فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  54
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

موضوع: باجریگار-Budgerigar

 1. #1
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  باجریگار-Budgerigar

  باجریگار-Budgerigar  باجریگارپرنده ایست اهلی از نژاد طوطی. وطن اصلی این پرنده همچون بسیاری از طوطی ساناندیگر، سرزمین استرالیا است.

  تاریخچه


  مرغ عشق برای اولین بار در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی بهصورت گله¬های وحشی در استرالیا مشاهده شد که تعداد افراد این گله¬ها به هزارانقطعه می¬رسید. نام انگلیسی مرغ عشق «باجریگار» از کلمه بومی Betcherrygah گرفته شده است که این لغتدر زبان بومیان استرالیا به معنی «غذای خوب» می¬باشد و شاید علت این تسمیه بدانجهت بوده است که وجود این پرنده در منطقه ای دلیل وفور نعمت و غذای فراوان در آنمنطقه بوده است، زیرا که این پرنده در شرایط مناسب غذایی به شدت زاد و ولد نموده وگله¬های بزرگی به وجود می¬آورد. این پرنده برای اولین بار در سال ۱۸۰۵ توسط «جورجشاو» مدیر جانور شناسی موزه طبیعی بریتانیا شناسایی شد و در سال ۱۸۳۲ طبیعی دان «موزه لینه» که «یوهان واگلر» نام داشت توضیحاتی در باره مرغ عشق منتشر کرد. در سال۱۸۴۰میلادی، زیست شناسی به نام «جان گولد» این پرنده را از استرالیا خارج کرد و بهانگلستان برد. موج تقاضا برای این پرنده موجب شد تا کشتی های زیادی دست به کارانتقال این پرندگان به اروپا، مخصوصاً انگلستان، هلند و بلژیک بزنند. کشتی ها مرغعشق ها را در دسته های چند ده هزارتایی حمل می کردند. در طول سفر چند هفته ای، فقطتعداد اندکی از آنان سالم به اروپا می رسیدند. به زودی این پرنده اهلی شد و ازطریق انگلستان به تمام دنیا منتقل شد. در سال ۱۸۴۶ برای اولین بار وارد کشورفرانسه شد و هشت سال بعد یعنی در سال ۱۸۵۴ طبیعی دان فرانسوی «جان دلون» مقاله¬ایدر خصوص تکثیر، تغذیه و نگهداری مرغ عشق منتشر کرد. در سال ۱۸۵۹ نویسنده آلمانی«کارل بوله» در نشریه پرنده شناسی آلمان مقاله مفصلی در باره مرغ عشق منتشر کرد.از نوشته های «بوله» چنین بر می آید که مرغ عشق در آن زمان در تمامی شهرهای بزرگآلمان به عنوان حیوان خانگی رایج بوده است و بنا به گفته او مرغ عشق برای اولینبار در سال ۱۸۵۵ درشهر برلین آلمان توسط «گرفین شورین» تکثیر یافت. مرغ عشق از سال۱۸۶۰ به بعد در تمامی باغ وحش¬های آلمان وجود داشته و با موفقیت تکثیر و پرورشیافته است. طی ۵۰ سال، واحد¬های عظیم تجاری به وجود آمدند که هزاران قطعه از اینپرنده کوچک را برای دوستداران پرندگان زینتی تکثیر می¬کردند. در اواخر قرن نوزدهمواردات مرغ عشق به ارقام غیر قابل تصوری رسید. بنابر نوشته های «دبراسای» تنها درسال ۱۸۹۴ واردات پرندگان زنده به بنادر فرانسه بالغ بر یک میلیون و دویست هزارقطعه بوده که در آن، واردات مستقیم به انگلستان و آلمان منعکس نشده است.


  مشخصات


  مرغ عشق اهلی، اندکی از همنوعان وحشی خود بزرگ تر است.طول بدن این پرنده بین ۱۶ تا ۲۰ سانتیمتر می باشد. عمر انواع وحشی آن ۱۰ تا ۱۴ سالو عمر نوع اهلی آن اغلب کمتر از ۵ سال است. البته در میان مرغ عشقهای اهلی گاه عمر۱۱ ساله نیز مشاهده شده است.


  رنگ طبیعی این حیوان سبز چمنی می باشد انتهای پشت ٬سینهو شکم سبز می باشد.پشت سر ٬بالای شانه و روی بالها زرد همراه با خطهای سیاهی بهصورت موجی می باشد.دو پر بزرگ از میان دمش بیرون آمده که آبی تیره اند.پرهای دمسبز بوده و دارای نوار زردی می باشد.صورت مرغ عشق تا گلو زرد روشن است و در انتهایصورتش لکه های بنفشی که ریش نامیده می شود وجود دارد.پلکها بسیار نازک هستند و ازسمت پاین به بالا جمع می شوند.نوکش مانند طوطی سانان است و نوک پایینی کوچکتر ازبالایی می باشد.
  تعیینجنسیت نر وماده


  برای فهمیدن جنس نر و ماده این حیوان بهترین گزینه توجهبه پوستی که در بالای منقار قرار دارد و سوراخهای بینی در آن هستند٬می باشد.در نوعنر رنگ این پوست آبی تیره است اما در نوع ماده آبی روشن ٬قهوه ای یا متمایل بهقهوه ای است.رنگ آبی این پوست در نوع نر همواره مشخص است هرچند در نرها مریض اینرنگ مات می شود و در نرهای مسن قهوه ای شده و ترکهایی در آن دیده می شود.اما رنگاین پوست در ماده ها متغیر است در موقع تخم گذاری و در جوانی صاف و روشن تر است وپس از این مدت تیره تر و چروک دار می گردد.  رفتارشناسی مرغ عشق


  مرغ عشق پرنده ای هوشمند و اجتماعی است و از بازی کردنلذت می برد. مرغ عشق ماده علاقه زیادی به جویدن اجسامی مانند چوب دارد که اینتمایل در نرها کمتر است. مرغ عشق علاقه زیادی به همبازی شدن با آدمی دارد و قادربه تقلید محدود صدا و سوت زدن است.

  مرغ عشق خیلی زوداهلی شده و به خانه خومی گیرد. می توان به آن یادداد که روی انگشت بنشیند.

  حضورسگ و گربه موجب ناراحتی پرنده می شود حتی اگر به آن دسترسی نداشته باشند.

  پرنده جدید را باید به تدریج وارد کرد لذا اگر تصمیم گرفتید تا برای مرغ عشقخود جفت تهیه کنید، بهتر است که پرندهجدید را ابتدا در قفس های مجزا ولی کنار هم نگه دارید تا به هم عادت کنند.


  تولیدمثل


  شروع تخم گذاری مرغ عشق در آغاز فصل بارندگی می باشد.اینپرنده خود می تواند ماهها با آب کم زندگی کند اما علت اینکه تمایل شدیدی برای تخمگذاری در فصل بارندگی دارد این است که برای پرورش جوجه های خود نیاز به آبدارد.این پرنده لانه سازی نمی کند بلکه از سوراخهای موجود بر روی درختان اکالیپتوساستفاده می کند.و برای پر کرد کف لانه از پوسته خود درخت استفاده می کنند.حتی درصورتی که درختان زیادی در ناحیه موجود باشد تمام جفتهای یک گروه(گروهها معمولا ۱۰تا ۵۰ تایی هستند) روی یک درخت تخم گذاری می کنند.  یک مرغ عشق ماده در طبیعت
  پرندهماده ۴ تا ۶ تخم می گذارد و به مدت ۱۸ تا ۲۱ روز بروی آنها می خوابد و در این مدتمرغ نر در حوالی لانه می ماند و نقش نگهبان را بر عهده دارد و از دهانه لانه مادهرا تغذیه می کند.مرغ نر تا بزرگ شدن جوجه ها حق ندارد به لانه وارد شود و ماده ایناجازه را به وی نمی دهد.


