کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام به دوستان و مدیران سایت
    عزیزان از زمانی که یک سری تغییرات در سایت داده اید . زمینه بیشتر مطالب سیاه شده است و بایستی رنگ حروف را تغییر بدهم تا بتوانم بخوانم . می خواستم ببینم این تغییر برای همه است یا نه . و چکار کنم که مثل قبل بشود
    و دیگه اینکه کاسکوی من یکی از پرهایش را که قیچی شده دائم با نوکش می کند و می ریزد زمین به بقیه پرهایش اصلا کاری ندارد فقط با اون یکی این کار را می کند . می خواستم ببینم مشکلی پیش نمی آید.
    چند وقته که کاسکوی من رفته تو لک ، پر ریزی اش زیاد شده ، اشتهایش خیلی کم شده بطوریکه اصلا ذرت ، سبزجات و حبوبات نمی خوره ، غدایش شده تخمه ان هم به میزان خیلی کم . من خودم با دست بهش گردو و پسته و فندق می دهم که شکر خدا آنها را خوب می خورد ، حمام هم دو هفته یکبار می برمش . دیگه اینکه اصلا هیچ صدایی هم ازش در نمی آید خیلی خیلی ساکت شده بطوریکه می تونم بگویم لال شده .
    چون سبزیجات نمی خوره احساس می کنم ضعیف و لاغر شده البته توی آبش هر روز ویتامین و بعضی وقتها عسل می ریزم . خوب من باید چکار بکنم که غذا خور شود .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام به دوستان و مدیران سایت
    عزیزان از زمانی که یک سری تغییرات در سایت داده اید . زمینه بیشتر مطالب سیاه شده است و بایستی رنگ حروف را تغییر بدهم تا بتوانم بخوانم . می خواستم ببینم این تغییر برای همه است یا نه . و چکار کنم که مثل قبل بشود
    و دیگه اینکه کاسکوی من یکی از پرهایش را که قیچی شده دائم با نوکش می کند و می ریزد زمین به بقیه پرهایش اصلا کاری ندارد فقط با اون یکی این کار را می کند . می خواستم ببینم مشکلی پیش نمی آید.
    چند وقته که کاسکوی من رفته تو لک ، پر ریزی اش زیاد شده ، اشتهایش خیلی کم شده بطوریکه اصلا ذرت ، سبزجات و حبوبات نمی خوره ، غدایش شده تخمه ان هم به میزان خیلی کم . من خودم با دست بهش گردو و پسته و فندق می دهم که شکر خدا آنها را خوب می خورد ، حمام هم دو هفته یکبار می برمش . دیگه اینکه اصلا هیچ صدایی هم ازش در نمی آید خیلی خیلی ساکت شده بطوریکه می تونم بگویم لال شده .
    چون سبزیجات نمی خوره احساس می کنم ضعیف و لاغر شده البته توی آبش هر روز ویتامین و بعضی وقتها عسل می ریزم . خوب من باید چکار بکنم که غذا خور شود .
    سلام برای مشکلتون با سایت شما این لینک رو باز کن من گقتم چجوری درستش کنید .البته اگه بشه .خودم همینجوری مشکلم حل شد :

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=418&page=15

درباره پرش .تازگی کوتاهش کردین ؟ ببین من نمی تونم اینجا طوطی شما رو با طوطیه خودم مقایسه کنم .ولی من میگم شما خودت ببین درسته یا نه .یبار که طوطیم پر دمش رو خراب کرده بود . اون پر خیلی اذیتش می کرد و تا وقتی که نمی تونست اون رو در بیاره مدام باهاش ور می رفت .بعد یه مدت دیدم برای اینکه به اون پر راحت دسترسی داشته باشه پرای اطرافشو هم داره خراب می کنه (ببین این جدا از پرجویش بود ها .من می دونم فرق پرجوی با درست کردن پر چیه تو طوطی خودم )بعد دیدم اینجوری خیلی بد میشه .اومدم حوله گذاشتم رو سرش (من گذاشتم چون طوطیم رو از بچگی به حوله عادت دادم اگه طوطی شما عادت نداره اینکارو نکنید) و اون پر دمش رو که تیزیهاش اذیتش می کرد رو با قیچی صاف کرد .یعنی دمش مثل یه پر سالم صاف شد فقط نصفه بود .از اون روز به بعد دیگه کاریش نداشت .تا وقتی که تو لک رفت و اون پر خودش افتاد .حالا من تنها چیزی که می تونم بگم اینه که اولا اینکارش اصلا خوب نیست و حتما باید جلوش رو بگیری .دوم اینکه من حدس می زنم اون پرش بد کوتاه شده که خودش می خواد درستش کنه .ولی مطمئن باش بجای اینکه صافش کنه بدتر میشه .پس خودت یا اینکه به کسی که وارده بگو بیاد پرش رو درست کنه با قیچی .صافش کنه .(این همه حدس من بود .نمی دونم واقعا پرش بد کوتاه شده یا نه .در هر حال من منتظرم که شما درباره کوتاه شدن پرش بیشتر توضیح بدین ).

