چندی پیش شرکت Asus بزرگترین کمپانی تولید برد در جهان از جدیدترین کارت گرافیک خود پرده برداری کرد.
به گزارش Asus.com این کارت گرافیک که در سری ۵۰۰ GTX به بازار عرضه میگردد با قدرتی بالغ بر ۳ برابر کارت گرافیک Nvidia palit 470 GTX باعث شده چشم تمامی سازندگان Chipset های VGA card به این محصول فوق العاده خیره شود.
کارت گرافیک ۵۸۰ GTX تحت لیسانس شرکت Nvidia تولید میشود و Control panel متفاوت آن با دیگر محصولات این شرکت باعث شده اکثر کاربرانی که برای تست این قطعه به همایش دوستداران Nvidia دعوت میشوند به آن نمره ی کامل بدهند.
از ویژگی های این VGA card میتوان به GPU افسانه ای آن اشاره کرد که قدرتی بالغ بر ۷۴۲MHz را به خود اختصاص داده و ارزش سهام این شرکت را تا حد زیادی بالا برده.
memory bus این کارت گرافیک ۱٫۲۸GB میباشد و در دسته بندی تجاری و فنی Nvidia CUDA و در غالب جدید GDDR5 قرار گرفته است و در عین حالی که از پایین ترین حد برق استفاده میکند دستگاه بسیار مناسبی برای عمل over clocking میباشد و در بالاترین حد این عمل میتواند توان memory bus این قطعه را به حد ۱٫۵۳GB و قدرت Gpu را به حد باورنکردنی ۱۱۵۷MHz برساند. Asus.com گزارش داده که شرکت Asus نیز قول VGA card 600 GTX را تا سال آیینده به تمام دوستداران سری GTX داده است.
این نمودار نشان دهنده بازدهی فوق العاده بالای تکنولوژی جدیدی به نام Voltage Tweak که مصرف برق را تا حد ۵۰% کاهش میدهد و در عین حال عمل Over clocking را به نهایت بازدهی میرساند.

منبع : يك پارس