فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,034
لایک لایک:  284
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 49 از 52 نخستنخست ... 394748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 517

موضوع: پرسش و پاسخ درباره آکواریوم های آب شیرین

کاربر میهن پت نجم الدین محمدی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نجم الدین محمدی
    علایق
    طبیعت.حیوانات.گل
    تخصص
    پرورش و دفع بیماری های مرغ عشق و فنچ
    حیوان خانگی
    ماهی.فنچ.عروس هلندی.مرغ عشق.خرگوش
    شماره عضویت
    10645
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام بچه های یکی از دوستانم می خواد فایتر بگیره و خونه شون تو منطقه چهار تهران پارس قنات کوثر هستش اگر کسی رو می شناسید که در این حوالی ماهی فایتر می فروشه معرفی کنین و اگر کسی می خواد فایتر واکذاری کنه این ابجی گلم در خدمته.
    لطفا ادرس دقیق بدین.
    می تونید من رو در اینستا گرام دنبال کنید.
    mihanpet

کاربر میهن پت نجم الدین محمدی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نجم الدین محمدی
    علایق
    طبیعت.حیوانات.گل
    تخصص
    پرورش و دفع بیماری های مرغ عشق و فنچ
    حیوان خانگی
    ماهی.فنچ.عروس هلندی.مرغ عشق.خرگوش
    شماره عضویت
    10645
    میانگین پست در روز
    0.09
    لطفا اگه این دور و بر جایی رو می شناسید.
    می تونید من رو در اینستا گرام دنبال کنید.
    mihanpet

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    مرتضی کیاای
    علایق
    سگ بخصوص
    تخصص
    اکواریوم
    حیوان خانگی
    اکواریوم و سگ
    شماره عضویت
    10015
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام.کسی از گیلان هست که تو کار تکثیر و نگهداری ماهی تزیینی باشه؟

کاربر جدید *Farinaz* آواتار ها
    علایق
    کامپیوتر-تکواندو-NFS
    تخصص
    مترجم
    حیوان خانگی
    ماهی-حلزون-فنچ-سهراب
    شماره عضویت
    11543
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام.
    دو سه ماهی میشه که 14 تا ماهی زندانی خریدم اما اطلاعات کمی در موردشون دارم میشه یکم درموردشون توضیح بدید؟
    مثل تغذیه و چینش مناسب آکواریوم و ....
    ممنونم

کاربر جدید mohammad.yzr آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد یزدانپور
    علایق
    حیوانات
    تخصص
    ماهی
    حیوان خانگی
    ماهی و فنچ
    شماره عضویت
    11621
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام دوست عزیز...
    ماهی سرسختی که رشد بسیار سریعی داره و اگر خوب بهش برسید میتونید این ماهی رو در عرض 1 سال میتوانید به 20-25 cm برسونید .

دارای رژیم غذایی همه چیز خوار متمایل به گوشتخوار با پروتئین بالا می باشد. در کوچکی میتوانید این ماهی را با اکثر سیکلیدهای آفریقایی و اسکار و دیگر سیکلیدهای این رده نگه دارید اما زمانی که این ماهی به اندازه 10-12 cm رسید و با نزدیک شدن سن ماهی به شرایط بلوغ ماهی زندانی بر اساس طبیعت خود وجود ماهیان دیگر را بسختی قبول میکند اما شما میتونید 1 تانک بزرگ برایش فراهم کنید و این ماهی رو با جگوار؛ اسکار؛ پرت و پیراناها نگه دارید.از گیاه طبیعی در آکواریوم خوشش نمیاد.
    برای تولید مثل و تخمریزی به تانکی در حدود 300 لیتر به بالا احتیاج دارد.
    عادت دارد مانند خیلی از سیکلید های بزرگ سنگریزه ها را جابجا و گودالی حفر کند.
    خصوصیت دیگر زندانی نر اسپرم آن است به طوری که با اکثر سیچلایدها قابلیت جفت شدن را داراست. بارش های دو رگه بسیار زیاد هستند حتی اسپرم بارش نر می تواند تکثیر بعضی از ماهی ها که تقریبا در آکواریم نا ممکن می باشد را ممکن می سازد((مانند پرت فیش)) .

برای تغذیه ی زندانی بهتر است از لوفاگ متناسب با دهانش وغذاهای گوشتی از جمله دل گاو و... استفاده کنید .زندانی کاهو را دوست دارد وبه سرحال بودنش کمک می کند البته این ماهی شکارچی نیز است وماهی های کوچک را براحتی شکار می کند . می توان گفت محیط زندگی دررفتار این ماهی بسیار موثر است مثلآ اگر زندانی را از بچگی با ماهی های آرام وگیاه خوار بزرگ کنید این ماهی مهاجم به ماهی بسیار آرامی تبدیل خواهد شد.(( البته به غیر از زمان جفت گیری)) .

کاربر میهن پت محسن بهزادی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محسن بهزادی
    تخصص
    حقوق،کامپیتور،ماهیگیری،ورزشهای رزمی و پرورش ماهی
    شماره عضویت
    4321
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط *Farinaz* نمایش پست ها
    سلام.
    دو سه ماهی میشه که 14 تا ماهی زندانی خریدم اما اطلاعات کمی در موردشون دارم میشه یکم درموردشون توضیح بدید؟
    مثل تغذیه و چینش مناسب آکواریوم و ....
    ممنونم

سلام دوست من
    با کمی جستجو نتایج دلخواه پیدا میشه:

1- لینک اول

2- لینک دوم

علایق
    کامپیوتر-تکواندو-NFS
    تخصص
    مترجم
    حیوان خانگی
    ماهی-حلزون-فنچ-سهراب
    شماره عضویت
    11543
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.yzr نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز...
    ماهی سرسختی که رشد بسیار سریعی داره و اگر خوب بهش برسید میتونید این ماهی رو در عرض 1 سال میتوانید به 20-25 cm برسونید .

دارای رژیم غذایی همه چیز خوار متمایل به گوشتخوار با پروتئین بالا می باشد. در کوچکی میتوانید این ماهی را با اکثر سیکلیدهای آفریقایی و اسکار و دیگر سیکلیدهای این رده نگه دارید اما زمانی که این ماهی به اندازه 10-12 cm رسید و با نزدیک شدن سن ماهی به شرایط بلوغ ماهی زندانی بر اساس طبیعت خود وجود ماهیان دیگر را بسختی قبول میکند اما شما میتونید 1 تانک بزرگ برایش فراهم کنید و این ماهی رو با جگوار؛ اسکار؛ پرت و پیراناها نگه دارید.از گیاه طبیعی در آکواریوم خوشش نمیاد.
    برای تولید مثل و تخمریزی به تانکی در حدود 300 لیتر به بالا احتیاج دارد.
    عادت دارد مانند خیلی از سیکلید های بزرگ سنگریزه ها را جابجا و گودالی حفر کند.
    خصوصیت دیگر زندانی نر اسپرم آن است به طوری که با اکثر سیچلایدها قابلیت جفت شدن را داراست. بارش های دو رگه بسیار زیاد هستند حتی اسپرم بارش نر می تواند تکثیر بعضی از ماهی ها که تقریبا در آکواریم نا ممکن می باشد را ممکن می سازد((مانند پرت فیش)) .

برای تغذیه ی زندانی بهتر است از لوفاگ متناسب با دهانش وغذاهای گوشتی از جمله دل گاو و... استفاده کنید .زندانی کاهو را دوست دارد وبه سرحال بودنش کمک می کند البته این ماهی شکارچی نیز است وماهی های کوچک را براحتی شکار می کند . می توان گفت محیط زندگی دررفتار این ماهی بسیار موثر است مثلآ اگر زندانی را از بچگی با ماهی های آرام وگیاه خوار بزرگ کنید این ماهی مهاجم به ماهی بسیار آرامی تبدیل خواهد شد.(( البته به غیر از زمان جفت گیری)) .
    ممنونم از دوستان.
    چند تا سوال:
    1) از کجا بفهمیم کدوم نره و کدوم ماده؟ باید حتما صبر کنیم تا به بلوغ برسن بعد تشخیص بدیم؟ حالا اگر بفهمیم نر و ماده داریم باید برای تکثیرشون چه کاری انجام بدیم؟
    2)یکی که از همه بزرگتره خیلی از بقیه پرخاشگر تره باید جداش کنم ؟ راه حلی دارید؟
    3)بعضی وقنا رنگ همشون خیلی تره میشه میشن عین ذغال بعد ی مدت دوباره به حالت عادی برمیگیرده رنگشون دلیل چیه به نظرتون؟
    4) خیلی زود آبشون رو کثیف می کنن تهیه فیلتر ضروریه؟
    5) ممنونم از توجه شما

