کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بپرسم چه جوری میتونم فایل ویدیویی بزارم ؟ آخه اینجا حتما باید ازلینک یا سایتهای دیگه فیلم گذاشت !
    سلام
    مثل آپلود عکس می مونه شما فیلم مورد نظرتون را در یک سایت آپلود فیلم ، آپلودمی کنید بعد یه آدرس بهتون میده اون آدرس را در مربعی که نشانه فیلم را داره بذارید (جاش کنار مربع عکس در نوار آبزار است نشانگر موس را که رویش نگه دارید می نویسه: وارد کردن ویدئو )

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام
    الان نزدیک 2 ساله دارمش و هر وقت دستمو میبرم جلوش که بیاد روش تا جاییکه میتونه میره عقب اگر دیگه جا نداشته باشه دستمو گاز میگیره همونطور که گفتم وقتی استین لباسم بلند باشه کمتر عصبانی میشه وگازش یواش تره ولی اگه استین نداشته باشم از ته دل گاز میگیره2.3 بار به زور انقدر دستمو بردم جلو که مجبور شد بیاد رو دستم این روشو ادامه بدم؟
    سلام
    سپیده جان یه تعداد سوال از شما پرسیدند لطف کنید با دقت جواب بدهید تا بشه بهتر راهنمایی تون کرد
    ولی به طور کلی با توجه به اینکه دوسال هست داریدش شاید کمی سخت باشه که عادت هاش را از سرش بندازید نشدنی نیست ولی کمی زمان می بره اگر از دست بدون آستین می ترسه ... لباس آستین دار بپوشید درسته که میگن بهتره دست پوشیده نباشه (هر چند که من به شخصه به چینین حرفی اعتقاد ندارم ... طوطی خاکستری ها خیلی سلیقه ای رفتار می کنند من طوطی خاکستری دیدم که صد در صد رام بود و اجازه میداد که به بدنش دست بزنی ولی به هر دلیلی که بود و ما نمی دانستیم از دست بدون آستین می ترسید و با اینکه کاملا حرف گوش کن بود اما روی دست بدون آستین نمی آمد صاحبش هم اصراری نداشت که حتما روی دست برهنه بیاردش ) به هر حال شما باید تمرین روی دست آمدن را باهاش انجام بدهی:smile (94):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    حتما باید باهاش روی دست آوردن رو تمرین کنی .چندتا سوال :از دستت غذا می گیره ؟از گازش می ترسی ؟وقتی گازت می گیره چی کار می کنی ؟عکس العملت چیه ؟چند ساعت در روز از قفس بیرون میاریش ؟وقتی میاد بیرون کجا می مونه ؟ چجوری می بریش داخل قفس ؟کجا باهاش تمرین کردی که اومد رو دستت ؟چه غذاهایی رو دوست داره ؟وقتی غذاهایی که دوست داری می بری سمتش میاد خودش بگیره یا اینکه می ترسه بیاد جلو ؟می تونی سرشو یا پاهاشو یا بالشو ناز کنی ؟
    نه به زور نباید هیچ کاری انجام بدی .این سوالا رو ونه دونه جواب بده ببینم تو چه مرحله ای هستی .
    با سلام و تشکر از توجه دوستان
    1.بله از دست غذا میگیره2.خیلی هم میترسم اخه وحشتناکه بد گاز میگیره3.میدونم نباید سرش داد بزنم ولی غیر ارادیه به خدا4.صبحها سه ساعت شبها سه یا چهار ساعت 5.میره میشینه روی سقف قفسش6. دیگه عادت کرده وقتی میخوام ببرمش تو غذاشو براش میذارم میگم برو تو الان دیگه غذاشو که میذارم خودش میگه بروتو و میره معمولا مشکلی ندارم ولی خدا نکنه کسی تو خونه غیر از خودمون باشه اونوقت هرچی بگم گوش نمیکنه(اینکه گفتم غذاشو میذارم نه اینکه غذا نداشته باشه منظورم این بود که براش غذاشو عوض میکنم)7.من زیاد اصراری برای این کار نداشتم چون خیلی از گازش میترسم یکی دو بار از چیزی ترسید پرید پایین دستمو گرفتم جلوش اومد روش زود هم رفت رو شونم دیگه از اون به بعد عادت کرد8.همه چی میخوره غذاش خیلی خوبه ماشاا...حبوبات پخته و خیس کرده غذای اصلیشه فکر کنم بپرسین چی دوست نداره بهتره غیر از چیزای ممنوعه که بهش نمیدم بادام زمینی و فندوقو دوست نداره البته هویج و کدو تنبل و کلم بروکلی رو فقط پخته میخوره9. اگه چیزی که دوست داره از فاصله 5 متری بهش نشون بدم میخواد خودشو بکشه تا بهش بدم اصلا تو این مورد نمیترسه اگرم چیزی بخورم بهش ندم بیچارم میکنه10.سرشو بله بالشم بعضی وقتا میذاره و اگه نخواد نمیذاره پاهاشم که اصلا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559