  جوجه در ۵ روزگی  قدرتهضم غذا در مرغ عشق بسیار سریع بوده و معمولا هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فضله میگذارند.مرغعشق ماده به علت به خطر نیفتادن سلامتی جوجه ها در لانه فضله نمی کند و برای اینکار از لانه خارج می شود البته تعداد ترک لانه باید کم باشد تا خطری متوجه جوجه هانشود.چون نمی شود هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ماده برای فضله گذاری از لانه خارج شود ٬ قبلاز اولین تخم گذاری مرغ عشق ماده فواصل بین تعداد دفعات فضله گذاری خود را افزایشمی دهد و در هر ۲ تا ۳ ساعت مبادرت به انجام این کار می کند اما به میزان بیشتریفضله می گذارد به این ترتیب به فضله گذاری در مدت طولانی عادت می کند.در هنگام تخمگذاری در برخی موارد ماده پرهایش می ریزد و احتمالا این کار برای ایجاد محیطی گرمبرای تخمها و جوجه ها می باشد.


  جوجه در ۱۱ روزگی  بعداز تولد جوجه ها ماده آنها را به وسیله خوراک نرم معده اش تغذیه می کند و بعد ازچند روز بچه های بزرگتر از غذای نیمه هضم شده لوله مری و کوچکترها هنوز از طریقمعده تغذیه می شوند.به منظور جدا سازی تغذیه کودکان ابتدا بچه های بزرگر از طریقلوله مری تغذیه می شوند و سپس جوجه های کوچکتر از طریق معده تغذیه می گردند.بعد ازبه دنیا آمدن جوجه ا ماده کمتر از قبل مبادرت به خروج از لانه می کند و تنها مواقعضروری برای دفع فضله ٬ تغذیه یا تمیز کردن خود خارج می شود
  .


  جوجه مرغ عشق  مادههمیشه از طریق نر تغذیه می شود که این تغذیه شامل دانه های هضم شده آماده نیز می شودچون اگر قرار باشد ماده غذا را هضم کند وقت بیشتری می برد و شرایط محیط برای تامینغذا نیز نا معلوم است پس باید در وقت صرفه جویی کرد و نوزادان را هر چه زودترپرورش داد
  .

  دو تا سه هفته مرغ عشق ماده از نوزادان در زیر بال و پرخود مراقبت می کند تا اینکه پرهای آنها در می آید.بعد از حدود چهار هفته مرغعشقهای جوان می توانند از لانه بیرون بیایند و پرواز کنند.آنه قادر به داشتن زندگیمستقل هستند اما پدر تا یک یا دو هفته از آنها مراقبت کرده و گه گاه تغذیه شان می نماید.درحین این مدت مرغ عشق ماده نیز اگر شرایط برای تخم گذاری سری دوم مناسب باشد مقدماترا آماده می کند.در سه ماه اول مرغ عشق هنوز پرهای اولیه را دار هست و تفاوتچندانی از نظر ظاهر با مرغ عشقهای بالغ ندارد.تنها رنگشان مات تر از مرغ عشقهایبالغ است.رنگ پوست بینی روشن است و به سختی می توان آنها را تعین جنسیتکرد.

  مهمترین نشانهٔ مرغ عشقهای جوان رنگ چشمان آنهاست که فقط سیاهی آن معلوماست.بعد از ۳ ماه پرهای مرغ عشق می ریزد و از این موقع به بعد مرغ عشق کاملا مانندبقیه مرغ عشق های بالغ می شود و آماده تولید مثل می شود.


  نگهداری


  بهتر است مرغ عشق ها بصورت جفت نگه داری شوند.مرغ عشق بهمحیط اطراف خود خو می گیرد و نباید جای قفس پرنده را تغییر داد.

  قفس پرنده بایدجایی باشد روشن و تا حد ممکن ساکت.و در محل های پر رفت و آمد و پشت پنجره که نورآفتاب دائم به آنها بتابد محل مناسبی نیست٬ زیرا اگر مرغ عشق زیاد زیر نور آفتاببماند سکته می کند.قفس پرنده باید در بالا باشد تا پرنده به همه چیز مسلط باشد واحساس ترس نکند.اگر مثلا قسمتی از قفس رو به دیوار باشد به طوری که مرغ عشق از پشتخود خیالش راحت باشد بسیار برای او مناسب خواهد بود.


  کف قفس را با شن مخصوص پرندگان و یا روزنامه غیر رنگی (رنگ استفاده شده در چاپ روزنامه برای پرنده مضر است) بپوشانید و حداقل یکبار درهفته آنرا تعویض کنید.

  در قفس باید میله هایی به قطر ۲٫۵ تا ۳ سانتیمتر قرارداده شود تا مانع ابتلای پرنده به بلندی ناخن شود.همچنین باید در قفس از شاخهدرختان نیز برای نشستن پرندگان استفاده شود.مرغ عشق برای اینکه منقارش بیش ازاندازه بلند نشود باید همیشه با آن کار کند ٬ وجود شاخه درختان در قفس باعث می شودمرغ عشق با نوکش آنها را بکند.این شاخه ها باید دائما عوض شوند.

  ظروف آب و غذای مرغ عشق ها نیز نباید زیاد تعویض کردزیرا به آن ظرف عادت می کنند و از ظرف جدید ممکن است بترسند و این باعث گرسنگیآنها بشود.  مرغ عشق ها به خوردن میوه علاقه دارند.  ارزن غذای اصلی مرغ عشق است  بیماریها

  برخی از مشکلات شایع در مرغ عشق ها و دلایل و علائم ومداوای آنها:  اسهال  - علائم:مدفوع آبکی ٬پرهای کثیف٬ بی تفاوتی و سستی.

  - علل:سرماخوردگی در اثر جریان هوا٬تغییرات ناگهانی دما٬سرد بودن بیش از اندازه آب خوراکی یا استحمام ٬خوراک سرد یافاسد ٬چرک کردن معده یا روده و
  مسمومیت.

  - مداوا:پرهای کثیف را با آب ولرم شسته به خوبی خشک کنید.پرندهبیمار را از سایرین جدا نموده و از دادن خوراک تازه(نظیر میوه و سبزی)به ویخودداری کنید.به او آب جوشیده یا چای نعناع داده شود.  # یبوسیت


  علائم:پرنده در دفع فضله با مشکل بر می خورد.


  - علل:تغذیه غلط و مسمومیت.

  - مداوا:توسط قطره چکان یک قطره روغن کرچک یا روغن زیتون از یکطرف روی زبان پرنده بچکانید.میوه و سبزی و دانه های آبدار مفید است.


  # فلج


  - علائم:حرکت اهسته یک پا یا اختلالات حرکت که رفته فته پدید می آید.


  - علل:کمبود ویتامین یا حتی جراحت.

  - مداوا:اضافه نمودن ویتامین به آب آشامیدنی پرنده ٬سبزی و میوهتازه.


  # ضربه مغزی


  - علائم:فلج ناگهانی و کامل و یا بیهوشی.


  - علل:برخورد به پنجره یا موانع دیگر.

  - مداوا:پرنده بیهوش را در مکانی نرم و تاریک بگذارید.سرش بایداز بدنش بالاتر باشد.پس از بهوش آمدن محیطش را گرم سازید.

  # جراحات پوستی


  مداوا:پرها و محل زخم را با آب جوشیده و ولرم یا حتی با چایولرم شستشو کنید تا عفونت نکند زیرا زخمهای کوچک خود به خود بهبود می یابند.  # بزرگ شدن بیش از اندازه ناخنها


  - علائم:رشد بیش از حد ناخن ها حتی مارپیچی شدن آنها.


  - علل:میله هایی که در قفس برای نشستن پرنده گذاشته شده قطرشانکم است.

  - پیشگیری:شاخه های طبیعی به قطرهای مختلف در قفس گذاشته شود.سنگناصاف نیز موثر است.

  - مداوا:باید ناخن های پرنده را کوتاه کنید به این ترتیب کهپرنده را با یک دست گرفته و با مقابل نور قرار دهید به این ترتیب سلولهای خونیناخن پرنده مشخص می شوند ناخنها را تا نزدیکی آنها با ناخن گیر یا قیچی کوتاه کنید.


  # بزرگ شدن بیش از اندازه منقار


  - علائم:گاهی منقار بالایی یا پایینی چنان بزرگ می شود که پرندهقادر به خوردن نخواهد بود.


  - علل:تغذیه غلط و استفاده کم از منقار.

  - پیشگیری:شاخه های طبیعی و سنگ آهک در قفس قرار دهید.

  - مداوا:باید منقار را کوتاه کنید احتمالا چند مرتبه باید اینکار صورت گیرد.

  ابزاراضافی در قفس


  مرغ عشق علاقه زیادی به بازی و سرگرمی دارد.وسایلی برایسرگرمی مرغ عشق ها بهتر است در قفس باشند.مانند:


  - تاب حلقه ای:این پرنده علاقه زیادی به نشستن بر روی تابدارد.بهتر است اگر یک جفت مرغ عشق در یک قفس هستند برای آنکه درگیری میان آنها پیشنیاید دو تاب در قفس گذاشته شود.

  -
  عروسک مرغ عشق:اگر مرغ عشق تنها باشد با این عروسک همانند یکجفت رفتار می کند.این عروسک یک مرغ عشق پلاستیکی است.

  -
  زنجیر و زنگوله کوچک:مرغ عشق نر علاقه زیادی به صدا درآوردنزنگوله و زنجیر دارد و حتی برای جلب توجه ماده از آنها استفاده می کند.

  - آینه کوچک:مرغ عشق ماده معمولا در مقابل آینه رفتاری را که درهنگام خوراک دادن به جوجه هایش دارد را انجام می دهد.

  - وان حمام:گونه ای وان حمام برای شستشوی پرندگانی که به حمامعلاقمند هستند در پرنده فروشی ها عرضه می شود.همه مرغ عشق ها نه اما برخی از آنانبه این کار علاقمند هستند.
  مرغ عشق در قفس با آینه ٬ زنگوله و زنجیر و میله استاندارد

  از ویکی پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  ویرایش توسط nafiseh65 : 13th February 2013 در ساعت 01:55 PM

 2. #2
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  باجریگار


  مرغ عشق پرنده ایست اهلی از نژاد طوطی. وطن اصلی این پرنده همچون بسیاری از طوطی سانان دیگر، سرزمین استرالیا است.

  تاریخچه

  مرغ عشق براي اولين بار در اواخر سال 1700 ميلادي به صورت گله هاي وحشي در استراليا مشاهده شد كه تعداد افراد اين گله ها به هزاران قطعه مي رسيد.

  نام انگليسي مرغ عشق «باجريگار» از كلمه بومي Betcherrygah گرفته شده است كه اين لغت در زبان بوميان استراليا به معني «غذاي خوب» مي باشد و شايد علت اين تسميه بدان جهت بوده است كه وجود اين پرنده در منطقه اي دليل وفور نعمت و غذاي فراوان در آن منطقه بوده است، زيرا كه اين پرنده در شرايط مناسب غذايي به شدت زاد و ولد نموده و گله هاي بزرگي به وجود مي آورد.

  اين پرنده براي اولين بار در سال 1805 توسط «جورج شاو» مدير جانور شناسي موزه طبيعي بريتانيا شناسايي شد و در سال 1832 طبيعي دان « موزه لينه» كه «يوهان واگلر» نام داشت توضيحاتي در باره مرغ عشق منتشر كرد.

  در سال 1840میلادی، زیست شناسی به نام «جان گولد» این پرنده را از استرالیا خارج کرد و به انگلستان برد. موج تقاضا برای این پرنده موجب شد تا کشتی های زیادی دست به کار انتقال این پرندگان به اروپا، مخصوصاً انگلستان، هلند و بلژیک بزنند.

  کشتی ها مرغ عشق ها را در دسته های چند ده هزارتایی حمل می کردند. در طول سفر چند هفته ای، فقط تعداد اندکی از آنان سالم به اروپا می رسیدند. به زودی این پرنده اهلی شد و از طریق انگلستان به تمام دنیا منتقل شد. در سال 1846 براي اولين بار وارد كشور فرانسه شد و هشت سال بعد يعني در سال 1854 طبيعي دان فرانسوي «جان دلون» مقاله اي در خصوص تكثير، تغذيه و نگهداري مرغ عشق منتشر كرد.

  در سال 1859 نويسنده آلماني «كارل بوله» در نشريه پرنده شناسي آلمان مقاله مفصلي در باره مرغ عشق منتشر كرد. از نوشته هاي «بوله» چنين بر مي آيد كه مرغ عشق در آن زمان در تمامي شهرهاي بزرگ آلمان به عنوان حيوان خانگي رايج بوده است و بنا به گفته او مرغ عشق براي اولين بار در سال 1855 درشهر برلين آلمان توسط «گرفين شورين» تكثير يافت.

  مرغ عشق از سال 1860 به بعد در تمامي باغ وحش هاي آلمان وجود داشته و با موفقيت تكثير و پرورش يافته است. طی 50 سال، واحد های عظیم تجاری به وجود آمدند که هزاران قطعه از این پرنده کوچک را برای دوستداران پرندگان زینتی تکثیر می کردند.

  در اواخر قرن نوزدهم واردات مرغ عشق به ارقام غير قابل تصوري رسيد. بنابر نوشته هاي «دبراساي» تنها در سال 1894 واردات پرندگان زنده به بنادر فرانسه بالغ بر يك ميليون و دويست هزار قطعه بوده كه در آن، واردات مستقيم به انگلستان و آلمان منعكس نشده است.  مشخصات

  مرغ عشق اهلی، اندکی از همنوعان وحشی خود بزرگ تر است. طول بدن این پرنده بین ۱۶ تا ۲۰ سانتیمتر می باشد.

  عمر انواع وحشی آن ۱۰ تا ۱۴ سال و عمر نوع اهلی آن اغلب کمتر از ۵ سال است. البته در میان مرغ عشقهای اهلی گاه عمر ۱۱ ساله نیز مشاهده شده است.

  رنگ طبیعی این حیوان سبز چمنی می باشد انتهای پشت ٬سینه و شکم سبز می باشد.پشت سر ٬بالای شانه و روی بالها زرد همراه با خطهای سیاهی به صورت موجی می باشد.

  دو پر بزرگ از میان دمش بیرون آمده که آبی تیره اند.پرهای دم سبز بوده و دارای نوار زردی می باشد.

  صورت مرغ عشق تا گلو زرد روشن است و در انتهای صورتش لکه های بنفشی که ریش نامیده می شود وجود دارد.

  پلکها بسیار نازک هستند و از سمت پاین به بالا جمع می شوند.نوکش مانند طوطی سانان است و نوک پایینی کوچکتر از بالایی می باشد.

  ویرایش توسط nafiseh65 : 13th February 2013 در ساعت 01:42 PM

 3. #3
  کاربر فعال big_boss آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مصطفی
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات ، کامپیوتر ، برنامه نویسی ، گرافیک ، سینما و با
  تخصص
  برنامه نویس
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  شماره عضویت
  3375
  میانگین پست در روز
  0.28
  نوشته ها
  433
  من قبلن فنچ و طوطی برزیلی داشتم که خیلی سر و صدا میکردن و مجبور شدم ردشون کنم
  مرغ عشق هم سر و صدا داره ؟
  ویرایش توسط big_boss : 17th August 2012 در ساعت 12:31 AM

 4. #4
  کاربر فعال milad 22 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  میلاد خلیلی نسب
  محل سکونت
  اردبیل
  علایق
  حیوانات ، متال ، تاریخ قبل از اسلام ، طبیعت و طبیعت گردی
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  1000
  میانگین پست در روز
  0.48
  نوشته ها
  832
  مرغ عشق هم تقریبا سروصداش مثل برزیلیه فقط با تن صدای پایین تر طوری که زیاد اذیت نمیکنه
  صروصداشون هم تقریبا مثل فنچ دائمیه مثل عروس نیست که هرازگاهی تک جیغ بزنه.
  البته من جفتشونو میگم که دائم عشق بازی میکنن شاید تکی سروصدا نداشته باشه.

  مایلم اعضا بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم نجات بخش زندگی دیگری باشد
  ehda.ir

  بیدار شو فروغ!
  دیگر کسی پرواز را به خاطر نمی سپرد...
  در سرزمین گرسنگان
  پرنده خوردنیست.... 5. #5
  کاربر جدید hamid2011 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  حميد
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  3557
  میانگین پست در روز
  0.01
  نوشته ها
  11
  ​دوست عزيز بنظر من اين پرنده ها رو نگير البته اگه با صداي پرنده ها مشكل داري : 1-كوتوله (برزيلي) 2-فنچ 3-مرغ عشق 4-عروس هلندي

 6. #6
  کاربر فعال milad 22 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  میلاد خلیلی نسب
  محل سکونت
  اردبیل
  علایق
  حیوانات ، متال ، تاریخ قبل از اسلام ، طبیعت و طبیعت گردی
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  1000
  میانگین پست در روز
  0.48
  نوشته ها
  832
  جناب اینا که گفتین کم سروصداترین پرنده ها هستند
  من حساسیت فوق شدید به سروصدا دارم ولی الان یه عروس دارم و خیلی هم باهاش راحتم

  مایلم اعضا بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم نجات بخش زندگی دیگری باشد
  ehda.ir

  بیدار شو فروغ!
  دیگر کسی پرواز را به خاطر نمی سپرد...
  در سرزمین گرسنگان
  پرنده خوردنیست.... 7. #7
  کاربر فعال big_boss آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مصطفی
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات ، کامپیوتر ، برنامه نویسی ، گرافیک ، سینما و با
  تخصص
  برنامه نویس
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  شماره عضویت
  3375
  میانگین پست در روز
  0.28
  نوشته ها
  433
  بالاخره اینا جزو کم سروصدا ترین ها هستند یا پر صدا ترینها ؟‌

 8. #8
  کاربر فعال milad 22 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  میلاد خلیلی نسب
  محل سکونت
  اردبیل
  علایق
  حیوانات ، متال ، تاریخ قبل از اسلام ، طبیعت و طبیعت گردی
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  1000
  میانگین پست در روز
  0.48
  نوشته ها
  832
  عزیزم ببین اگه بخوام رتبه بندی کنم
  بیشترین سروصدا(اذیت کننده)
  1.برزیلی
  2.عروس
  3. باجریگار
  4.فنچ
  اگه دستی باشن هم صداشون بیشتره

  مایلم اعضا بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم، باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم نجات بخش زندگی دیگری باشد
  ehda.ir

  بیدار شو فروغ!
  دیگر کسی پرواز را به خاطر نمی سپرد...
  در سرزمین گرسنگان
  پرنده خوردنیست.... 9. #9
  کاربر جدید hamid2011 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  حميد
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  3557
  میانگین پست در روز
  0.01
  نوشته ها
  11
  دوست عزيز اينايي كه ما بهتون ميگيم خيلي پر سر و صدان . پس وقت و اعصابت رو روي چيزي كه علاقه داري بزار .

 10. #10
  کاربر میهن پت
  نام و نام خانوادگی
  saber poorgholam
  محل سکونت
  anzali
  حیوان خانگی
  مرغ عشق
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  4202
  میانگین پست در روز
  0.03
  نوشته ها
  39
  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم امروز صبح مرغ عشق مادم یه دفعه مرد حالشم خوب بود یعنی چی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ملزومات و راهنمای نگهداری از مرغ عشق - Budgerigar
  توسط striker در انجمن مرغ عشق - باجریگار Budgerigar
  پاسخ: 27
  آخرين نوشته: 17th August 2013, 03:26 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید