فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,034
لایک لایک:  284
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 52 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 517

موضوع: پرسش و پاسخ درباره آکواریوم های آب شیرین

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0

q2 پرسش و پاسخ درباره آکواریوم های آب شیرین

پرسش و پاسخ درباره آکواریوم های آب شیرین در این تاپیک

و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    اولین سوالو من می پرسم
    طرز نگه داری از ماهی قرمزو می خوام بدونم
    به خصوص جاش و غذاش
    چه جوری باید باشه
    ماهی های عید ما هنوز زنده ان و نمی خوام بمیرن
    ممنون

striker آواتار ها
    علایق
    Hanging out with friends
    تخصص
    Developer Programmer
    حیوان خانگی
    Budgerigar
    شماره عضویت
    142
    میانگین پست در روز
    0
    ماهی قرمز در حقیقت گونه ای خاص از گلدفیش خودمونه که به آبهای نه چندان سبک و البته نه چندان سنگین تعلق داره. دمای ایده آلش 25 درجه سانت گراده و به هیچ وجه من الوجوه نباید در تنگ های موجود بازار که گرد یا بیضوی هستن نگهداری بشن. چون ظرف کروی، مشابه بلندگو عمل میکنه و کوچترین ارتعاشی رو به داخل منتقل میکنه.
    این ماهی در صورت تغذیه خوب به سرعت بزرگ میشه و ولع خاصی هم برای قاپیدن غذا داره واسه همین ممکنه واسه سایر گونه های ماهی که با متانت غذا میخورن مشکل ساز باشه.
    می شه گفت همه چیز خواره و در همه سطوح آب براحتی شنا میکنه.
    متاسفانه مقاومت عجیبی در برابر افزایش سطح نیتریت و آمونیاک آب نشون میده و واسه همین، ملت فکر میکنن در یک ظرف کوچک شیشه ای که ماهی یکبار آبشو عوض کنن و هر از گاهی پچه خونه بیاد و دنگ دنگ به ظرف بزنه و این زبون بسته رو نصف عمر کنه میشه زنده نگهش داشت.

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    خوب پس تو چه ظرفی باید باشه؟تو چه محیط و فضایی باید باشه؟
    غذای مخصوص دارن که براشون از پت شاپ بشه خرید؟
    کنار چه ماهی ایی میشه گذاشتشون؟
    چقدر بزرگ میشن؟بد که بزرگ شدن چی کارشون کنم؟
    نر و مادشونو از کجا بفهمم؟

striker آواتار ها
    علایق
    Hanging out with friends
    تخصص
    Developer Programmer
    حیوان خانگی
    Budgerigar
    شماره عضویت
    142
    میانگین پست در روز
    0
    خوب پس تو چه ظرفی باید باشه؟تو چه محیط و فضایی باید باشه؟
    مسلما حوضچه یا آکواریوم که به شکل مستطیل باشه و حیوان بتونه توش به راحتی شنا کنه
    غذای مخصوص دارن که براشون از پت شاپ بشه خرید؟
    من ندیدم نسبت به غذایی، بی میلی نشون بدن، تقریبا هر غذایی که به آب ریخته شده خردن اما میتونین از غذای مخصوص گلدفیش استفاده کنین.
    کنار چه ماهی ایی میشه گذاشتشون؟
    گلدفیش رو در کنار گلدفیش نگه میدارن چون خیلی پر جنب و جوشه. اما در کنار همه جور تترا و بارب هم میتونین نگهش دارین.
    چقدر بزرگ میشن؟بد که بزرگ شدن چی کارشون کنم؟
    به راحتی 20 سانتی متر رو رد می کنن

اگه بزرگ شدن، دو راه دارین:
    1) ظرفتون رو بزرگتر کنین
    2) کباب کنین بخورین

توجه کنین که رها سازی گلدفیش در طبیعت ایران همانند رها سازی لاکپشت گوش قرمز، اثرات بدی به اکوسیستم ایران میزن. ضمنا نیازمند حداقل ده گالن آب برای یک زندگی کامل است و همینطور به ازای هر ماهی اضافه پنج گالن آب دیگر نیازه
    نر و مادشونو از کجا بفهمم؟
    تا حالا منبعی ندیدم که در خصوص نر و ماده بودن گلدفیش بحث جدی بکنه
    این ماهی می‌تواند از تخم‌های لقاح نیافته نیز به وجود آید. در واقع بعد ار تخم ریزی، اسپرم (این اسپرم می‌تواندمتعلق به ماهیان نر همین زیرگونه یا اسپرم سایر کپور ماهیان باشد)وارد تخم می‌شود ولی با آن ترکیب نشده، از بین می‌رود و تنها باعث تحریک تخم شده و شروع به تقسیم می‌کند. از تخم‌هایی که عمل لقاح در آن‌ها انجام نگرفته‌است فقط ماهیان ماده به وجود می‌آیند. چنین تولید مثلی را Gynogenese می‌گویند. بنابر این ماهیان ماده نیز قادر به حفظ و بقای نسل خود می‌باشند. رشد ماهی حوض نقره‌ای در کشورهای اروپای شرقی، سریع بوده و در بعضی نقاط پرورش این ماهی معمول است. این ماهی هنگامی که در سن ۴-۳ سالگی دارای طول ۲۰-۱۵ سانتی متر است بالغ می‌شوند. هنگامی که مواد غذایی فراوان باشد این ماهی در اواخر سن ۲ سالگی بالغ می‌گردد. که ماهی غیر بومی و در مقابل شرایط نامساعد محیطی مقاوم است؛ اکثرا ماده زا هستند و در ۳-۴ سالگی بالغ می‌شوند.
    زمان تخمریزی بر حسب دمای آب ماه‌های فروردین و اردیبهشت و دمای اّب مناسب برای تخم ریزی ۲۲-۱۸ درجه سانتی گراد می‌باشد.
    تعداد تخم‌ها ۳۸۰-۱۶۰ هزار عدد می‌باشد که در سه مرحله افشانده می‌شوند و دوره انکو باسیون آن‌ها ۷-۵ روز می‌باشد. لاروها دارای بدنی شفاف هستند به طوری که به آسانی می‌توان اندام‌های داخلی آن‌ها را مشاهده نمود. لاروها توسط غده‌هایی که در سر داند خود را به گیاهان آبزی می‌چسبانند و پس از طی دوره آرامش و جذب کیسه زرده، شروع به تغذیه از پلانکتون‌ها می‌کنند. رنگ بدن این ماهیان ابتدا خاکستری یا سبز زیتونی است ولی پس از چند ماه و برخی از آن‌ها پس از ۲ سال تغییر رنگ می‌دهند. تغییر رنگ در بعضی از آن‌ها کم ودر برخی اصلاً دیده نمی‌شود.(به تقل از ویکی پدیا)

پرورش ماهی قزل آلا کسی دربارش میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

چون می گذرد غمی نیست

devil_boy آواتار ها
    علایق
    گیتارم _ بسکتبال _ اینترنت _ نگهداری از حیوانات
    شماره عضویت
    192
    میانگین پست در روز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARASH نمایش پست ها
    پرورش ماهی قزل آلا کسی دربارش میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه کتاب هست دراین باره هم علمیه هم عملی

راهنمای علمی تکثیر و پرورش قزل آلای رنگین کمان نوشته دکتر محمود نفیسی بهابادی
    این کتاب یه کتاب درسی هست واسه دانشجوهای شیلات محیط زیست دامپروری دامپزشکی و زیست شناسی
    من این کتاب رو دارم و فکرمیکنم کتاب جامع و کاملی باشه
    پاییزدوست دارم بخاطربارونش وقتی زیربارون قدم می زنم وخیس می شم پاییزبهم یادآوری می کنه که زندگی جریان داره پاییزدوست دارم چون بهم یادآوری می کنه که دنیابه هیچ کس وفانمی کنه پاییزدوست دارم بخاطراینکه غم هاروپنهون می کنه پاییزدوست دارم چون یه سکوت مبهمی تووجودش نهفته داره من عاشق پاییزم

Jblaq آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    شماره عضویت
    3
    میانگین پست در روز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mind_Stricter نمایش پست ها
    مسلما حوضچه یا آکواریوم که به شکل مستطیل باشه و حیوان بتونه توش به راحتی شنا کنه
    من ندیدم نسبت به غذایی، بی میلی نشون بدن، تقریبا هر غذایی که به آب ریخته شده خردن اما میتونین از غذای مخصوص گلدفیش استفاده کنین.
    گلدفیش رو در کنار گلدفیش نگه میدارن چون خیلی پر جنب و جوشه. اما در کنار همه جور تترا و بارب هم میتونین نگهش دارین.
    به راحتی 20 سانتی متر رو رد می کنن

اگه بزرگ شدن، دو راه دارین:
    1) ظرفتون رو بزرگتر کنین
    2) کباب کنین بخورین

توجه کنین که رها سازی گلدفیش در طبیعت ایران همانند رها سازی لاکپشت گوش قرمز، اثرات بدی به اکوسیستم ایران میزن. ضمنا نیازمند حداقل ده گالن آب برای یک زندگی کامل است و همینطور به ازای هر ماهی اضافه پنج گالن آب دیگر نیازه
    تا حالا منبعی ندیدم که در خصوص نر و ماده بودن گلدفیش بحث جدی بکنه
    این ماهی می‌تواند از تخم‌های لقاح نیافته نیز به وجود آید. در واقع بعد ار تخم ریزی، اسپرم (این اسپرم می‌تواندمتعلق به ماهیان نر همین زیرگونه یا اسپرم سایر کپور ماهیان باشد)وارد تخم می‌شود ولی با آن ترکیب نشده، از بین می‌رود و تنها باعث تحریک تخم شده و شروع به تقسیم می‌کند. از تخم‌هایی که عمل لقاح در آن‌ها انجام نگرفته‌است فقط ماهیان ماده به وجود می‌آیند. چنین تولید مثلی را Gynogenese می‌گویند. بنابر این ماهیان ماده نیز قادر به حفظ و بقای نسل خود می‌باشند. رشد ماهی حوض نقره‌ای در کشورهای اروپای شرقی، سریع بوده و در بعضی نقاط پرورش این ماهی معمول است. این ماهی هنگامی که در سن ۴-۳ سالگی دارای طول ۲۰-۱۵ سانتی متر است بالغ می‌شوند. هنگامی که مواد غذایی فراوان باشد این ماهی در اواخر سن ۲ سالگی بالغ می‌گردد. که ماهی غیر بومی و در مقابل شرایط نامساعد محیطی مقاوم است؛ اکثرا ماده زا هستند و در ۳-۴ سالگی بالغ می‌شوند.
    زمان تخمریزی بر حسب دمای آب ماه‌های فروردین و اردیبهشت و دمای اّب مناسب برای تخم ریزی ۲۲-۱۸ درجه سانتی گراد می‌باشد.
    تعداد تخم‌ها ۳۸۰-۱۶۰ هزار عدد می‌باشد که در سه مرحله افشانده می‌شوند و دوره انکو باسیون آن‌ها ۷-۵ روز می‌باشد. لاروها دارای بدنی شفاف هستند به طوری که به آسانی می‌توان اندام‌های داخلی آن‌ها را مشاهده نمود. لاروها توسط غده‌هایی که در سر داند خود را به گیاهان آبزی می‌چسبانند و پس از طی دوره آرامش و جذب کیسه زرده، شروع به تغذیه از پلانکتون‌ها می‌کنند. رنگ بدن این ماهیان ابتدا خاکستری یا سبز زیتونی است ولی پس از چند ماه و برخی از آن‌ها پس از ۲ سال تغییر رنگ می‌دهند. تغییر رنگ در بعضی از آن‌ها کم ودر برخی اصلاً دیده نمی‌شود.(به تقل از ویکی پدیا)
    خیلی ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط devil_boy نمایش پست ها
    یه کتاب هست دراین باره هم علمیه هم عملی

راهنمای علمی تکثیر و پرورش قزل آلای رنگین کمان نوشته دکتر محمود نفیسی بهابادی
    این کتاب یه کتاب درسی هست واسه دانشجوهای شیلات محیط زیست دامپروری دامپزشکی و زیست شناسی
    من این کتاب رو دارم و فکرمیکنم کتاب جامع و کاملی باشه
    ممنون

تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

چون می گذرد غمی نیست

موسس میهن پت Pars آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.25
    نقل قول نوشته اصلی توسط SMART نمایش پست ها
    خوب پس تو چه ظرفی باید باشه؟تو چه محیط و فضایی باید باشه؟ غذای مخصوص دارن که براشون از پت شاپ بشه خرید؟ کنار چه ماهی ایی میشه گذاشتشون؟ چقدر بزرگ میشن؟بد که بزرگ شدن چی کارشون کنم؟ نر و مادشونو از کجا بفهمم؟

با احترام
    این تاپیک رو مطالعه کنید
    http://mihanpet.ir/showthread.php?t=4047

به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

صفحه 1 از 52 1231151 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)