فرارو- یكی از مراكز نظرسنجی در ژاپن اعلام كرد كه اكثر زنان و مردان ژاپنی كه اكثرا مجرد هستند، با هزینه كردن مبالغی نه چندان كم، ساعات بسیاری را در كنار گربه.های ایرانی اجاره.ای می.گذارند، تا شاید كمی به آرامش خیال دست یابند.

به گزارش بی بی سی، موسسه نظرسنجی «دانكن بارتلت» یكی از مراكزی است كه طی یك نظرسنجی آماری منتشر شده از سوی این موسسه مشخص شد كه بسیاری از ژاپنی.ها با اجاره كردن حیواناتی نظیر گربه، سگ و یا حتی رویتل.ها و گذراندن ساعاتی در كنار این حیوانات و حشرات آرامش روحی خود را باز می.یابند.

همچنین بر اساس این نظر سنجی مشخص شد كه «كافه.های گربه.ای» كه اكثرا گربه.ها را به مشتریان سفارش می.دهند، در بیشتر نقاط ژاپن گسترش چشمگیری داشته است.

یكی از روانشناسان ژاپنی بر این عقیده است كه به علت ركود اقتصادی و انزواطلبی و ازدواج نكردن مردم در ژاپن، این افراد به همنشیتی حیوانات و بودن در كنار آن.ها خو سوق داده، به طوری كه ژاپنی.ها، بهترین همدم و هم صحبت خود را همین حیوانات و حشرات می.دانند.

«لولا ـ رورا» یكی از گربه.های نژاد ایرانی است كه در یكی از «كافه.های گربه.ای » مردم برای هم صحبت شدن با او سر و دست می.شكنند، به طوری كه برای هر ساعت در جوار او بودن باید هشت پوند معادل 10 دلار به حساب كافه بپردازند. در این كافه.ها معمولا 12 گربه كه اكثرا ماده و از نژاد ایرانی هستند به مشتریان اجاره داده می.شوند، این در حالیست كه برخی از صاحبان كافه.ها حتی این حیوانات را برای یك یا چند روز به مشتریان در ازای مبالغ زیادی اجاره می.دهند. البته برخی از مشتریان بر این عقیده.اند كه هزینه.های زیاد برای تنها نبودن و داشتن یك همدم ارزش این پول را دارد.

علاوه بر این، در برخی از كافه.های گربه.ای اگر گربه.ها حاضر نباشند، در كنار مشتریان قرار بگیرند، صاحبان این مراكز، خرگوش، موش خرما و یا دیگر حیوانات را در اختیارشان قرار می.دهند.

همچنین در توكیو بیش از 150 شركت و مركز اجاره حیوانات و حشرات وجود دارد كه مستقیما از دولت ژاپن اجازه رسمی برای اجرای این كار را دارند .

علاوه بر این هنگامی كه مشتری، حیوان مورد علاقه.اش را سفارش داد و مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت كرد، تمامی وسایل و لوازم مورد نیاز حیوان را نیز در اختیارش می.گذارند.

مرجع: خبرگزاری ایسنا