فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  16
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: تغذیه در ورزشکاران

 1. #1
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  تغذیه در ورزشکاران

  تفاوت رژيم غذايي ورزشكاران با افراد عادي

  رژيم غذايي يک ورزشکار بايد با رژيم غذايي فرد عادي تفاوت داشته باشد . ورزشکاران علاوه بر احتياجات زندگي روزمره ، نياز به سوخت براي تمرين و مسابقه دارند. غذا سوخت لازم براي ورزشکاران را تأمين مي کند ولي اغلب ورزشکاران از سوختي که در مخازن خود مي ريزند، غافلند . پروتئين ، چربي و کربو هيدراتها ، سوخت بدن ( انرژي ) شما هستند . همه غذا ها ترکيب يکساني از نظر محتوا ندارند . همانگونه که ماشينهاي مسابقه نياز به بنزين با درجه اکتان بالا دارند؛ ورزشکاران نيز نياز به مواد غذايي داراي درجه کربوهيدرات بالا دارند.  ميزان کالري مصرفي ورزشکار چقدراست ؟

  يک ورزشکار نوجوان ( به خصوص فردي که در حال رشد است ) نسبت به هر زمان ديگري از زندگي نياز بيشتري به کالري دارد . انرژي مورد نياز همچنين به نوع ورزش تخصصي و برنامه تمرين شما بستگي دارد . يک دختر نوجوان با جثه متوسط که داراي فعاليت متوسط و هنوز در حال رشد است به حدود ۲۲۰۰ کالري در روز نياز دارد ، حال آنکه يک دختر ۱۵ ساله با جثه کوچک که رشدش کامل شده به حدود ۱۸۰۰ کالري يا کمتر نياز دارد . پسران نوجوان بالاخص نياز بسياري به کالري دارند . يک پسر نوجوان در حداکثر رشد ممکن است به ۴۰۰۰ کالري در روز احتياج داشته باشد . ميزان کالري که در ورزش نيز مي سوزد متفاوت است تمرين پيش از يک فصل در يک تيم فوتبال ممکن است در روز ۵۰۰ کالري يا بيشتر بسوزاند.

  کربوهيدراتها

  کربوهيدراتها بهترين سوخت براي ورزشکاران هستند. چرا که در مقايسه با چربي و پروتئين براي سوختن نياز به اکسيژن کمتري دارند. در صورتي که به اندازه کافي از کربوهيدراتها استفاده کنيد، قادر خواهد بود شديدتر ورزش کنيد. (چه در هنگام ورزش و چه در مسابقه)

  يک رژيم پر کربوهيدرات به شما اجازه ميدهد که به خاطر بازسازي ذخاير کربوهيدراتي و کاهش زمان بازگشت به حالت اوليه سخت تر تمرين نماييد. رژيم غذايي در زمان تمرين به ويژه حائز اهميت است.چرا که اگر شما قادر به تمرين شديدتر باشيد، در طي مسابقه نيز به سطوح بالاتري از کارايي مي رسيد. به عنوان يک ورزشکار شما حتي به مقادير بيشتري در حد ۷۰-۶۰ در صد کالري مصرفي ۱۰-۶ گرم به ازاي هر کيلوگرم از وزن بدن نياز خواهد داشت. در صورتي که يک ورزشکار استقامتي هستيد، نياز شما به کربوهيدرات ميتواند تا۹۰- ۷۰ در صداز کالري مورد نياز روزانه شما افزايش يابد.

  غذاهاي کم محتوا ذخاير کربوهيدرات بدن شما را کاهش خواهد داد و انرژي شما را تحليل خواهند برد.به نحو مشابه، در صورتي که به جاي کربوهيدراتها از غذاهاي پرچرب و پر پروتئين استفاده کنيد، نخواهيد توانست انرژي مناسب براي تمرين و مسابقه مطلوب را تأمين نمايد.

  پروتئين

  زمانيکه به عنوان منبعmaintenance ( نگهدارنده ) انرژي بكار رود . پروتئين در رشد، نگه داري و ترميم بافتهاي بدن دخالت دارد. بر خلاف کربوهيدراتها يک سوخت گرانبها و کم بازده به شمار مي آيد ، از آن جهت گرانبها محسوب مي شود که به خاطر مصرف شدن به عنوان سوخت، پروتئين نخست بايد به کربوهيدرات يا چربي تبديل شود که مستلزم صرف انرژي و توليد سموم است. شما براي دفع سموم آب را از دست مي دهيد که ميتواند به کم آبي(دهيدراسيون) منجر شود که خطري براي ورزشکاران است. از آن جهت کم بازده است که استفاده از پروتئين به منظور تأمين انرژي با نقش اوليه پروتئين يعني رشد ، نگهداري و ترميم بدن سازگار نيست.

  از آنجا که بدن ورزشکاران کمي بيشتر در معرض آسيب و جراحت مي باشد، نياز ورزشکار به پروتئين کمي بيشتر از يک فرد غير ورزشکار است. در صورتي که ورزشکار به برنامه هاي پرورش اندام و افزايش حجم عضله مي پردازد، نياز به پروتئين بيشتري دارد. براي ورزشکاران استقامتي پروتئين نقش يک باک سوختي ذخيره و به عنوان پشتيباني کربوهيدراتها سوخت اصلي را ايفا مي کند. در کتب ، توصيه ميشود که يک ورزشکار در حال رشد حدود ۵/۱گرم پروتئين به ازاي هر کيلوگرم از وزن بدن مصرف کند. استفاده از يک رژيم متعادل نياز پروتئيني ورزشکار را تأمين ميکند و نيازي به مکمل هاي پروتئيني وجود ندارد. مصرف زياد پروتئين ميتواند با افزايش ازت ، اوره و آمونيوم موجب ضعف شديد گردد.
  در ورزشکاراني که فراورده هاي گوشتي و لبني را مصرف نمي کنند يا رژيم هاي خاص گياهخواري دارند ممکن است نياز به پروتئين تأمين نشود.

  به هر حال هميشه بايد اين ۸ نکته را مد نظر قرار داد که رشد عضلاني با خوردن غذاهاي پر پروتئين افزايش نمي يابد بلکه ورزش است که باعث بزرگي عضلات ميگردد.


  چربي

  با وجود آنکه اغلب ورزشکاران تلقي نامناسبي از چربي دارند، شما بايد بدانيد که چربي يک ماده مغذي ضروري است و نقشهاي حياتي زيادي را ايفا مي کند.

  چربي در بخشي از ساختمان پوست بدن را تشکيل مي دهد.
  از طريق ساخت هورمونها بدنتان را تنظيم ميکند.
  به حالت عايق و محافظ براي احشاي داخلي عمل ميکند.
  به ترميم بافتهاي آسيب ديده و جنگ با عفونت ها کمک ميکند.
  منبعي براي انرژي است.

  چربيها راهي براي ذخيره انرژي در بدن هستند. چربيها را به عنوان يک باک ذخيره در نظر بگيريد. شما دوست داريد که سوخت ذخيره کافي داشته باشيد ولي يک باک سنگين به قيمت از دست رفتن سرعت و قدرت شما تمام مي شود.

  ورزشکاران تقريبأ به همان اندازه افراد غير ورزشکار به چربي نياز دارند.ولي از آنجا که ورزشکاران به کالريهاي بيشتري نيازمندند و بايد نياز مضاعف خود به کالري را از کربوهيدرتها تأمين کنند، درصد توصيه شده کالري از چربي کمتر است(۲۵-۲۰ درصد براي ورزشکارران در مقابل ۳۰-۲۰ درصد براي غيرورزشکار)

  به عنوان مثال يک غير ورزشکار و يک ورزشکار ممکن است هر دو ۶۰۰ کالري از چربي بدست آورند، ولي در فرد غيرورزشکار ۲۰۰۰ کالري و در فرد ورزشکار۳۰۰۰ کالري مورد نياز است.کربوهيدراتها و پروتئين بايد ۱۰۰۰ کالري اضافي مورد نياز ورزشکار را تأمين کنند.