طوطی وقتی میره تو لک ممکنه رفتارش تغییر کنه و اگه مدفوعش مشکلی نداره و خودش رو پف نمی کنه در کل علایم مریضی نداره ، این تغییر رفتارش واسه اینه که رفته تو لک .این موقع ممکنه طوطی کم اشتها هم بشه .
    درباره غذا خوردنش شما :ببین طوطیه منم هرچقدر بهش پسته گردو بدم با جون دل قبول می کنه . حاضره اصلا میوه سبزیجات نخوره ولی اونا رو همیشه قبول می کنه .شما یه کاری کن . اگه فکر می کنی که با دست هر غذایی از دست قبول می کنه پس میوه یا غذاهای دیگه رو مثل همون گردو و پسته و فندق با دست بهش بده ببین می خوره .دوم اینکه از این روش هم می تونی استفاده کنی که اکثر طوطی ها خیلی خوششون میاد .این لینکو حتما ببین :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7021

تو این روش چون هم می تونن باغذاشون بازی کنن هم می تونن بخورنش خیلی خوششون میاد .اینم یه راه دیگه ..غذاهای گرم (نه داغ ) رو هم دوست دارن .غذاها رو سرد در اختیارش نذار .مثلا تا از یخچال دربیاری بذاری جلوش ( طوطی من هیچ وقت غذای سرد نمی خوره .من قبلش از یخچال میارم بیرون یا با بخار گرمش می کنم ).از غذاهایی که پروتئین و کلسیم و ویتامین Aدارن باید بیشتر استفاده کنی زمانی که تو لک میره غذاهایی مثل تخم مرغ و استخوان مرغ و هویج و کلم بروکلی و سبزی جعفری و ... :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=5701

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6804

از قیافه که نمیشه درباره لاغر بودنش قضاوت کنی .برای اینکه بدونی طوطی لاغر شده یا نه باید وزنش کنی .که فکر نمی کنم خودت بتونی .درباره حموم کردن نباید دوهفته یک بار حمومش کنی .چون وقتی تو لکه برای اینکه بیرون اومدن پرای جدید ممکنه باعث خارش و ناراحتیش بشه .پس بهتره فاصله حموم کردنش رو کمتر کنی .اگه از اسپری هم نمی ترسه می تونی از اون هم استفاده کنی .اما اگه دیدی می ترسه بذارش کنار .از مولتی ویتامین باید استفاده کنی .چون برای اینکه کلسیم رو جذب کنه نیاز به ویتامین D3داره که تو مولتی ویتامین هست . دستور مصرف مولتی ویتامین (به مدت 20 روز بعد 10 روز استراحت دوباره میریزی تو آبش ) تو این لینک توضیح داده شده :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6703

و مهمتر از همه اینکه تا زمانی که دکتر بهت نگفته تو آبش عسل نریز .
    اینا نظرات من بود .بچه های دیگه ممکنه نظرات دیگه ای داشته باشن .:smile (98):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3359
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

پر ریزی فصلی و تولک رفتن طوطی ها و مخصوصا طوطی خاکستری آفریقایی نیاز به شرایطی داره که باید برای طوطی مهیا باشه
    1.رِژیم غذایی بالانس و سرشار از ویتامن آ و د و کلسیم
    2.هوای گرم(معمولا تو فصل تابستان این اتفاق میفته)
    3.رطوبت کافی
    4.عدم وجود استرس

چربی زیاد در غذایی پرنده , کمبود ویتامین د و کلسیم و نبود نور آفتاب , استرس شدید و خشک بودن پوست بدن ,حمام نبردن و مسائلی از این قبیل اصلی ترین دلایل تو لک نرفتن طوطیه
    اگر پرنده دچار فقر کلسیم باشه امکان نداره تو لک بره چون کلسیم کافی برای ساختن پر جدید وجود نداره
    نتیجش خشک شدن و خراب شدن و شکننده شدن پرهای طوطیه

