فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  25
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: انسان موجودي دوجنسي است

 1. #1
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9

  انسان موجودي دوجنسي است

  بسياري از دانشمندان و روانشناسان امروز مانند يونگ معتقدند كه انسان موجودي دو جنسي است و چيزي به نام زن و مرد كامل نداريم .چگونگي زن بودن و مرد بودن را جامعه براي ما تعيين ميكند انتظارات جامعه و خانواده و فرهنگ چگونگي زن يا مرد بودن مارا تعريف ميكند و ما را شكل ميدهد حال آنكه روح ما بخشي زنانه دارد كه يونگ آن را آنيما مينامد و بخشي مردانه كه آن را آنيموس نام نهاده اند .آنيما و آنيموس عناصر روح هستند (عناصر ديگري هم داريم مانند سايه و نقاب و ...)اگر همانطور كه جامعه ميخواهد كليشه اي رفتار كنيم و زن و مرد درون خود را نشناسيم با مشكلاتي مواجه خواهيم شد كه اذيتمان ميكند .
  [IMG]http://up.********.com/images/84xlqgdtjey2nqlsb0o.jpg[/IMG]
  آنیما و آنیموس در مکتب روانشناسی تحلیلی کارل گوستاو یونگ به بخش ناهشیار یا خودِ درونیِ راستینِ هر فرد گفته می‌شود که در مقابل نقاب یا نمود برونی شخصیت قرار می‌گیرد. آنیما در ضمیر ناهشیار مرد به صورت یکی شخصیت درونی زنانه جلوه‌گر می‌شود و آنیموس در ضمیر ناهشیار زن به صورت یکی شخصیت درونی مردانه پدیدار می‌شود.
  یونگ برای نگرش بیرونی شخصیت حالتی را قائل بود که آن را نقاب می‌نامید. و در کنار این نیز معتقد بود همهٔ انسان‌ها نگرش و شخصیتی درونی هم دارند که در جهت دنیای ناخودآگاه می باشد. یونگ برای توصیف و مشخص گردیدن جنبهٔ ناخودآگاه زنانهٔ شخصیت یک مرد از کلمهٔ آنیما استفاده می‌نمود. در مقابل کلمهٔ آنیموس هم جنبهٔ مردانهٔ شخصیت یک زن را ابراز می‌کند. این گونه جنبه‌های ناخودآگاه شخصیت در نوع رفتارهای زن و مرد اهمیت بسزایی دارد. که این قسمت‌ها مکمل‌هایی برای نقاب هستند.
  اينجا آنيما و آنيموس را معرفي و كاركردهاي مثبت و منفي شان را بر ميشماريم .
  اينكه ميگوييم با ازدواج كامل ميشويم اين نيست كه مثلا كارهايي كه مرد نميتواند بكند زن ميكند و برعكس بلكه به اين معني است كه در يك رابطه دوجنس مخالف بخشهاي پنهان وجود(آنيما و آنيموس) رشد ميكند و فرد يه كمال ميرسد در غير اينصورت تنها درگير روابط نامتعادل و پر از تنش ميشويم .
  كمال كاركرد مثبت آنيما و آنيموس است كه در صورت شناخت و بيان اين دو بخش و زندگي كردن آنها رخ ميدهد ما بايد مرد و زن درون خود را بشناسيم وبه او فرصت زندگي دهيم در غير اينصورت او ما را تسخير خواهد كرد و زندگي بسيار دردناك ميشود .
  ردپاي آنيما و آنيموس در روياها،در عشق،در دعواها و... ديده ميشود .بحث بسيار گسترده اي است كه بيان يكجاي آن از حوصله خارج است .پس تا اينجا اگر سوالي هست بپرسيد تا در بخش بعدي به آنيما و ويژگيهاي آن بپردازيم و فيلمهايي كه ديدن آنها به درك مطلب كمك ميكند را به شما معرفي ميكنم .

 2. #2
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  این که زن رفتار مردونه نشون میده یا چه میدونم، مرد رفتار زنونه نشون میده، خوبه یا بد؟
  اینکه پسرها ابرو رو دستکاری میکنن، از لحاظ روانشناختی، دردشون چیه؟

 3. #3
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  از نظر رواننشاسي رفتار زنانه و مردانه نداريم .زنانه و مردانه بودن قالب اجتماع است نه روان آدمي
  رفتارهاي زنانه به ابرو برداشتن منتهي نميشود كليه رفتارهاي حساس و عاطفي ،سخنگويي قوي ،مهرباني ،دلسوزي و ....رفتارهاي زنانه شناخته ميشوند و هيچ ايرادي ندارد كه مردي رفتارهاي از اين دست داشته باشد .
  اما در مورد ظاهر روانكاوي انتخاب خيلي چيزها به ما درباره فرد انتخابگر ميگويد كه بايد مطالعه موردي شود تا درد فرد مشخص شود .بطور كلي و آنچه شايع است رفتارهاي زنانه و مردانه از طرف جنس مخالف از اين دست(برداشتن ابرو و..)در جامعه ما تنها طياني عليه بايد هاست ،نوجواني سن تغيير است طبيعي است كه نوجوان نگران ناهنجاري و ظاهر نامرتب مثلا ابروهايش باشد اما اين رفتار اگر به درستي مديريت و برخورد نشود ممكن است به درازا بكشد .قطعا طبيعي نيست كه مردي 40 ساله هم دغدغه ابروهايش را داشته باشد اما تاخير رشدي امري است كه تحميل بايدها و نبايدهاو نداشتن فرصت لازم ايجاد ميكند .اگر فرصت نوجواني كردن نيافته باشيد و از آن منع شده باشيد هميشه رفتارهايي از اين دست بروز ميكند .
  زيبايي طلبي دغدغه امروز جوانان و نوجوانان جامعه ماست و اين درد آنها نيست درد جامعه است كه ارزشي ديگر به آنها معرفي نكرده است ضمن اينكه به خودي خود اين امر بديا نامطلوبي نيست تنها زماني ميتوانيم بگوييم مساله ساز است كه فرد را از رشد و زندگي طبيعي باز دارد .
  درحالت متعادل و نرمال مردانيكه به اصطلاح رفتار زنانه دارند آنيماي خود را بيشتر زندگي ميكنند تا آنيموس خود را و اگر اين مسئله دردسر ساز شد بايد تعادل بين اين دو بخش ايجاد كرد

 4. #4
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  خوب آقايان محترم ببينيد تسخير آنيمايتان هستيد يا نه ؟
  طبق نظر یونگ یک مرد در بخش آگاه ، مرد است و در بخش ناخودآگاه زن درون ( آنیما ) دارد .ویژگی های اطلاق شده به ویژگی های زنان جنبه خوب یا بد ندارد بلکه یک مجموعه عواطف کل است . مثلا :
  v اینجا و اکنونی بودن
  v ظرفیت سرپرستی و مادری
  v یگانگی با طبیعت
  v عشق ، اضطراب و هیجان
  v معنویت
  v بیان احساسات و هنر

  وقتی مردی به تسخیر آنیما درمی آید ، گرفتار خلقیات تیره و تار می شود و بیش از حد حساس ، بدخلق و گوشه گیر می گردد .
  آنیما خشمی را که یک مرد مستقیما به زبان نیاورده ، تحویل گرفته و آن را تبدیل به رنجش می کند . در واقع خشم مرد همیشه علامت حضور آنیما است .مرد تسخير شده دست از فعالیت می کشد و جایگاه مردانه گی اش را با بدخلقی ضایع می کند. اگر مردی در این شرایط فکری , اقدام به نوشتن یا گفتگو کند , این زودرنجی و زهرآگینی خود را بروز می دهد.مردی که تحت تاثیر آنیما قرار دارد, در برخورد با تمام دنیا , همچون زن فرومایه ای عمل می کند که از چیزی رنجیده است , واین دقیقا همان چیزی است که در درون خود احساس می کند.
  چنین حالتی ممکن است ناگهان بر مرد عارض شود .کلامی اتفاقی از جانب یک فرد , یک نارضایتی جزئی و اغلب ابراز نشده , و ناگهان این مرد دچار چنین خلقیاتی شود.مردان اغلب از بیان اینکه چیزی ناگهان به طرزی حیرت انگیز , از درون بر آنها چیره می شود , طفره می روند . چنین خلق و خویی مرد راغرغرو یا برای مدتی تنگ خلق می کند , و حتی ممکن است شدیدا عبوس شود.اگر شدت این خلقیات زیاد باشد , می تواند مرد را به اعتیاد یاافسردگی حاد بکشاند.تحت شرایطی خاص , تسلط ناگهانی روحیه انیمایی می تواند مرد را دچار احساس ناامیدی کند که دست به خودکشی زند.بی شک , این حضور انیما در وجود مرد است که توضیح می دهد چرا مردان کمتری نسبت به زنان اقدام به خودکشی می کنند , ولی بیشتر از زنان در این کار موفق می شوند.
  زنی که شریک زندگی مرد است , می تواند چیزهای زیادی از این خلقیات انیمایی به مرد بگوید. اغلب لحظات غلبه انیما بر شوهرش را می شناسد , زیرا شوهرش درآن لحظات , برای ایجاد رابطه , قابل دسترس نیست , و نمی تواند در این حالت , به مرد دسترسی پیدا کند. گویی مرد ناپدید شده و فرد دیگری جای اورا اشغال کرده است . در نتیجه , تاثیری که کج خلقی مرد بر زن دارد , این است که تحمل چنین مردانی را مشکل می سازد.

  پس اگر هميشه غر غرو و شاكي هستيد،گاهي خشم چنان بر شما غلبه ميكند كه تكانشي عمل ميكنيد ،منفعل هستيد و حس حركت نداريد فكري براي آنيماي خود بكنيد .

 5. #5
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مرجان خانم، پس اگه مردی گوشه گیر باشه، ناراحتی ها و رنجش ها رو به خودش بریزه و طبق گفته ی شما دست به قلم شده و ناراحتی هاش رو بنویسه...
  در واقع خشم مرد همیشه علامت حضور آنیما است
  مردی که پرخاش میکنه چه در کار چه در زندگی مشترک

  همه به خاطر تسلط زن درون به مرده ؟! مگه پرخاش گری از خصوصیات زنه ؟ این آنیما خوبه یا بد؟ اصلا چرا به وجود اومده ؟
  پس اگر هميشه غر غرو و شاكي هستيد،گاهي خشم چنان بر شما غلبه ميكند كه تكانشي عمل ميكنيد ،منفعل هستيد و حس حركت نداريد فكري براي آنيماي خود بكنيد .
  دقیقا چه فکری ؟ چه طور سرکوب میشه؟ چطور آروم میگیره ؟
  می تواند مرد را به اعتیاد یاافسردگی حاد بکشاند
  مرجان خانم، اینطور که شما از باب روانشناسی بیان میکنین، پس قاتل و دزد و غیره نباید گناهی داشته باشن یعنی گناه معنی نداره چون مقصره آنیما بوده که بروز کرده و فرد رو به تباهی کشیده.
  جایگاه گناه در روانشناسی کجاست؟

 6. #6
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  افشين جان بله خشم مرد هميشه علامت حضور آنيماست
  1- پرخاشگري ويژگي زنانه نيست اما آنيما موضوعي كه مرد را ناراحت ميكند را ميگيرد و تبديل به رنجش ميكند آنوقت مثل يك زن چيپ و رشد نيافته كولي گري در مياورد وهياهو ميكند .زمانيكه مرد در هنگام عصبانيت جلوي آنيما را بگيرد ،موضوع ناراحتي خود را دقيق و منطقي بيان كند و به اي هاي و هوي دنبال حل مسئله باشد از چنگ آنيما گريخته است .
  2-آنيما و آنيموس هم خوب هستند و هم بد .اگر آنها رابشناسيم و به شان فرصت زندگي دهيم موجبات كمال آدمي را فراهم ميكنند (جنبه مثبت)اگر نشناسيم و رخصت نفس كشيدنشان را ندهيم مارا ويران ميكنند (جنبه منفي)آنيما بخشي از روح ماست .بوچود نيامده از اول بوده .بايد آگاه باشيد كه چنانچه جامعه ميگويد شما يك مرد نيستيد و در درونتان زني داريد كه بايد به او توجه كنيد .
  3- آنيما را نبايد سركوب كرد اما آرام چرا.آنيما توجه ميخواهد و با توجه آرام ميشود .راه اول: موسيقي آرامي پخش كنيد چشمانتان را ببنديد و يك صحنه زيبا را تجسم كنيد(مثلا كنار دريا)دقيقا فضا را احساس كنيد ،صداها را بشنويد ،باد را روي پوستتان احساس كنيد و...ميبينيد زني از دور به شما نزديك ميشود خوب نگاهش كنيد ،دقيقا چه شكلي است ؟اندامش صورتش صدايشو...او نزديك و نزديكتر ميشود با او صحبت كنيد بگذاريد هرچه ميخواهد بگويد و جواب دهيد با او وارد يك گفتگو شويد و ببينيد چه ميخواهد (مثلا ميخواه برقصد،بازي كند يا...)در آوش بگيريدش و او را لمس كنيد هرچه ميخواهيد نزديكتر و نزديكتر شويد با هم معاشقه كنيد و نزديك و نزديك ت شويد تا اينكه او به درون شما فرو رود و در شما حل شود .دستانتان را روي چشمهايتان بگذاريد و درون دستتان چشمها را باز كنيد .آنيمايتان را ملاقات كرده ايد زين پس در دلتان با او حرف بزنيد ،هربار زني را ديديد كه توجهتان را جلب كرد بدانيد شبيه اوست و....
  4- مرحله دوم :هربار خشمگين ميشويد ،چيزي عذابتان ميدهد ،ناراحت هستيد و... به وضوح بيان كنيد .بيان احساسات بلافاصله و صريح و بدون خشم تنها راه جلوگيري از طغيان آنيما براي مرد است .مردان بايد ياد بگيريند به جاي غرغركردن و شاخ و شانه كشيدن حل مسئله كنند و بيان احساسات داشته باشند .به شريك زندگيشان به دوستشان به همكارشان و به هر كسي در روابط روزمره شان
  5- اما جايگاه گناه ...گناه از آدمي برميخيزد و جز او هيچكس مسئول آن نيست .آگاهي عنصري است كه براي انسان ضروري است اسان است كه موظف است خود را بشناسد درون خود را بكاود و كنترل كند تمام تمايلات ناخودآگاهش را كنترل كند روانش را بسازد و درست زندگي كند اين كاري است كه از او بر ميايد و كوتاهي كردن قصوري است كه تنها متوجه اوست

 7. #7
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  لطفا ادامه بدید مرجان خانم.
  بحث خیلی شیرین بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. روانشناسي آواتار!
  توسط pulad در انجمن متفرقه
  پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 7th May 2012, 12:30 PM
 2. کسي که توانست حسين رضازاده را کول کند!! + عکس
  توسط AR@SH در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 16th January 2012, 04:35 PM
 3. روانشناسي هديه دادن گلهای مختلف!
  توسط Melika در انجمن تالار تفریح و سرگرمی
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 29th September 2011, 03:52 PM
 4. ترشي گوجه گيلاسي
  توسط devil_boy در انجمن دسر ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th July 2011, 12:24 PM
 5. رفتار شناسي در سگها
  توسط Ahoora در انجمن رفتارشناسي حيوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 16th May 2011, 09:44 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید