صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 67
    همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام
    این مقاله چند ایراد اساسی داره :
    1- گفته عمر مفید hot5 سه سال هستش که کاملاً اشتباهه حداکثر عمر این لامپ ها یکساله. شرکت های تولید کننده مثل آکوامدیک و آرکادیا حداکثر یک سال رو پیشنهاد میدن! و برای متال 2 سال!
    2- یکی از عوامل برتری لامپ های t5 رو وجود کلوین های مختلف بیان کرده در حالیکه متال ها هم با کلوین های مختلف تولید میشن. این مطلب نشون میده نویسنده از بازار خبری نداره و یا اینکه مقاله قدیمی هستش!
    3- لامپ های t5 برای آکواریوم های دارای عمق حداکثر 50 سانتی متر مناسب هستند پس در بیشتر آکواریوم هایی که ساخته میشن کارایی ندارن !! فکر نمی کنم کسی آکواریوم ریف با ارتفاع 50 سانتی متر داشته باشه! یادمون باشه وقتی میگیم حداکثر 50 سانتی متر یعنی دیگه تو عمق بیشتر از 40 سانتی متر کارایی چندانی نداره
    4- به نظرم میاد مقایسه این دو لامپ با همدیگه اشتباهه چون کلاسشون متفاوته و باید لامپ های t5 رو به عنوان مکمل متال ها استفاده کرد مگر در مواقعی که عمق آکواریوم کمتر از 50 سانت باشه و یا اینکه تمایل به نگهداری از مرجان های متنوع و نیازمند نور زیاد مثل سافت کورال ها و یا sps هارو نداشته باشیم
    تو آکواریوم هایی که بخواهیم فقط از ماشروم, پولیپ و مرجان های سخت پولیپ بلند مثل مرجان بابل ، الگانس و برین نگهداری کنیم می تونیم از لامپ های hot5 استفاده کنیم حتی اگر ارتفاع آکواریوم 70 سانتی متر باشه چون معمولاً 5 سانتی متر از کف به شن اختصاص پیدا میکنه و 5 سانتی متر از بالا کمتر آبگیری میشه و ارتفاع مفید میشه 60 سانتی متر در این حالت می تونیم مرجان هایی رو که نیاز به نور بیشتردارن رو سطوح بالاتر قرار بدیم اما در این حالت باید بی خیاله مرجان هایی مثل سینولاریا، آکروپورا، مونتی پورا و سایر مرجانهای sps بشیم و حتی شقایق هارو هم نمیشه زیر این نور نگهداری کرد چون نیاز به نور زیاد و شدید دارن (منظورم از نگهداری در حالت ایده آل هستش!)
    موفق باشید

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    سلام
    این مقاله چند ایراد اساسی داره :
    1- گفته عمر مفید hot5 سه سال هستش که کاملاً اشتباهه حداکثر عمر این لامپ ها یکساله. شرکت های تولید کننده مثل آکوامدیک و آرکادیا حداکثر یک سال رو پیشنهاد میدن! و برای متال 2 سال!
    2- یکی از عوامل برتری لامپ های t5 رو وجود کلوین های مختلف بیان کرده در حالیکه متال ها هم با کلوین های مختلف تولید میشن. این مطلب نشون میده نویسنده از بازار خبری نداره و یا اینکه مقاله قدیمی هستش!
    3- لامپ های t5 برای آکواریوم های دارای عمق حداکثر 50 سانتی متر مناسب هستند پس در بیشتر آکواریوم هایی که ساخته میشن کارایی ندارن !! فکر نمی کنم کسی آکواریوم ریف با ارتفاع 50 سانتی متر داشته باشه! یادمون باشه وقتی میگیم حداکثر 50 سانتی متر یعنی دیگه تو عمق بیشتر از 40 سانتی متر کارایی چندانی نداره
    4- به نظرم میاد مقایسه این دو لامپ با همدیگه اشتباهه چون کلاسشون متفاوته و باید لامپ های t5 رو به عنوان مکمل متال ها استفاده کرد مگر در مواقعی که عمق آکواریوم کمتر از 50 سانت باشه و یا اینکه تمایل به نگهداری از مرجان های متنوع و نیازمند نور زیاد مثل سافت کورال ها و یا sps هارو نداشته باشیم
    تو آکواریوم هایی که بخواهیم فقط از ماشروم, پولیپ و مرجان های سخت پولیپ بلند مثل مرجان بابل ، الگانس و برین نگهداری کنیم می تونیم از لامپ های hot5 استفاده کنیم حتی اگر ارتفاع آکواریوم 70 سانتی متر باشه چون معمولاً 5 سانتی متر از کف به شن اختصاص پیدا میکنه و 5 سانتی متر از بالا کمتر آبگیری میشه و ارتفاع مفید میشه 60 سانتی متر در این حالت می تونیم مرجان هایی رو که نیاز به نور بیشتردارن رو سطوح بالاتر قرار بدیم اما در این حالت باید بی خیاله مرجان هایی مثل سینولاریا، آکروپورا، مونتی پورا و سایر مرجانهای sps بشیم و حتی شقایق هارو هم نمیشه زیر این نور نگهداری کرد چون نیاز به نور زیاد و شدید دارن (منظورم از نگهداری در حالت ایده آل هستش!)
    موفق باشید
    ممنون اقای مرادی .کاملا با نظرتون موافقم به جز بخشی که شقایقها به نور شدید نیاز دارند.این حرف شما در اکثر مواقع صحیح هست اما استثناء هم داره مثل شقایق لانگ که در سایت معروف لیو اکواریوم هم میزان نور مورد نیاز اون رو مثل بابل یا الگانس که معرفی کردید متوسط ذکر کرده .علاوه بر لانگ شقایق تیوب نور کم و گل سنگ رو هم متوسط معرفی کرده:
    http://www.liveaquaria.com/product/p...626&pcatid=626
    http://www.liveaquaria.com/product/p...04&pcatid=1704
    http://www.liveaquaria.com/product/p...636&pcatid=636
    البته باز هم تاکید میکنم این موارد استثناء هسنتد و در حالت کلی بیشتر شقایقها از جمله ریتاری و رز و بابل و ... به نور زیاد نیازمندند.
    با سپاس از اقای مرادی از حسن توجهشون

کاربر ساده

شماره عضویت
    3916
    سلام
    من يك اكواريوم ساختم به إندازه ٧٥*٤٥*١٢٠ يك ماه ميشه يك عدد لامپ دايمكس گذاشتم كه دو تا مهتابي ابي رنگ و دو تا متال داره إحساس ميكنم نورش خيلي زياده آلبته من ١٢ ساعت روشن ميزارم ١٢ ساعت خاموش ولي خيلي زود شيشه ها جلبك ميزنه علتش چه ميتونه باشه مدل لامپ لينكش گذاشتم
    TIME TECHNO LIGHTING

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط zargham نمایش پست ها
    سلام
    من يك اكواريوم ساختم به إندازه ٧٥*٤٥*١٢٠ يك ماه ميشه يك عدد لامپ دايمكس گذاشتم كه دو تا مهتابي ابي رنگ و دو تا متال داره إحساس ميكنم نورش خيلي زياده آلبته من ١٢ ساعت روشن ميزارم ١٢ ساعت خاموش ولي خيلي زود شيشه ها جلبك ميزنه علتش چه ميتونه باشه مدل لامپ لينكش گذاشتم
    TIME TECHNO LIGHTING
    سیستم نور خوبیه من هم از همین مدل استفاده می کنم ولی بهتره متالها 7تا8ساعت روشن باشن و مهتابی ها9تا10ساعت
    که مهتابیا یک ساعت زودتر و یک ساعت دیرتر از متالها روشن و خاموش بشن
    جلبک رویه شیشه از نوردهی زیاد و بالا بودن فسفات میتونه باشه ولی جلبک رویه شیشه جزع جدا نشدنیه اکثر اکواریومهاس

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    سوالم تکراریه ولی لطفا راهنماییم کنین
    ابعاد آکواریوم من 170*70*30
    فروشنده که برام نصب کرد گفت از مهتابی معمولی استفاده کنم و نیازی به مهتابی مخصوص نیست
    ولی دوستان انجمن فرمودند که حتما باید از مهتابی مخصوص استفاده کنم
    اگر از مهتابی معمولی ( مخصوص آب شیرین ) استفاده کنم چه مشکلی پیش میاد؟
    دوستان چه مهتابی پینهاد میدن ؟
    لطفا کامل راهنمایی کنین من شهرستانم و به مغازه های خوب دسترسی ندارم که بتونم اطلاعات به دست بیارم
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالم تکراریه ولی لطفا راهنماییم کنین
    ابعاد آکواریوم من 170*70*30
    فروشنده که برام نصب کرد گفت از مهتابی معمولی استفاده کنم و نیازی به مهتابی مخصوص نیست
    ولی دوستان انجمن فرمودند که حتما باید از مهتابی مخصوص استفاده کنم
    اگر از مهتابی معمولی ( مخصوص آب شیرین ) استفاده کنم چه مشکلی پیش میاد؟
    دوستان چه مهتابی پینهاد میدن ؟
    لطفا کامل راهنمایی کنین من شهرستانم و به مغازه های خوب دسترسی ندارم که بتونم اطلاعات به دست بیارم
    ممنون
    اگه قصد نگهداری از مرجانها رو دارید حتمن به فکر تهیه مهتابی مخصوص باشید ولی در صورتی که به فکر نگهداری فیش اونلی هستید
    میتونید از مهتابی معمولی هم استفاده کنید ولی کنترل جلبکهایه مزاحم خودش میشه دردسر که همیشه در اکواریوم شما حضور دارن

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    اگه قصد نگهداری از مرجانها رو دارید حتمن به فکر تهیه مهتابی مخصوص باشید ولی در صورتی که به فکر نگهداری فیش اونلی هستید
    میتونید از مهتابی معمولی هم استفاده کنید ولی کنترل جلبکهایه مزاحم خودش میشه دردسر که همیشه در اکواریوم شما حضور دارن
    ممنون
    میتونین یه نسخه برام بپیچین که من برم دنبالش؟
    چون طول اکواریومم زیاده میخام یه طرف مرجان بذارم یه طرفش خالی باشه
    لازمه که نور مخصوص به کل تانک بتابه ؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    ممنون
    میتونین یه نسخه برام بپیچین که من برم دنبالش؟
    چون طول اکواریومم زیاده میخام یه طرف مرجان بذارم یه طرفش خالی باشه
    لازمه که نور مخصوص به کل تانک بتابه ؟
    اکواریومی که یه طرفش نورش زیاده یطرفش کم زیاد جالب نیست
    نسخه هم معلومه شما از ترکیب مهتابی هایه14000هزار کلوین به همراه اکتنیک باید استفاده کنید
    و برایه هر لیتر اب یک وات در نظر بگیرید که برایه این حجم فقط مهتابی یکمی کارو پیچیده می کنه و استفاده از متال در کنار مهتابی خیلی بهتره

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    اکواریومی که یه طرفش نورش زیاده یطرفش کم زیاد جالب نیست
    نسخه هم معلومه شما از ترکیب مهتابی هایه14000هزار کلوین به همراه اکتنیک باید استفاده کنید
    و برایه هر لیتر اب یک وات در نظر بگیرید که برایه این حجم فقط مهتابی یکمی کارو پیچیده می کنه و استفاده از متال در کنار مهتابی خیلی بهتره

ببخشید زیاد سوال می پرسم
    میشه دقیق بگین من چی بخرم ؟
    ( چنتا 14000 کلوین و چنتا متال )

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوست عزیز اگه میخوای ریف نگهداری کنی حتما برو سراغ متال و مهتابی اگه ریف نداری با همین مهتابی های معمولی هم کارت راه میوفته شما به دو تا متال 20000 و یکی 14000 احتیاج داری +مهتابی های 14000 مخصوص اب شور استفاده کنی که سایزاش 60 - 90 - 120 فکر میکنم باشه حالا بستگی داره کدومش رو بتونی پیدا کنی!!!مثلا میتونی از دو تا 90 سانتی و دو تا 60 سانتی استفاده کنی که هر کدوم دوتا دوتا طول تانکت رو پر کنن یکی از 90 و 60 ها رو ابی بگیر و اون دوتای دیگه رو سفید.اگه بخوای هم بیشتر پول خرج کنی میتونی از قاب های اماده واسه تانکت استفاده کنی اگه هم نه که متال و مهتابی رو خودت هم میتونی سرهمشون کنی بازم سوالی بود درخدمتیم.

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)