صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 81
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام دوستان . می خواستم وضعیت امروز این مهمونمون رو بگم. وقتی این مهمان پیش ما اومد . مادر و پدرم رو ندید چون اونا در سفر بودن . و دیروز برگشتن و تازه امروز صبح اونا رو دید.
    از صبح قار می کشید از 7:10 شروع کرد تا ساعت 9 گاهی قار می کشید و متاسفانه کمی هم دیک عصبیش برگشت . آیا دلیلش می تونه ورود پدر و مادرم به خونه باشه ؟؟؟
    سلام. ار 7:30 دقیقه مامانت اینا رو دیده که قار می زنه ؟اصلا اونا نزدیکش رفتن ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام. ار 7:30 دقیقه مامانت اینا رو دیده که قار می زنه ؟اصلا اونا نزدیکش رفتن ؟
    نه از قبلش دید. اما از این وقت شروع کرد. خیلی نزدیکش نشدن . هم تو ارتفاع بود هم از دور دیدن . به خاطر استرس نگرفتن بهشون گفتم که زیاد جلو نرن.
    این که از یه تایمی شروع شد . پشت سر هم قار نمی کشید . مثلا 2 یا 3 تا قار می کشید بعد از 10 یا 15 دقیقه دوباره 2 تا قار می کشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه از قبلش دید. اما از این وقت شروع کرد. خیلی نزدیکش نشدن . هم تو ارتفاع بود هم از دور دیدن . به خاطر استرس نگرفتن بهشون گفتم که زیاد جلو نرن.
    این که از یه تایمی شروع شد . پشت سر هم قار نمی کشید . مثلا 2 یا 3 تا قار می کشید بعد از 10 یا 15 دقیقه دوباره 2 تا قار می کشید
    بهنوش جون من نظر خودمو می گم .من فکر می کنم به خاطر ورود افراد جدید به خونست .شما همون کاری که کردی بهترین بود .به خونوادت بگو نزدیک نشن .بذار همونطور که کم کم داره به حضور شما تو خونه داره عادت می کنه ، به اونا هم عادت کنه .به قار هاش هم توجه نکنید .اون لینکی که خانم شیکرا برات گذاشت رو خوب خوندی ؟اگه نخوندی من خواهش می کنم اون رو کامل بخون .چند روز پیش گفتی که براش غذا گذاشتی ،هویج.که تیکه تیکه کردش .همین کار باعث میشه اون عصبانیتشو تو تیکه کردن غذاهاش خالی کنه .تو الان نباید اسباب بازی براش بذاری .فعلا با همون غذا باید کنترلش کنی .باید اول به حضور تو نزدیک قفس عادت کنه بعد اسباب بازی رو بهش معرفی کنی و طی دو سه روز معرفی براش بذاری.در ضمن بحثا تو تالار طوطیه خاکستری و تاپیک یزدان رو دنبال کن .اونجا ممکنه سوالی پرسیده شه که واسه شما هم پیش بیاد .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    ممنون از راهنمایی . چشم . همیشه دنبال می کنم .
    هویج و سیب رو هم همیشه در اختیارش می ذارم . امروز یه گردو نیمه شکسته ( ترک داشت ) با پوست بهش دادم . خیلی دوست داشت . کلی باهاش بازی کرد تا کامل پوست رو کند. البته از گردو کم خورد و فقط کمی مزه مزه کرد .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام.
    چند مورد رو در مورد این کاکاتو کشف کردم . یکی این که از رنگ صورتی و سیاه بدش میاد و از رنگ آبی روشن هم خوشش می یاد .
    براش فلفل دلمه ای سبز گذاشتم و جعفری . فقط برداشت و دوباره انداخت زمین. فکر می کنم این رو هم مثل سیب باید چند بار بزارم تا بخوره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام دوستان . می خواستم وضعیت امروز این مهمونمون رو بگم. وقتی این مهمان پیش ما اومد . مادر و پدرم رو ندید چون اونا در سفر بودن . و دیروز برگشتن و تازه امروز صبح اونا رو دید.
    از صبح قار می کشید از 7:10 شروع کرد تا ساعت 9 گاهی قار می کشید و متاسفانه کمی هم دیک عصبیش برگشت . آیا دلیلش می تونه ورود پدر و مادرم به خونه باشه ؟؟؟
    سلام
    یقینا ورود افراد جدید می تونه تاثبر گذار باشه که سپیده جان هم براتون توضیح دادن
    یک نکته هست و نباید اون را با استرس اشتباه گرفت و اون اینکه وقتی طوطی تازه به یک مکان جدید میره بعد از مدتی که به قول معروف یخش وا میره کم کم آواز خوندن و صدا کردنش شروع میشه ... خب عربده کشی های کاکاتو هم که معروف هست حالا کاکاتوی شما ممکنه هر دوعامل را با هم داشته باشه یعنی قار زدن ناشی از ترس و قار زدن معمولی اش که نشانه آشنا شدن با محیط منزل شما است
    شما باید دقت کنی ببینی که کدام حالت در طوطی شما بیشتر است
    اینکه در طول روز به جز شما کسای دیگه را از فاصله دور ببینه خوبه بعد از مدتی کم کم عادت می کنه

ممنون از راهنمایی . چشم . همیشه دنبال می کنم .
    هویج و سیب رو هم همیشه در اختیارش می ذارم . امروز یه گردو نیمه شکسته ( ترک داشت ) با پوست بهش دادم . خیلی دوست داشت . کلی باهاش بازی کرد تا کامل پوست رو کند. البته از گردو کم خورد و فقط کمی مزه مزه کرد .
    گردو با پوست خیلی خوبه ... عالیه به خاطر اینکه سرگرمش می کنه ... در ضمن کلا پرت غذا خوردن طوطی ها به خاطر فرم منقارشون زیاده یعنی از یک مغز گردوی کامل خیلی بخورن خیلی بخورن یک سومش را بخورن بقیه اش میریزه پایین و به نظر میاد که اصلا نمیخوره ... می خوره نگران نباش
    سلام.
    چند مورد رو در مورد این کاکاتو کشف کردم . یکی این که از رنگ صورتی و سیاه بدش میاد و از رنگ آبی روشن هم خوشش می یاد .
    براش فلفل دلمه ای سبز گذاشتم و جعفری . فقط برداشت و دوباره انداخت زمین. فکر می کنم این رو هم مثل سیب باید چند بار بزارم تا بخوره
    خیلی خوبه که با سلیقه اش آشنا بشی هر چه بیشتر آشنا بشی بیشتر می تونی بهش کمک کنی
    در مورد خوراکی ها مختلف شما باید سمج تر از او باشی بالاخره یه روز همه شون را میخوره در ضمن ممکنه از طعم خیلی چیزها خوشش نیاد مثلا طوطی من فلفل دلمه ای سبز را دوست نداره ولی عاشق فلفل دلمه ای قرمز است شاید آدم در نگاه اول فکر کنه که به خاطر رنگش هست ولی اگر مزه اش را چشیده باشی متوجه میش که فلفل دلمه قرمز خوش طعم تر از سبز است ... کم کم سلیقه طوطیت برات مشخص میشه ... برا خودشون کلی سلیقه دارن ....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    خیلی مرسی. از فردا روی رفتارش و صداش دقت بیشتری می کنم . ببینم کدوم یکی هستش:smile (89):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    دوستان متاسفانه من امروز 3 تا پر کوچیک پیدا کردم توی قفس . اندازه ی 1 الی 2 سانتی متر .
    از طرفی ترس کاکاتو از من خیلی کم شده . طوری که وقتی قفس رو تمیز می کنم و ظرف آب و غذا رو برمی دارم دیگه فرار نمی کنه . تعداد قار هاش به نصف رسیده . اما هنوز تیک داره . براش صدای طوطی های دیگه رو گذاشتم اول کمی گوش داد و بعد شروع کرد به قار کشیدن . و در آخر تیک عصبی اش گرفت.
    بلال رو براش گذاشتم کمی ازش می ترسید . اما کم کم برطرف شد ترسش . اما نخورد.

دو تا پر روی بال هاش داره رشد می کنه . پر بال سمت چپ خیلی کوچیکه. اما پر بال راست بلند تر هستش .

