کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی.ماهی
    شماره عضویت
    17434
    هر چی بیشتر باهاش ور برید و بازی کنید بیشتر لوس میشه و به پرکنی نزدیکتر

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم ، میتو الان حالش خوبه و برای این مهم خدارو شکر میکنم ، تا الان هر چی اوق زده به هیچ وجه حتی سر سوزنی بالا نیاورده ، از رابطش بگم با من و همسرم و هر کسی حتی برای بار اول ببینه ، به قول معروف در حد چلوندن میشه باهاش سرو کله زد ، فقط روی دست نمیاد ، از قفس هم میاد بیرون دیگه نمیخواد بره داخل ، در حال حاضر فقط این دو موضوع هنوز اتفاق نیفتاده
    حق با شماست تا زندگی جریان داره باید به اتفاقای خوب فکر کرد
    به خاطر همراهی ایی که داشتین بسیار سپاسگذارم
    شب خوش
    روی دست اومدن یک نوع تریک هست که باید به طوطی یاد بدید,هیچ طوطی حتی اگر سرلاکی بزرگ شده باشه تا باهاش کار نشه بلد نیست روی دست بیاد
    توی تاپیکها بگردید آموزش روی دست وامدن رو مطالعه کنید باهاش کار کنید 1-2 روزه یادمیگیره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793

سلام
    یک پر از دم کاسکوم امشب کف قفس دیدم ، میخوام بدونم مربوط به لک رفتنش هست یا نه ، ممنون از راهنماییتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها

سلام
    یک پر از دم کاسکوم امشب کف قفس دیدم ، میخوام بدونم مربوط به لک رفتنش هست یا نه ، ممنون از راهنماییتون
    سلام . پرش ریشه نداره از وسط نصف شده . اما با یه پر نمیشه قضاوت کرد.
    انتهای این پر رو نگاه کنید . یه تیکه پر به قسمت بزرگ پر وصله، این نشونه خطوط استرس در پرهاست. ممکنه دلیل نصف شدن پر، خطوط استرس روی پر باشه.. ممکنه پر بخاطر تو لکی با ریشه افتاده و طوطی شما ریشه پر رو خراب کرده ... نگران نباشید . به تغذیش بیشتر برسید . غذاهای پروتئینی دار،کلسیم دار و غذاهای سرشار از ویتامین a به غذایی اضافه کنید.

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19057
    سلام خسته نباشید
    من یه کاسکو سخنگو و رام خریدم یه سری مشکل باهاش دارم
    کل اینترنتمم زیر و رو کردم جوابای من نبود
    از نظر صحبت کردن اوکیه
    واسش دست بزنی میرقصه
    بوسم میده
    مشکلی که دارم یه حالت تهاجمی گرفته چند روزه یعنی دستتو میبری سمتش میخاد نوک بزنه
    اصلا سر نمیده یعنی وقتی دستمو میبرم سمتش نازش کنم فک میکنه غذا تو دستمه هی با نوکش دنبال انگشتمه اصلا نمیشه به گردنش برسم در صورتی ک صاخب قبلیش نازش میکرد
    روزی متوسط دو ساعت میارمش بیرون
    یه چند روزی هست پاشو میاره از قفس بیرون دستمو میگیره میکشه ک نوک بزنه
    امروزم دستمو گاز گرفت ناجور ک من عکس العمل نشون ندادم فقط اخم کردم بهش
    چیکار کنم اروم بشه؟؟؟
    مشکل چیه؟؟؟؟
    قارم نمیزنه
    اگه ج بدین ممنون میشم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام خدمت دوستان
    کاسکوی من خوشبختانه بسیار باهوشه. هرکاری میکنم طی دوروز یاد میگره.
    خیلی حرف میزنه و میرقصه و هرکاری بگید انجام میده.

فقط یه مشکل جدیدا دارم باهاش که ظرف غذاش وقتی خالی میشه میره در ظرف و باز میکنه و ظرف و میندازه بیرون و از اونجا میخواد بیاد بیرون؟؟؟
    در سقفم باز میکرد که قفل زدم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Niiiima نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من یه کاسکو سخنگو و رام خریدم یه سری مشکل باهاش دارم
    کل اینترنتمم زیر و رو کردم جوابای من نبود
    از نظر صحبت کردن اوکیه
    واسش دست بزنی میرقصه
    بوسم میده
    مشکلی که دارم یه حالت تهاجمی گرفته چند روزه یعنی دستتو میبری سمتش میخاد نوک بزنه
    اصلا سر نمیده یعنی وقتی دستمو میبرم سمتش نازش کنم فک میکنه غذا تو دستمه هی با نوکش دنبال انگشتمه اصلا نمیشه به گردنش برسم در صورتی ک صاخب قبلیش نازش میکرد
    روزی متوسط دو ساعت میارمش بیرون
    یه چند روزی هست پاشو میاره از قفس بیرون دستمو میگیره میکشه ک نوک بزنه
    امروزم دستمو گاز گرفت ناجور ک من عکس العمل نشون ندادم فقط اخم کردم بهش
    چیکار کنم اروم بشه؟؟؟
    مشکل چیه؟؟؟؟
    قارم نمیزنه
    اگه ج بدین ممنون میشم ؟
    سلام . اول اینکه طوطی یه قلمروی داره . بعضی از طوطی وقتی که هنوز با صاحبشون ارتباط خیلی خوبی برقرار نکردن و یا کلا اعتماد ندارن دوست ندارن وارد قلمروشون بشه. این قلمرو ممکنه قفس باشه یا ممکنه کل اتاق باشه که دومی کمتره .. دوم این که طوطی ها به هرکسی اجازه نوازش سر نمیدن ( البته استثنا هم وجود داره ) .

طوطی ای که رام هست برای صاحب قبلیش رامه نه برای همه یا صاحب جدید .

سعی کنید مرحله به مرحله اعتمادش رو جلب کنید و اگه به شما هنوز اعتماد نداره به نوازش سر اصرار نداشته باشید . اول سعی کنید با دست بهش غذا بدین . غذاهایی که دوست داره . و بعد برای روی دست اوردنش اقدام کنید . بذارید کم کم به شما اعتماد کنه .

و نکته بعدی اینکه ازش نترسید. اگه متوجه ترس شما بشه بدتر میکنه .

نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    کاسکوی من خوشبختانه بسیار باهوشه. هرکاری میکنم طی دوروز یاد میگره.
    خیلی حرف میزنه و میرقصه و هرکاری بگید انجام میده.

فقط یه مشکل جدیدا دارم باهاش که ظرف غذاش وقتی خالی میشه میره در ظرف و باز میکنه و ظرف و میندازه بیرون و از اونجا میخواد بیاد بیرون؟؟؟
    در سقفم باز میکرد که قفل زدم.
    سلام . خدا رو شکر . خدا حفظش کنه

پیشنهادم اینه که به در ظرف ها هم قفل بزنید . مراقبش باشید . اگه شما نباشید یا کسی خونه نباشه امکان گیر کردنش وجود داره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    18984
    سلام یه سوال احتمال داره موقع حموم کردن اب بره تو بینی کاسکو و اگر بره چه اتفاقی میوفته؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه64 نمایش پست ها
    سلام یه سوال احتمال داره موقع حموم کردن اب بره تو بینی کاسکو و اگر بره چه اتفاقی میوفته؟

بردن طوطی زیردوش حمام کاری نادرست است زیراممکن است آب وارد ریه های طوطی شود و در دراز مدت باعث بروز بیماری های تنفسی در طوطی شود .بهترین کار این است که شما به اهستگی با اسپری ابپاش روی طوطی خود اب بپاشید و قبل از اسپری کردن مطمئن شوید بادی در جریان نیست و هوا سرد نیست انها مثل سگ و گربه نیستند و طاقت تغییرات ناگهانی دما را ندارند بهترین ساعت برای انجام این کار ۸ تا ۹ صبح یا ۴ تا ۶ بعد از ظهر می باشد.

و یا روش دیگر حمام کردن طوطی ها فرقی هم نمی کند چه نژاد و گونه ای باشد این است که ظرفی مناسب مانند یک وان کم عمق برای طوطی خود فراهم سازید تا خود اقدام به آبتنی کردن بکند و معمولا طوطی های کوچکتر زودتر این کار را انجام خواهند داد یا طوطی های با تجربه اهلی مثل کاسکویی که مدت هاست با انسان بوده و ترسی از ابتنی کردن نداردبرای این کار لازم است به نکات زیر توجه کنید:

- از آب کاملا گرم و یا کاملا سرد استفاده نکنید.

