دیده بان حقوق حیوانات ایران : مدیر باغ وحش: ارم ظرفیت نگهداری از شیر دریایی را ندارد!!


به نقل از سبزپرس – گروه محیط طبیعی: دو شیر دریایی در حالی وارد باغ وحش ارم تهران شده است که این باغ وحش فاقد استخرهای آب شور و هر گونه امکانات نگهداری از این پستاندار دریایی منحصر به فرد است.

هفت ماه پس از مرگ جنجالی ببر سیبری که مبادله ای برای احیای نسل از دست رفته ببر مازندران بود، منابع آگاه از ورود دو شیر دریایی توسط بخش خصوصی به باغ وحش ارم تهران خبر می دهند.
امیر الهامی، مدیر باغ وحش ارم تهران ضمن تایید این خبر عامل وارد کردن این شیرهای دریایی را «بخش خصوصی» اعلام کرد.
وی گفت: باغ وحش ارم هیچ مسئولیتی در قبال این شیرها ندارد و این شیرهای دریایی از سوی بخش خصوصی برای اجرای نمایش و فعالیت در سیرک وارد شده اند.
وی با تاکید بر اینکه باغ وحش تهران هیچ ظرفیتی برای نگهداری این گونه ویژه ندارد افزود: شیرهای دریایی نیاز به آب شور و استخرهای بزرگ و مجهز دارند که اکنون چنین امکاناتی را در باغ وحش تهران نداریم.
بیش از یک سال قبل، دو ببر سیبری که در قبال تحویل دو پلنگ ایرانی از روسیه به ایران آورده شده بودند در این باغ وحش ارم نگهداری می شدند. اما در دی ماه گذشته، ببر نر به دلیل ابتلا به بیماری «مشمشه» تلف شد که جنجال های زیادی را به دنبال داشت.
این در حالی است که الهامی در پاسخ به آخرین وضعیت ببر ماده سیبری، تنها بازمانده از ببرهای وارد شده به ایران تاکید کرد: مسئولیت این ببر بر عهده سازمان محیط زیست است و دیگر باغ وحش تهران مسئولیتی در قبال نگهداری و حفظ سلامت آن ندارد.