فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چگونه با وجود حساسیت غذایی، زندگی راحتی داشته باشیم؟

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  چگونه با وجود حساسیت غذایی، زندگی راحتی داشته باشیم؟


  این یکی از مشکلات قرن بیست و یک است: به نظر می‌رسد که میزان آلرژی و عدم تحمل برخی غذاها دائماً در حال رشد است.ایجاد خفگی بر اثر خوردن بادام زمینی، پدیدۀ نادری نیست. تخمین زده می‌شود که در حال حاضر، 8% کودکان فرانسوی از حساسیت غذایی رنج می‌برند. با انجام یک سری اقدامات پیشگیرانۀ واضح و شفاف، می‌توانید خوب بخورید و زندگی راحت و امنی داشته باشید.
  میزان آلرژی به برخی غذاها همچنان در حال افزایش است
  کودکی که هیچ یک از والدینش دچار هیچ نوع آتوپی نیستند، 10% احتمال دارد که بعد از تولد دچار آلرژی شود. اگر یکی از آنها دچار آلرژی باشد، این احتمال به 30% می‌رسد و اگر هر دوی آنها آلرژی داشته باشند، این عدد تا 60% افزایش می‌یابد.
  گلوتن، تخم مرغ، شیر و بادام زمینی! این خوراکی های روزانه ممکن است باعث بروز برخی حمله های آلرژیکی و ایجاد علائم متفاوتی شود، حتی ممکن است فرد را تا حد مرگ هم پیش ببرد.
  اگر چه آلرژی در بین کودکان بیشتر از بزرگسال ها دیده می‌شود، ولی با این حال ممکن است در هر سن و سالی شاهد وجود این عارضه در افراد باشیم.
  به هر قیمتی که شده، از عناصر حساسیت زا دوری کنید
  یکی از راه حل های پیشگیری از واکنش های حساسیتی، پرهیز از عناصری است که فرد به آن حساسیت دارد.
  این خوراکی ها باید به طور جدی و شدید از تغذیۀ فرد حذف شوند: بچه ها نباید به هیچ وجه در تماس با کوچکترین ذرۀ بادام زمینی، تخم مرغ یا گلوتن باشند، مهم نیست که این خوراکی ها به چه شکلی باشند، در هر صورت باید از آنها و حتی مشتقاتش پرهیز کرد.
  حذف مواد آلرژی زا هیچ استثنایی هم ندارد، چه در خانه، چه در بوفه و چه طی تعطیلات؛ در تمام مواقع و اماکن باید کنار گذاشته شوند.
  قوانین جدید برای بسته بندی
  حذف دائم خوراکی های ممنوعه با وجود قوانین جدید بسته بندی، آسان شده است. سازنده ها باید مواد تشکیل دهندۀ محصولات را روی بسته بندی شان قید کنند، خصوصاً اگر یکی از دوازده حساسیت زای معروف، حتی به میزان بسیار اندک در محصولاتشان وجود داشته باشند. دوازده حساسیت زای معروف هم عبارتند از: گلوتن، سخت پوستان دریایی، ماهی ها، بادام زمینی، آجیل، سویا، شیر، کرفس، دانۀ کنجد، دی اکسید گوگرد و سولفیت.
  البته موارد ذکر شده بر روی بسته بندی هم همیشه کامل نیستند، برخی نوشته ها مانند "روغن نباتی" اصلاً دقیق نیست، اما به هر حال به انتخاب میان خوارکی های مجاز و ممنوع کمک بسیاری می‌کند.
  غذاهای جایگزین
  وقتی که به یک مادۀ غذایی ساده و روزانه مثل تخم مرغ، حساسیت دارید، ایجاد تنوع غذایی کار آسانی نیست. آیا باید با شیرینی ها، گراتین ها و دیگر دسرهای خامه ای خداحافظی کنید؟ دیگر نه! بسیاری از صنایع این موضوع را فهمیده اند و بعد از آن محصولات ویژه و خوارکی های بکری تولید کرده اند که هیچ گونه بیماری و مشکلی به وجود نمی‌آورد. از این به بعد تولید نان بدون گلوتن و شیرینی های بدون تخم مرغ ممکن شده است. بسیاری از خوراکی ها، جایگزین این مواد آلرژی زا شده اند که اجازه می‌دهند افراد مبتلا به آلرژی تغذیۀ متنوعی داشته باشند. ضمناً، کتابچه های ویژه ای برای کمک به این بیماران وجود دارد، در این کتابچه ها دستورالعمل طبخ متنوع و سالم بسیاری از غذاها آمده است.
  منوهایی مناسب بچه ها
  می‌توانید، از مسئولان بوفۀ مدرسه بخواهید خوارکی های تهیه کنند که ترکیبات آن برای فرزند شما مضر نباشد و بتواند بخوردشان. این طرح باید به امضای والدین و مسئولان مدرسه برسد. ضمناً لازم است که پرسنل غذاخوری مدرسه بر غذاهای فرزندتان نظارت داشته باشند.
  درکل دو امکان برای تغذیۀ بچه در مدرسه وجود دارد: یکی این که منوی غذاخوری با شرایط بچه هایی که مبتلا به آلرژی هستند، تطابق داشته باشد یا اینکه والدین خودشان برای فرزندشان غذا تهیه کنند. برای راه حل دوم، می‌توان ازغذاهای آماده ای که فاقد مواد آلرژی زا هستند، استفاده کرد.
  آموزش واکنش مناسب در موارد اورژانس
  اشخاصی که حساسیت دارند، همیشه باید یک کیف کمک های اولی همراه خود داشته باشند، در درون این کیف باید آدرنالین و یک کورتیکوئید یا یک ضد حساسیت دیگر، آمادۀ تزریق وجود داشته باشد. این امکانات، باعث بازگشت زندگی به فردی که دچار حملۀ آلرژیک شده است، می‌شود.
  در تمام موارد، بسیار مهم است که فرزندتان را از خطر خوردن خوراکی های "ممنوعه" آگاه کنید. این آموزش باید از سنین کودکی آغاز شود. اغلب، کودکان بسیار تأثیرپذیر و منطقی اند. اصلاً غیر عادی نیست که فرزند کوچک تان در یک جشن تولد یا در حیاط مدرسه، وسوسه شود یک شکلات یا یک شیرینی آلرژی زا بخورد. زمانی هم که بزرگتر می‌شود، نوجوان بیمار ممکن است از محدودیت های شدید و سختگیرانه خسته شود و در مقابل آنها مقاومت کند. در تمام موارد، باید بر روی خطرات تأکید زیادی داشته باشید و مدام نگرانی هایتان از مصرف آلرژی زا ها را یادآوری کنید و او را از آنها بترسانید.
  یک زندگی عادی برای بچه های مبتلا به آلرژی و والدین شان
  این وضعیت به هیچ وجه برای تعادل جسمی بچه ها بی خطر نیست. علی رغم وجود آلرژی، بچۀ مبتلا به این بیماری تا حد ممکن باید یک زندگی عادی داشته باشد و این احساس را نداشته باشد که با بقیه فرق دارد، او باید مثل بقیه فرصت اجتماعی شدن را داشته باشد. برای مثال به جای اینکه مدام مانع او از رفتن به تولد یک دوست یا همکلاسی اش بشوید، بهتر است در مورد بیماری اش آگاهش کنید؛ علاوه بر این می‌توانید دوستان فرزندتان را دعوت کنید تا به خانۀ شما بیایند. می‌توانید در خانه شیرینی هایی تهیه کنید که فرزندتان بتواند بخورد. به یاد داشته باشید، طوری این شیرینی ها را درست کنید که همه با لذت بخورندشان. با این کار فرزند شما احساس نمی‌کند که حذف شده است.
  آلرژی بچه ها زندگی را برای والدین شان هم سخت می‌کند. به علاوه این والدین احساس می‌کنند که به خاطر "ژن معیوب" آنهاست که فرزندشان بیمار شده، از این رو خود را مقصر می‌دانند و دائماً خود را به رنج می‌اندازند: غذاهای نامناسب را حذف می‌کنند، دائماً در ترس و نگرانی اند، با دقت غذا آماده می‌کنند و ... . برخی مادرها کارشان را ترک می‌کنند تا بتوانند تمام موارد را از اول تا انتها و ریز به ریز مدیریت کنند ضمناً به کسی هم اعتماد نمی‌کنند تا این کار را به او بسپارند. این مادرها به جای اینکه خودشان را سرزنش کنند، باید به پزشک مراجعه کنند و از راهنمایی های او بهره ببرند. آنها می‌توانند نقش یک پشتیبان برای تهیۀ ملزومات و یک پشتیبان روحی روانی را همزمان داشته باشند.
  تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
  www.seemorgh.com/health 2. #2
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  مطلب بسیار مفیدی بود

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جنسیت ، جفت گیری و تخم گذاری در ایگوآنا
  توسط sara6493 در انجمن آناتومی، تولید مثل و تعیین جنسیت ایگوانا
  پاسخ: 20
  آخرين نوشته: 19th October 2012, 01:53 PM
 2. کلاغ‌ها جنسیت را تشخیص می‎دهند
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 27th December 2011, 12:19 PM
 3. کودک امریکایی، کوچکترین مدل دنیا! + تصاویر
  توسط shaghayegh در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th December 2011, 10:30 PM
 4. سندرم آسیت در پرندگان
  توسط reza torabi در انجمن بیماری پرندگان
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 13th August 2011, 01:20 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید