کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    ایا بین کاسکو کنگو و تیمنه تفاوتی از نظر سر و صدا و پرکنی هستش؟
    هر جا یه چیزی نوشته! یکی میگه فرق دارن یکی میگه ندارن! بالاخره داستان چیه؟کدوم درسته؟
    فرق بیشتر ظاهری هست من حرف زدن جفتشون رو دیدم تیمنه هم خیلی عالی حرف می زنه در اثر بی توجهی جفتشونم پر کن می شن درمان کردنشونم خیلی سخته برای همین کسی که وقت و حوصله نداره کلا از فکر کاسکو باید بیاد بیرون چون شک نکنین هر دو پرکنی می گیرن.

سروصدا هم بستگی داره هر کاسکو مثل آدمها خصوصیات اخلاقی خودشو داره یکی خیلی پر سر و صداست یکی آرومتره ولی کلا طوطی بی صدا نداریم.

کاربرفعال

شماره عضویت
    276
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    فرق بیشتر ظاهری هست من حرف زدن جفتشون رو دیدم تیمنه هم خیلی عالی حرف می زنه در اثر بی توجهی جفتشونم پر کن می شن درمان کردنشونم خیلی سخته برای همین کسی که وقت و حوصله نداره کلا از فکر کاسکو باید بیاد بیرون چون شک نکنین هر دو پرکنی می گیرن.

سروصدا هم بستگی داره هر کاسکو مثل آدمها خصوصیات اخلاقی خودشو داره یکی خیلی پر سر و صداست یکی آرومتره ولی کلا طوطی بی صدا نداریم.
    ممنون شهرزاد جان
    درسته میدونم سر و صدا دارن
    راستش ما تو اپارتمان هستیم و میخوام کاسکو بگیرم اما خوب مساله سروصدا واسم مهمه! میدونم ذات طوطی پرصداست اما اینکه بخواد از کله صبح تا اخرشب یه سره سوت بزنه و قار بزنه صدای همه همسایه ها در میاد دیگه!
    اکثر کاسکوهایی که تو خونه دیدم بعد از اینکه رام شده بودن سروصداشون کم بود و فقط در مواقعی که با صاحبشون بازی میکردن یا تو قفس تنها بودن سروصدا میکردن!
    درسته؟
    از راهنماییتون ممنون میشم تا به یه جمع بندی درست برسم! اقای اژیده میگفت واسه اپارتمان هیچ مشکلی بعد از رام شدن نداری
    میخوام نظر شما رو هم بدونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    ممنون شهرزاد جان
    درسته میدونم سر و صدا دارن
    راستش ما تو اپارتمان هستیم و میخوام کاسکو بگیرم اما خوب مساله سروصدا واسم مهمه! میدونم ذات طوطی پرصداست اما اینکه بخواد از کله صبح تا اخرشب یه سره سوت بزنه و قار بزنه صدای همه همسایه ها در میاد دیگه!
    اکثر کاسکوهایی که تو خونه دیدم بعد از اینکه رام شده بودن سروصداشون کم بود و فقط در مواقعی که با صاحبشون بازی میکردن یا تو قفس تنها بودن سروصدا میکردن!
    درسته؟
    از راهنماییتون ممنون میشم تا به یه جمع بندی درست برسم! اقای اژیده میگفت واسه اپارتمان هیچ مشکلی بعد از رام شدن نداری
    میخوام نظر شما رو هم بدونم
    از بابت همسایه ها نگران نباش اونجوری که صدای بقیه در بیاد نیست فقط خودتو سحر خیز می کنه. خارج از شوخی نسبت به بقیه طوطی ها سروصداش خیلی معقولتر هست

کاربرفعال

شماره عضویت
    276
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    از بابت همسایه ها نگران نباش اونجوری که صدای بقیه در بیاد نیست فقط خودتو سحر خیز می کنه. خارج از شوخی نسبت به بقیه طوطی ها سروصداش خیلی معقولتر هست
    ممنونم پس با اطلاعاتی که جمع کردم خیلی مشکلی ندارم و واسه سر و صدای صبحم ظاهرا تا وقتی قفسش با پارچه تاریک باشه صداش در نمیاد دیگه ایشالله؟
    علت سوالم واسه تیمنه یا کنگو این بود که میخواستم ببینم اگه تن صدای تیمنه به طرز محسوسی کمتره تیمنه بگیرم که ظاهرا تفاوتی نمیکنن وگرنه کنگو خب به مراتب زیباتره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام دوستان با این نظریات که شما فرمودید تصمیم گرفتم ملنگو رو رد کنم اما یه خبرم دارم اینکه بعد از حدود 14 روزکه کاسکوی وحشی رو بخونه آورده بودم شروع کرد به خوردن غذا از دستم تازه خیلی با آرامش و میل از طرف خودش حتی انگشتم رو لیس می زنه و ول می کنه اصلا گاز ماز اینا در کار نیست خدایش خیلی حال کردم من خیلی خوش شانس بودم که همچی دم قرمزی نصیبم شده تجربه ام در مورد دم شکلاتی ملنگو عروس مینا و... بعلاوه شناختم از دم قرمز این بهم میگه.من تو این مدت بعد ده روز فقط دوبار حمومش کردم و کاری به کارش نداشتم .
    سلام
    پيشرفتت خيلي خوبه ، :smile (143):
    كم كم داره هوا سرد ميشه هنگام حمام كردن طوطي خيلي مراقب باشيد كه هوا سرد نباشه بعد هم بلافاصله طوطي تون را خشك كنيد تا يك وقت سرما نخوره

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    پيشرفتت خيلي خوبه ، :smile (143):
    كم كم داره هوا سرد ميشه هنگام حمام كردن طوطي خيلي مراقب باشيد كه هوا سرد نباشه بعد هم بلافاصله طوطي تون را خشك كنيد تا يك وقت سرما نخوره
    زمستون ها دست و پای ما رو برای نگه داری هر حیوونی میبنده.از هر لحاظ

فکر کنم تنها موجوداتی که حالشو ببرن سگ های هاسکین که عاشق سرما هستن. :دی

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    دوستان نکته ی خوبی رو اشاره کردن سرمای هوا بلای جان طوطی سانان تو رو خدا مواظب باشید سرما نخورن.

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز بیرون آوردنشزمان خاصی نداره ، میتونید بیارید . فقط یک توصیه کلی خدمتتون عرض کنم که نذارید کاسکوتون به چیزی خیلی عادت کنه و بهش وابسطه بشه (مثلا زمان بیرون آوردنش رو نباید خیلی زیاد کنید)

موفق باشید
    تیمنه جدیدی که گرفتم رامه و من در قفسشو اکثرا باز میذارم خودش هر وقت دوس داره از قفس میاد بیرون میره رو سقف قفس می شینه هر وقتم دلش خواست میره تو قفس میشینه. ولی جز این دو جا یعنی داخل و روی قفس اصلا علاقه نداره بره. منم بخاطر همین مانعی نمی بینم که همیشه در قفس باز باشه و این آزادی رو داشته باشه. این کارم اشکال نداره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    تیمنه جدیدی که گرفتم رامه و من در قفسشو اکثرا باز میذارم خودش هر وقت دوس داره از قفس میاد بیرون میره رو سقف قفس می شینه هر وقتم دلش خواست میره تو قفس میشینه. ولی جز این دو جا یعنی داخل و روی قفس اصلا علاقه نداره بره. منم بخاطر همین مانعی نمی بینم که همیشه در قفس باز باشه و این آزادی رو داشته باشه. این کارم اشکال نداره؟
    نه اشکالی نداره به شرطی که نظارت داشته باشین قرار نیست همه عمر طولانی این طوطی در قفس بگذره خیلی هم اهل پرواز نیستن . فقط هر میزانی که تا آخر عمرتون می تونین طوطی رو بیرون بیارین الان هم بیارین اگه 3پ2هفته دیگه ممکن هست مشکلی پیش بید و طوطی باید طولانی تر در قفس باشه از حالا باید برنامه ریزی کنی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری، قورباغه درختی
    شماره عضویت
    894
    سلام به همه
    طوطی خاکستری من رام شده یعنی از دست غذا میگره و اجازه میده که به پشت سرش دست بزنم رنگ چشمش طوسی روشن است و الان دیگه میخوام از قفس درش بیارم دو ماه است که دارمش یعنی از قفس در آوردم ولی با جا کردنش مشکل دارم خیلی سخت جا میره و من باید هی قفس را بذارم روی زمین تا خودش بیاد بره توی قفس یعنی موقع جا کردن از میله بالای قفس میپره پاین من بردم دادم پرهاش را هم زدن ها ولی باز از اون بالا خودش را پرت می کنه پاپین لطفا بگید که چه جوری تربیتش کنم که راحت بره توی قفس
    ممنون

صفحه 179 از 1238 نخستنخست ... 791291601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971982292796791179 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)