  مايعات و الکتروليتها

  ورزشکاران به نوشيدن مايعات و الکتروليتهاي اضافي نياز دارند تا بدنشان را سرد نگه دارند.يک فرد بزرگسال متوسط بايد در روز۱۰-۸ ليوان مايعات مصرف نمايد. نياز شما به مايعات ممکن است در زمان بيش از يک ساعت فعاليت در گرما به دو يا حتي سه برابر افزايش بيابد حتي در روزهاي خنک و فعاليت هاي کوتاه مدت شما بايد بيشتر از يک فرد غير ورزشکار بنوشيد.


  ويتامين و املاح

  نياز به ويتامين ها زماني که انرژي بيشتري مصرف مي کنيد ، افزايش مي يابد . نياز شما به بسياري از ويتامين هاي خانوادهB که به بدن در سوختن کربوهيدراتها کمک ميکنند در غلات و حبوبات يافت ميشود. ويتامين هاي B و آنهايي که به پردازش پروتئين ها ياري ميرسانند در فراورده هاي گوشتي و لبني وجود دارند، بنابراين شما مي توانيد از طريق خوردن بيشتر اين غذا با يک تير دو نشان بزنيد و افزايش نياز خود به انرژي را رفع کنيد.

  در چه شرايطي يک ورزشکار نياز به استفاده از مکمل دارد؟ آيا مصرف مکمل ها واقعاً براي ورزشکاران حرفه اي سودمند است ؟

  بيشتر متخصصين تغذيه معتقدند که غذا بهترين منبع مواد مغذي است. در صورتي که غذاهاي متنوعي از غلات، سبزيجات ، ميوه جات ، لبنيات و گوشت مصرف کنيد ، به قرص هاي ويتامين و مواد معدني نياز پيدا نمي کنيد. با اين وجود در صورتي که نوعي بيماري يا نيازهاي تغذيه اي خاصي داريد که با منابع معمول غذايي قابل رفع نيست يا اينکه اصولاً از يک نوع مواد غذايي خاص استفاده نمي کنيد (مثلاً از شير يا ساير محصولات لبني مصرف نمي کنيد). ممکن است مکمل براي شما سودمند باشد.  در شرايط زير احتمالاً نياز به مکمل وجود دارد:

  کمبود لاکتات:

  افراد مبتلا به کمبود لاکتات قادر به هضم شير و برخي فرآورده هاي شير نيستند در صورتي که اين افراد به اندازه کافي از ساير مواد غذايي محتوي کلسيم فراوان (نظير اسفناج،کلم و باقلا)استفاده نکنند،مصرف يک مکمل کلسيمي مفيد خواهد بود.به طور مشابه افرادي که آلرژي به شير دارند يا از شير و محصولات آن خوششان نمي آيد نيز احتمالاً از مکمل کلسيمي سود خواهند برد. رژيم گياهخواري، ويتامين B12، آهن، روي و مکمل هاي کلسيمي ممکن است مورد نياز باشند.

  کمبود ويتامين يا مواد معدني:
  در صورت تشخيص کمبود ويتامين يا يک ماده معدني بخصوص ، استفاده از مکمل در درمان اين کمبود کمک کننده مي باشد.

  اما چگونه ميتوانيد بفهميد که نيازهاي خاص داريد يا اينکه رژيم غذايي شما فاقد مواد مغذي کليدي است؟

  به عنوان يک ورزشکار شما از ارزيابي تغذيه اي براي بررسي عادات غذايي اخيرتان ، تشخيص مواردي که به طور مناسب رعايت مي کنيد ، براي نشان دادن راههاي بهبود و شناسايي نياز خود به مکمل ها سود خواهيد برد . تجربه نشان ميدهد ورزشکاران از مکملهايي استفاده ميکنند که رژيم غذايي آنها بطور کامل اين نيازها را تأمين نموده و در مورد مواد مغذي که کمبود دارند از مکمل مناسب استفاده نمي نمايند . يک ارزيابي تغذيه اي ميتواند خلاءهاي تغذيه اي شما را پرکند.

