صفحه 8 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 148
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    بچه ها تا اینجا که هممون های غذاییمون رو نوشتیم اگه بخونین قشنگ می بینین ها کامل نیست در اکثر ها اصلا نان و ماکارونی اینجور چیزا نیست در حالیکه بودن اینها هم ضروری هست. میقدار سبزیجات که خیلی مهمه خیلی کمه یا اصلا نیست. همش تخمه سیب انگور یا اینجور چیزاست پس کلسیم و پروتیین و سایر نیازها چجوری باید برطرف شه؟

بادوم زمینی غذا نیست تشویقی هست وقتی پرنده کار خوبی کرد گاهی جایزش هست بهتر از بدوم زمینی گردو هست که کلسیم بالایی هم داره و این میزان حساسیت نداره بعضی بادام زمینی ها هم اگه مرغوب نباشن و آزمایش نشده باشن قارچ دارن و سمی هستن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2564
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    کاهو باید هفته ای 1 بار 10 روز یکبار داده شه.انگور اگه بزرگ هست روزی 1 دونه اگه از این کوچولوهاست فوقش روزی 2تا.روزی که کلم می دین کاهو ندین باید تعادل داشته باشه.

دیروزش خوب بوده فقط کلم و کاهو و کلم بروکلی همه تو 1 روز قاطی شده
    خیلی ممنون از کمکت...
    من از اینکه کلم و کاهو و بروکلی میدم راستش از 100 درصد 10 درصد رو شاید بخوره...فقط از هر کدام یک تیکه کوچیک...
    از این به بعد رعایت میشه
    راستی من نون با ماست بهش میدم که کمی نون رو ماستی می کنم و میدم بهش که اینم فقط کمی می خوره...این رو هم باید هر هفته 1 بار بدم ؟؟ چون خیلی از جاها از ماست ایراد گرفتند..
    من دیگه بهش ماست نمیدم.
    من سبزی هم زیاد براش میزارم که فقط یک تیکه کوچیکش رو میگیره گاز میزنه و اصلا با دستش اون رو نگه نمیداره تا قشنگ بخوره و بعد یک گاز میندازه میره سر بعدی
    پرنده من دیگه هیچ غذایی رو بادست نمی گیره { البته بجز بادو زمینی و تخمه و بلال }سیب رو هم که قبلا می گرفت دیگه کم نگاهش می کنه.
    ویرایش توسط s-a-l-i-m : 24th September 2010 در ساعت 09:07 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    خیلی ممنون از کمکت...
    من از اینکه کلم و کاهو و بروکلی میدم راستش از 100 درصد 10 درصد رو شاید بخوره...فقط از هر کدام یک تیکه کوچیک...
    از این به بعد رعایت میشه
    راستی من نون با ماست بهش میدم که کمی نون رو ماستی می کنم و میدم بهش که اینم فقط کمی می خوره...این رو هم باید هر هفته 1 بار بدم ؟؟ چون خیلی از جاها از ماست ایراد گرفتند..
    من دیگه بهش ماست نمیدم.
    من سبزی هم زیاد براش میزارم که فقط یک تیکه کوچیکش رو میگیره گاز میزنه و اصلا با دستش اون رو نگه نمیداره تا قشنگ بخوره و بعد یک گاز میندازه میره سر بعدی
    پرنده من دیگه هیچ غذایی رو بادست نمی گیره { البته بجز بادو زمینی و تخمه و بلال }سیب رو هم که قبلا می گرفت دیگه کم نگاهش می کنه.

ماست بد نیست هر روز نمی دن گاهی هست کم چرب باشه 10روز یکبار یکم هیچ ایرادی نداره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    امروز:
    كدو حلوايي-هويج-ذرت-نخود فرنگي-فلفل دلمه-سيب-انگور.
    بادو زمينيو به پيشنهاد شهرزاد خانوم قطع كردم و تخمه رو به پيشنهاد يكي از دوستانم كم.
    ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    چيزهاي جديدي كه الان آمده و من خيلي كم به طوطيم دادم يكي گل كلم و اون يكي زال زالكه مي خواستم ببينم اين دو تا مشكلي نداره ؟
    در مورد خرمالو چون قند زياد داره من خيلي كم بهش دادم براي تنوع !* چون وقتي غذا هاش يكنواخت ميشه نميخوره !
    كلا خيلي وقته تخمه را حذف كردم !* به جاش پسته تازه ميخوره ! در مورد انگور خودشو نميخوره هسته اش را در مياره باهاش بازي ميكنه و ميجوه !

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    امروز:
    كدو حلوايي-هويج-ذرت-نخود فرنگي-فلفل دلمه-سيب-انگور.
    بادو زمينيو به پيشنهاد شهرزاد خانوم قطع كردم و تخمه رو به پيشنهاد يكي از دوستانم كم.
    ممنون

کار خوبی کردید کلا دانه های چرب کلا برای پرنده هایی که تو قفس نگهداری میشن و تحرکی ندارن اصلا غذای خوبی نیست..... بهتره به عنوان جایزه و اونم به میزان خیلی کم استفاده بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    چيزهاي جديدي كه الان آمده و من خيلي كم به طوطيم دادم يكي گل كلم و اون يكي زال زالكه مي خواستم ببينم اين دو تا مشكلي نداره ؟
    در مورد خرمالو چون قند زياد داره من خيلي كم بهش دادم براي تنوع !* چون وقتي غذا هاش يكنواخت ميشه نميخوره !
    كلا خيلي وقته تخمه را حذف كردم !* به جاش پسته تازه ميخوره ! در مورد انگور خودشو نميخوره هسته اش را در مياره باهاش بازي ميكنه و ميجوه !
    کلم و زال زالک هیچ مشکلی نداره

خرمالو هم بعیده که مشکل ساز باشه...شاه طوطی و ملنگو هایی که در تهران زندگی میکنن تو فصل خرمالو فقط از این میوه تغذیه میکنن!!! همون میزان کمی که استفاده میکنید عالیه

پسته هم چربیش خیلی زیاده به نظر من حتی روزی 1 دونه هم زیاده.هسته بیشتر میوه ها هم سیانور داره و بهتره ندید به طوطی....

بهترین غذایی ترکیبی است از سبزیجات تازه , جوانه انوع حبوبات نظیر ماش , گندم , نخود , لوبیا و .... و میوه هایی که تو لیست مواد غذاییه ممنوعه نیستند

آژیده

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    کار خوبی کردید کلا دانه های چرب کلا برای پرنده هایی که تو قفس نگهداری میشن و تحرکی ندارن اصلا غذای خوبی نیست..... بهتره به عنوان جایزه و اونم به میزان خیلی کم استفاده بشه

کلم و زال زالک هیچ مشکلی نداره

خرمالو هم بعیده که مشکل ساز باشه...شاه طوطی و ملنگو هایی که در تهران زندگی میکنن تو فصل خرمالو فقط از این میوه تغذیه میکنن!!! همون میزان کمی که استفاده میکنید عالیه

پسته هم چربیش خیلی زیاده به نظر من حتی روزی 1 دونه هم زیاده.هسته بیشتر میوه ها هم سیانور داره و بهتره ندید به طوطی....

بهترین غذایی ترکیبی است از سبزیجات تازه , جوانه انوع حبوبات نظیر ماش , گندم , نخود , لوبیا و .... و میوه هایی که تو لیست مواد غذاییه ممنوعه نیستند

آژیده

ميوه و سبزي و حبوبات خيس خورده جزو غذاي اصليه هميشه و هر روز ! فقط غذا هاي كمكي را گفتم كه تشويق بشه ! چون همانطور كه گفتم وقتي غذاهاش يك نواخت بشه خوب غذا نميخوره !
    مي فرماييد هسته انگور را هم در بياريم ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    امروز به طوطیم این خوراکی ها را دادم
    یک هفته را هر روز گزارش می کنم
    این ی که می نویسم غذایی است که به لاوبرد، کاکتیل و ژاردین میدم

:smile (66):

[IMG][/IMG]

لوبیا سبز، ذرت، کدو، لوبیا سفید و نخود پخته، هویج، فلفل دلمه نارنجی ( ریز شده) ، شیرینی مخصوص طوطی( متاسفانه اینجا نیست برام آوردن )

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    ببخشيد در مورد كدو سبز مشكلي نداره براي پرنده ؟ كدو تنبل را كه ميدونم خوبه ولي در مورد كدو سبز نميدونستم !

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    ببخشيد در مورد كدو سبز مشكلي نداره براي پرنده ؟ كدو تنبل را كه ميدونم خوبه ولي در مورد كدو سبز نميدونستم !
    سلام
    نه اشکالی نداره من که دیدم توی سایت های معتبر نوشتن اتفاقا اسم کدو مسمایی ( همان کدو سبز ) را بیشتر از کدو تنبل یا کدو حلوایی ( همان نارنجی ها) دیدم به هر حال هر دوتاش خوبه اشکال نداره
    من در طول هفته سه تا 6 حلقه میدم هر حلقه همین اندازه ای است که توی عکس گذاشتم

ویرایش توسط Shikra : 23rd October 2010 در ساعت 07:24 AM

صفحه 8 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)