hi

سلام .عسله من تازه 4 روزه اومده به خونمون .در طوله روز ممکنه بخوابه و این منو اذیت می کنه ،آخه نمی دونم طبیعیه یا نه .هنوز اسباب بازی براش نگرفتم .باهاش که حرف می زنم بدجنس معمولا چشمش رو می بنده ، اونم چشمی که روبروی منه .دوست دارم بیشتر از اینا سرو صدا و ورجه وورجه داشته باشه اما نداره .ولی فکر نمی کنم افسرده هم باشه چون خوب به اطرافش واکنش نشون می ده و خوب غذا می خوره .به من نه ولی به بقیه قار می کشه و صبح ها هم حسابی سرحاله .چه کار کنم با این چرتی ؟عادیه ؟لطفا کمکم کنید .
    ویرایش توسط sepideh : 30th December 2010 در ساعت 01:11 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    میشه طوطی عرض چند ماه بره تولک ؟؟؟؟اخه 1ماه پیش بود که سیلور رفته تولک الان هم وقتی پر ارایی میکنه ازش چند تا پر جدامیشه
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام دوستان
    چند تا عکس از عسلم براتون میزارم که تازگیها خیلی بازیگوش شده

فایل پیوست 1398

فایل پیوست 1397

فایل پیوست 1395

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3482
    سلام
    این عکس رو دست اومدنش

فایل پیوست 1402

اینجا هم اومده رودست دخترم . البته دخترم یه خورده ترسیده
    فایل پیوست 1403

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sherry نمایش پست ها
    سلام .عسله من تازه 4 روزه اومده به خونمون .در طوله روز ممکنه بخوابه و این منو اذیت می کنه ،آخه نمی دونم طبیعیه یا نه .هنوز اسباب بازی براش نگرفتم .باهاش که حرف می زنم بدجنس معمولا چشمش رو می بنده ، اونم چشمی که روبروی منه .دوست دارم بیشتر از اینا سرو صدا و ورجه وورجه داشته باشه اما نداره .ولی فکر نمی کنم افسرده هم باشه چون خوب به اطرافش واکنش نشون می ده و خوب غذا می خوره .به من نه ولی به بقیه قار می کشه و صبح ها هم حسابی سرحاله .چه کار کنم با این چرتی ؟عادیه ؟لطفا کمکم کنید .
    سلام
    باید کمی بهش مهلت بدی معمولا طوطی را که تازه میارن خونه به مدت 10 تا 15 روز بهش کاری ندارن و اجازه میدن که به محیط عادت کنه یک تاپیک داریم که توش کاملا توضیح داده که وقتی یه طوطی را تازه میارید خونه چه رفتاری باهاش داشته باشید اگر به طوطی ات علاقه مندی لطفا این تاپیک را بخون ....

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7052

طوطی ها بیشتر اوقات روز را استراحت می کنن و در مقایسه با سایر پرنده ها موجودات تنبلی هستند چرت زدن بین روز اگر با سایر علائم بیماری مثل کز کردن تغییر رنگ و حالت مدفوع، کم اشتهایی و غیره همراه نباشه جای نگرانی نداره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه طوطی عرض چند ماه بره تولک ؟؟؟؟اخه 1ماه پیش بود که سیلور رفته تولک الان هم وقتی پر ارایی میکنه ازش چند تا پر جدامیشه
    ممنون
    سلام :smile (91):
    مگه چند تا پر ازش ریخته ؟ ریختن چند تا پر در روز یا هفته در اثر پر آرایی می تونه طبیعی باشه و اینکه این تعداد پر ازش بریزه نشانه تولک رفتن نیست ... خصوصا طوطی هایی که پرکن هستند و پرهای بدنشون در حال ترمیم است... حالا ملاک شما برای اینکه میگی طوطی رفته توی لک چیه؟
    البته تغییرات محیطی می تونه باعث تولک رفتن بشه ولی نه همیشه .....به نظرم .... اگر هنگام پر آرایی سه یا 4 پر ازش بریزه نشانه تولک رفتن نیست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از توجه دوستان
    1.بله از دست غذا میگیره2.خیلی هم میترسم اخه وحشتناکه بد گاز میگیره3.میدونم نباید سرش داد بزنم ولی غیر ارادیه به خدا4.صبحها سه ساعت شبها سه یا چهار ساعت 5.میره میشینه روی سقف قفسش6. دیگه عادت کرده وقتی میخوام ببرمش تو غذاشو براش میذارم میگم برو تو الان دیگه غذاشو که میذارم خودش میگه بروتو و میره معمولا مشکلی ندارم ولی خدا نکنه کسی تو خونه غیر از خودمون باشه اونوقت هرچی بگم گوش نمیکنه(اینکه گفتم غذاشو میذارم نه اینکه غذا نداشته باشه منظورم این بود که براش غذاشو عوض میکنم)7.من زیاد اصراری برای این کار نداشتم چون خیلی از گازش میترسم یکی دو بار از چیزی ترسید پرید پایین دستمو گرفتم جلوش اومد روش زود هم رفت رو شونم دیگه از اون به بعد عادت کرد8.همه چی میخوره غذاش خیلی خوبه ماشاا...حبوبات پخته و خیس کرده غذای اصلیشه فکر کنم بپرسین چی دوست نداره بهتره غیر از چیزای ممنوعه که بهش نمیدم بادام زمینی و فندوقو دوست نداره البته هویج و کدو تنبل و کلم بروکلی رو فقط پخته میخوره9. اگه چیزی که دوست داره از فاصله 5 متری بهش نشون بدم میخواد خودشو بکشه تا بهش بدم اصلا تو این مورد نمیترسه اگرم چیزی بخورم بهش ندم بیچارم میکنه10.سرشو بله بالشم بعضی وقتا میذاره و اگه نخواد نمیذاره پاهاشم که اصلا
    سلام
    ممنون از توضیحاتتون .. و اینکه به سوالها جواب دادید
    طوطی شما تقریبا حالت نیمه رام داره باید زمانهایی که به هر دلیلی میاد روی دستتون به شدت تشویق بشه و جایزه بگیره ...ارتفاع قفس هنگام تمرین روی دست آوردن باید طوری باشه که شما به طوطی تسلط داشته باشید و اون پایین تر از شما باشه ... اگر پرهاش را کوتاه نکردید حتما این کار را انجام بدهید ....برای تشویق کردن از خوراکی که خیلی دوست داره استفاده کنید و یادتون باشه مقدار جایزه باید خیلی کم باشه که برای گرفتن تکه بعدی حریص بشه .... و در ضمن خوراکی که به عنوان جایزه براش در نظر میگیرید را از غذایی روزانه اش حذف کنید... اینهای چیزهایی بود که به نظرم می رسید..................
    یک کار دیگه هم می تونید انجام بدهید بیشتر تربیت کننده های طوطی از یک میز برای تربیت استفاده می کنند اگر به بخش آموزش نگاه کنید این مسئله را در آنجا توضیح داده ایم یک میز می تونه بهترین وسیله کمک آموزشی باشه ...قفس را کنار میز بذارید به نحوی که طوطی هنگام خارج شدن از قفس بتونه بره روی میز بعد قفس را دور کنید و تمرین را ادامه بدهید
    در پست قبلی سپیده جان چند تا آدرس براتون گذاشتند یه نگاهی بهشون بندازید... دیدگاه خوبی در مورد آموزش دادن به طوطی به دست میارید
    موفق باشید
    ویرایش توسط Shikra : 31st December 2010 در ساعت 10:09 PM

صفحه 244 از 1238 نخستنخست ... 144194225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263294344744 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)