محمدعلي درخوش صبح امروز در حاشيه نخستين مسابقه سراسري ماهيگيري با قلاب در شهرستان بابلسر اظهار داشت: اين مسابقه سومين مسابقه ورزشي ماهيگيري با قلاب بابلسر و نخستين مسابقه كشوري در شهرستان بابلسر است.
وي افزود: هدف از برگزاري اين مسابقه، آشنايي ماهيگيري با قلاب، فن ماهيگيري، استفاده از طبيعت زيباي بابلسر و گذراندن اوقات فراغت است.
قائم مقام كميته ورزشي ماهيگيري با قلاب شهرستان بابلسر بيان داشت: شركت‌كنندگان در اين مسابقه در رده سني 15 سال به بالا بودند كه مسن‌ترين فرد شركت‌كننده 79 سال و جوان‌ترين آن 13 سال دارد كه شرط برنده شدن، صيد ماهي‌هايي است كه از نظر طولي، وزني و تعداد در سطح بيشتر باشد.
قائم مقام كميته ورزشي ماهيگيري با قلاب شهرستان بابلسر تصريح كرد: در اين مسابقه بيش از 300 نفر از سراسر كشور شركت كرده كه بيش از 5/2 ميليون تومان از سوي كميته ماهيگيري ورزش‌هاي همگاني بابلسر براي برگزاري آن هزينه شده است.
درخوش افزود: بيشترين اعضا كميته ماهيگيري مازندران متعلق به شهرستان بابلسر كه جزو برترين‌هاي كشور هستند و حدود يكهزار نفر عضو دارد.
وي با اشاره به مشكلات موجود افزود: طي توافقي كه با اداره كل شيلات مازندران انجام شده است مقرر شد از برداشت‌هاي بي‌رويه سنگ‌هاي موج‌شكن جلوگيري شود كه تاكنون هيچگونه اقدامي انجام نشده است.
درخوش، نبود جايگاهي براي سرويس بهداشتي به صورت مكانيزه در مسير اسكله موج‌شكن، داشتن سيستم روشنايي و امكان دسترسي به برق شهري براي دستگاه آب سرد كن، بود نمازخانه، امكانات رفاهي، لاچيق، سايه‌بان و حضور دام‌گستر در فصل صيد با انجام كارهاي غيرقانوني، حضور اشخاصي كه شاخصه‌ه‌اي شخصيتي جامعه را رعايت نمي‌كنند، ايجاد مزاحمت‌هاي رفتاري و اخلاقي، درگيري با پرسنل حراستي و بازرسان كميته ماهيگيري را از جمله مشكلات كميته ماهيگيري ورزش‌هاي همگاني بابلسر برشمرد.
وي بيان داشت: با توجه به اينكه شيلات بابلسر براي رفع اين مشكلات قول‌هاي مساعدي داده است اما تاكنون اقدامي انجام نداده است.
قائم مقام كميته ورزشي ماهيگيري با قلاب شهرستان بابلسر تصريح كرد: با توجه به اينكه كناره‌هاي سنگ موج‌شكن همجوار با رودخانه بوده زباله‌ها، چوب‌ها، حيوانات مرده، كيسه‌هاي زباله، بطري نوشابه و انواع زباله كه از رودخانه مي‌آيد با موج دريا در كناره موج شكن جمع شده و مشكلات بهداشتي ايجاد مي‌كند.
درخوش در پايان افزود: از محيط زيست بابلسر انتظار داريم نسبت به رفع مشكلات زيست محيطي كناره اين موج‌شكن اقدام كند.