فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: فیبرهای عضلانی انسان

 1. #1
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  فیبرهای عضلانی انسان  بدن انسان از 260 عضله تشکیل گردیده که اکثر آنها به صورت جفت می‌باشند. عضلات، 45% وزن کل بدن را به خود اختصاص می‌دهند. عضلات از بافت فیبری تشکیل شده‌اند. میوفیبرها(فیبرهای تشکیل دهنده ماهیچه‌ها) قابلیت انقباض دارند. در بدن انسان سه نوع عضله از نظر ساختار وجود دارد:

  1- عضله قلب:
  که قلب را تشکیل می‌دهند.

  2- عضلات صاف:
  که دیواره عروق، لوله گوارش، مجاری ادراری و تنفسی را تشکیل می‌دهند.

  3- عضلات اسکلتی:
  که وظیفه حرکت و حفظ تعادل اعضاء بدن را به عهده دارند.
  عضلات قلب و صاف خودکار بوده و ما قادر به کنترل آنها نمی‌باشیم اما حرکات عضلات اسکلتی را می‌توانیم کنترل کنیم، فیبرهای تشکیل دهنده عضلات در بدن نیز به 2 تیپ متفاوت تقسیم بندی می‌گردند:

  فیبر کند انقباض:
  فیبر کند انقباض یا فیبر قرمز به‌وسیله زمان انقباض کند و مقاومت زیاد نسبت به خستگی شناخته می‌شوند(دیر خسته میشن). این نوع فیبرها از لحاظ ساختاری عصب حرکتی کم و قطر فیبری کوچکی دارند. میزان گلیکوژن کمی دارند و به مقدار خیلی زیاد تری‌گلیسیرید ها (شکل ذخیره‌شدهٔ چربی) را ذخیره می‌کنند.

  از لحاظ علمکردی، فیبرهای کندانقباض برای فعالیت‌های هوازی که نیاز به سطوح تولید نیروی پائینی دارند، همانند پیاده‌روی و کوهنوردی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیشتر فعالیت‌های روزمره زندگی از فیبرهای کندانقباض استفاده می‌کنند. تقويت فيبرهاي عضلاني كند انقباض با اجراي تكرارهاي نسبتاً زياد با وزنه‌هاي متوسط متمايل به سنگين ميسر است

  فیبر تند انقباض:
  فیبر تند انقباض و یا سفید که انقباض سریع و قدرتمند داشته اما خیلی زود خسته و فرسوده می‌گردد. ظرفیت اکسداسیون در آنها اندک می‌باشد و در تمرینات بی‌هوازی کاربرد دارد. در توسعه دادن فيبرهاي عضلاني تندانقباض، تكرارهاي كم با وزنه‌هاي سنگين مؤثر مي‌باشد.

  در هر سرعتی از حرکت، میزان نیروی تولید شده به نوع فیبر بستگی دارد. در طول یک انقباض دینامیکی، زمانی که طول فیبر یا کوتاه و یا بلند می‌شود، یک فیبر تندانقباض (FT) نسبت به یک فیبر کندانقباض (ST) نیروی بیشتری تولید می‌کند. مشخص شده است که ورزشکاران استقامتی نسبت بیشتری از فیبرهای کندانقباض را دارا می‌باشند در حالیکه دوندگان سرعت و پرش‌کنندگان فیبرهای تندانقباض بیشتری دارند.

  درصد بیشتر فیبرهای تند انقباض در دوندگان سرعت آنها را قادر می‌سازد که نیرو و توان عضلانی بیشتری نسبت به فیبرهای کند انقباض همانندشان تولید کنند. این دو دسته تار ماهیچه ای در عضلات مختلف به تعداد متغیری وجود دارند. به عنوان مثال ، در ناحیه پشت ساق پا ، عضلات گاستروکنمیوس (دوقلو) و سولئوس قرار دارند که اولی از تعداد بیشتری تارهای تند تشکیل شده و در فعالیتهای سرعتی مثل پریدن بکار می رود و دومی از تعداد بیشتری تارهای ماهیچه ای کند تشکیل شده و در فعالیتهای طولانی و استقامتی بکار می رود .

  فرق اساسی بین این دو نوع تار ماهیچه ای به شرح زیر است :

  1- قطر فیبرهای عضلانی سریع دو برابر بیشتر ای فیبرهای کند است.
  2- آنزیم هایی که باعث آزاد شدن سریع انرژی از سیستمهای فسفاژن و گلیکوژن لاکتیک اسید می Sشوند ، به میزان دو تا سه برابر در فیبرهای سریع فعالترند ، و نتیجتاً قدرت فیبرهای سریع دو برابر قدرت فیبرهای کند است.
  3- تارهای ماهیچه ای کند برای کارهای استقامتی ساخته شده اند و بیشتر از طریق متابولیسم هوازی ، انرژی کسب می کنندو میتوکندری (دستگاه سوخت و ساز سلول) و میوگلوبین (ماده پروتئینی موجود در عضله که حاوی اکسیژن است) در آنها بیشتر بوده و سرانجام متابولیسم هوازی در این فیبرهای عضلانی فعالتر است.

  آتروفی(ATROPHY):
  هنگامی که عضلات برای مدتی طولانی از فعالیت‌شان کاسته می‌گردد به تدریج حجم‌شان تحلیل رفته و کوچک می‌شوند که به آن آتروفی می‌گویند.

  هایپروتروفی(HYPERTOPHY):
  هنگامی که فعالیت عضلات افزایش می‌یابد سبب افزایش حجم و اندازه سلول‌های عضلانی می‌گردد که هایپرتروفی نام دارد.

  در روند سازگاری نه تنها حجم سلول‌های عصبی افزایش می‌یابد بلکه به تعداد مویرگهایی که به عضلات خون رسانی می‌کنند نیز افزوده می‌گردد زیرا عضله بزرگ‌تر و پرکارتر. به خون، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری نیاز دارد. یک عامل بسیار مهم دیگر نیز در توانایی بدن به عضلانی گشتن وجود دارد و آن هم وراثت می‌باشد. بطور کلی
  سه تیپ متفاوت از ساختار بدنی وجود دارد:

  اکتومورف(ECTOMORPH):
  بدن لاغر، ایستخوان‌بندی کوچک افزایش حجم عضلات در این نوع ساختار جسمی دشوار می‌باشد.

  مزومورف(MESOMORPH):
  بدن عضلانی و چربی اندک، افزایش حجم عضلات در این نوع ساختار جسمی تقریباً آسان می‌باشد.

  آندومورف(ENDOMORPH):
  بدن چاق و استخوان بندی درشت. این افراد مستعد اضافه وزن می‌باشند. البته از نوع چربی در این بین تصور غلط نیز وجود دارد آنهم این می‌باشد که تمرینات بدنسازی سبب کاهش چربی می‌گردند. تمرینات بدنسازی بیشتر سبب افزایش حجم عضلات می‌گردد و در سوزاندن چربی‌های بدن نمی‌تواند کار ساز باشد. برای سوزاندن چربی‌ها بدن می‌باید به تمرینات هوازی پرداخت.
 2. #2
  striker آواتار ها
  علایق
  Hanging out with friends
  تخصص
  Developer Programmer
  حیوان خانگی
  Budgerigar
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  142
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  تمرین هوازی(ایروبیک) (به انگلیسی: Aerobic exercise):
  نوعی فعالیت ورزشی بوده که هدف آن بهبود سیستم مصرف اکسیژن می‌باشد. هوازی ترجمه لغت ایروبیک (Aerobic) می‌باشد که به معنی با اکسیژن بوده و به مصرف اکسیژن در سوخت و ساز بدن و فرایند تولید انرژی اشاره دارد. تمرین‌های هوازی بسیاری وجود دارند که با شدتی ملایم و بصورت مداوم انجام می‌شوند.
  به انواع ورزشهايي كه بطور مستمر و طولاني مدت (بيش از 2 دقيقه) طول مي‌كشند و ضربان قلب در هنگام تمرين كمتر از 70درصد حداكثر ضربان قلب مي‌باشد تمرينات هوازي و يا زير بيشينه گفته مي‌شود. دويدن و پياده‌روي دوچرخه‌سواري، شنا در مسافتهاي طولاني مدت از انواع تمرينات هوازي هستند. تمرينات هوازي به دو روش صورت مي‌گيرد: 1ـ روش تداومي 2ـ روش تناوبي(اينتروال) ،
  در روش تداومي فرد بدون استراحت به تمرين مي‌پردازد مثلاً 20 دقيقه دويدن پيوسته و بدون استراحت ولي در روش تناوبي فرد مابين تمرين كردن استراحت مي‌كند. معمولاً زمان استراحت با زمان فعاليت در تمرينات تناوبي هوازي برابر است. به عنوان مثال يك دقيقه دويدن و يك دقيقه استراحت كردن (استراحت فعال مثل راه رفتن) يك تمرين انيتروال هوازي محسوب مي‌شود. انرژي مورد نياز براي انجام تمرينات هوازي از گلوكز و چربي تامين مي‌شود بنابراين براي كاهش چربيي خون و يا كاهش وزن چربي بدن، تمرين هوازي بهترين نوع تمرين است.

  تمرين بي‌هوازي:
  تمرينات بي‌هوازي يا بيشينه به ورزشهايي گفته مي‌شود كه براي مدت زمان كوتاه (كمتر از 2 دقيقه) و با شدت بيش از 70 درصد حداكثر ضربان قلب صورت مي‌گيرد. ورزشهاي مثل دوي سرعت 100 متر و يا 800 متر همچنين ورزشهاي گروهي مثل فوتبال، بسكتبال، واليبال از نوع تمرينات بي‌هوازي محسوب مي‌شوند. هر چند زمان ورزشهاي گروهي مذكور بيش از 2 دقيقه طول مي‌كشد ولي بايد توجه داشت يك فوتباليست هنگام 90 دقيقه بازي فوتبال تمام مدت بطور پيوسته در حال دويدن نيست بلكه در بين فعاليت به استراحت و يا تماشاي بازي نيز مي پردازد بنابراين اين گونه ورزشها در طبقه تمرينات بي‌هوازي جا مي‌گيرند. از نشانه‌هاي تمرين بي‌هوازي افزايش بيش از حد ضربان قلب هنگام تمرين و تجمع اسيدلاكتيك در عضلات فعال و خستگي مفرط مي باشد بطوري كه اگر شدت تمرين بالا باشد مثل مسابقه دويدن 800 متر فرد پس از مسابقه نياز به زمان زيادي براي بازسازي انرژي از دست رفته و استراحت دارد.
  يك آزمون ساده براي اينكه شما متوجه شويد كه فعاليت شما از كدام نوع تمرين می باشد این است كه اگر هنگام تمرين بتوانيد صحبت بكنيد، تمرين شما از نوع هوازي مي‌باشد و اگر نتوانيد صحبت كنيد و اصطلاحاً نفس، نفس بزنيد، نوع تمرين شما بي هوازي خواهد بود.
  انرژي مورد نياز براي انجام تمرينات بي‌هوازي از گلوكز (قند خون) تأمين مي‌شود. تمرينات بي‌هوازي را مي‌توان به صورت تناوبي نيز انجام داد ولي زمان استراحت 2 تا 4 برابر زمان فعاليت مي‌باشد، به عنوان مثال 5 ثانيه دويدن با شدت بيش از 70 درصد حداكثر ضربان قلب و 20 ثانيه استراحت كردن يك تمرين بي‌هوازي محسوب مي‌شود.

 3. #3
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  اوه چه جالب هوازي يعني ايروبيك من نميدونستم من عاشق ايروبيكم........ممنوناطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید