فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,783
لایک لایک:  1,005
مخالفت مخالفت:  2
صفحه 2 از 119 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1186

موضوع: پرسش پاسخ در مورد عروس هلندی(کاکتیل)

کاربر میهن پت m.en آواتار ها
    تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak نمایش پست ها
    سلام , من سه روز پیش واسه عروسه نرم ماده گرفتم اما این نره من ماده رو میزنه دقیقا همون جوری که منو گاز میگیره یه جا یه مطلب در مورد عروس نوشته بود که( بعضی از عروس ها که در دوران جوجگی انسان نبینن و بعد که بزرگ بشن و در کنار انسان قرار بگیرن حالت وحشی پیدا میکنن به صورتی که اگه دستی بهش نزدیک بشه گاز میگیره و جیغ ممتد میکشه که باید این عروس ها رو با یکی مثل خودش نگه داشت و راه حلی هم واسه رام شدنش نیست و امکان جفت شدنش هم 10 درصد هست و یا اصلا وجود نداره )من این مطلب رو دیدم تو یکی از سایت ها, عروسه نره من هم وقتی دستم رو نزدیکش میگیرم که بیاد رو دستم جیغ ممتد میکشه و گاز میگیره و ماده رو هم میزنه اما از دستم غذا میگیره و رو شونه هم میشینه اما اگه تکون بخورم گردنم رو گاز میگیره و جیغ ممتد میزنه حالا نمیدونم این از اون دسته از عروسها هست یا نه؟
    البته وقتی ماده رو ازش دور میکنم صداش میکنه و ماده هم جوابش رو میده وقتی هم که هر دوشون بیرون هستند دنباله هم راه میرن و دعوا نمی کنن, وقتی که هر دوشونو تو قفس میزارم کافیه ماده بهش نزدیک بشه گازش میگیره و یا این که رو دستم میزارم هر دو شونو ماده نزدیکش باشه گازش میگیره ,حالا من چیکار کنم این دو تا رو ایا امکان جفت شدنشون هست یا نه? واقعا موندم خستم کردن راستش تمام دسته منو این نره زخم کرده[IMG]http://forum.****.ir/images/smilies/Cry.gif[/IMG]
    قفس دیگم ندارم که جداشون کنم به نظر شما چیکار کنم ? , اینا جفت خواهند خورد یا نه؟ چقدر زمان می بره به هم عادت کنن؟

فایل پیوست 816 فایل پیوست 817

کاکاتیل ها زمانی که جنس مخالف داشته باشند معمولا پرخاشگر میشن و طبیعیه . خریدن جفت براشون به نظر من یک کار بسیار زیباست . ممکنه جفت شدنشون خیلی طول بکشه اما در نهایت این اتفاق میفته . اگر زدن پرنده ی ماده توسط نر با شدت صورت میگیره و احتمال میدید که به چشم یا سرش آسیب بزنه یا مجروحش کنه ، حتما جداشون کنید موقتا . ماده به نظر کم سن و سال میاد . بد نیست اشاره کنم در کاکاتیل ها ، نر ها هم تا حدود 6-9 ماهگی کاملا شبیه ماده ها هستند با این تفاوت که در حدود 6-9 ماهگی ، تغییرات ظاهریشون شروع میشه و در نهایت به شکل نری که دارید در میان و اگر ماده باشند هم به همون شکل باقی می مونند و تغییر نمیکنند . پیشنهاد من اینه که صبر کنید و اگر پرنده ی نر با شدت به ماده حمله می کنه یا پرش رو می کنه ، حتما جدا کنید برای مدتی . حتی این احتمال هست که ماده بالغ نباشه . ماده باید حداقل 1 سال و نیم سن داشته باشه تا توانایی تخم گذاری داشته باشه در غیر اینصورت خطرناک هست و احتمال تخم برگردان شدن و گیر کردن تخم در شکمش وجود داره . باز هم تاکید می کنم که تصمیم خوبی گرفتید و پرنده های شما هر دو جهش رنگی سینامون یا دارچینی دارند و بچه هایی با همین رنگ به دنیا میارن انشاالله پس کمی صبر داشته باشید تا به مرور به هم عادت کنند . تقویت کردن پرنده ها با میوه های مختلف (بدون هسته : برای مثال هسته ی سیب سمی هست یا هسته ی انگور یا ... و نباید پرنده بخوره) ، سبزی های تازه و تمیز رو به شدت توصیه می کنم و کف دریا هم فراموش نشه که حتما تو قفسشون باشه . نکته : اگر کف دریای طبیعی از عطاری می خرید ، حتما با چاقو تمیزش کنید و ضایعات و لکه هاش رو تمیز کنید .حتی با سیم ظرف شویی هم قسمت سفتش رو می تونید تمیز کنید تا یک تکه کف دریای سفید و تمیز به دست بیاد.

موفق باشید ،
    مجید.

کاربر بسیار موثر khorshide آواتار ها
    علایق
    نقاشی و عکاسی
    تخصص
    تدریس در آموزشکده
    شماره عضویت
    16
    میانگین پست در روز
    0.83
    این پرنده ماده شما دقیقا مثل جوجگی لولای من هست. ما هم یه پرنده نر داشتیم که براش یه ماده خریدیم دقیقا مثل مال شما. اما بعد از چند بار ریختن و درومدن پرهای جدید ایشون نر از آب درومدن. الانم خیلی به هم وابسطه هستن اما مرتب همدیگرو میزنن. اولا لپی ما هم پرنده جدید رو میزد اما نه جوری که موجب آسیب دیدن اون بشه.
    به نظر من هم این پرنده شما نر هست. باید یه پرنده ماده بالغ می خریدید. اونطوری اگه جفت نخورن هم با هم دوست میشن.

موسس میهن پت Pars آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    1.76
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.en نمایش پست ها

دوست خوبم به این روش آموزش ، میگن potty-train که یک شیوه ی شدنی اما بسیار بسیار غلط و نادرست هست و بسیار مضر هست برای پرنده . درست می فرمایید ، این مطلب رو بنده هم در جاهای مختلف نوشتم که پرنده ها به خاطر اینکه پرواز می کنند باید در سبک ترین حالت ممکن باشند و بسیار مهم هست که مدفوع و ادرارشون رو هر چه سریعتر دفع کنند . بنابراین این آموزش با سیستم بدنشون جور در نمیاد و در موارد زیادی موجب بیرون اومدن مقعد از جای خودش میشه ! چون مستحضر هستید که پرنده ادرار و مدفوعش رو با هم دفع می کنه و مثانه نداره و هر چه مدفوع و ادرار رو پرنده نگه داره و جلوی خودش رو بگیره، بزرگتر میشه و دفع کردنش نیازمند فشار بیشتری هست که خیلی خطرناکه و ممکنه بخشی از کلوآک پرنده به سمت بیرون بیاد !!! و حتی ممکنه نیاز به جراحی پیدا کنه و حتی از اون بدتر ممکنه دیگه این پرولپس (بیرون آمدگی) به جای خودش برنگرده حتی با جراحی و این میتونه برای پرنده بسیار خطرناک باشه چون بافتی که در معرض هوا قرار میگیره به سرعت باکتریایی میشه و نیاز به مراقبت داره . درکل پیشنهاد می کنم آموزش هایی رو انتخاب کنید که مشکل برای پرنده ایجاد نکنه و به جای این آموزش ، می تونید محیط آزادسازی پرندتون رو در یک جای کوچکتر و امن که فرش و سایر وسایل رو نداشته باشه در نظر بگیرید که تمیز کردنش راحت تر باشه و ایمنیش هم بیشتر باشه .

موفق باشید ،
    مجید.
    مجید جان توضیحاتت عالی بود. ازت تشکر میکنم

به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

کاربر جدید
    شماره عضویت
    995
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام سلام میخواستم اگه ممکنه در مورد زمان کوتاه کردن بال طوطی عروس و نحوه کوتاه کردن نوکشون توضیح بدین من شنیدم باید کف دریا تو قفسشون بذاریم ونحوه حموم کردنشونم نمیدونم

کاربر میهن پت m.en آواتار ها
    تخصص
    دانشجوی دامپزشکی
    شماره عضویت
    966
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط ayla نمایش پست ها
    سلام سلام میخواستم اگه ممکنه در مورد زمان کوتاه کردن بال طوطی عروس و نحوه کوتاه کردن نوکشون توضیح بدین من شنیدم باید کف دریا تو قفسشون بذاریم ونحوه حموم کردنشونم نمیدونم

