دوچرخه‌ای با الکتريسيته بی‌سيم
شرکت کانادایی د‌يمارک برای دوچرخه جديد خود يک موتور الکتريکی ساخته که برق مورد نياز اجزای گوناگون ‌را به‌‌صورت بی‌سيم به آن‌ها ارسال می‌کند. باتری يون ليتيوم اين دوچرخه با پنج ساعت پدال زدن به‌طور کامل شارژ می‌شود. ديمارک قصد دارد بعدها پورت USB را نيز به اين دوچرخه افزوده و آن‌را با اسمارت‌فون و کامپيوتر نيز سازگار کند (منبع:Technologynews.org).

بانک مدرن


شعبه جديد بانک Commonwealth Bank استراليا در شهر بريزبين برای ارائه خدمات بهتر از سرويس‌های مدرن بهره می‌گيرد. مشتريان با استفاده از اين سيستم لمسی ساخت شرکت ايسوس می‌توانند تازه‌ترين نرخ ارزهای خارجی و قيمت محصولات عرضه شده را دريافت کرده و در صورت نياز با متخصصان مربوط قرار ملاقات بگذارند (منبع: آی‌تی‌نيوز استراليا).نقاشی در آی‌پد
شرکت ادوبی سه برنامه جديد سازگار با فتوشاپ را براي استفاده در آي‌پد طراحي كرده است كه عبارتند از: Eazel برای نقاشی کردن با انگشت روی نمايشگر و انتقال نتايج به فتوشاپ؛ Nav برای ايجاد قابليت استفاده از پالت رنگ و ابزار فتوشاپ روی آی‌پد و Lava برای ترکيب رنگ‌ها شبيه کاری که حين نقاشی رنگ‌روغن يا اکريليک انجام می‌دهيم (منبع: وايرد).

آی‌پد در امپراتوری


باستان‌شناسان دانشگاه سينسيناتی در یکی از محدوده‌های باستانی که زمانی جزء امپراتوری روم قديم به شمار می‌آمد، حين تحقيقات و بررسی‌های خود آی‌پد را جايگزين کاغذ و قلم و ماشين‌حساب کرده‌اند. به گفته آن‌ها استفاده از آی‌پد ارتباط افراد با يکديگر را نيز ساده‌تر کرده و به تنهایی کار چند وسيله را انجام می‌دهد (عکس: دانشگاه سينسيناتی / منبع: ساينس‌ديلی).


طبيعت و صنعت
در شهر پاريس يک باغ گياه‌شناسی وجود دارد كه از آن براي مطالعه درمورد گونه‌هاي گياهي سازگار با شرايط متغير آب‌و هوايي استفاده می‌شود. نكته جالب توجه آن‌که مرکز داده Condorcent واقع در اين شهر چنان طراحی شده که انرژی هدر رفته آن صرف گرم کردن اين باغ می‌‌شود(عکس: تله‌سيتی / منبع: ‌سيليکون).

روبات را توسعه دهيد


اين روبات ژاپنی KMR-M6 نام دارد و محصول شرکت Kondo است. هدف اصلی از ساخت اين روبات، عرضه يک محصول پايه برای پژوهش‌های بيشتر دانشجويان، مهندسان و دانشمندان بوده‌است تا به اين ترتيب با ايجاد تغييرات دلخواه کاربری‌های آن را توسعه دهند (منبع: آکيهابارا نيوز).
يادگيری با طرح و حل مسئله
آن ماری وان‌درزاندن، پروفسور رشته باغبانی و نيز دستيار سرپرست مرکز ارتقای يادگيری و آموزش دانشگاه يووا، یکی از پژوهشگران گروهی است که به توسعه پروژه‌‌ ThinkSpace پرداخته است. ThinkSpace برنامه‌ای است که يک موضوع را با طرح مسئله و کمک به دانشجويان برای حل آن آموزش می‌دهد (عکاس: باب اِلبرت از دانشگاه يووا / منبع: ساينس ديلی).

رقابت در اروپا


چندی پيش سرويس Streetside مايکروسافت فيلم‌برداری از خيابان‌ها و ناحيه‌های گوناگون اروپا را آغاز کرد و با اين کار رقابت اين شرکت با Streetview گوگل به اروپا نيز کشيده شد. در آغاز اين طرح چهار خودروی مايکروسافت با لوگوی جست‌وجوگر بينگ و نيز علامت شرکت تهيه نقشه و اطلاعات مكاني Navteq، زيرمجموعه‌ نوکيا، کار تهيه تصاوير را آغاز کردند (منبع: تلگراف).


منبع: مجله شبكه