- در صورتیکه طوطی در اتاق کولر دار قرار دارد از حمام کردن آن جوگیری نمایید . بدیهی است که این کار شما باعث سرماخوردگی طوطی خواهد شد.

- از سشوار برای خشک کردن پر و بال پرنده خودداری کنید زیرا که به رشد طبیعی پرها آسیب جدی وارد می کند.

- در صورت بیماری و یا ضعف عمومی پرنده از حمام کردن آن جدا خودداری کنید.

- برای حمام کردن طوطی به هیچ وجه از صابون استفاده نکنید زیرا که طوطی به صابون نیاز ندارد.

- هیچ وقت طوطی خود را به حمام کردن مجبور نکنید.

- پس از حمام کردن کف قفس را خیس رها نکنید و سعی کنید که روزنامه های کف قفس را تعویض نمایید.

- ظرف مخصوص حمام کردن را برای مدت طولانی در قفس رها نکنید . زیرا طوطی ممکن است مدفوع خود را در آن بریزد و سپس از آن اب بخورد ، به همین دلیل باید پس از حمام کردن ، ظرف انرا از قفس خارج نمایید.

- سعی کنید در هنگام اب پاشیدن بر روی طوطی اب کمتر روی میل ها بریزد زیرا ممکن است باعث زنگ زدگی میله ها شود.

متاسفانه اکثر پرنده فروش ها یا سایتهای اینترنتی و صاحبان طوطی پیشنهاد می کنند دوش را روی طوطی بیگرند یا حتی کمی شامپو بچه بزنند . یا حتی شامپوی کاسکو به انها می فروشند .هیچ گاه این کارها را نکنید اینجانب این احتمال را می دهم که یک طوطی با شستشوی مداوم با این شیوه های اشتباه که عرض کردم مبتلا به بیماری فساد پرها بشود.

اگر یک طوطی دارید که از آبتنی در وان می ترسد وآن را بردارید و تنها اسپری کنید بعده ها کم کم خودش وقتی اهلی تر شد ابتنی خواهد کرد ضمنا اگر یکباره اقدام به اسپری کردن کنید حتما از اسپری هم خواهد ترسید و مدتها طول خواهد کشید تا ترسش از اسپری بریزد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    19057
    [QUOTE=sepideh;269985]سلام . اول اینکه طوطی یه قلمروی داره . بعضی از طوطی وقتی که هنوز با صاحبشون ارتباط خیلی خوبی برقرار نکردن و یا کلا اعتماد ندارن دوست ندارن وارد قلمروشون بشه. این قلمرو ممکنه قفس باشه یا ممکنه کل اتاق باشه که دومی کمتره .. دوم این که طوطی ها به هرکسی اجازه نوازش سر نمیدن ( البته استثنا هم وجود داره ) .

طوطی ای که رام هست برای صاحب قبلیش رامه نه برای همه یا صاحب جدید .

سعی کنید مرحله به مرحله اعتمادش رو جلب کنید و اگه به شما هنوز اعتماد نداره به نوازش سر اصرار نداشته باشید . اول سعی کنید با دست بهش غذا بدین . غذاهایی که دوست داره . و بعد برای روی دست اوردنش اقدام کنید . بذارید کم کم به شم

مرسی ک جواز منو دادید
    اخه مشکل اینه که یه هفته اول اروم اروم بود حتی بوسم میداد
    الانم دو حالت داره یا حالش خوبه صحبت میکنه غذا هم میگیره یا وقتی میرم سمتش همش میخاد نوک بزنه حالت تهاجمی گرفتهمن که ترسی ندارم فقط اعصابمو خورد کرده
    ۵ سالشه روزی یک ساعت میارمش بیرون
    مثلا میرم ابشو عوض کنم یا اسباب بازیشو عوض کنم همش با حمله یهویی میخاد نوک بزنه در صورتی کع قبلا دستمم میکردم تو قفس کاریم ندداشت
    کار خاصی نباید بکنم؟؟
    خسته شدم اتقد مطلب راجب کاسکو خوندم همچیشو فهمیدم منتها نمیتونم عملی کنم بازم ممنون

صفحه 1178 از 1238 نخستنخست ... 178678107811281159116011611162116311641165116611671168116911701171117211731174117511761177117811791180118111821183118411851186118711881189119011911192119311941195119611971228 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)