فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  103
لایک لایک:  44
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30

موضوع: انواع نژادهای گربه ها

 1. #1
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  انواع نژادهای گربه ها

  نژادهای گربه ها
  .گربه ء آبیسینیان Abyssinian cat : از قدیمیترین نژادهای گربه در دنیاست . گربه های در مصر باستان از این نژاد بوده اند . امروزه بیشتر در انگلستان پرورش داده میشه .


  2.گربه آمریکایی بابتیل (American Bobtail) : برخلاف دیگر گربه ها دو تا سه سال طول می کشد تا به بلوغ کامل برسد . فیزیک فوق العاده قوی دارد .  3.گربهء آمریکایی کارل (American curl cat): گوشها در این گونه یه طرز عجیبی عقب رفته و پیچ دار است .  4.گربهء آمریکایی مو کوتاه (American shorthair) : این نژاد شهرت به این دارند که بسار عمر می کنند و بدن سالم و قوی ای دارند .
  گربهء آمریکایی وایرهیر (American wirehair cat) : به خاطر پوشش خاص خود از دیگر نژادها قابل تمایز است . این نژاد منحصر است به قارهء آمریکا .
  .گربهء بالینس (Balinese cat) : این نژاد در واقع شاخه ای از نژاد سیامی است
  گربهء بیرمن (Birman cats) : صدایی بسیار لطیف و نازک دارد و بسیار کنجکاو و باهوش اند

  [  .گربهء انگلیسی موکوتاه (British shorthair cat) : سری بسیار گرد دارزد . جثه ای متوسط دارد و زیاد نیاز به توجه صاحب خود ندارد . امروزه بسیار طرفدار دارد .و بیشتر در انگلستان پرورش داده می شود .


  ادامه دارد...
  ویرایش توسط Jblaq : 18th December 2011 در ساعت 06:57 PM

 2. #2
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  گربهء ترک آنغوره (Turkish Angora cat) : اصالتا به نرکیه بر میگردند . گونهء سفید این نزاد در بین پرورشدهندگان مشهور است به گنج طبیعی سفید ! این نژاد اجتماعی و مهربان در رنگهای گوناگون موجوداند . توصیه می شود که روزانه بورس شومد تا پوشش باشکوه و زیبایشان جلال خود را حفظ کند .  30.گربهء تانکینز (Tonkinese cat) : اصالتا به کانادا بر می گردد و در اوایل دههء 1960 از جفتگیری بین گربهء سیامی و یک نژاد از گربهء برمن ایجاد شد . گفته میشه که بهترین ویژگی های هر دو نژاد برمن و سیامی در این گربه موجوداند .
  گربهء اسفینکس (Sphynx) : ظاهر این گربه منحصر به فرد است . هیچ مویی در سطح بدن این نژاد موجود نیست . به علاوه در ناحیهء سر و گردن پوستش دارای چین و چروک فراوان است . گوشهایش به طرز عجیبی بزرگ اند .
  32.گربهء سومالی (Somali cat) : این گربه ترکیبی است از زیبایی و شخصیت . گربه ای بسیار جذاب است که علی رقم موکوتاه بودن دمی بسیار موبلند دارد و نقش و نگارهای پوشش این گربه خیره کننده اند .

 3. #3
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  گربهء کفش برفی (Snowshoe cat) : نه به اندازهء گربه های سیامی ، ولی این نزاد از گربه هم بسیار میومیئ می کند و پرحرف است .می تواند یک دوست خوب برای انسان ها باشد .  34.گربهء سنگاپوری (Singapura cat) : این گربه کوچکترین نژاد از گربه های خانگی است . در مقایسه با سایر نژادها کمیاب تر است . اگر وقت بگذارید و اعتماد و محبت این گربه را بدست آورید ، یک دوست خوب برای تمام عمر خواهید داشت .
  35.گربهء سیبری (Siberian cat) : این گربه جثه ای بزرگ دارد و قدرتمند است .اصالتا از روسیه است . به دلیل عدم وجود پروتئینی خاص در موی این گربه که منجر به آلرژی در برخی از انسان ها می گردد ، این گربه ها بهنرین گزینه برای افرادی اند که به گربه آلژی دارند.


  36.گربهء سروال (Serval) : این گربه اصالتا وحشی و از ساوانای آفریقاست .سری کوچک ولی دراز دارد . در پشت گوشهای این گربه خالهای سیاه و سفید دیده می شود . پاهای این گربه به طرز غیرعادی ای نسبت به بدنش درازاند . رنگ این گربه قهوهای مخلوط به نارنجی است همراه با خالهای مشکی 4. #4
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  .گربهء سلکیرک رکس (Selkirk rex) : اگر گربهء موفرفری دوست دارید ، این گربه بهترین گزینه برای شماست . از لحظهء تولد ، این گربه ها موهای فرفری دارند . پرورشدهندگان ترجیه میدهدند تا جنس مادهء این گربه را برای پرورش دادن نزد خود نگه دارند تا آن را بفروشند .  .


  38.گربهء اسکاتلندی فلد (Scottish fold) : این نژاد اصالتا به یکی ز جزائر بریتانیا برمی گردد ولی به علت شکل منحصر به فردی که دارد امروزه در سراسر جهان یافت می شود . گوش ها در این نژاد به شدت کوتاه و چسپیده به سر هستند .

  .
  .

  39.گربهء ساوانا (Savannah cat) : این گربه نژادی نسبتا جدید است از گربه های خالدار . این گربه اندامی بلند و کشیده دارد . به رنگ طلایی است همراه با خالهای مشکی . عاشق آب تنی کردن است .

  .  40.گربهء آبی روسی (Blue Russian) : این گربه اندامی کوتاه دارد و فقط در یک رنگ موجود است .آبی !

  .

  .

 5. #5
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  41.گربهء پرشین (Persian cat) : در ابتدا این گربه را به عنوان گربهء مو بلند می شناختند . اصالتا از ایران و ترکیه است .استخوان بندی درشت ، سر بزرگ و گوشهای کوچک و گرد دارد . امروزه پرشین ها نقسیم شده اند به دو گونهء صورت صاف و صورت عروسکی (Doll-faced) که کمی پوزه دارد .

  42.گربهء کالیکو (Calico cat) : این نژاد گربه فقط ماده هستند ! گربه های سه رنگ اصولا به ندرت نر می شوند .

  43.گربه سیامی (Siamese cat) : گروه زیادی از گربه ها زیر مجموعهء این نژاد هستند . در سایز و اندام گونه های مختلفی دارند . چشم ها در این نژاد آبی هستند و برای همین در بسیاری از اوقات این گربه ها اختلالات شنوایی دارند .  .

  44.گربهء بنگالی (Bengal cat) : امروزه در سطح دنیا بسیار طرفدار دارد . گفته میشود از جفتگیری پلنگ کوچک آسیایی با یک گربهء خانگی برای اولین بار ایجاد شد .
 6. #6
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  13. گربهء کرنیش رکس (Cornish rex) : اولین بار در سال 1950 در انگلستان بوجود آمدند . مو دارند ولی موهایشان بسیار کوتاه اند .
  .

  14. گربهء سیمریک (Cymric cat) : بسیار دوستانه با دیگران برخورد می کند . مهمترین مشخصه اش این است که دم ندارد . دقیقا عین سگ اگر چیزی را برایش پرتاب کنید آنرا برای شما می آورد .
  15. گربهء دون رکس (Devon rex) : به خاطر موهای کوتاه و فرفری شان مشهوراند به گربه های پودل ! هیچ چیز را بیشتر ار سپری کردن اوقات خود با افراد مورد علاقهء خود دوست ندارد.


  .  16.گربهء مصری ماو (Egyptian Mau) : نژادی است تاریخی و تنها گونهء طبیعی از گربه های خانگی خالدار است . در مصر باستان مورد احترام و پرستش بوده

 7. #7
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  . گربه اروپایی بورمس (European Burmese) : در عین اینکه ظرافت خاصی دارد آسیب پذیر نیست . چشمانی بزرگ و ماهیچه هایی قدرتمند و استخان بندی قوی دارد .

  18.گربهء اگزتیک (Exotic cat) : هر دو نژاد اگرتیک مو کوتاه و اگزتیک مو بلند توسط پروزشدهندگان پرشین ها ایجاد شدند . اگزتیک موکوتاه از جفتگیری پرشین ها و گربه های موکوتاه ایجاد شد .

  .

  .

  19.گربهء قهوه ای هاوانا (Havana Brown) : اگر دنبال گربه ای هستید که بیشتر شبیه به سگ رفتار کند تا گربه ، این گربه برای شماست !

  .


  20.گربهء هانی بیر (Honeybear cat) : گفته میشه این نژاد مستقیما در آزمایشگاه و با تغییر ژن های پرشین ایجاد شد . این نژاد سری بزرگ و بینی متوسط (نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند) دارند .  .

 8. #8
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  .گربهء ژاپنی بابتیل (Japanese Bobtail) : گربه ها اولین بار قرن ها سال پیش از طریق چین و کره وارد ژاپن شدند . از آنچه از تصاویر بر روی معابد و کتب تاریخی ژاپن بدست می آید به نطر می رسد که این گربه قرن ها است که در ژاپن زندگی می کند .