سلام . تا جایی که متوجه شدم در مورد زمان کوتاه کردن بال سوال دارید .ولی بد نیست به نکاتی اشاره کنم. کوتاه کردن بال نیاز به دانش کامل از ساختار بال پرنده داره و در حقیقت بال پرنده اندام جلویی یا دستان پرنده هست . بنابراین هر کوچکترین اشتباهی در کوتاه کردن می تونه باعث بریده شدن استخوان و رگ حیوان یا گوشت حیوان بشه و بسیار خطرناک هست . کوتاه کردن بال رو باید به دامپزشکی وارد به پرندگان بسپرید و به هیچ عنوان پرنده فروش یا خودتون در این زمینه دخالت نداشته باشید تا به صورت علمی انجام بشه و حیوان دچار آسیب نشه چون گاهی آسیب می تونه انقدر ناجور باشه که حیوان دیگه نتونه مثل قبل به زندگیش ادامه بده ! پس این کار رو به دکتر دامپزشک می سپاریم ... در مورد زمان هم نمی شه زمانی رو مشخص کرد. اصل مسئله ی کوتاه کردن پر های بال ، به شیوه ی نگهداری و شرایط نگهداری حیوان بستگی داره و هدف شما از این کار . بهتره اول اونها رو مشخص کنید تا بدونیم اصلا چرا تصمیم به چنین کاری دارید ... اما اگر به طور کلی می خواید بدونید ، پر های بال ها بعد از حدود 1 سال میفته و با پر های جدید جایگزین میشه . این یعنی هیچوقت نباید اطمینان داشته باشید که پرنده پر هاش کوتاهه ! چون ممکنه شما فراموش کرده باشید و پر های جدید درومده باشه و پرنده فرار کنه !!! پس حیوان رو تو محیط باز بردن بدون قفس اصولا اشتباهه چون حتی اگر بال ها کوتاه باشه ممکنه خیلی راحت جست و خیز کنه و فرار کنه و از جایی بیفته که تا شما بیاید بهش برسید ، خدای نکرده طعمه ی گربه بشه !!! بنابراین اول باید دید علت کوتاه کردن بال چیه تا بشه گفت که اصلا این کار در اون شرایط درسته ، یا اینکه یک بال کوتاه بشه درست تره یا اینکه کلا کوتاه نشه درست تره ... پس بستگی به شرایط و هدف شما داره . چون اگر پرنده بال داشته باشه هم باز باید یکسری نکات رو توجه کنید که آسیب نبینه .این موضوع جای بحث زیادی داره ...

در رابطه با نوک ، شیوه ی صحیح استفاده از کف دریا هست و سنگ های معدنی و تشویق پرنده به استفاده کردن از اون هاست ، حتی قرار دادن یک تکه هویج تمیز و پوست کنده بین میله های قفس (برای مدت کمتر از 3 ساعت چون میوه ها زود فاسد میشن) ، می تونه پرنده رو به استفاده ی بیشتر از منقارش تشویق کنه که می تونه مفید باشه . اما با همه ی این ها گاهی بعضی پرنده ها کف دریا نمی خورن به هر دلیلی یا منقارشون بلند میشه . چون داخل نوک هم رگ خونی وجود داره (مثل ناخن ) ، بنابراین کوتاه کردن منقار هم مثل پر های بال و ناخن ، تخصصی هست و دامپزشک باید با کلیپر مخصوص نوک رو تا جایی کوتاه کنه که خونریزی نکنه و حیوان درد نکشه همچنین در این مورد هم یک اشتباه می تونه باعث شکستن منقار بشه و پرنده رو برای مدتی طولانی برای غذا خوردن دچار مشکل کنه و مجبور می شید تا چندین روز به پرنده با سرنگ غذا بدید که در نوع خودش کار بسیار سختی هست و حیوان اذیت میشه . اگر خونریزی کنه هم باز کار من و شما نیست بند اوردنش و دکتر باید حضور داشته باشه . پس کوتاه کردن نوک رو هم مثل بقیه ی امور پزشکی ، به دامپزشک خوب متخصص پرندگان محول کنید تا بعدا پشیمانی به بار نیاد .