کاربر میهن پت محسن بهزادی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محسن بهزادی
    تخصص
    حقوق،کامپیتور،ماهیگیری،ورزشهای رزمی و پرورش ماهی
    شماره عضویت
    4321
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط *Farinaz* نمایش پست ها
    ممنونم از دوستان.
    چند تا سوال:
    1) از کجا بفهمیم کدوم نره و کدوم ماده؟ باید حتما صبر کنیم تا به بلوغ برسن بعد تشخیص بدیم؟ حالا اگر بفهمیم نر و ماده داریم باید برای تکثیرشون چه کاری انجام بدیم؟
    2)یکی که از همه بزرگتره خیلی از بقیه پرخاشگر تره باید جداش کنم ؟ راه حلی دارید؟
    3)بعضی وقنا رنگ همشون خیلی تره میشه میشن عین ذغال بعد ی مدت دوباره به حالت عادی برمیگیرده رنگشون دلیل چیه به نظرتون؟
    4) خیلی زود آبشون رو کثیف می کنن تهیه فیلتر ضروریه؟
    5) ممنونم از توجه شما
    سلام دوست من
    1- از سرواخ های تناسلی اون ها میتونید این موضوع رو بفهمید.عکس بگیرید تا راهنماییتون کنیم.برای تخم ریزی مبحث بسیار گستره است ، پس اول تعیین جنسیت کنید.
    2- در آکواریوم یک تیغه شیشه ای اون رو از بقیه جدا کنید ، بعد از مدتی دوباره به آکواریوم برگردونید اگه آروم نشده بود بهتره برای جلوگیری از صدمه زدن به دیگران اون رو رد کنید و یا اینکه در همون بخش قرارش بدید تا آماده تولید مثل با یکی از ماده ها بشه.
    3- وقتی به ماهی ها استرس وارد بشه این حالت به وجود میاد.سعی کنید اعمال استرس زاد در اطراف آکواریوم انجام ندید.
    4- یعنی برای آکواریوم فیلتر تهیه نکردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! تایپیک های معرفی شده در زیر رو مطالعه بفرمایید:

تجهیزات مورد نیاز

مسائل مربوط به شیمی آب

اصول راه اندازی

اصول تغذیه آبزیان آب شیرین

موفق باشید

کاربر میهن پت abbasfat آواتار ها
    علایق
    سگ
    شماره عضویت
    10430
    میانگین پست در روز
    0.10
    حوب دردسر داره اغاز میشه داررن بزرگ میشن من خودم 12 تا داشتم از این ماهی با پدر مادشون همه چیز خوب بود تا به بلوغ رسیدن یکی یکی جنگ میکنن با نر بزرگ و یکی یکی میمیرن تنها راهت اینه که میگم 14 تا خیلی زیاده اکواریومت نمیدونم چند لیتریه اما به نظر من 4 تا از خوشگلا جدا کن بزرگتر معمولا نر هستن 2 دو ماده بقیه معاوضه کن با ماهی دیگه مثل گرین تررور یا اسکار من الان پیشش فلاور نگه میدارم انقدر وحشین کاری زیاد با هم ندارن من الان 6 تا دارم تو 2 اکواریوم بد نیستن سگ جونن هر هفته سیفون 50 درصد دارم و لجن خوار هم نمیتونی بگیری مال من 2 تا کشتن مگه اندازش خیلی بزرگ باشه غذا هم انرژی سیچیلاید گوشت ماهی و گوشت سینه مرغ میدم و پولکی و یه روزم گرسنگی

