فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,034
لایک لایک:  284
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 5 از 52 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 517

موضوع: پرسش و پاسخ درباره آکواریوم های آب شیرین

کاربر موثر HEAVENLY آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ALI
    علایق
    Discus Fish
    حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    1886
    میانگین پست در روز
    0.59
    من از این کوچیکا دارم توی تانک کوچیک گیاهیم اندازه 5 بند انگشت هستش صدا هم نداره مصرف برقش فکر کنم 8وات باشه.قیمت هم 3تومن ولی فوق العاده قدرتمنده... "شاد یاشا"

اگر با گرگ ها زندگی میکنی زوزه کشیدن را بیاموز

من در دنیایی زندکی میکنم که فقط خدایش از پشت خنجر نمیزند

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    به میهن پت خوش آمدید

ممنون از راهنماییتون

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    میخواستم بدونم ماهی ها کلا از نظر تغذیه به چند دسته تقسیم میشند؟ یعنی گوشتخوار و همه چیز خوار داریم یا گیاهخوار هم هست؟؟ این درسته که ماهی گوشتخوار حساب میشه که مهاجم باشه؟؟ نوشتید فایترها گوشتخوار هستند میشه گفت چون صلح طلب هستند جز همه چیز خوارها به حساب میاند؟
    ویرایش توسط arezoo505 : 7th May 2012 در ساعت 05:50 PM

موسس میهن پت Pars آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.25

به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

کاربر فعال mSafdel آواتار ها
    علایق
    طبیعت، عکاسی، دوچرخه سواری، شنا، موزیک، سینما،مطالعه،
    تخصص
    مهندس نرم افزار
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    114
    میانگین پست در روز
    0.17
    متاسفانه تقسیم بندی ماهی ها به گوشتخوار و گیاهخوار یه تقسیم بندی اشتباه تو بازار ایرانه.
    در تقسیم بندی ماهی ها باید در نظر داشت که این تقسیم بندی بر اساس نوع تغذیه است یا بر اساس رفتار. ممکنه یه ماهی مثل همین فایتر گوشتخوار حساب بشه ولی مهاجم نباشه. چون غذای اصلیش در طبیعت معمولا حشرات و لارو اونهاست (چه بخواهیم چه نخواهیم اینها هم گوشت محسوب میشن) پس فایتر در رده بندی تغذیه یه ماهی گوشتخواره ولی در رفتار ماهی مهاجم محسوب نمیشه (هرچند که گاهی شیطنت می کنه).
    در تقسیم بندی از نظر تغذیه غذای غالب در نظر گرفته میشه یعنی اینکه غذای اصلی ماهی مورد نظر چیه. مثلا غذای اصلی مولی ها رو غذاهای گیاهی تشکیل میدن به همین دلیل ماهی گیاهخوار محسوب میشه ولی برای همون گوپی اگه مقداری غذای گوشتی بریزید قطعا نه تنها دست شما رو رد نمی کنه بلکه از این تنوع غذایی لذت هم می بره.
    یه مثال دیگه هم ماهی اسکات است. اسکات اصولا در طبیعت همه چیز خوار محسوب میشه و تا حدی نظافتچی. این ماهی در تانک معمولا رفتار خشونت آمیز با ماهی های هم اندازه خودش داره و بسیار به گوشت هم علاقه نشون میده.
    خطاب به همه دوستان: از این به بعد برای خرید ماهی اگه در مورد رفتارش سوال داشتید بهتره به جای گوشتخوار بودن ماهی، میزان مهاجم بودن اونو بپرسید.
    یکی از دوستان چند وقتی گله داشت که هرچی ماهی میخرم میمیرن. می گفت که ماهی ها را با مشورت ماهی فروش محلشون میخره. بعد از کلی سوال و جواب متوجه شدم که اغلب ماهی هاش اول زخمی میشن بعد یا به دلیل شدت جراحت یا به خاطر بیماریهایی مثل قارچ میمیرن. ماهی مورد علاقش آنجل های باله بلند بود که ماهی فروش محترم اونها را به همراه چند عدد تایگر بارب و یه Black Ghost بهش داده بود. در جواب گوشتخوار بودن ماهی ها بهش گفته بود که هیچکدوم گوشتخوار نیستن و راستشو هم گفته بود اما نگفته بود که تایگرها می تونن به آنجل آسیب برسونن، نگفته بود که شبها Black Ghost یه ماهی شکارچی میشه! خلاصه باید خیلی دقت کنید.

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    خیلی عالی اقا محمد.
    برای من سوال هست با توصیفی که از گوشتخوار داشتید و اینکه رفتار مهاجمی دارند و مناسب برای اکواریوم جمعی نیستند فایترها هم در اکواریوم ها همین خصوصیات را دارند؟؟

کاربر موثر HEAVENLY آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ALI
    علایق
    Discus Fish
    حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    1886
    میانگین پست در روز
    0.59
    بله دوست من در آکواریوم های حجم کم گاها مشاهده میشه که اون حس تهاجمی فایتر گل میکنه و به ماهیان کوچکتر از خودش حمله میبره ولی در تانکهای بزرگ به علت حجم زیاد آب دیگه قضیه فرق میکنه و ماهیها د کنار هم سازش دارن چون دیگه برخورد آنچنانی بادیگران ندارن.ولی در کل اون حس تهاجمی در فایتر هست نمیشه گفت عین مولی و گوپی هست... "شاد یاشا"

اگر با گرگ ها زندگی میکنی زوزه کشیدن را بیاموز

من در دنیایی زندکی میکنم که فقط خدایش از پشت خنجر نمیزند

arezoo505 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    آرزو
    شماره عضویت
    84
    میانگین پست در روز
    0
    ممنون از شما جواب را گرفتم

همکار قدیمی فرشاد رضایی آواتار ها
    شماره عضویت
    1646
    میانگین پست در روز
    0.08
    با همه احترامی که به همه دوستان قائلم من هم نظر شخصی خودم رو میگم . ماهی گوشت خوار و گیاهخوار اصطلاحی هست که خود ما ساختیم . همه ماهیها هر چی سایز دهنشون باشه رو می خورند . مثلا گلد فیش رو گیاهخوار حساب می کنید ولی من گلد فیشهای داشتم که 60 تا نئون تترای منو خوردند . اسکات و اسکار و ... همه هر چی سایز دهنشون باشه رو می خورند . ولی با یک تفاوت و اونهم اینکه با توجه به محیط زیستشون برخی به گیاهان بیشتر توجه می کنند برخی خیر . بنا براین در طبیعت هم همیشه ماهی بزرگ ماهی کوچیک رو خورده و ماهی کوچک تر اگر چیزی سایز دهنش رو پیدا نکنه پلانگتون و جلبک خورده . بنا براین این دسته بندی به نظر من صحیح نیست . همونطوری که می بینید گاهی آنجل مونو آروانا رو می خوره تجربه ای که من خودم داشتم . ماهیهان آبشوری که خیار می خورن و ....

کاربر فعال سجاد کاظمی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    سجاد کاظمی
    تخصص
    تکثیر و پرورش آبزیان
    حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2046
    میانگین پست در روز
    0.15
    ببخشید اگه مصداق صحبت های شما فقط در مورد ماهیان آکواریومی و یا فقط ماهیان آکواریومی که در ایران موجود هست در مورد رژیم غذایی شاید صدق کنه اونم از نظر خوی زیستی اما از نظر تقسیم بندی غذایی اینطور نیست که ا کثر دوستان به اشتباه به اون اشاره دارند ماهیان به طور عمده بر اساس عادت های غذایی به گروهای ریزه خوار ، detritivotes و گیاهخوار herbivores گوشتخوار carnivores و همه چیز خوار omnivores تقسیم بندی میشن که از داخل همین چندتا تقسیم بندی باز به تقسیم بندی های اختصاصی مثل یوری فاگوس ، استنو فاگوس ، منو فاگوس و گوشت خواری ترکیبی یوریفاگوسکارنی ور دارند که بخصوص از طول روده ماهی متوجه این تفکیک میشن هر چقدر روده بلند تر باشد ماهی گیاه خوار و کوتاه تر دتریت خوار یا همون پوده خوار و گوشت و............
    ویرایش توسط سجاد کاظمی : 8th May 2012 در ساعت 09:32 PM

صفحه 5 از 52 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)