  بسياري از ورزشکاران حرفه اي ادعا مي کنند که از مصرف مکملها سود برده اند . مع الوصف در مورد ادعاي اين ورزشکاران دو نکته را بايد به خاطر داشت:

  نخست آنکه بسياري از اين ورزشکاران حرفه اي از طريق انجام فعاليت هاي بسيار شديد و طاقت فرسا به بدنشان فشار مي آورند، ممکن است در برخي مراحل تمرين خود به مواد مغذي اضافي نياز داشته باشند. بسياري از تبليغاتي که براي مکمل ها ميشوند،اغواکننده و فريبنده هستند و فوايدي که براي آنها ذکر ميشود مثل مصرف يک قرص از اينکه در روز سه ليوان شير بنوشيد و يک ظرف لوبيا بخوريد ، ساده تر به نظر مي رسد ولي مصرف مکملها يک راه حل ساده نيست .

  قسمت دشوار در ارزيابي دعوي سازندگان مکمل اين است که بر خلاف داروها و مواد غذايي لازم نيست که سازندگان مکمل به طور قانوني بي خطر بودن يا موثر بودن مصرف آنها را اثبات نمايند.اين بدان معني است که شما به عنوان يک مصرف کننده بايد در اينکه از مکمل استفاده کنيد يا خير، بسيار محتاط باشيد قبل از مصرف يک مکمل غذايي، به سوالات زير پاسخ دهيد :

  آيا مصرف مكملها قانوني است؟

  بسياري از مواد موجود در مکملهاي غذايي براي ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات ممنوع بوده و جزو موارد دوپينگ محسوب ميشوند. بنابراين مراقب باشيد که اشتباهاً از مکملي استفاده نکنيد که باعث محروميت شما از ورزش شود و برچسب روي مکمل را با دقت مطالعه کنيد تا بدانيد واقعاً چه چيزي در اين مکمل وجود دارد.

  آيا مصرف مكملهاي غذايي بي خطر است؟


  بعضي مکملهاي غذايي(حتي مواد مغذي آلي) در صورتي که بيش از حد توصيه شده دريافت شوند، داراي عوارض سمي خواهند بود.ساير مواد نيز ممکن است باعث عدم تعادل و کمبود شوند که به چگونگي تداخل عمل آنها با ساير مواد مغذي در بدن بستگي دارد.بر خلاف داروها، مکملهاي غذايي قبل از اقدام به فروش تحت آزمونهاي امنيتي وسيع قرارنمي گيرند لذا احتمال بروز عوارض پيش بيني نشده در آنها وجود دارد .

  يک نمونه از مکمل گياهي وجود دارد که ميتواند عوارض جانبي خطرناکي داشته باشد و ۲۰مورد مرگ در اثر مصرف آن گزارش شده است.

  آيا مصرف مكملهاي غذايي موثر است؟

  به منظور تعيين اثربخشي يک ماده غذايي ، مطالعات کيفي زيادي مورد نياز هستند.يک مطالعه منفرد روي تعداد کمي از افراد کافي نيست. لذا بدرستي به اين سوال نمي توان پاسخ داد .

  آيا مصرف مكمل براي ورزشكاران ضروري است ؟

  با وجودي که مکمل ممکن است قانوني ، بي خطر و موثر باشد(به عنوان بهبود دهنده کارآيي) لازم است تعيين کنيد که آيا واقعاً به آن نياز داريد. به عنوان مثال در بسياري از دوندگان مسافتهاي طولاني زن ذخاير آهن پايين است و ميتوانند از مکمل آهن بهره ببرند ، ولي در صورتي که ذخاير شما طبيعي باشند، اين مکمل براي شما ضروري نميباشد . کراتين ممکن است براي ورزشکاران درگير در ورزشهاي قدرتي تا حدي ارزشمند باشد ولي در صورتي که يک ورزشکار استقامتي هستيد نياز به آن نداريد و عوارض جانبي احتمالي آن توجيه پذير نيست. اين مطلب را هميشه در نظر داشته باشيد که هيچ رژيم غذايي وجود ندارد که موجب قهرماني يک ورزشکار عادي گردد. فقط رژيم غذايي صحيح و منطقي ، شرايط را براي حداکثر آمادگي جسماني و انجام مطلوبي فعاليت مهيا ميکند.

