کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    با سلام
    دوست عزیز من مطالب مربوط به اکواریم شمارو خوندم.اول تبریک میگم بخاطر ورود به دنیای زیبای اب شور و اکواریمتون هم مبارک باشه.انشالا که اکواریم شما هم مثل اکواریم دوستان زیبا و هر روز زیباتر بشه.من فقط یک نکته رو میگم دوست عزیز اگر شما بخواین با این ارتفاع ریف(مرجان ها و شقایق ها)نگه داری کنی باید برای نور حداقل 4 تا 5 میلون هزینه کنی که همیشه سرحال باشن.همین امروز اسم نخودی رو برای اکواریم فراموش کن.در مورد عرض اکواریم هم زمانی که کمی بیش و حرفه ای تر موجودات رو به اکواریم انداختی متوجه عرض کم اکواریمت میشی.اکواریم اب شور یکسری استانداردها داره وگرنه شما میتونی با هر سایزی اکواریم رو راه اندازی کنی ولی وقتی شما با ارتفاع 50 نورت میتونه مهتابی باشه باارتفاع 70 بهترین گزینه متال و ال ای دی مرغوب هستش و این چند سانت تغییر از نظر مادی میلیون فرق میکنه.امید وارم حرفام ناراحتت نکرده باشه و با دلگرمی راهی رو که شروع کردی ادامه بدی.در اکواریم اب شور مهمترین گزینه داشتن صبر هستش.همیشه اکواریم اب شور رو مثل یک نوزاد نگاه کن که اوایلش بیشتر بایدبهش رسیدگی کنی(6ماه اول).

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19057
    سلام دوستان بهترین راه برای مقابله با اپتازیا چیه؟؟
    پروانه مسی یا میگو نعنایی یا ؟؟؟؟؟؟؟
    یه تیکه لایوراکم زیاد تر از بقیه داره اونو پس بدم یا کلا باهاش مقابله کنم رو بقیه لایوراکام هست
    بهترین راه چیه که نتیجه بده؟؟
    اب داغم با سرنگ توشون زدم ولی زیادن
    چون مرجان و اینا میخام بزارم
    ویرایش توسط Niiiima : 26th April 2016 در ساعت 08:41 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Niiiima نمایش پست ها
    سلام دوستان بهترین راه برای مقابله با اپتازیا چیه؟؟
    پروانه مسی یا میگو نعنایی یا ؟؟؟؟؟؟؟
    یه تیکه لایوراکم زیاد تر از بقیه داره اونو پس بدم یا کلا باهاش مقابله کنم رو بقیه لایوراکام هست
    بهترین راه چیه که نتیجه بده؟؟
    اب داغم با سرنگ توشون زدم ولی زیادن
    چون مرجان و اینا میخام بزارم
    دوست عزیز فعلا هیچ کدوم ،چون تا جایی که یادمه شما تازه تانکتون راه اندازی کردید.ولی بعد از اینکه شرایط تانکتون مناسب شد میگو نعنایی بگیرید البته برای از بین بردن اپتازیا نوار مسی بهتره ولی نوار مسی را به این راحتی نمیشه غذا خور کرد حتی برای کسانی که چندین سال تانک شور داشته باشند.

اپتازیا خیلی زود تکثیر میشن وپس دادن یه تیکه از اون لایوراکها قرار نیست اپتازیا را از تانکتون بربیاندازه .میتونید اون تیکه یا همه لایوراکها را اوردوز نمک کنید میتونه خیلی از موجودات مزاحم را از تانکتون خارج کنه البته محصولاتی هم هستند که میتونه این کار را به خوبی انجام بده.
    اگه برای تانکتون یه تایپیک باز کنید دوستان بهتر میتونند با در نظر گرفتن شرایط تانک راهنماییتان کنند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی آب شور
    شماره عضویت
    19197
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    آکواریوم نانو یعنی آکواریوم کوچولو
    آبزیان آب شور مخصوصاً ریفها (شقایقها و مرجانها) براشون ثبات پارامترهای آب خیلی مهم هستش یعنی با کوچکترین تغییرات در پارامترهای آب شروع به خراب شدن و ماهیها شروع به مریض شدن و در نهایت هم مرگ و میر !!
    شما فرض کن در تانک شما یک ماهی بمیره و پیداش نکنی ، در عرض 24 ساعت آمونیاک و نیتریت میره بالا و بعدش هم مرگ و میر
    حالا همین ماهی توی تانک 400 لیتری بمیره ممکنه هیچ اتفاقی نیفته در اون تانک
    برای آب شور باید حداقل دو ملیون پول داشته باشی برای یه تانک معمولی و اطلاعات کافی
    پس اول اطلاعاتت رو کامل کن و بعد اگر دیده از پس هزینه هاش بر میای بیا سراغ آب شور
    صرف داشتن یه آکواریوم نمیشه آب شور راه انداخت

سلام دوست عزیز
    من هم مثل شما آکواریوم سایز کوچیک دارم
    حدود 50 لیتر
    قبلا آب شیرین داشتم
    اما شور اصلا قابل مقایسه باشیرین نیست البته کمی سختی و مراقبت بیشتر میخواد که با دو راهکار ساده میتونید خیال خودتون رو راحت کنید
    اول سی کنید هر 15 روز یک بار حدود یک چهارم آب و عوض کنید
    دوم با دقت تمام به ماهی ها خوراک بدهید و یادتان باشد غذای کم بهتر از غذای مازاد است

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آی شور
    شماره عضویت
    19106
    سلام
    وقت همگی بخیر
    دوستان جراح دلقک رو چطوری میتونم غذاخور کنم؟
    الان 10 روزه تو آک انداختمش اما فقط از روی جلبرگ های روی ضخره ها تغذیه کرده و هرچی که میریزم نمیخوره
    آرتمیا آغشته به عصاره سیر
    پولکی و غذای خشک
    جلبرگ جراح ها و کاهو هم گذاشتم اما نمیخوره!
    ویرایش توسط MASTERWM : 9th May 2016 در ساعت 10:33 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط MASTERWM نمایش پست ها
    سلام
    وقت همگی بخیر
    الان 10 روزه تو آک انداختمش اما فقط از روی جلبرگ های روی ضخره ها تغذیه کرده و هرچی که میریزم نمیخوره
    پولکی و غذای خشک
    سلام :
    دوست عزیز جراح دلقک جز سختترین جراح ها برای نگهداری محسوب میشه و به تانکی با شرایط ایده آل و حجم حداقل 800 تا 1000 لیتر احتیاج داره .پناهگاه و محل شنای زیاد و آب با سطح اکسیژن بالا نیاز هست.
    توصیه میکنم موقع خرید یه تحقیقی در مورد ماهی ها و مرجان ها داشته باشید . برای غذاخور کردنش هم همین کارهایی که کردید درسته و فقط به خود ماهی بستگی داره که شرایط تانک رو بپذیره و غذاخور بشه . به نظرم 10 روز هم خیلی نگران کننده نیست و گاهی تا دوهفته و بیشتر هم غذاخور شدنشون طول میکشه . همین روند رو ادامه بدید و مولتی ویتامین هم اگه دارید استفاده کنید.
    فعلا همین قدر هم که از جلبک های روی صخره تغذیه میکنه نشانه ی خوبی هست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آی شور
    شماره عضویت
    19106
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام :
    دوست عزیز جراح دلقک جز سختترین جراح ها برای نگهداری محسوب میشه و به تانکی با شرایط ایده آل و حجم حداقل 800 تا 1000 لیتر احتیاج داره .پناهگاه و محل شنای زیاد و آب با سطح اکسیژن بالا نیاز هست.
    توصیه میکنم موقع خرید یه تحقیقی در مورد ماهی ها و مرجان ها داشته باشید . برای غذاخور کردنش هم همین کارهایی که کردید درسته و فقط به خود ماهی بستگی داره که شرایط تانک رو بپذیره و غذاخور بشه . به نظرم 10 روز هم خیلی نگران کننده نیست و گاهی تا دوهفته و بیشتر هم غذاخور شدنشون طول میکشه . همین روند رو ادامه بدید و مولتی ویتامین هم اگه دارید استفاده کنید.
    فعلا همین قدر هم که از جلبک های روی صخره تغذیه میکنه نشانه ی خوبی هست .
    سلام مجدد
    بله متاسفانه فکر میکردم راحت باشه اما خیلی سخت بوده
    از تغزیه روی صخره های بازم ممکنه ضعیف بشه و بمیره؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام مجدد
    بله متاسفانه فکر میکردم راحت باشه اما خیلی سخت بوده
    از تغزیه روی صخره های بازم ممکنه ضعیف بشه و بمیره؟
    تغذیه از روی صخره ها باعث میشه تا مدت طولانی تری زنده بمونه اما احتمالا اون مقدار جلبک روی صخره ها موجود نباشه که بتونه کامل ماهی رو سیر کنه و در طولانی مدت اگه غذانخوره به دلیل سو تغذیه تلف میشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام
    وقت همگی بخیر
    پولکی و غذای خشک
    دوست عزیز تنها راهی که به نظر من مونده تا غذا خورش کنید ونمیره اینه که یه تیکه کاهو ببندید روی یه تیکه لایوراک وبزارید یه قسمتی که ماهی بیشتر اونجا سر میزنه اگه خورد چند روزی ادامه بدید تا بعدش بگم چکار کنید،بهتره اینکار را قبل از روشنایی اک بکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آی شور
    شماره عضویت
    19106
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز تنها راهی که به نظر من مونده تا غذا خورش کنید ونمیره اینه که یه تیکه کاهو ببندید روی یه تیکه لایوراک وبزارید یه قسمتی که ماهی بیشتر اونجا سر میزنه اگه خورد چند روزی ادامه بدید تا بعدش بگم چکار کنید،بهتره اینکار را قبل از روشنایی اک بکنید
    سلام خدمت شما دوست گرامی و عزیز
    کاهو رو تست کردم نخورد
    خوشبختانه امروز آرتمیا رو گرفت امیدوارم ادامه دار باشه

صفحه 1044 از 1093 نخستنخست ... 44544944994102510261027102810291030103110321033103410351036103710381039104010411042104310441045104610471048104910501051105210531054105510561057105810591060106110621063 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)