الان بیشترین نگرانی من پرهایی بود که پیدا کردم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان متاسفانه من امروز 3 تا پر کوچیک پیدا کردم توی قفس . اندازه ی 1 الی 2 سانتی متر .
    از طرفی ترس کاکاتو از من خیلی کم شده . طوری که وقتی قفس رو تمیز می کنم و ظرف آب و غذا رو برمی دارم دیگه فرار نمی کنه . تعداد قار هاش به نصف رسیده . اما هنوز تیک داره . براش صدای طوطی های دیگه رو گذاشتم اول کمی گوش داد و بعد شروع کرد به قار کشیدن . و در آخر تیک عصبی اش گرفت.
    بلال رو براش گذاشتم کمی ازش می ترسید . اما کم کم برطرف شد ترسش . اما نخورد.

دو تا پر روی بال هاش داره رشد می کنه . پر بال سمت چپ خیلی کوچیکه. اما پر بال راست بلند تر هستش .

الان بیشترین نگرانی من پرهایی بود که پیدا کردم
    سلام .تبریک می گم پیشرفتت خیلی عالیه.
    ببین بهنوش جان نگران نباش تو اینو تازه آوردیش خونه مطمئن باش باید منتظر دیدن پرای دیگه هم باشی . الان زوده که بخوای ازش این انتظار رو داشته باشی که عادتش رو کنار بذاره .به مرور با ارتباط برقرار کردن باهاش با بازی کردن و سرگرم کردنش می تونی حواسش رو از پرکندن پرت کنی .طوری که بعد یه مدت فراموش کنه که اصلا پری می کنده .این ممکنه طول بکشه و تو باید تحملت رو بیشتر کنی . ولی نگران نباش دوتا پر چیزی نیست .با ریشه بود یا بی ریشه ؟
    من می گم که فعلا هیچ صدای اضافی براش نذار .چون خیلی حساسه بذار کم کم به محیط فعلی با صداهای طبیعی که توش اتفاق میوفته عادت کنه .
    اما درباره دوتا پرایی که تازه داه درمیاد .اگه فقط در حد جوونه باشه خیلی مراقب باش این چند روز که اونا سالم بمونن .استرس محیط باید تو کمترین حالت ممکن باشه.به خاطر اینکه فکر می کنی ترسش کمتر شده جلوش نرو .چون می بینی اگه آهسته آهسته بهت عادت کنه می فهمه که تو هدفت اذیت کردنش نیست .پس من این نصیحتو می کنم بهت که بهیچ وجه عجله نکن .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .تبریک می گم پیشرفتت خیلی عالیه.
    ببین بهنوش جان نگران نباش تو اینو تازه آوردیش خونه مطمئن باش باید منتظر دیدن پرای دیگه هم باشی . الان زوده که بخوای ازش این انتظار رو داشته باشی که عادتش رو کنار بذاره .به مرور با ارتباط برقرار کردن باهاش با بازی کردن و سرگرم کردنش می تونی حواسش رو از پرکندن پرت کنی .طوری که بعد یه مدت فراموش کنه که اصلا پری می کنده .این ممکنه طول بکشه و تو باید تحملت رو بیشتر کنی . ولی نگران نباش دوتا پر چیزی نیست .با ریشه بود یا بی ریشه ؟
    من می گم که فعلا هیچ صدای اضافی براش نذار .چون خیلی حساسه بذار کم کم به محیط فعلی با صداهای طبیعی که توش اتفاق میوفته عادت کنه .
    اما درباره دوتا پرایی که تازه داه درمیاد .اگه فقط در حد جوونه باشه خیلی مراقب باش این چند روز که اونا سالم بمونن .استرس محیط باید تو کمترین حالت ممکن باشه.به خاطر اینکه فکر می کنی ترسش کمتر شده جلوش نرو .چون می بینی اگه آهسته آهسته بهت عادت کنه می فهمه که تو هدفت اذیت کردنش نیست .پس من این نصیحتو می کنم بهت که بهیچ وجه عجله نکن .
    چشم . حتما رعایت می کنم :smile (91): اما اصلا منظور رو از داشتن ریشه یا نداشتن نمی دونم چیه :smile (134):؟؟؟
    اما پرها نصفه نیست. کامل هستن

صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)