  22.گربهء جاوانیز (Javanese cat) : این گربه شاخه ای از گربهء سیامی است . مثل سیامی ها پر حرف است ، زیاد میومیو می کند و احتیاج به توجه و محبت زیاد از طرف صاحب خود دارد . از نشستن بر روی پاهای صاحب خود لذت می برد .  23.گربهء کرات (Korat) : از غریبه ها خیلی خجالت می کشد ولی دوست دارد نزد صاحب خود اوقات خود را سپری کند . یسار آرام و متین است .


  24. گربهء مانکس (Manx cat) : این نژاد قدیمی اصالتا به جزیره ای بین ایرلند و بریتانیا بر میگردد . دم ندارد و بسیار باهوش و اجتماعی است ، اگرچه برخلاف سیامی ها نیاز به توجه چندانی از طرف صاحب خود ندارد . 9. #9
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  گربهء مونچکین (Munchkin cat) : این نژاد بسیار دوست داشتنی مشهوراند به علت دست ها و پاهای بسیار کوتاه خود . در سال 1983 برای اولین بار به طور رسمی این نژاد ثبت شد . کوتاهی دست و پاهایشان یک مشکل یا نارسایی نیست بلکه در طبیعت این نژاد است .
  26. گربهء نبلانگ (Nebelung cat) : این نژاد ک نژاد بسیار جدید و تازه است و هنوز در سطح دنیا به طور کامل شناخته نشده . فقط در یک رنگ آبی موجود است و تلاش شده که نژادی باشد شبیه به نژاد گربهء آبی روسی .
  27.گربهء جنگلی نروژ (Norwegian forest cat ) : این نژاد اصالتا از نروژ به سراسر جهان عرضه شد . اندکی خشن است که لازمه و وجه تمایز یک گربهء جنگلی است .


  28. گربهء ترک وان (Turkish van cat) : مهمترین نکته در مورد این گربهء بسیار باهوش این است که عاشق آب و آب تنی کردن است ! این گربهء زیبا و بامحبت از طرفداران زیادی برخوردار است .
 10. #10
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  با نژادهای گربه بیشتر آشنا شویم
  گربه حیوانات فروتنی هستد که خودشان را بعنوان یک همدم دوست داشتنی در محیط خانه سازگا کرده اند بر خلاف سگها اختلاف زیادی در اندازه و بزرگی نشان نمی دهند و دارای نظم زیادی هستند . آنها حیوانات کوچکی بوده به شدت به تمیزی خود و محیطشان هستند . زمان زیادی را صرف شستن و آراستن پوشش خود صرف میکنند و حتی جهت دفع مزاج خود به یک جعبه کوچک در یک محل مشخص محدود مینمایند . این مشخصات آنها را مونس خوبی برای هر کس در یک آارپاتمان کوچک مینماید . با این وجود تمامی نژادهای گربه به منظور نگهداری در منزل مناسب نمی باشد . و شما باید در انتخاب خود کمال دقت را نماید .
  بعنوان مثال نژادهای مو بلند به رقم زیبایی و قانع بودنشان زمان قابل توجهی را صرف آراستن خود میکنند . و نیاز به رسیدگی طولانی دارند .
  اگر این عمل به طور مرتب و حد اقل چندین بار در روز تکرار نشود پوشش بدن آنها ژولیده می شود که سبب ناراحتی و اذیت گربه شده و همچنین هزینه داامپزشکی زیادی برای صاحب آن فراهم میکند .
  در صورتی که در نژادهای مو کوتاه تنها به حد اقل رسیدگی و برای نیاز دارند ولی آنها نیز به نوعی دیگر سبب آزار احتمالی صاحب خود را فراهم میآورند . .گه این مسئله در نژادهای برمه ای . شرقی و سیامی صدق میکند و صداهای ناهنجار آنها چهره ای فراموش ناشدنی را در ذهن صاحبان آنها فراهم میآورد . نژادهای روسی و کورات بعنوان نژادهای ساکت و آرام نگهداری میشوند و در صورتی که نژادهای رکس شیطان و موذی هستند .
  نژادهای ترکیه ای با توجه به علاقه خاص به شنا در خانه های واجد استخر را ترجیح میدهند . اما میتواند خودش را بایک تشت پر از آب هم سرگرم نمایند .
  بخاطر داشته باشید گربه ها زندگی طولانی تا هجده سال یا بیشتر را داشته باشند اگر در انتخابتان اشتباه کرده باشید این مدت برایتان یک ابدیت طول خواهد کشید .
  کلام آخر اینکه فقط به ظاهر گربه توجه نکنید و نیازهای درونی آنها را هم مد نظر بگیرید و سعی کنید انتخاب درستی داشته باشید تا شما و گربه تان با یک تطابق و هارمونی کامل سالهای متمادی زندگی خوشی کنار هم داشته باشد


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید