فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  21
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: حیوانات آزمایشگاهی، قربانیان خاموش پیشرفت علم

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  Icon2007 حیوانات آزمایشگاهی، قربانیان خاموش پیشرفت علم

  حیوانات آزمایشگاهی، قربانیان خاموش پیشرفت علم


  دیده بان حقوق حیوانات: طبق آمار رسمی منتشر شده به طور متوسط هر یک از انسان‌ها در طول عمر ۷۰ ساله خود ۶۰۰ عدد مرغ، ۶۰ عدد گوسفند و بز یا (خوک) و پنج عدد گاو می‌خورد. در ضمن به ازای هر فرد پنج عدد موش و دو عدد رت صرف کارهای آزمایشی و تحقیقاتی می‌ شود.
  به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا علوم پزشکی تهران؛ امروزه نقش و اهمیت حیوانات در زندگی انسان بر کسی پوشیده نیست و تمام افراد به نحوی در ارتباط با حیوانات هستند. به جز درصدی بسیار ناچیز این ارتباط یک طرفه بوده و غالباً‌ در جهت بهبود وضعیت کلی زندگی انسان است.
  دسته بزرگی از حیوانات به عنوان منابع پروتئینی و تغذیه‌یی، عده‌ای به عنوان نیروی کار، باربری، سواری و گروهی نیز به عنوان عناصر تحقیقاتی جهت انجام پژوهش‌ها در زمینه‌ علوم پزشکی و بیولوژی در آزمایشگاه‌ها به صورت زنده یا استفاده از بافت‌هایشان قربانی پیشرفت علم می‌شوند.
  در حال حاضر بخش عظیمی از تحقیقات علوم زیستی شامل آزمایش بر روی موجودات زنده یعنی حیوانات آزمایشگاهی است که از این تحقیقات به عنوان ابزاری در پیشرفت علم یاد می شود که در جهت تشخیص، پیشگری و درمان بیماری‌ها و به طور کل ارتقای سطح سلامت جامعه استفاده می شود. حیواناتی که بدون هیچ اختیاری دراین حوزه قرار می گیرند.
  آموزش چگونگی کار با حیوانات آزمایشگاهی برای رعایت حقوق آنها ضروری است
  بسیاری از کشورها خود را ملزم به اعلام آمار آزمایشات نمی‌دانند به همین دلیل آمار سالیانه دقیقی از تعداد حیوانات آزمایش شده درجهان وجود ندارد.
  طبق آمار سالانه اعلام شده در برخی کشورها میتوان این تعداد را تخمین زد مثلاً در هر یک از کشورهای اروپایی مانند انگلستان و آلمان هر ساله بر روی دو تا سه میلیون حیوان آزمایش میشود.
  در آمریکا هر ساله حدود ۱۱۵ میلیون حیوان مهره دار در آزمایشات مورد استفاده قرار می‌گیرند. آمار اعلام شده تنها حیواناتی را شامل می‌شوند که در آزمایشات استفاده شده‌اند.
  مرگ خاموش سالانه ۵۰۰ میلیون حیوان آزمایشگاهی در دنیا
  تعداد بسیار زیادی از حیوانات در مرحله پرورش یا حمل و نقل یا شکار کشته می‌شوند. با یک حساب سرانگشتی میتوان تخمین زد سالانه حدود پانصد میلیون حیوان قربانی این آزمایشات می‌شوند به عبارت دیگر در هر ثانیه ۳۳ حیوان در آزمایشگاه‌های دنیا کشته می‌شوند.
  نبود قانون مشخص مهمترین مانع رعایت حقوق حیوانات آزمایشگاهی در کشور است
  دکتر مرتضی کریمیان، استاد گروه فیزیولوژی و مسوول حیوانات آزمایشگاه‌ دانشکده پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه‌ علوم پزشکی تهران، سابقه استفاده از حیوانات برای بررسی‌های آزمایشگاهی را مربوط به دوره این سینا دانست و افزود: با توجه به اینکه انسان اشرف مخلوقات است به دلیل برتری‌هایی که دارد می‌تواند پروتکل های تجربی خود را بر روی حیوانات پیاده و نتایج حاصله را برای زندگی بهتر انسان‌ها به کار گیرد.
  وی ادمه داد: به کار گیری حیوانات زمانی که در جهت اعتلای دانش و زندگی انسان قرار بگیرد توجیه اخلاقی دارد. همانطور که از گوسفند، مرغ و گاو جهت مصرف خوراکی حق حیات گرفته می‌شود به همان دلیل برای افزایش کیفیت زندگی انسان اجازه استفاده از حیوانات برای کارهای آزمایشگاهی را پیدا می‌کنیم.
  دکتر کریمیان خاطر نشان کرد: زمانی که حیوانات را در کارهای زشت به کار گرفته شوند از نظر انسانی و اسلامی این امر توجیه پذیر نخواهد بود.
  مسئول کارگاه حیوانات فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نداشتن قانون در خصوص رعایت حقوق حیوانات در ایران را مهم ترین موانع در این زمینه برشمرد و اظهار کرد: افراد باید تمام راهکارها و آموزش‌های لازم در جهت استفاده از حیوانات در آزمایشگاه‌ها را فراگرفته تا حیوانات مورد ظلم و ستم و درد و رنج قرار نگیرند.
  نبود فضای فیزیکی مناسب از مهمترین مشکلات حیوانات آزمایشگاهی است
  دکتر فریده شجاعی، استادیار و سرپرست حیوانات آزمایشگاهی گروه انگل شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، نبود فضای فیزیکی مخصوص برای نگهداری حیوانات را از مهم‌ترین مشکلات حیوانات آزمایشگاهی این دانشکده خواند و افزود: این حیوانات باید در مکان‌ها دور از دانشکده و در طبقات بالاتر ساختمان مجهز به دستگاه تهویه و غذا و قفسه‌های مخصوص نگهداری شوند که این عوامل در دانشکده بهداشت رعایت نمی‌شود.
  موش، رت، خوکچه هندی، همستر و خرگوش، مهم‌ترین حیوانات مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها هستند
  یک پژوهشگر اخلاق پزشکی:
  حیوانات آزمایشگاهی در ایران عملا هیچ حقوقی ندارند
  آیین‌نامه‌های موجود در جهت تامین حقوق حیوانات آزمایشگاهی کفایت نمی‌کند
  دکتر کیارش آرامش، معاون اخلاق پزشکی مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران با بیان این که مرکز اخلاق پزشکی به تدوین آیین نامه و دستورالعمل اخلاقی در جهت دفاع از حقوق حیوانات پرداخته اظهارکرد: این پروتکل ها از طریق وزارت بهداشت و درمان در همه دانشگاه‌های پزشکی و مراکز تحقیقاتی ابلاغ شده اما متأسفانه در هیچ کدام از این مراکز این دستورالعمل را به طور کامل اجرا نمی‌شود.
  وی در ادامه نحوه کار با حیوانات در آزمایش ها، نگهداری و حفاظت آن‌ها در آزمایشگاهها، رعایت اصول اخلاقی و انسانی رفتار با حیوانات و همچنین شیوه‌های استفاده از حیوانات در آموزش را از مهم‌ترین مفاد این دستورالعمل خواند.
  معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که ما نیاز به قانون جامع حمایت از حقوق حیوانات در بخش‌های پژوهشی و آموزشی در دانشگاه‌ها و مراکز دیگر داریم گفت: وجود این آیین نامه‌ها در جهت رعایت کامل حقوق حیوانات آزمایشگاهی کافی نیست.
  وی خاطر نشان کرد: در کشورهای پیشرفته حیوانات در مزارع خصوصی با رعایت یک اصول اخلاقی خاصی نگهداری می‌شود ولی در ایران حیوانات به خصوص حیوانات خانگی (جوجه‌های یک روزه، ماهی و …) به بدترین شکل مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.
  دکتر آرامش با بیان این که نفس استفاده از حیوانات در آزمایشگاه‌ها با آموزه‌های اخلاقی ما مغایرتی ندارد بر ضرورت رعایت حقوق حیوانات در این قبیل فعالیت تاکید و تصریح کرد: کار آزمایشگاهی روی حیواناتی که از طبیعت گرفته می‌شوند از نظر اخلاقی بدتر از حیواناتی که در آزمایشگاه‌ها پرورش داده می‌شوند چون گروه اول طعم آزادی را چشیده و در طبیعت خانواده تشکیل داده‌اند درست نیست حق حیات را از آن‌ها گرفت.
  دریافت مجوز کار با حیوانات آزمایشگاهی باید منوط به کسب آموزش باشد
  ضیا مبشری، دانشجوی دکتری تخصصی و پژوهشگر اخلاق پزشکی، نبود آموزش به صورت کلاسیک در موضوع کار با حیوانات آزمایشگاهی را مهم‌ترین نقص کشور در خصوص حقوق حیوانات دانست و افزود: در کشور ما قسمت عمده‌ای از تولیدات علمی با استفاده از حیوانات آزمایشگاهی و مدل‌های حیوانی انجام می‌شود بنابراین افراد آزمایشگاهی باید مجوز لازم را از طریق آموزش‌های لازم در خصوص حیوانات و طریقه کار با آن‌ها را داشته باشند.
  وی خاطر نشان کرد: در بسیاری از مراکز تحقیقاتی ما کمیته‌های اخلاقی وجود دارد که نظارت آن‌ها روی سوژه‌های انسانی بیشتر از حیوانات آزمایشگاهی است.  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 2. #2
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  هیچی نمیشه گفت.
  وقتی حیواناتمون در حیاط وحش....
  بگذریم! چقدر باید گفت؟
  بسیبشس

 3. #3
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  متاسفم

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 4. #4
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  منم متاسفم!

 5. #5
  کاربر فعال
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  شماره عضویت
  160
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  227
  ولی به نیمه ی پر لیوان هم نگاه کنید ، اگه ایشانیان نبودند باید مثل چند سال پیش می رفتیم سیاه پوست ، سرخ پوست ، غیر ایرانی آمریکایی جمع می کردیم روشون آزمایش می کردیم! ( 999 سیاه پوستی که برای این کار مردند ) و باید از این حیوانات به عنوان قهرمان یاد کرد

 6. #6
  کاربر بسیار فعال bugieboy آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  Amir.Ch
  محل سکونت
  shiraz
  علایق
  Neurosciense
  حیوان خانگی
  Albino Burmese Python
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.26
  نوشته ها
  527
  من با اين كار موافقم.
  همه ي پيشرفت هاي علم پزشكي اين گونه به دست اومده و همه ي ما سلامتيمونو مديون اين حيوانات آزمايشگاهي هستيم!
  البته جديدا خيلي كار هايي كه به كمك حيوانات انجام ميدادند رو روي ميكروب ها انجام ميدن مثلا قبلا از موجوداتي مثل گاو انسولين تهيه ميكردن كه حالا به كمك علم بيوتكنولوژي اين كار توسط باكتري ها انجام ميشه!
  عشق رازی است
  لبخند رازی است
  اشک آن شب لبخند عشقم بود .
  وبلاگ هاي من:
  http://www.sampad-shz.******.com/
  &
  http://bugieboy.*******.com/

 7. #7
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  اشتباه نكنيد آن زمانيكه روش جايگزين وجود نداشت شايد (شايد)آزمايش براي رشد علم مجاز بود اما باز هم اين مجاز بودن دليل نميشود كه حيوان آزار ببيند >هدف وسيله را توجيه نميكند ،پيشرفت علم دليل قانع كننده اي براي آزار يك جاندار نيست و همان موقع هم آزمايشها بايد با رعايت اصول و بيهوش كردن حيوان و مرگ بدون درد او صورت ميگرفت نه براي صرف جويي در هزينه مرگهاي تدريجي سخت و دردناك و آزمايشهاي بدون بيهوشي و محيطهاي نا درست و ....

  در شرايط امروز كه جايگزينهاي بسياري وجود دارد آزمايش روي حيوانات تنها و تنها جنايتي است كه چون ساده ترين كار است برگزيده ميشود .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 7th September 2012, 01:38 PM
 2. به زودی، گروه مخالف آزمایش روی حیوانات در کنگره دامپزشکی ایران...
  توسط reza torabi در انجمن تالار همایش ها و جشنواره ها
  پاسخ: 31
  آخرين نوشته: 30th April 2012, 01:26 AM
 3. جاذبه‌ی جدید گردشگری ابوظبی، هتل حیوانات
  توسط Melika در انجمن اخبارعمومی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 6th March 2012, 09:53 PM
 4. نگهداری، نقل و انتقال و صید حیوانات وحشی خلاف قانون است
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd December 2011, 01:15 AM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th June 2011, 03:36 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید