دیده بان حقوق حیوانات: با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از مدیران استان، موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی استان البرز در پارک شهید چمران شهرداری کرج افتتاح شد.
این پروژه که در اجرای مصوبات دور اول سفرهای استانی هیات وزیران در محوطه ای با مساحت بالغ بر ۱۰۰۰ مترمربع احداث و در تاریخ ۱۶ خرداد سالجاری با توجه به دارا بودن شرایط لازم از سوی دانشگاه محیط زیست و به منظور تسریع در راه اندازی موزه و آزمایشگاهها، کارگاهها، نمایشگاهها و فضاهای آموزشی جانبی آن به دانشگاه تحویل شد ظهر روز دوشنبه توسط مهندس محمدی زاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افتتاح شد.
مهندس محمدی زاده با برشمردن امتیازات این موزه نسبته به نمونه های دیگر گفت: وجود آزمایشگاه های بزرگ و مجهز از بزرگترین شاخصه این موزه است که انشالله برای مردم خوب شهر کرج و استان البرز منشا خدمات خوبی خواهد بود.
مهندس حسن پسندیده مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز نیز با اشاره به همکاری سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج در جهت بهره برداری از این موزه اعلام کرد: در موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی استان البرز انواع گونه های جانوری و گیاهی و فسیلی وجود دارد. از سوی شهرداری کرج زمینی به زیربنای هزار و ۳۰۰ مترمربع برای ساخت و احداث این موزه به سازمان حفاظت محیط زیست استان البرز ارائه شد که جا دارد از مساعدت ایشان تشکر کنیم.
دکتر محمدی فاضل رئیس دانشگاه محیط زیست نیز با اظهار رضایت از آماده شدن این پروژه در مدت زمان بسیار کوتاهی که مسئولیت آن به دانشگاه محیط زیست سپرده شد گفت: در این موزه انواع جانوران، گیاهان، سنگ ها و کانی ها جهت آشنایی دانش آموزان، دانشجویان و عموم علاقه مندان با محیط زیست کشور به نمایش گذاشته شده است و تعدادی از انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان و دوزیستان، ماهی ها، گیاهان، حشرات، سنگ ها، کانی ها، اسکلت های جانوری، جمجمه و سردیس گونه های مختلف جانوری نگهداری می شود.
رئیس دانشگاه محیط زیست با تقدیر از مدیران و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز بیان داشت: افتتاح موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی یکی از موارد تفاهم نامه دانشگاه و اداره کل حفاظت محیط زیست البرز است که امروز شاهد افتتاح آن بودیم، به امید خدا از ترم آینده تحصیلی برخی از کلاس های آزمایشگاهی دانشجویان دانشگاه محیط زیست در این مکان برگزار خواهد شد.