پیشنهاد میکنم غذایی پرندتون بیشتر سبزیجات و میوه باشه
    بزرگترین اشتباه قرار دادن تخمه و دانه های چرب به عنوان غذای اصلی طوطیه

گذشته از همه این موارد بعضی از بیماری های ویروسی و انگل های پوستی میتونن تو این قضیه دخیل باشن
    برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم قسمت بیماری های سایت جامع طوطی رو مطالعه کنید

با تشکر
    بابک آژیده
    سلام ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
    خاکستری من تقریبا همه چی میخوره میوه بجز 2.3 موردی که دوست نداره مثل موز بقیه رو میخوره سبزی اصلا دوست نداره ولی هویج کلم بروکلی شلغم و ....چون خامشو نمیخوره بصورت بخارپز بهش میدم که خیلی هم دوست داره مخصوصا شلغم استخوان ران مرغ هم هفتهای 1 یا2 بار بهش میدم سفیده تخم مرغ خیلی دوستداره زرده رو کمتر میخوره ماکارونی و برنج بعضی وقتا البته بدون نمک وروغن :smile (15): از دانه های چرب هم پسته رو که میمیره براش روزی 4.5 دونه بهش میدم بادام زمینی و فندوق به هیچ وجه نمیخوره گردو هم خیلی کم تخمه فقط شب موقع خواب براش میذارم غذای اصلیشم حبوبات جوانه زده یا پختس ماست خیلی دوست داره هفته ای 1 .2 قاشق چایخوری بهش میدم کلا خیلی خوش خوراکه :smile (92):هفته ای 1 بار میبرمش حمام ابتنی رو خیلی دوست داره براش ظرف میذارم خودش ابتنی میکنه کلی کیف میکنه در مورد استرس خیلی بعید میدونم استرس داشته باشه چون خیلی بهمون عادت کرده خیلی هم حواسم بهشه فقط یه موردی که هست اصلا افتاب نمیخوره چون تو بالکن که نمیذارمش (بخاطر مواردی که دوستان تذکر دادن)یه بار هم گذاشتمش پشت پنجره چون خیلی پرنده پر میزد دیدم جیغ ودادش دراومد ترسیدم دیگه اینکارو نکردم نمیدونم این مشکلی براش پیش میاره ؟یعنی دیگه به فکرم نمیرسه چه جوری بذارمش تو افتاب اگه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم از چیزایی هم که میخوره اگه چیزی هست که اضافه یا کمه بهم بگین ممنون از توجهتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    امروز بالاخره عسل از دستم بادوم زمینی گرفت. نمی دونید چقدر خوشحالم ..... :smile (91)::smile (228):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام منم بعد از چند روز که با سیلور خیلی خوب شدم ودر این چند هیچ پری نکنده و دارم روزی یک بار از قفس بیرون میارمش ولی این تولک رفتنش داره مشکل ایجاد میکنه ولی در عوض پر های جویده شدش کامل ریخته وداره پر تازه در میاره و راستی چند روز تولک رفتن طول میکشه ؟
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    عسل هم شديدا رفته تو لك و روزي7-8تا پر پيدا ميكنم.پراش وقتي ميريزه ميجوه.فكر كنم بخاطر كمبود كلسيم هست.الان سه روز آخر مولتي ويتامينشه.
    ته پراشو ميجوه.البته جديدا بهتر شده.ميتونه دليل ديگه اي داشته باشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به همه دوستان
    یکی از اقوام خاکستریش شروع کرده به پرکنی تقریبا 1 ماهه ولی هنوز لخت نشده
    یک طرف بدنش رو بیشتر میکنه
    ته پرهاش رو میجوه و پرهای بزرگتر رو از وسط نصف میکنه
    روزی تقریبا 6-7 بار عطسه میکنه
    دکتری که ویزیتیتش کرده نظرش این بوده که سرما خورده و بحاطر درد شروع به کندن پرهاش کرده و بهش مولتی ویتامین - آموکسی سیلین - اسپری رزماری (برای زدن به روزنامه کف قفس) داده
    یکمی لوسه و دوست داره همش نازش کنن و بوسش کنن
    خیلی خیلی باهوشه
    مدفوعش هم طبیعی
    روزی 4-5 ساعت بیشتر از قفسش بیرون نیست ولی همش میخواد بره بیرون و گردش کنه.

لطف میکنید راهنمایی کنیذ
    سپاسگزارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام منم بعد از چند روز که با سیلور خیلی خوب شدم ودر این چند هیچ پری نکنده و دارم روزی یک بار از قفس بیرون میارمش ولی این تولک رفتنش داره مشکل ایجاد میکنه ولی در عوض پر های جویده شدش کامل ریخته وداره پر تازه در میاره و راستی چند روز تولک رفتن طول میکشه ؟
    ممنون
    یزدان جان تو لک رفتنش چه مشکلی ایجاد کرده؟ کاسکو ها در پاییز و بهار فصل تو لک رفتنشون هست کلا در طی سال تعویض پر خفیف دارن ولی هر کدوم در یکی از این 2 فصل پر ریزیشون شدید تر می شه یکم هم عصبی هستن نباید زیر سر به سرشون گذاشت تغذیشو رو خوب بکن حداقل 10 روز یکبار حمام ببرش هوای خونه رو مرطوب کن پرهای جدیدش خیلی سالم و شاداب در می یاد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    عسل هم شديدا رفته تو لك و روزي7-8تا پر پيدا ميكنم.پراش وقتي ميريزه ميجوه.فكر كنم بخاطر كمبود كلسيم هست.الان سه روز آخر مولتي ويتامينشه.
    ته پراشو ميجوه.البته جديدا بهتر شده.ميتونه دليل ديگه اي داشته باشه؟
    میلاد عزیز یکی از دلیل های پر جوی کمبود کلسیم هست در مولتی ویتامینی که می دی کلسیم داره؟ ویتامین دی لازم رو دریافت می کنه؟ خودت هم که داری می بینی هوا خشک و کثیف هست شما هم مثل یزدان جان سعی کن کمی رطوبت ایجاد کنی ببین وقتی پر آرایی می کنن و حمام نرفتن انگار صدای چوب می ده پراشون. 2بارم در ماه زرده تخم مرغ رو بهش بده چون ویتامین دی داره به جذب شدن کلسیم کمک می کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    یکی از اقوام خاکستریش شروع کرده به پرکنی تقریبا 1 ماهه ولی هنوز لخت نشده
    یک طرف بدنش رو بیشتر میکنه
    ته پرهاش رو میجوه و پرهای بزرگتر رو از وسط نصف میکنه
    روزی تقریبا 6-7 بار عطسه میکنه
    دکتری که ویزیتیتش کرده نظرش این بوده که سرما خورده و بحاطر درد شروع به کندن پرهاش کرده و بهش مولتی ویتامین - آموکسی سیلین - اسپری رزماری (برای زدن به روزنامه کف قفس) داده
    یکمی لوسه و دوست داره همش نازش کنن و بوسش کنن
    خیلی خیلی باهوشه
    مدفوعش هم طبیعی
    روزی 4-5 ساعت بیشتر از قفسش بیرون نیست ولی همش میخواد بره بیرون و گردش کنه.

لطف میکنید راهنمایی کنیذ
    سپاسگزارم
    من پیشنهاد می دم کاسکوشون رو پیش دامپزشکی که در زمینه طوطی سانان و پرندگان تجربه دارن ببرن قبل از اینکه دارو شروع کنن چون چندتا عطسه دلیل سرماخوردگی نیست ممکن هست لوازم آرایشی عطر و... باشه و باعث عطسه می شه گردو خاک باعث عطسه می شه اگر پف نکره خوب می خوره و مدفوعش هم سالم هست و خودتون هم گفتین همش می خواد بیاد بیرون پس نباید سرماخوردگی باشه خوب این کاسکو به قول شما لوس شده و عادت کرده بهش محبت کنن و حتما قبلا بیشتر می اومده بیرون دلیلهای پرکنی ایناست ما همیشه می گیم اگه نمی تونین همیشه سر کاسکو رو روزی 1 ساعت نوازش کنین یا روزی 10 ساعت بیارینش بیرون از روز اول بهش توجه کنید چون تغییرات باعث می شه از لحاظ روحی صدمه ببینه و شروع کنه پر کنی

صفحه 222 از 1238 نخستنخست ... 1221722032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412723227221222 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)