علایق
    کامپیوتر-تکواندو-NFS
    تخصص
    مترجم
    حیوان خانگی
    ماهی-حلزون-فنچ-سهراب
    شماره عضویت
    11543
    میانگین پست در روز
    0.03
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    1- از سرواخ های تناسلی اون ها میتونید این موضوع رو بفهمید.عکس بگیرید تا راهنماییتون کنیم.برای تخم ریزی مبحث بسیار گستره است ، پس اول تعیین جنسیت کنید.
    2- در آکواریوم یک تیغه شیشه ای اون رو از بقیه جدا کنید ، بعد از مدتی دوباره به آکواریوم برگردونید اگه آروم نشده بود بهتره برای جلوگیری از صدمه زدن به دیگران اون رو رد کنید و یا اینکه در همون بخش قرارش بدید تا آماده تولید مثل با یکی از ماده ها بشه.
    3- وقتی به ماهی ها استرس وارد بشه این حالت به وجود میاد.سعی کنید اعمال استرس زاد در اطراف آکواریوم انجام ندید.
    4- یعنی برای آکواریوم فیلتر تهیه نکردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! تایپیک های معرفی شده در زیر رو مطالعه بفرمایید:

تجهیزات مورد نیاز

مسائل مربوط به شیمی آب

اصول راه اندازی

اصول تغذیه آبزیان آب شیرین

موفق باشید
    آقای بهزاد ببخشید دیر بابت راهنمائیتون تشکر می کنم ،درگیر امتحانات بودم.
    در حین وبگردی ی مطلب خوندم که از روی رنگشون هم میشه تشخیص داد که نر هستن یا ماده چون من اصلا امکان عکس گرفتن ندارم.
    این تا چه حد صحت دارد؟
    و ایا غیر از اینا روش دیگری وجود دارد؟
    هر چند وقت یکبار باید آب سیفون شود؟ ایا این کار الزامی است حتی در شرایطی که آب کثیف به نظر نمی رسد؟ چرا؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasfat نمایش پست ها
    حوب دردسر داره اغاز میشه داررن بزرگ میشن من خودم 12 تا داشتم از این ماهی با پدر مادشون همه چیز خوب بود تا به بلوغ رسیدن یکی یکی جنگ میکنن با نر بزرگ و یکی یکی میمیرن تنها راهت اینه که میگم 14 تا خیلی زیاده اکواریومت نمیدونم چند لیتریه اما به نظر من 4 تا از خوشگلا جدا کن بزرگتر معمولا نر هستن 2 دو ماده بقیه معاوضه کن با ماهی دیگه مثل گرین تررور یا اسکار من الان پیشش فلاور نگه میدارم انقدر وحشین کاری زیاد با هم ندارن من الان 6 تا دارم تو 2 اکواریوم بد نیستن سگ جونن هر هفته سیفون 50 درصد دارم و لجن خوار هم نمیتونی بگیری مال من 2 تا کشتن مگه اندازش خیلی بزرگ باشه غذا هم انرژی سیچیلاید گوشت ماهی و گوشت سینه مرغ میدم و پولکی و یه روزم گرسنگی
    حقیقتش اینا رو با دو تا لجن خوار توی یک آکواریوم تو مغازه دیدم دلم نیومد خانواده رو جدا کنم همه رو خریدم؛ دو تاشون از بقیه بزرگ ترن یکی رنگش روشن تره و معمولا جدا از بقیه اس و همه سفال هایی که گذاشتم رو اشغال کرده بقیه هم با هم خوشن.
    فقط وقت هایی که گرسنه میشن شدید، رنگ ذغال میشن و دعوا می کنن بقیه موارد مشکلی ندارن. با لجن خوارا هم خیلی درگیری ندارن مگر اون سفیده که گفتم.
    فعلا غذای زنده و اونایی که گفتین رو نمیدم از همین غذاهای گلوله ای گرفتم. به نظرتون اگر لوفاک براشون بگیرم و همونو بهشون بدم کافیه؟
    اون ی روز گرسنگی که گفتین برای چیه؟

ممنون
    هر دو دوستان لطفا منو ببخشن اگر زیاد سوال می کنم. من در مورد آکواریوم و مسائل مربوط بهش دانش کمی دارم

صفحه 49 از 52 نخستنخست ... 394748495051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)