بله کاملا درسته کف دریا باید همیشه در اختیار پرنده باشه ، چون کاربرد های مهمی داره . مثلا اینکه در هضم غذا کمک می کنه و سنگدان رو پر می کنه . چون پرنده دندان نداره و سنگدان به خورد شدن غذا کمک می کنه پس باید پر باشه ... ضمن اینکه وجود کف دریا در سنگدان باعث میشه با آسیاب شدن کف دریا ، کلسیم کف دریا جذب بشه که به استحکام استخوان ها و احتمالا منقار و ناخن ها کمک خیلی زیادی می کنه و حیاتی هست . مورد دیگه هم همین ساییده شدن منقار پرنده هست که باز باعث سهولت در غذا خوردنش میشه و اندازه ی منقار متعادل میمونه .به یاد داشته باشید رشد بیش از حد نوک اختلال در غذا خوردن ایجاد می کنه . در طوطی بخش تیز منقار بالایی می تونه به گردن برسه اگر کوتاه نشه یا حیوان کف دریا نخوره یا به دلایل دیگه ! بنابراین به سلامت منقار باید توجه کنید و اگر بلند شده حتما با دکتر دامپزشک متخصص پرندگان چک کنید تا راهنمایی کنند.

در رابطه با حمام بردن چون احتمال می دم بار اولتون باشه ، الان هم فصل زمستان هست باید توضیحات بنده رو دقیق و جزء به جزء بخونید و انشاالله رعایت کنید تا حیوان دچار مشکل نشه . در زمستان برای افرادی که به تازگی حیوان خریداری کردن ، من ماهی 1 بار رو پیشنهاد می کنم . حتی کمتر ! به این ترتیب باید انجام بدید تا حیوان سرما نخوره :

اصلا شوخی بردار نیست به نظر من .

حمام منزلتون رو داغ کنید و طوری که مقدار کمی بخار داشته باشه و خوب گرم باشه (همونطوری که خودتون سردتون نشه و احساس بدی نداشته باشید .) یک آبپاش مخصوص گل و گیاه کاملا تمیز و نو رو بردارید که داخلش هیچ ماده ی شیمیایی نبوده باشه !!! توجه داشته باشید !!! هیچ ماده ی شیمیایی نباید داخلش بوده باشه حتی اگر خوب بشوریدش !!!! داخلش مقداری آب ولرم رو به گرم درست مثل همونی که پوست تن خودتون رو نمی سوزونه و داغ نباشه و سرد هم نباشه بریزید، طوطی با قفسش (بدون ظرف آب و دانه ) منتقل بشه به حمام گرم شده و شیر حمام بسته باشه که پرنده نسوزه ! درب حمام کاملا بسته باشه که حیوان سرما نخوره ، بعد با آب پاش شروع می کنید آروم آروم پر هاش رو خیس می کنید و حمام همچنان گرم باید باشه تا اصلا احساس سرما نکنه و آب توی بینی و گوش و چشم پرنده حواستون باشه که نره . بعد از اینکه پر هاش تر شد (موش آبکشیده نشه ها !!!) ، حمام همچنان گرم باشه تا سردش نشه ، قفس رو میبرید پشت در حمام ، سشوار ولرم رو از دور استفاده می کنید تا پر هاش خوب و کامل خشک بشه (گفته میشه سشوار برای رشد پر پرنده خوب نیست اما من شخصا عقیده دارم خیلی بهتر از سرما خوردن و مردن پرنده هست !!! و ریسک سرماخوردن پرنده رو خیلی میاره پایین پس پیشنهاد می کنم حداقل پاییز و زمستان حتما بعد از حمام پرنده به خوبی با سشوار ولرم خشک بشه و سشوار رو چرخشی استفاده کنید و روی یک نقطه نگیرید که بدن حیوان نسوزه !!! و در حینی که پرنده رو دارید خشک می کنید ، زمانی که حس کردید دیگه خشک شده و خیس نیست ، قفس رو بذارید پشت در حمام و لای در رو به اندازه ی 4-5 سانت باز بذارید (دقیقا همون 5 سانت نه بیشتر !) تا هوا و رطوبت و بخار های حمام کم کم خارج بشه و خیلی آروم آروم دمای داخل حمام با دمای منزل یکسان بشه و این ممکنه 2 ساعت طول بکشه پس آب و غذاش رو بذارید تا بخوره همونجا. پرنده رو هم کامل خشک کنید و بعد از اینکه دیگه 100 درصد خشک شد ، در حمام رو به اندازه ی دقیقا 20 سانت باز بذارید (پرنده پشت در باشه که اصلا سوز و باد بهش نخوره ) دمای حمام که خوب اومد پایین و با منزل یکی شد ، قفس رو هم اگر خیس شد با یک دستمال خشک کنید و پرنده رو با قفسش ببرید سر جاش بذارید و اصلا جایی نباشه که سوز و سرما هست و دمای اونجا هم گرم باشه تا حیوان طوریش نشه. حتما مطمئن بشید که خوب خشک شده باشه تا سرما نخوره . بعد از حمام هم برای اینکه جایزه بگیره ، یکم میوه از هر نوعی که دوست داره براش بذارید تا بخوره ...

***در تمامی مراحل حمام پرنده توی قفس باشه و بیرون نذارید بیاد تا از کنترل خارج نشه و به شیشه ای آینه ای جایی برخورد نکنه و صدمه نبینه ! بعدا که انشاالله کاملا دستی شد و اطمینان 100 درصدی بهش داشتید شاید بتونید شیوه ی حمام رو به شکل دیگه ای تغییر بدید که بعدا توضیح میدم اما در حال حاضر با توجه به اینکه تجربه ی قبلی ندارید و با توجه به سردی هوا این شیوه بهترین و مطمئن ترین هست ؛ هم برای سلامتی حیوان ، هم برای آرامش خاطر شما.

با سپاس ،
    مجید.
    ویرایش توسط m.en : 26th January 2012 در ساعت 04:08 PM

همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
    علایق
    دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
    شماره عضویت
    10
    میانگین پست در روز
    2.02
    مجید عزیز واقعا" پاسخ کامل و مفیدی بود! استفاده کردیم!

ممنون از وقت و حوصله ای که گذاشتی

کاربر بسیار فعال elnaz آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    الناز حاتمی
    علایق
    موسیقی. طراحی. حیوانات
    تخصص
    دانشجو گرافیک
    حیوان خانگی
    گربه .قناری .سگ. اکواریوم
    شماره عضویت
    861
    میانگین پست در روز
    0.40

khabare jadid سوال در مورد هلندی

سلام دوستان به نظر شما این عروس نره یا ماده میشه گفت چند سال داره
    ویرایش توسط elnaz : 24th February 2012 در ساعت 08:45 PM

کاربر بسیار موثر khorshide آواتار ها
    علایق
    نقاشی و عکاسی
    تخصص
    تدریس در آموزشکده
    شماره عضویت
    16
    میانگین پست در روز
    0.83
    شبیه لولای من هستش. نره و فکر میکنم حدود 2 ساله . اما واقعا تشخیص سن پرندگان کار بسیار سختیه .
    خیلی هم خوشگله .

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    497
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام می خواستم چند تا سوال در مورد عروس هندی بکنم:

1دمای محیط باید چه قدر باشه می تونه تو گرما باشه؟؟

2 برای خرید عوس هلندی باید به چه چیز هایی توجه بشه؟؟؟

3تقریبا قفسش باید چه اندازه ای باشه؟؟؟

4می تونه با مرغ عشق تو یه قفس باشه؟؟؟؟؟

5 حتما باید جفت باشن؟؟؟

یه کم هم در موردشن وطرز نگه داریشون اطلاعات می خهواستم ممنون مرسی

کاربر میهن پت Mahdi-MA آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی.ع
    علایق
    حیوانات , طراحی و ...
    حیوان خانگی
    زیاد بودنـ
    شماره عضویت
    1314
    میانگین پست در روز
    0.51
    پیشنهاد میکنم اگه قصد خریدن عروس دارید حتما از آشنایی که خودش تکثیر میکنه جوجه ای که تازه دونخور شده بگیرید.
    چون چندتا خوبی داره:
    1-پرهاش صاف و یکدست که خیلی عروسو قشنگ میکنه.
    2-مطمئن هستید که بیماری نداره.
    3-چون جوجس یادگیریش بهتره و احتما سخنگو شدنش خیلی بیشتره.
    4-خیلی راحت دستی میشه (واسه من تا آورمش خونه دستی شد!)
    5-کلا خیلی بهتره دیگه!
    وقتی هم خواستید بفروشیدش خیلی عجله نکنید چون پشیمون میشید!
    من الان بدجوری پشیمونم!

صفحه 2 از 119 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)