واگذاری فوری، نیاز به یک سرپرست مهربان برای یک بچه گربه زیبا و زجر کشیده

واگذاری بچه گربه ۴ ماهه زیبا و دوست داشتنی

فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  10
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: كراتینین چیست و به چه دلیل اهمیت دارد ؟

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  1.74
  نوشته ها
  3,690

  newblack كراتینین چیست و به چه دلیل اهمیت دارد ؟

  كراتینین چیست و به چه دلیل اهمیت دارد ؟

  مقدمه :

  بدن مانند یك ماشین بسیار پیچیده از خود نشانه هایی بروز می دهد كه تجزیه و تحلیل هر یك از انها می تواند منجر به تشخیص نارسایی ها و مشكلات بوجود آمده در آن گردد تا زمینه لازم برای مداوا هم فراهم شود و این تشخیص ها فوق العاده حائز اهمیت هستند . یكی از اعضای حساس و مهم بدن كلیه ها هستند كه اگر در عملكرد آنها اخلالی ایجاد شود براستی زندگی شخص مختل می شود . فاكتورهای متعددی در ادرار وجود دارد كه یكی از انها میزان كراتینین ادار است كراتینین حاصل سوخت و ساز ردعضلات است به هیم دلیل ورزشكاران و وزنه برداران و تمام كسانی كه از عضلات خود استفاده زیادی می كنند مقدار زیادی كراتینین در خون انها تولید می شود كه از طریق كلیه ها دفع می گردد .

  مقدار كراتینین را هم از طریق آزمایش خون و هم از طریق جمع آوری ادرار در یك دوره 24 ساعته می توان اندازه گیر كرد .

  هر گاه میزان كراتینین خون بالاتر از حد معمول شود نشانه نارسایی در كار كلیه ها هست و به همین جهت معیار خوبی برا ی ارزیابی عملكرد كلیه ها می باشد مطلب زیر در همین مورد است :  سطح كراتینین موجود در سرم خون و میزان كلیرنس آن ( یعنی مقداری كه توسط كلیه ها دفع می شود ) از جمله معیارهای مختلفی هستند كه از طریق آنها می توان به چگونگی عملكرد كلیه ها پی برد . در اینجا توضیحات تخصصی در باره این موضوع برای انها كه علاقه مند هستند آمده است :

  كراتینین ، پروتئینی است كه توسط عضلات تولید و وارد جریان خون می شود . و میزان آ ن در هر فردی تقریبا ثابت است . و چون حذف كراتینین در جریان خون توسط كلیه ها صورت می گیرد بنابراین اندازه گیری میزان كراتینین در سرم خون می تواند نشان دهنده عملكرد كلیه ها باشد . هر گاه عملكرد كلیه ها كاهش پیدا كند مثلا در مواردی كه یكی از كلیه ها از بدن خارج می شود تا به یكی از اعضای خانواده اهداء شود سطح كراتینین افزایش می یابد مقدرا معمول آن در بزرگسالان 1 است در اطفال كه عضلات كمتری دارند این میزان باید 2/ 0 باشد . عضلات افرادی كه وزنه برداری می كنند ممكن است مقداركراتینین بیشتری تولید كند .به هر حال در حالت طبیعی مقدار كراتینین سرم خون ، همانطوریكه گفته شد نشان دهنده وضعیت عملكرد كلیه ها است . یك روز بعد از برداشتن یكی از كلیه ها درمقدار كراتینین سرم خون به حالت پایدار : 8/1 می رسد . هر گاه هر دو كلیه برداشته شوند ( مثلا در مواردی كه شخص دچار سرطان شده است ) مقدار كراتینین بطور روزانه شروع به افزایش می كند تا زملانی كه بیمار تحت دیالیز قرار گیرد . سرعت بالا رفتن كراتینین در خون بستگی به مقدار عضلات شخص دارد . یك كودك را باید هنگامیكه كراتینین خون او به 2 رسید مورد دیالیز قرار داد رد صورتیكه در مورد بزرگسالان این رقم باید به 10 یا حتی بالاتر برسد تا دیالیز را شروع كنند.

  كلیرنس یا میزان دفع كراتینین یعنی میزان كراتینینی كه در یك دوره زمانی در خون وجود دارد و بر حسب میلی لیتر بر دقیقه محاسبه می شود . مقدار طبیعی ان : 120ml/min برای بزرگسالان است كه نسبت معكوس با سرم خون دارد . هر گاه میزان كلیرنس كراتینین به نصف مقدار طبیعی خود كاهش پیدا كند میزان سرم خون دو برابر می شود و وقتی كراتینین خون به 3 برسد به این معنی است كه كلیرنس آن به 30 رسیده است وقتی 4 شود به 15 و به همبن ترتیب ... اما اینكه چرا وقتی یكی ز كلیه ها برداشته می شود بجای اینكه كراتینین 2 شود عدد 8ژ1 را نشان می دهد بدلیل این است كه عمل ***** و تصفیه در كلیه به حداكثر خودش می رسد ( در واقع نوعی جبران كردن ) و بنظر می رسد بدلیل كار سخت تری كه تنها كلیه موجود د ربدن شخص انجام می دهد باعث می شود كه عملكرد كلیه كمی بیشتر از نصف افزایش پیدا كند .

  معمولا هنگامیكه در بزرگسالان شواهدی دال بر نارسایی در كار كلیه مشاهده می شود و مثلا میزان كراتینین خون به حدود 10 میلی لیتر در دقیقه می رسد باید دیالیز را شروع كرد . . میزان دفع كراتینین از بدن ( كلیرنس ) را بایداز طریق جمع آوری ادرا در طی 12 تا 24 ساعت و آزمایش آن اندازه گرفت . از این طریق می توان تخمین دقیق تری از عملكرد كلیه ها بعمل آورد چون این حالت دیگر بستگی به میزان عضلات شخص ندارد.

  توجه داشته باشید كه واحدی كه در آمریكا مورد استفاده است : mg/dl است . برای تبدیل به واحد بین المللی كه میكرو مول بر لیتر است باید مقدار كراتینین را در عدد 88 ضرب كنید . بنابراین كراتینین 2mg/dl برابر همان 176 میكرو مول بر لیتر است .
  منبع  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 2. #2
  کاربر بسیار موثر striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0.77
  نوشته ها
  1,615
  برای کسانی که میگن کراتین و پروتئین و امثالهم رو باید فقط از طریق غذا کسب کرد و اعتقادی به مصرف مکمل ندارن عرض میکنم
  صرف نظر از میزان مبلغی که برای خوردن باید کنار بذارین و وقتی که صرف پختن باید هدر بدید.
  صرفا برای کسب 5 میلی گرم ( قاشق چایخوری) از کراتین، باید هیجده تا استیک بخورین !! تصور کنین قبل از باشگاه، بعد از باشگاه و حین تمرین، شما کراتین مونو هیدرات رو به منظور افزایش atp خون، بارگیری میکنین، و هربار باید هیجده استیک میل کنین که البته فقط کراتین کسب نمیکنین و صد در صد مواد دیگه ای مثل چربی هم به دست میارین.
  اما با مصرف صحیح مکمل، فقط اون ماده رو کسب میکنین نه چیز دیگه.

 3. #3
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  2.19
  نوشته ها
  4,660
  افشین جان یعنی هیچ ضرری نداره؟؟

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 4. #4
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  2.19
  نوشته ها
  4,660
  کراتین چه عوارضی دارد ؟

  تحقیقات نشان دادند که مکمل کراتین باعث می‌شود که مولکول کراتین در داخل عضلات به دام بیفتد و از ترشح کراتین در ادرار جلوگیری می‌کند.

  همانطور که گفتیم، کراتینین محصول نهایی کراتین در بدن است که از طریق ادرار از بدن دفع می شود. افزایش مکمل کراتین، باعث افزایش کراتینین در خون می شود.

  ترشح کراتینین به عنوان یک شاخص عملکرد درست کلیه استفاده می شود. ازو جالب است که بدانید افزایش کراتینین در خون، در نارسایی کلیه نیز اتفاق می‌افتد که در بیشتر موارد در مراحل پیشرفته نیاز به پیوند کلیه می‌باشد.

  البته به جز موارد گفته شده، در کمبود آب شدید در بدن نیز کراتینین افزایش می یابد.

  به عبارت دیگر، ورزشکارانی که از مکمل کراتین استفاده می کنند، و نیاز به کاهش وزن شدید در کوتاه مدت دارند، و برای کاهش وزن از کاهش میزان آب بدن استفاده می کنند ( که این روش هم بسیار مخاطره‌آمیز بوده و ممکن است عوارض جبران ناپذیری در بدن داشته‌باشد )، چند برابر بیشتر کلیه خود را در معرض خطر قرار می دهند چون به زبان ساده، این کار باعث جمع شدن مواد سمی در کلیه می شود و این مواد سلولهای کلیه را از بین می برند. از بین رفتن سلولهای کلیه، این سلولها نمی توانند به صورت کامل ترمیم شوند. با"جف ریز " در اثر اختلال عملکرد قلب و کلیه از دنیا رفت.

  حال باید پرسید آیا کراتین مسئول مرگ این ورزشکار جوان بوده است ؟ باید در جواب گفت، بله، به طور قطع.

  اما شاید شما هم اثر سریع کراتین را در باشگاه‌های بدنسازی دیده باشید، پس از استفاده از این مکمل شکل عضلات به سرعت تغییر می‌کند آیا این افزایش حجم ناشی از بزرگ شدن سلولهای عضلات است ؟

  در جواب باید گفت که ساخته‌شدن بیشتر پروتئین‌ها در بدن نیازمند روزها و اکثرا، حداقل دو هفته زمان است پس این امکان پذیر نیست که با یک تمرین بدنسازی و استفاده از این مکمل پروتئین عضلات چند برابر شود. این افزایش ناگهانی حجم در کوتاه مدت بیشتر مربوط به تورم سلولهای عضلانی است.

  هر سلولی در بدن از نظر کنترل آب و املاح درون خود، دارای یک تعادل است. با افزایش ناگهانی میزان کراتین در سلول عضلانی، این سلول برای حفظ تعادل خود مجبور است میزان زیادی آب جذب کند و به همین علت افزایش حجم می‌دهد. اما این حجم اضافی در واقع آب است.

  نکته دیگر اینکه، پس از یک تمرین سنگین بدنسازی، برخی از سلولهای عضلانی دچار اسپاسم یا گرفتگی می‌شوند و این گرفتگی، باعث سفتی و افزایش حجم ظاهری می‌شود.

  البته اگر واقع بین باشیم، بر اساس بسیاری از تحقیقات، مکمل کراتین ( در طولانی مدت ) باعث افزایش میزان قدرت، استقامت و انر‍‍ژی عضلات می شود. این خود بستگی به نوع و برنامه استفاده از کراتین دارد. اما به چه قیمتی ؟

  ۱) بر اساس تحقیق انجام شده کراتین اثری بر روی میزان چربی در بدن ندارد.

  ۲) به جز موارد گفته شده کراتین در یک مورد دیگر باعث مرگ یک ورزشکار شده است.

  ● اخطار

  سایر عوارض کراتین به صورت خلاصه عبارتند از : افزایش وزن، کرامپ ( درد ) عضلانی، کشیدگی عضلات، ناراحتی معده، اسهال، سرگیجه، افزایش فشار خون، اختلال عملکرد کلیه، اختلال عملکرد کبد.

  کراتین نباید در کسانی که بیماری کلیوی، بیماری کبدی و بیماری فشار خون دارند استفاده شود.

  ● کراتین می تواند باعث ایجاد سرطان شود :

  ۲۰۰۱ report by the Food Safety Agency of France )AFSSA)

  کراتین با بسیاری از داروها تداخل دارد و اگر از دارویی استفاده می‌کنید حتما با پزشک خود درمیان بگذارید، داروهایی مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ( آسپیرین، استامینوفن، ایندومتاسین، ناپروکسن، دیکلوفناک، ... ،‌ سایمیتیدین، پسودوافدرین، ...)

  ● بحث نهایی :

  باید گفت که تحقیقات بر روی کراتین همچنان ادامه دارد.

  هیچ دانشمندی نمی‌تواند بگوید کراتین یک مکمل بی خطر است و با هر میزان و به هر شکلی که استفاده شود هیچ عارضه‌ای ندارد.

  ( چیزی که متاسفانه در برخی از سایت‌ها توسط افرادی بی‌مسئولیت، بی‌اطلاع و شاید سودجو گفته می‌شود. شما نباید از فروشنده کراتین انتظار داشته‌باشید که به شما بگوید این مکمل ممکن است شما را بکشد.)

  کراتین شاید به صورت طبیعی در عضله وجود داشته‌باشد ولی مکمل کراتین با روشهای شیمیایی تهیه شده‌است.

  به یاد داشته‌باشید تا زمانی که کلیه یک انسان هفتاد درصد توان و کارایی خود را از دست ندهد، هیچ علائمی از بیماری کلیوی ظاهر نمی شود. پس اگر قرار باشد کراتین به کلیه شما آسیب بزند علائم این آسیب شاید سالها بعد بروز کند.

  ( چون با هر سال افزایش سن به صورت طبیعی مقداری از کارایی کلیه ما کم می شود، البته به مقدار بسیار ناچیز که در شرایط معمول بدون علامت است. اما اگر ما این تعادل را با مصرف کراتین برهم بزنیم. ....)

  اگر شما مایلید که مکمل طبیعی کراتین، استفاده کنید بهتر است ماهیچه بخورید.

  اگر خواستید هر مکملی را استفاده کنید باید از تمام عوارض آن اطلاع داشته‌باشید و از منابع علمی و معتبر، این اطلاعات را دریافت نمایید.

  کراتین می‌تواند شما را بکشد.

  اگر خواستید با کراتین خود‌کشی کنید آنرا با آب فراوان استفاده کنید


  به نظرم نمی ارزه

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 5. #5
  کاربر بسیار موثر striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0.77
  نوشته ها
  1,615
  افشین جان یعنی هیچ ضرری نداره؟؟
  نه عزیزم ضرر نداره اگر و فقط اگر در حد نرمال مصرف بشه. اگه خیلی زیاد مصرف بشه یا با آب کافی مصرف نشه، در کلیه رسوب میکنه.
  در حالت کلی، کراتین سطح atp رو دستکاری میکنه و با جذب آب در بافتهای عضله دهیدراته شدن رو به تاخیر میندازه واسه همین قدرت فعالیت بیشتری رو به ورزشکار میده.
  کراتین حتی در موی سر هم وجود داره و وجودش کاملا نرماله

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 24th June 2013, 05:20 PM
 2. تیک چیست و چرا نباید اسبی که دچار تیک هست خرید؟
  توسط genesis در انجمن دانستنی های اسب
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th June 2012, 08:01 PM
 3. ارور سرتیفیکیت چیه؟
  توسط پیتی در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 23
  آخرين نوشته: 17th January 2012, 07:13 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th July 2011, 11:31 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید