واگذاری فوری، نیاز به یک سرپرست مهربان برای یک بچه گربه زیبا و زجر کشیده

واگذاری بچه گربه ۴ ماهه زیبا و دوست داشتنی

فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7
لایک لایک:  6
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: جدا یا عقیم کردن خرگوش ها

کاربر میهن پت Ghaem آواتار ها
    شماره عضویت
    12270
    میانگین پست در روز
    0.07

جدا یا عقیم کردن خرگوش ها

سلام دوستان
    من دوتا خرگوش دارم که دقیقا روزه صاحب 4 تا بچه شدن :)
    یکی از دوستان بهم گفت از جفت گیریشون جلوگیری کنم چون خرگوش ماده سنش کمه و ممکنه براش مشکل ایجاد کنه و از طرفی جمعیتشون بی دلیل زیاد میشه.
    این دوتا خرگوش از زمانی که سنشون حدود 15-10 روز بود کنار هم بودن و بهم عادت کردن تا حدی که همیشه توی خونه با هم می چرخن و بازی می کنن و غذا می خورن و توی خونه همیشه کنار هم دراز می کشن.
    فعلا به طور موقت جداشون کردم.
    به نظرتون عقیمشون کنم و بزارم در کنار هم باشن بهتره یا اینکه جداشون کنم؟
    برای مورد اول از یکی از دکترا پرسیدم گفتن که عقیم کردن مشکل رو به طور صد درصد حل نمیکنه و جدا از جفت گیری ممکنه بینشون درگیری هایی به وجود بیاد و این که باید جدا بشن.
    نظر شما در این مورد چیه؟

کاربر جدید
    شماره عضویت
    15664
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام
    من فقط از کلینیک پت شاپ دامیار تمام وسایلمو میخرم.چون ارزونتر از همه پت شاپ های تهرانه چون من تمام پت شاپ های تهرانو گشتم و قیمت کردم همه گرونتر از پت شاپ دامیار.این کلینیک دامیار تو رودهنه ولی رفتن به اونجا خیلی خیلی می ارزه و من به همه توصیه میکنم و همه راضی بودن از رفتن به این پت شاپ.شماره این پت شاپ و کلینیک دامیار دکتر مهدی مقیمی ۰۹۱۲۴۲۷۶۱۵۲

تیم مدیریت کل سایت animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.31
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghaem نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دوتا خرگوش دارم که دقیقا روزه صاحب 4 تا بچه شدن :)
    یکی از دوستان بهم گفت از جفت گیریشون جلوگیری کنم چون خرگوش ماده سنش کمه و ممکنه براش مشکل ایجاد کنه و از طرفی جمعیتشون بی دلیل زیاد میشه.
    این دوتا خرگوش از زمانی که سنشون حدود 15-10 روز بود کنار هم بودن و بهم عادت کردن تا حدی که همیشه توی خونه با هم می چرخن و بازی می کنن و غذا می خورن و توی خونه همیشه کنار هم دراز می کشن.
    فعلا به طور موقت جداشون کردم.
    به نظرتون عقیمشون کنم و بزارم در کنار هم باشن بهتره یا اینکه جداشون کنم؟
    برای مورد اول از یکی از دکترا پرسیدم گفتن که عقیم کردن مشکل رو به طور صد درصد حل نمیکنه و جدا از جفت گیری ممکنه بینشون درگیری هایی به وجود بیاد و این که باید جدا بشن.
    نظر شما در این مورد چیه؟
    سلام.

عقیم کردن یکی از جفتها مشکل رو حل نمیکنه. اگر فقط نر رو عقیم کنید ، ماده بخاطر فحلیهای مکرر و نبودن جفت ، هم پرخاشگری بیشتری خواهد داشت و درگیریها بالاتر میره و هم ممکنه به پیومتر ( عفونت رحم) و تخمدان ، تومورهای سینه و رحم و ابسانی کاذب مبتلا بشه. و نر هم دچار مشکلات بیضه ( که معمولا شایع نیست) مثل سرطانها. ابسه..... بشن . اسپری کردنهای نر هم تا حدودی کنترل میشه

فعلا از هم جدا نگهشون دارید که جفتگیری و نزاع مجدد صورت نگیره ولی هر دو بایستی عقیم بشن که تا حدودی ترشح هورمونهای جنسی کنترل و از میزان درگیریشون کاسته بشه. اینطور ، نه بچه های فعلی نه والدین اسیب میبینند و نه اینکه نسلی به نسل اینده که از نظر ارائه تغذیه باکیفیت در جامعه ما محدود هستند افزوده میشه.
    ویرایش توسط animal lover : 25th December 2016 در ساعت 02:05 AM

شماره عضویت
    12270
    میانگین پست در روز
    0.07
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام.

عقیم کردن یکی از جفتها مشکل رو حل نمیکنه. اگر فقط نر رو عقیم کنید ، ماده بخاطر فحلیهای مکرر و نبودن جفت ، هم پرخاشگری بیشتری خواهد داشت و درگیریها بالاتر میره و هم ممکنه به پیومتر ( عفونت رحم) و تخمدان ، تومورهای سینه و رحم مبتلا بشه.
    فعلا از هم جدا نگهشون دارید که جفتگیری و نزاع مجدد صورت نگیره ولی هر دو بایستی عقیم بشن که تا حدودی ترشح هورمونهای جنسی کنترل و از میزان درگیریشون کاسته بشه. اینطور ، نه بچه های فعلی نه والدین اسیب میبینند و نه اینکه نسلی به نسل اینده که از نظر ارائه تغذیه باکیفیت در جامعه ما محدود هستند افزوده میشه.
    ممنون.
    پس فعلا جداشون می کنم.
    راستش در مورد عقیم کردن با نزدیکترین دامپزشکی (اصفهان - من خودم شهرکردم) که اینکارو انجام میداد تماس گرفتم گفتن که نر هزینش 250 و ماده 350 هستش ولی گفتن که بهتره ماده عقیم نشه چون حساسه. دلیل این حرفشون چیه؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.31
    ممنون.
    پس فعلا جداشون می کنم.
    راستش در مورد عقیم کردن با نزدیکترین دامپزشکی (اصفهان - من خودم شهرکردم) که اینکارو انجام میداد تماس گرفتم گفتن که نر هزینش 250 و ماده 350 هستش ولی گفتن که بهتره ماده عقیم نشه چون حساسه. دلیل این حرفشون چیه؟
    بله؟ ماده عقیم نشه چون حساسه؟!!! شاید در موقعیت فعلی که بچه داره و البته در تاپیک ذکر نکردید بچه ها چند روزه یا چندماهه هستند منظورشون بوده. غیر ازین هیچ دلیل برای عقیم نکردن وجود نداره مگر اینکه بیش از حد ضعیف. چاق یا دچار بیماری خاصی باشه. اخته کردن نر راحتتر از عقیم کردن ماده است. شاید براشون مشکل باشه و اینطور مطرح کردند!
    ویرایش توسط animal lover : 25th December 2016 در ساعت 02:06 AM

شماره عضویت
    12270
    میانگین پست در روز
    0.07
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    بله؟ ماده عقیم نشه چون حساسه؟!!! شاید در موقعیت فعلی که بچه داره و البته در تاپیک ذکر نکردید بچه ها چند روزه یا چندماهه هستند منظورشون بوده. غیر ازین هیچ دلیل برای عقیم نکردن وجود نداره مگر اینکه بیش از حد ضعیف. چاق یا دچار بیماری خاصی باشه. اخته کردن نر راحتتر از عقیم کردن ماده است. شاید براشون مشکل باشه و اینطور مطرح کردند!
    اصلا من بهشون نگفتم که زایمان کرده و توضیح دیگه ای هم ندادم فقط گفتم که یه نر هست و یه ماده.
    شاید همون دلیلی که شما گفتید دلیلش باشه.
    بچه ها الان دقیقا 17 روزشونه :)

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.31
    اصلا من بهشون نگفتم که زایمان کرده و توضیح دیگه ای هم ندادم فقط گفتم که یه نر هست و یه ماده.
    شاید همون دلیلی که شما گفتید دلیلش باشه.
    بچه ها الان دقیقا 17 روزشونه :)
    متشکرم:)
    شماره ای براتون گذاشتم باهاشون تماس بگیرید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)