انواع غذاهای رژیمی و گیاهی نوشته شده توسط شیمابادمجان ها به این اندازه شوند

مواد لازم برای 3 نفر:

بادنجان= 6 عدد متوسط
تخم مرغ =3 عدد
گوجه فرنگی=7 عدد متوسط
سیر= 5 حبه
رب گوجه فرنگی در صورت تمایل= 1 تا 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و زردچوبه= به مقدار لازم

طرز تهیه:
ابتدا بادنجان ها را پس از شستن روی شعله پخش كن قرار می دهیم تا با شعله ی ملایم كباب شوند اگر هم به بو حساس هستید اگر در بالکن منقل یا گاز گازی دارید میتوانید در آنجا کباب کنید چون خانه بوی بادمجان کبابی میگیرد.( در صورت کباب کردن در فر، بادمجانها را در سينی فر مي چينيم و سپس فر را با حرارت 400 درجه گرم ميکنيم و سيني را به مدت تقریبا يک ساعت کف فرقرار ميدهيم)

بعد از آن که بادمجان ها کبابی شد بعد از سرد شدن پوست آنها را میگیریم و بادمجان ها را ساطوری میکنیم و در روغن سرخشان میکنیم.

سیرها را هم خرد و یا رنده می كنیم و جدا گانه كمی در روغن تفت می دهیم و کمی زردچوبه به آن اضافه میکنیم در آخر که بادمجانها سرخ شد به آنها اضافه میکنیم.

گوجه فرنگی ها را ریز خرد میکنیم یا رنده درشت می كنیم و با رب گوجه (اگر گوجه های شما خوش آب و رنگ بود احتیاجی به رب گوجه نیست)و نمک و فلفل به بادنجان ها اضافه می كنیم و میگذاریم تا میرزا قاسمی به روغن بیفتد.

در آخر تخم مرغ ها را در تابه ای جداگانه نیمرو کنید و بعد به میرزاقاسمی اضافه کنید من خودم از این روش استفاده میکنم یا اینکه میتوانید داخل موادمان تخم مرغ ها را بشکنیم و اجازه بدهیم تا تخم مرغ ها بپزد.(تمام مراحل کار را میتوانید در بالا مشاهده کنید)


نوش جان

http://www.matbakh-shima.com/1389-04-01-14-37-18/43-1389-03-27-19-31-06