کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    بچه ها حوصله داشتین و همینطور علاقه این ویدیو رو ببینین من ترجمش رو هم گذاشتم

تغذیه طوطی سانان ( ویدیو , ترجمه)

به زودی همه مسایل آموزشی رو ویدیوش رو هم می زارم پرکنی , اسباب بازی , تغییر غذایی کوتاه کردن بال و....

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    چرا . وقتی درو باز می کنم خودش هر وقت دوست داشت میاد رو قفسش میشینه و وقتی از قفس بیرونه دستمو که جلوی سینش می گیرم راحت رو دست میاد و میره رو شونه من میشینه. ولی وقتی تو قفسش نشسته و دستمو جلوش میگیرم که از تو قفس مستقیما بیاد رو دستم نمیادو با هیچ خوراکی هم نمیشه گولش زد. باید صبر کنم هر وقت از قفس اومد بیرون رو دست بیارمش.:smile (235):
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    سلیم جان من سوال اولت رو درست متوجه نشدم چی هست.

درمورد سوال دومت کاملا طبیعی هست طوطیها دوست ندارن دستت رو تو قفسشون بکنی ادر جنگل وقتی 1 جفت در داخل درخت لانه درست می کنن اگه یک همنوعشون ولی غریبه وارد شه استقبال خوبی ازش نمی کنن این یک امر غریزی هست که از جایی که درش زندگی می کنن دفاع می کنن.
    اکثر طوطیها حتی پرورشی هاش تو قفس خیلی دوست ندارن دستت رو بکنی و به سرشون دست بزنی به نر من هم شما حریمش رو حفظ کن و خیلی اصرار نداشته باش.

سوال سومت هم همینطوربین طوطی شما با این اوصافی که گفتی اهلی هست دیگه این شما هستی که باید پرندت رو بشناسی و درکش کنی هر طوطی رو یک چیزی حساس هست بعضی طوطیها با اینکه اهلی هستن ولی خیلی از ناز و دست زدن خوششون نمی یاد این در مورد کاسکو خیلی صدق می کنه کاسکو جز طوطی هاییست که خیلی بغلی نیست برخلافش کاکاتو به بغل و ناز کردن خیلی علاقه داره.

طوطی شما رو نوکش حساس هست اگه می خوای بزاره طولانی تر بزاره دست بزنی باید شرطیش کنی بعد 1ثانیه خوراکی که دوست داره رو بهش بده به مرور شرطی می شه به خاطر جایزه می زاره به نوکش دست بزنی ولی به خاطر جایزست .

برای تمرین حرف زدن همین کلماتی که می فهمی خودت داره می گه رو مدام تکرار کن 1-2تاش به نظر من کافی هست کلمه جدید فعلا نگو تا یکیش که ساده تر هم باشه واضح شه و بعد برو سر بعدی به نظر من الان رو به به و بابا کار کن .

طوطیت به زودی حرف می زنه اولش اینجوری هست معمولا فقط خودت می فهمی اون تلاشی هم که می کنه عادی هست داره با خودش تمرین می کنه بعدها سر هر کلمه جدید اینکار رو می کنه.

سلام صبح بخیر شب بخیر و هر کلمه ای که مناسبتی داره و به جا هست را فراموش نکن بگی چون کاسکو سخنگویی هست که اگه باهاش درست تمرین شه کلمات را سر جاش استفاده می کنه و معنیشون رو می فهمه

سلام
    من در پاسخ به شما ، پاسخ شهرزاد جان را به یکی از کاربران گرامی نقل قول کردم که متوجه بشید برای چی برخی طوطی ها دوست ندارند وقتی داخل قفس هستند بیان روی دست :smile (204):

همانطور که شهرزاد خانم هم گفتند قفس قلمرو پرنده هست پس زیاد بهش اصرار نکنید البته وقتی مدت زیادی مثلا یک یا دوسال از ماندن طوطی با شما بگذره ممکنه که بهتون اجازه بده در داخل قلمروش دخل و تصرف کنید
    الان طوطی من هم خیلی به قفسش حساسه وقتی اون دو تا طوطی دیگه میان روی سقف قفسش میشینن به طرفشون حمله میکنه و یه صدای بامزه ای از خودش در میاره ولی در حالت های دیگه خیلی باهم دوستند من هم تا جایی که میشه اجازه نمیدم این اتفاق تکرار بشه ....این مثال را زدم که بگم بحث قلمرو خیلی جدیه مگر اینکه خودش بهتون اجازه بده .... اون وقت دیگه یعنی خیلی با شما رفیق شده (در ضمن شرایط طوطی های من خیلی خاص هست پس فردا نگید شیکرا گفته میشه چند تا طوطی را با هم نگه داشت

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام به همه دوستان خوبم :

آقا من دیشب دیگه دل رو زدم به دریا و با اطلاعاتی که این چند وقت از دوستان گرفتم و در این سایت و در جاهای دیگه خوندم رفتم و همون جوجه دم قرمز چهارمی که در فروم قبل گفتم را خریدم -

بچه ها یه چندتا سئوال برام پیش اومده - البته من تجربه اون دم شکلاتی رو هم دارم ولی خوب اون خدابیامرز مریض بود و هیچ تحرکی نداشت و فقط خواب بود .

دیشب من الکس را که میخواستم توی پرنده فروشی قفس به قفس کنم خیلی قار زد و همین طور شروع کرد از در و دیوار قفس بالا بره -

خلاصه اوردمش خونه و در حدود یه چند ساعتی که گذشت قارش کمتر شد - ولی خوب وقتی که تقریبا نزدیک قفسش میشم شروع میکنه به قرقر کردن نسبتا زیاد و اگه یه کم دیگه جلو برم یعنی به خود قفس برسم شروع میکنه به قار زدن -

و اما سئوالات من اینه که :

1- پرنده ارومی هست ( همینطور که گفتم نسبت به اون 3 تای دیگه ) حالا میخوام ببینم باید چیکار کنم ؟؟
    مراحل اولیه کار چیه ؟؟

2- چرا وقتی که بهش نزدیک میشی اینقدر از در و دیوار قفس بالا میره و میره و خودش را اویزون میکنه ؟؟

بچه ها به نظرشما قفس نوردی یعنی شیطونی ؟؟؟؟؟ اصلا شیطونی یعنی چه ؟؟؟؟؟ به چه کاری میگن شیطونی ؟؟؟؟؟

3- در ضمن اگه مثلا نزدیکش بشینی برای مثلا 15 دقیقه خودش را از قفس اویزون میکنه و یا میره و با منقار و پاهاش میچسبه به قفس ؟؟ مشکلی براش پیش نمی یاد ؟؟ یعنی خسته نمیشه ؟؟

4- سئوال مهم من اینکه ::: وقتی داری نگاهش میکنی و کلا توی اتاقی به هیچ عنوان لب به تخمه و یا آب نمیزنه و فقط نگاه میکنه تا اگه نزدیکش بشه شروع کنه به قفس نوردی - ( البته من تازه دیشب خریدمش )

به نظر شما مشکلی نداره ؟؟؟ :smile (161): :smile (161):

راستی مدفوعش هم خیلی سفت و بزرگه (( حجمش خیلی زیاده )) و اصلا هم آبکی نیست - :smile (139):

- - درضمن رنگ چشمهاش هم میشه گفت دودی رو به خاکستری و پر و سر و گردن کشیده و تو پوری داره - همینطور سینش هم ماشالله ماشالله بزنم به تخته :smile (96): توپره و مثل بقیه جوجه ها لاغر نیست - -

و مهم ترین حسنی که داره اینه که خیلی آرومه و تا نزدیک قفسش نری قار نمیزنه ( برای ما که آپارتمان نشینی خوبه )

راستی یه سئوال مهم قفس الکس رو گذاشتم روی میز و در کنج دیواره - ایا لازمه که قفسش را ببرم و به دیوار بزنم - یعنی ارتفاع دارش کنم ( میزی که میگم یه میز پذیرایی که حدودا یه 40 سانت ارتفاع داره )

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    بچه ها راستی یه سئوال مهم دیگه که یادم رفت بپرسم :

ما خونمون شب ها تا صبح نسبتا سرد شده - ایا لازمه که بخاری بزارم --

راستی دمای اتاق چقدر باید باشه تا برای کاسکو ضرری نداشته باشه ؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    من دیگه فکر کنم دارم صاحب میشا (طوطی اقا میلاد) میشم قبل از اینکه برسه به بروجرد باید چه وسایلی رو باید فراهم کنم لطفا راهنمییم کنید چون تا حالا کاسکو نداشتم
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    بچه ها راستی یه سئوال مهم دیگه که یادم رفت بپرسم :

ما خونمون شب ها تا صبح نسبتا سرد شده - ایا لازمه که بخاری بزارم --

راستی دمای اتاق چقدر باید باشه تا برای کاسکو ضرری نداشته باشه ؟؟؟؟
    سرما که برای طوطی ها خوب نیست دشمن درجه یکشون هست دما مناسب 25-27

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیگه فکر کنم دارم صاحب میشا (طوطی اقا میلاد) میشم قبل از اینکه برسه به بروجرد باید چه وسایلی رو باید فراهم کنم لطفا راهنمییم کنید چون تا حالا کاسکو نداشتم
    ممنون
    پیشاپیش بهت تبریک می گم یزدان عزیز, اول از همه جاش رو مشخص کن جایی که زیاد رفت آمد نباشه زیادی هم خلوت نباشه فکر نکن طوطی داره می یاد که قبلا با ادم بوده همچنان باید 10 روز کاری به کارش نداشته باشی و بزاری با محیطش و افراد آشنا شه . احتمالا با اسباب بازی آشناست حتما براش اسباب بازی داشته باش . یک رو انداز برای اینکه شبها روش بندازی در نظر داشته باش رنگش آبی سبز خاکستری اینا باشه بهتره.

درباره تغذیه کاسکو و طوطی هم فروم پر از مطلب هست مطالعه کن . دکتر برهانی کیا عزیز هم که به فروم سر می زنن سوالاتت رو در زمینه دامپزشکی می تونی ازشون بپرسی

از همه اینها مهمترم باهاش خیلی مهربون باش

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    چرا . وقتی درو باز می کنم خودش هر وقت دوست داشت میاد رو قفسش میشینه و وقتی از قفس بیرونه دستمو که جلوی سینش می گیرم راحت رو دست میاد و میره رو شونه من میشینه. ولی وقتی تو قفسش نشسته و دستمو جلوش میگیرم که از تو قفس مستقیما بیاد رو دستم نمیادو با هیچ خوراکی هم نمیشه گولش زد. باید صبر کنم هر وقت از قفس اومد بیرون رو دست بیارمش.:smile (235):
    سلام .تازه يه هفتست طوطي شما اومده خونتون .خيلي عجله مي کني .اميدوارم مثل قبلي نباشه .چون طوطیت تو بیرون اومدن یا داخل رفتن زیاد مشکل نداره زیاد گیر نده داخل قفس. من در ادامه توضيحات دوستان بگم که شما وقتي که طوطي بيرونه step up رو خيلي باهاش تمرين کن .اون بازي که چند صفحه پيش گفتم (بازي قدم برداشتن )رو هم بهش ياد بده .باور کن که خيلي تاثير داره تو اعتمادش به شما .فقط روي دست اومدن و روي شونه نشستن نيست که.بله طوطیه منم میومد رو سرم می نشست ولی وقتی می خواستم بیارمش پایین دستمو گاز می گرفت .کاری ندارم که گازت می گیره یا نه ولی باید اینو بهش آموزش بدی که هر وقت دستتو بردی سمتش بیاد رو دست .غذا که مي گي خوب مي خوره .فهميدي که کدوم رو از همه بيشتر دوست داره؟اونو از غذاي روزانش حذف کن و فقط به عنوان جايزه بهش بده که براش تازگي داشته باشه .وقتي که بيرون قفسه باهاش تمرين کن(نه روي دست اومدن و روي شونه نشستن معمولي )براي هربار روي دست اومدن بهش جايزه بده و تشويقش کن (با يه کلمه مثل آفرين)مي خواي يه کاري کني که هر وقت دستتو بردي سمتش بياد روي دست چه بيرون و چه داخل قفس .پس از الان اينو بهش ياد بده و تربيتش کن .تو قفس بهش گير نده . صبر داشته باش و اين مراحل رو آروم آروم بهش ياد بده. تو قفس جز واسه روي دست آوردنش هيچکاري ديگه اي انجام نده .اگه نمياد پس بيرون باهاش تمرين کن اگه step up براش عادی بشه و بهت بیشتر اعتماد کنه تو قفس هم مشکل پیدا نمی کنی زمان تمرین رو زیاد نذار .دفعاتشو بیشتر کن تو زمانه کمتر.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    سلام به همه...من بعلت کار زیاد و اینکه کلاس دارم زیاد نت نمیام و بیشتر سعی می کنم با طوطیم باشم در بیکاری...
    چند تا سوال دارم ولی بهتره که اول کمی طوطیم رو توصیف کنم.
    طوطیم راحت رو دست هر کسی میره و بچه حرف گوش کنی هست و خیلی بازیگوشه وجدیدا هم بعضی مواثع که داره صوت میزنه لا به لای صوت ها حرف هم میزنه البته شاید هر 2 روز یکبار ولی من هم چنان دارم روش کار می کنم و یکبار هم با ضبط 15 دقیقه تونستم 3 تا از حرف هاش رو بفهمم که می گفت باباجون و به به و سلام .
    و اینکه طوطیم همه چیز خار شده و چیزهایی که اولین بار باشه و تقریبا به اندازه ی یک لقمه { البته برای اون } باشه رو رحم نمیکنه و حتی وقتی رو مبل هست هم با مبل بر نمیره و خیلی مؤدب هست.
    حالا سوال ها
    1= طوطیم وقتی صداش رو بلند کنه میتونه صدای ادم رو تقلید کنه مثل وقتی که صداش رو ضبط کردم اما خیلی خودش رو فشار میاره در اون لحظه و وقتی هم که اروم هست وریلکس می خواد تکرار کنه خیلی با لرزش میگه بطوری که شاید هیچی نفهمی..
    ای عادیه ؟؟؟
    2= طوطیم رو دست هر کسی میره ولی وقتی تو قفس هست رو دست من نمیاد و حتی نمیزاره سرش رو ناز کنم و همینطور وقتی در قفس رو باز می کنم و میره بالای قفس در اون موقع هم رو دستم نمیاد و وقتی می گم بیا بالا سریع سرش رو میاره پایین تا دستم نره زیر سینه اش حالا چیکار کنم ؟؟ { البته من به سختی و با باز کردن ثسمت بالای سقف اون رو میارم پایین و وقتی که رو فرش بیاد اونوقت رو دست هر کسی میره.}
    3=طوطیم به نوکش هم خیلی حساس هست و اینکه نمیزاره نوکش رو به راحتی بگیرم البته شاید برای 1 ثانیه بشه دست زد.
    سلام .شهرزاد عزیز درباره تمرین حرف زدن کاملا توضیح دادن .فقط من یه چیز اضافه کنم .هر کلمه ای که فکر می کنی اون چیزیه که شما بهش یاد دادی یا اون چیزیه که خودش از حرفاتون یاد گرفته و شما باهاش تمرینی نکردی ، مثلا همون بابا رو اگه نا واضح میگه تو باید اونو تشویق کنی و بهش جایزه بدی .که مدام تکرارش کنه .مثلا طوطی من وقتی داشت بای بای رو یاد می گرفت اولش خیلی ناواضح می گفت .من وقتی این کلمه رو به زبون خودش و ناواضح می گفت بهش جایزه می دادم .اونم می دید که این حرفش واسه من چقدر جالبه مدام تکرارش می کرد .همین تمرین باعث میشه که بعدها همون کلمه رو واضح تر بگه .ممکنه چند مدل یه کلمه رو بگه اول ناواضح بعد کاملا یاد میگیره .
    من تو پست قبلی هم گفتم .1)اگه تو قفس نمی ذاره اصلا اصرا نکن بذار خودش بیاد بالا .بعد ها با تمرین و شیرین شدن این تمرین واسش حتما قبول می کنه . فعلا کاری نداشته باش باهاش 2)ولی بالای قفس (بیرون قفس )باید باهاش تمرین کنی .از غذای مورد علاقش استفاده کن .اونو بگیر سمتش وقتی می خواد از دستت بگیره اون وقت دستتو ببر زیر سینش که بیاد رو دست .اگه می گی در حالت عادی با رو دست اومدن مشکلی نداره پس با اینکار راحت باید بیاد رو دستت .و تا وقتی که پاشو رو دستت نذاشته جایزه رو بهش نده .همین که اومد بده بهش .(جایزش باید تیکه کوچیک باشه).بازم تو پست بالا گفتم این روی دست اومدن رو بیرون قفس باید خیلی باهاش تمرین کنی و بهش بفهمونی که این مثل یه جور بازیه .الان مشکل داری ولی بعد که step up رو یاد بگیره راحت می تونی خودت با دست خودت جابجاش کنی .فقط عجله نکن .سرشم ناز نکن داخل قفس .بذار اول step up رو کاملا یاد بگیره بعد .این تمرین باعث میشه به دستت بیشتر اعتماد کنه و بعد ها راحتتر بذاره سرشو ناز کنی .
    درباره منقارشم که شهرزاد توضیح داد ..منم موافقم باید شرطی بشه ولی اول تمرین روی دست اومدن :smile (66):موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوبم :

آقا من دیشب دیگه دل رو زدم به دریا و با اطلاعاتی که این چند وقت از دوستان گرفتم و در این سایت و در جاهای دیگه خوندم رفتم و همون جوجه دم قرمز چهارمی که در فروم قبل گفتم را خریدم -

بچه ها یه چندتا سئوال برام پیش اومده - البته من تجربه اون دم شکلاتی رو هم دارم ولی خوب اون خدابیامرز مریض بود و هیچ تحرکی نداشت و فقط خواب بود .

دیشب من الکس را که میخواستم توی پرنده فروشی قفس به قفس کنم خیلی قار زد و همین طور شروع کرد از در و دیوار قفس بالا بره -

خلاصه اوردمش خونه و در حدود یه چند ساعتی که گذشت قارش کمتر شد - ولی خوب وقتی که تقریبا نزدیک قفسش میشم شروع میکنه به قرقر کردن نسبتا زیاد و اگه یه کم دیگه جلو برم یعنی به خود قفس برسم شروع میکنه به قار زدن -

و اما سئوالات من اینه که :

1- پرنده ارومی هست ( همینطور که گفتم نسبت به اون 3 تای دیگه ) حالا میخوام ببینم باید چیکار کنم ؟؟
    مراحل اولیه کار چیه ؟؟

2- چرا وقتی که بهش نزدیک میشی اینقدر از در و دیوار قفس بالا میره و میره و خودش را اویزون میکنه ؟؟

بچه ها به نظرشما قفس نوردی یعنی شیطونی ؟؟؟؟؟ اصلا شیطونی یعنی چه ؟؟؟؟؟ به چه کاری میگن شیطونی ؟؟؟؟؟

3- در ضمن اگه مثلا نزدیکش بشینی برای مثلا 15 دقیقه خودش را از قفس اویزون میکنه و یا میره و با منقار و پاهاش میچسبه به قفس ؟؟ مشکلی براش پیش نمی یاد ؟؟ یعنی خسته نمیشه ؟؟

4- سئوال مهم من اینکه ::: وقتی داری نگاهش میکنی و کلا توی اتاقی به هیچ عنوان لب به تخمه و یا آب نمیزنه و فقط نگاه میکنه تا اگه نزدیکش بشه شروع کنه به قفس نوردی - ( البته من تازه دیشب خریدمش )

به نظر شما مشکلی نداره ؟؟؟ :smile (161): :smile (161):

راستی مدفوعش هم خیلی سفت و بزرگه (( حجمش خیلی زیاده )) و اصلا هم آبکی نیست - :smile (139):

- - درضمن رنگ چشمهاش هم میشه گفت دودی رو به خاکستری و پر و سر و گردن کشیده و تو پوری داره - همینطور سینش هم ماشالله ماشالله بزنم به تخته :smile (96): توپره و مثل بقیه جوجه ها لاغر نیست - -

و مهم ترین حسنی که داره اینه که خیلی آرومه و تا نزدیک قفسش نری قار نمیزنه ( برای ما که آپارتمان نشینی خوبه )

راستی یه سئوال مهم قفس الکس رو گذاشتم روی میز و در کنج دیواره - ایا لازمه که قفسش را ببرم و به دیوار بزنم - یعنی ارتفاع دارش کنم ( میزی که میگم یه میز پذیرایی که حدودا یه 40 سانت ارتفاع داره )
    سلام مبارکه .
    1.شما لازم نیست کاری کنی .فقط تا 10 روز به جز عوض کردن ظرف آب و غذا هیچ کار دیگه ای انجام نده .همه اینکاراش قفس نوردی و غار زدن و ... طبیعیه .چون تازه وارد یه محیط جدید شده .
    2.تو این سوال من نظر خودمو می گم .شاید بچه های دیگه مخالف باشن .ببین همه اینکاراش به خاطر استرسیه که واسه اومدن به یه محیط جدید داره و اگه می گی وقتی میری سمتش آویزون میشه پس اولا نرو سمتش بجز وقتی که می خوای آبو غذاشو عوض کنی دوما به محض اینکه عوض کردی برو کنار و بذار به حال خودش باشه .موندن تو کنارش استرسشو بیشتر میکنه .و من تجربه خودمو می گم .آویزون شدن زمانی که طوطی استرس داره باعث میشه طوطی تو همون حال پرو بالشو گاز بگیره یا حتی دمشو بکنه .این مشکل واسه منم پیش اومده و پرکنیه طوطیم از بالش به دمش رسید .وقتی متوجه شدم که دیگه خیلی دیر شده بود .پس گفتم تا ده روز اصلا کارش نداشته باش .
    اما آویزون شدن از قفس یه نوع بازی هم هست زمانی که طوطی رامه و به محیط جدیدش عادت کرده .تو این حالت بهتره اسباب بازی در اختیارش باشه که وقتی آویزون میشه با اسباب بازی هاش ور بره بجای پرو دمش .طوطی های قبلی من خیلی خوششون میومد که از قفس آویزون بمونن بعد با منقارشون میله های بالا رو می گرفتن و تاب می خوردن .
    پس از نظر من آویزون موندن مشکلی پیش نمیاره وقتی طوطی هدفش فقط بازی باشه (نه این حالتی که الان طوطیه شما داره )
    3.یه بار تو یکی از آموزشایی که خوندم نوشته بود واسه ورود یه طوطیه پرکن به خونه .اونو تو یه اتاقه جدا گذاشته بودن و بجز عوض کردن ظرفش اصلا وارد اتاق نمی شدن و می گفتن که باید اول به محیطش عادت کنه .اینم نظر منه و ممکنه بچه ها مخالف باشن .
    4. در باره مدفوعش حجمش زیاده واسه اینکه دیر به دیر مدفوع می کنه .الان که نه ولی روزای بعد متوجه میشی که طوطیه شما از اون دست طوطی هایی هست که تو مدفوع کردن محتاطه یا نه؟:smile (268):که اینم اصلا جای نگرانی نداره چون غریزیه.

5.درباره ارتفاع قفس هم باید طوری باشه که از هم سطح شما باشه .اگه پایین تر باشه ممکنه استرسش بیشتر شه و این بعدها منجر به پرکنی میشه ولی اگه بالاتر از شماست هم من جایی خونم که احساس برتری نسبت به صاحبش پیدا می کنه .اینو خوندم و این حالتو توی طوطیه خودم هم دیدم .
    موفق باشی .مراقبش باش.:smile (204):

صفحه 187 از 1238 نخستنخست ... 871371681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062372876871187 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)