  منبع: IRIB

 2. #2
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  جالبه مرسي من فكر ميكردم ادم ورزش ميكنه بايد از خوردن پرهيز كنه يعني خيلي خيلي كم بخوره 501 3. #3
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  من که هزار بار بهت گفتم ورزش کن و رژیم نگیر و هر چی دوست داری بخور چون با ورزش اضافیشو میسوزونی و همین طور کسی که ورزش می کنه باید تغذیه ی مناسبی داشته باشه


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


 4. #4
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ببینین مریم خانم،
  زمانی که شما شروع به فعالیت ناگهانی و با شدت می کنین، بدن ابتدا از ذخیره چربی برای تامین انرژی استفاده می کنه. وقتی تمرین رو اونقدر ادامه بدید که بدن نتونه از چربی استفاده کنه، از کربوهیدرات به عنوان جایگزین استفاده میکنه.
  کربوهیدرات، میتونه قند باشه، میتونه نون باشه، گندم باشه، نشاسته باشه، کیک و کلوچه و ...
  حالا اگه اونقدر ادامه بدید که بدن نتونه کربوهیدارت پیدا کنه، به قسمت بد ماجرا وارد میشین، یعنی بدن بافتهای عضلانی رو تحلیل میده که بتونه از پروتئین استفاده کنه و این خیلی اشتباهه

  قبل از تمرین حتما، از کربوهیدرات استفاده کنین تا قند خون افت نکنه اما این به این معنی نیست که یک دفعه نیم کیلو شیرینی یا خرما رو بخورین چون افزایش ناگهانی قند، باعث ترشح انسولین میشه و این خودش افت قند رو بهمراه داره.
  در طول تمرین، مرتبا آب بنوشین و منتظر نشین که تشنه بشین. لحظه ای که احساس تشنگی کردین یعنی بدن دهیدراته شده و این خیلی خیلی بده .

  داخل آبتون قدری نمک بریزین، تا در اثر تعریقی که میکنین، سدیم دفع شده رو احیا کنین و آبتون رو اونقدر شیرین نکنین که شیرینیش اذیت کنه. در حد دو یا سه حبه قند کفایت میکنه.

  بعد از تمرین، حتما غذای مناسب و مفید بخورین و فراموش نکنین، بعد از فعالیت ورزشی، بدن تنها 20 دقیقه به حالت اسفنج قرار میگیره. یعنی هر اونچه رو که درش بریزین جذب میکنه و این خیلی عالیه. پس تا قبل از بیست دقیقه، حتما غذای مناسب میل کنین

  مهمترین قسمت ورزش اینه که همیشه بین گروه های عضلانی 24 ساعت زمان برای ریکاوری در نظر بگیرین. مثلا اگه یک روز شکم کار کردید، حتما 24 ساعت فرصت بدید تا عضلات خودشون رو ریکاور کنن و الا تمرین زده میشن

 5. #5
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  افشین جان
  ما بعد از ورزش بلافاصله غذا نمی خوریم من 1 ساعت بعد از ورزش یه آب میوه با کیک می خوریم و 2 ساعت بعدش غذا می خورم
  بلافاصله بعد از ورزش درست نیست که غذا خورده بشه به معده آسیب میزنه و باعث چاغی میشه
  و اینه در حین ورزش آب بخرید درسته ولی بستگی داره چه ورزشی باشه مثلا برای کسانیکه شنای حرفه ای می کنند خوبه که هر 3 دقیقه آب یا یه شربت رقیق با شیرینیه ملایم بخورند اما برای کسانی که ورزش هوازی می کنند بهتر که که 30 دقیقه قبل از ورزش هیچ نوشیدنی نخورند و همین طور 2 ساعت قبل غذاشونو بخورند و تنها بعد از نرمش اولیه یه مقدار کمی آب بنوشن که دچار گرفتگیه عضلات نشوند و یک بار هم بعد از اتمام ورزش در غیر اینصورت دچار دل درد و مشکلات معده میشوند من خودم یکبار این اشتباهو انجام دادم و مدام آب خوردم که تا 2 ماه از دل در نمی تونستم بخوابم و رفتم دکتر


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


 6. #6
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  افشین جان
  به قول مریم خانم، جانم بفرما !

  اما برای کسانی که ورزش هوازی می کنند بهتر که که 30 دقیقه قبل از ورزش هیچ نوشیدنی نخورند و همین طور 2 ساعت قبل غذاشونو بخورند
  چه تمرین هوازی باشه و چه نباشه، باید هراز چند گاهی، جرعه جرعه آب نوشید. علی الخصوص ورزش هوازی که میزان تعریق بسیار بالاست و باید با مصرف آب جبران بشه. احساس تشنگی به معنی دهیدراته شدن بدنه و احساس گرسنگی به معنی نبود منبع کافی برای تولید انرژیه

  احتمالا شما آب زیاد در هر وعده مصرف کردین و باعث دلدرد شده.

  ما بعد از ورزش بلافاصله غذا نمی خوریم من 1 ساعت بعد از ورزش یه آب میوه با کیک می خوریم و 2 ساعت بعدش غذا می خورم بلافاصله بعد از ورزش درست نیست که غذا خورده بشه به معده آسیب میزنه و باعث چاغی میشه
  تاکید می کنم تنها تا بیست دقیقه بعد از ورزش، بدن فرصت جذب داره. بعد از اون طبق روال همیشگی، جذب انجام میده.

  منظور از غذای مناسب اینه که میتونن تا قبل از بیست دقیقه، یک لیوان شیرموز، یک لیوان پروتئین حاوی اسید آمینو یا نوشابه غیرگاز دار میل کنن... بحث چاقی با اونچه که شما مطرح میکنین کمی فرق داره. چاقی به خطر اندوخته ی چربیه یعنی کالری بیشتر از اونچه که بدن نیاز داشته وارد شده.

 7. #7
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خیلی خیلی بجث حرفه ای شد
  الان به این نتیجه رسیدم که ورزش بکنیم و هرچی دوست داریم بخوریم؟؟
  خوب من ورزش نمیکنم فقط هفته ای دو بار رو تردمیل تو خونه می دوم ولی هر چی دوست دارم میخورم؟؟؟ مورد داره؟

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 8. #8
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  افشین جان راهنمایی بفرمایید


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


 9. #9
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  افشین جان راهنمایی بفرمایید
  ای وای من، اسمارت ناراحت شده!

  الان به این نتیجه رسیدم که ورزش بکنیم و هرچی دوست داریم بخوریم؟؟ خوب من ورزش نمیکنم فقط هفته ای دو بار رو تردمیل تو خونه می دوم ولی هر چی دوست دارم میخورم؟؟؟ مورد داره؟
  خوب آرش جان،
  اول اینکه مطابق فرمایش اسمارت، هرچیزی رو مجاز نیستی بخوری.
  مثلا اگه ورزش میکنی، دلیل نمیشه تا جون در بدن داری، کله پاچه بزنی !! نوشابه گازدار بخوری، یک کیلو شیرینی بخوری و الی ماشالا. رسته که ورزش بخش اعظمی از اضافات رو دفع میکنه اما نوع ورزش و مدت و شدت اون خیلی مهمه. کسی که بدنسازی میکنه یا کونگفو کار میکنه. بخش خیلی زیادی از اضافات بدن رو دفع میکنه و کالری زیادی میسوزونه واسه همین تقریبا هرچی که میخورن سریع میسوزه. اما چند دقیقه روی تردمیل دویدن با شدت نامعلوم نمیتونه مجوزی باشه واسه اینکه هرچی دلت میخواد بخوری.

 10. #10
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ممنون افشین جان

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تغذیه ی صحیح طوطی سانان در اسارت
  توسط Shooman در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 9th September 2012, 06:07 PM
 2. تغذیه ایگوآنا
  توسط kazo در انجمن اصول تغذیه ایگوانا
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 18th March 2012, 02:38 PM
 3. تغذیه قناری
  توسط farspet در انجمن اصول تغذیه قناری
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 8th March 2012, 11:14 AM
 4. نگهداری و تغذیه جوجه قناری
  توسط S&M در انجمن اصول نگهداری از قناری
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th March 2012, 02:47 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید