نمیکنه . بهشون 1هفته پیش شروع کردم 7 روز پشت سره هم جوانه گندم دادم ولی هیچچچچ. مادم خیلی امادست همیشه برای جفت گیری وقتیم که در لونه بازه از 24 ساعت تقریبا 10 ساعت تو لونن نمیدونم چرا اینطوری میکننو اینکه الان 1 ماهو نیمه دارمشون و اینکه تا الانم از ad3e و نکتون اس استفاده نکردم فقظ bcomex v لطفا راهنمایی کنید من ارزومه تا از عروس جوجه داشته باشم تورو خذا
    سلام ، نرتون چندسالست؟ كمتر از يك سالو نيم باشه نر جوان بحساب مياد و جفتگيري خيلي موفقيت أميز نيست. ماده هم همينطور . اگه مادتون قبلا از جايي كه خريديد تخمگذاري كرده باشه خوبه و با تجربست ولي نر با اين علايمي كه فرموديد اصلا اماده نيست و هنوز به طور كامل مست نشده ، چه عجله اي داريد؟!! از هم جداشون كنيد ، تقويتشون كنيد . بهترين زمان براي جفتگيري بهاره .
    تقويتي هايي كه استفاده كرديد خوبه .

محيطو از هر لحاظ براشون اماده كنيد. دماي مناسب نه گرم باشه نه خيلي خنك بين ٢١-٢٧ . براي اماده شدنشون تغذيه گرم داشته باشن مثل كتان ، گشنيز ، شاهدانه يا جوانش ، منداب ، تخم افتابگردان ، تخم مرغ ، جعفري ، سيب ، هويج ، جوانه گندم و داروهاي تقويتي .ارزنو كتان و كف دريا هميشه باشه .

فعلا از كاهو، خيار و خرفه استفاده نكنيد . روشنايي بيش از حد نباشه ، محلي كه نگهداري ميشن سرو صدا و استرس نباشه.
    قفسها رو تا بهار از هم دور نگه داريد، طوري كه فقط صداي همديگه رو بشنون ،اينطوري سريعتر هم اماده ميشن ولي تا هر دو مست نشدن أقدامي نكنيد ، لونه هم بر داريد .
    ویرایش توسط animal lover : 11th March 2016 در ساعت 10:10 PM

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی قربانی
    شماره عضویت
    14124
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام و متشکر . عروسایی که من خریدم جفت خوردن و به گفته ی صاحب قبلیبشون جوجه داده نیز هستند . و درمورد سن هم همون حدود بالای یک سالن نر هنوز 1 دونه پر جوجگی داره ولی اونقدرم کم سن نیست . و یک مورد دیگه اینکه برام جدا کردنشون مقدور نیست چون یه کاسکو هم دارم اتاقم خیلی شلوغ میشه . نمیدونم الان چیکار کنم .. و نمیدونم اینم گفتم یا نه که خیلی تو لونه میمونن مثلا 10 ساعت در روز . مادم خیلی نررو دوست داره و اکثر اوقات در حال خاراندن سر نره هست نره هم هر از گاهی اینکارو میکنه . از اون دانه وتخم هایی هم که گفتید میدم بهشون . ولی اضلا این جفت گیری این مدلیشون برام قابل حضم نیست صاحب قبلیشون راست یا دروغ میگفته هر روز پیشش 4تا6 بار جفت گیری میکردن.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    سلام و متشکر . عروسایی که من خریدم جفت خوردن و به گفته ی صاحب قبلیبشون جوجه داده نیز هستند . و درمورد سن هم همون حدود بالای یک سالن نر هنوز 1 دونه پر جوجگی داره ولی اونقدرم کم سن نیست . و یک مورد دیگه اینکه برام جدا کردنشون مقدور نیست چون یه کاسکو هم دارم اتاقم خیلی شلوغ میشه . نمیدونم الان چیکار کنم .. و نمیدونم اینم گفتم یا نه که خیلی تو لونه میمونن مثلا 10 ساعت در روز . مادم خیلی نررو دوست داره و اکثر اوقات در حال خاراندن سر نره هست نره هم هر از گاهی اینکارو میکنه . از اون دانه وتخم هایی هم که گفتید میدم بهشون . ولی اضلا این جفت گیری این مدلیشون برام قابل حضم نیست صاحب قبلیشون راست یا دروغ میگفته هر روز پیشش 4تا6 بار جفت گیری میکردن.
    سلام ، فعلا تنها راه جداسازيه .
    به مغازه دارمطمئن هستيد در مورد صحت گفتشون ؟ بعضي عروسها عقيم هستن و اينجوري به فروش ميرنو دست به دست ميشن متاسفانه.
    پرهاي اطراف مقعد نر و ماده اگه خيلي بلنده كوتاهشون كنيد

نبايد هيج رفتو امدو سر و صدايي توي محيط باشه .

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی قربانی
    شماره عضویت
    14124
    میانگین پست در روز
    0.02
    از مغازه دار نخریدم در مورد صحت گفتنشون نمیدونم والا درست گفتن یا دروغ . و در مورد عقیم بودن یا بلند بودن پر های مقعدشونم بایستس ارض کنم مشکل من اینا نیست مشکلم اینکه چرا دوره های 4.5 روزه جفت گیری میکنن و جفت گیری منظمی ندارن . در مورد جدا سازیم واقعا برام مقدور نیست مادرم از خونه پرتم میکنه بیرون. پیش هم بمونن مگه جه مشکلی پیش میاد .
    ویرایش توسط animal lover : 17th March 2016 در ساعت 07:16 PM

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    از مغازه دار نخریدم در مورد صحت گفتنشون نمیدونم والا درست گفتن یا دروغ . و در مورد عقیم بودن یا بلند بودن پر های مقعدشونم بایستس ارض کنم مشکل من اینا نیست مشکلم اینکه چرا دوره های 4.5 روزه جفت گیری میکنن و جفت گیری منظمی ندارن . در مورد جدا سازیم واقعا برام مقدور نیست مادرم از خونه پرتم میکنه بیرون. پیش هم بمونن مگه جه مشکلی پیش میاد .
    سلام ، دوست عزيز لطفا از أشخاص اسم نبريد ، سپاس . پست شما رو ويرايش كردم

درمورد جفتگيري مكرر كه فرموديد دو علت داره :

١- جوان بودن عروس ها . معمولا زير ١/٥ سالگي بعضي عروسها به شكل تمريني جفتگيري ميكنن كه در اينصورت تخمي حاصل نميشه و تعداد دفعات جفتگيريشونم در روز زياده. فرموديد بالاي يكسال دارن و اين خيلي مهمه كه دقيقا چندسالشونه (با توجه به وجود پر جوجگي كه فرموديد) .اگه به گفته ايشون قبلا جوجه دادن پس الان بايد بالاي يكسالو نيم باشن ، پس چه دليلي داره تخمگذاري نكنن؟!! اگه هم زير اين سن باشن ، پس قبلا تخمي در كارنبوده و جوان هستن.
    هرچند به ندرت پيش مياد كه زير١/٥سال جفتگيري كنن ولي محال نيست و اتفاق ميوفته

٢- وجود غده چربي روي مقعد ماده ويا بلند بودن پرهاي اون ناحيه كه مانع جفتگيري موفقيت أميز ميشه به همين خاطر مدام اين عملو تكرار ميكنن .

جداكردنشون لازمه ، ازين جهت كه ضعيف ميشن و سيستم هورمونيشون بهم ميريزه و انرژي زيادي كه صرف ميكنن به ضررشونه .
    بايد جدا بشن به مدت 15روز تقويت بشن تا به روال طبيعي برگردن وبعد توي بهار جفتشون كنيد. اينجوري فقط ضعيف ميشن و عصبي. قفس بزرگ و محيط بي سرو صدا وتغذيه مناسب شرط اصلي جفت اندازيه.

اينكه كه زياد توي لونه ميمونن حتي تا ده ساعت كاملا عاديه و همه عروسها بعد از جفتگيري مدت زيادي رو توي لونه ميگذرونن. تا چند روز اول هم نر وظيفه ارزيابي لونه رو داره و اگه همه چيز براي تخمگذاري خوب بود به ماده اجازه ورود به لونه رو ميده .

شما يا بهتره جفتها رو عوض كنيد يا صبرو حوصله كنيد و با جداسازيو تقويتشون به اونها و خودتون كمك كنيد. فراموش نكنيد اولين نكته اي كه ميبايست مدنظر گرفته بشه براي صاحبان ، سلامتي حيوانات و بعد رسيدن به خواسته هاييه كه تنها بواسطه سلامتي و امنيت حيوان بدست مياد. موفق باشيد

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی قربانی
    شماره عضویت
    14124
    میانگین پست در روز
    0.02
    ممنون و متشکر از راهنماییتون . ولی فکر کنم منظور شما از جدا سازی اینکه جفت ضعیف نشن و سیستم و هورموناشون به هم نریزه درسته؟؟ اگه منظورتون این باشه ارض کردم جفت گیری زیادی ندارند که بخووان ضعف بدنی یا تداخل هورمون ایجاد بشه براشون . به گفته ی شما فکر کنم تمرینی جفت گیری میکنن . هر 20 روز یک بار اونم به مدت 4 روز جفت گیری میکنن و بعد از 4 روز دوباره تا 20 روز بعد خبری از جفت گیری نیست .

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی قربانی
    شماره عضویت
    14124
    میانگین پست در روز
    0.02
    به نظرتون اگر یک جفت روی تخم بخرم بیارم خونه روی تخم میخوابن ؟؟؟؟ یا وول میکنن تخمارو . ممنون میشم راهنمایی کنید

صفحه 68 از 119 نخستنخست ... 1858666768697078118 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)