صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 42
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab.sps نمایش پست ها
    در پاسخ به دوست عزیز آقای شادکامی، اولا وا قعا تشکر می کنم از دقت و گذاشتن وقتتون . مواردی که فرمودین کاملا صحیحه ولی من هم نظرات و دلایلی دارم که به تفکیک می نویسم انشاله که بازهم بتونیم تعامل علمی و فنی بیشتری با هم داشته باشیم. باز هم ممنوم

کدر بودن آب به خاطر اینه که من کلیه لایو راکها رو چند روز در آب شیرین گذاشتم تا تمام بیماریها و مشکلاتشون از بین بره( خدا شاهده گه چقدر آشغال ، صدف ، خرچنگ ، کرم و یه چند تایی هم پیستول از توشون اومد بیرون ) می به تمام دوستان پیشنهاد می کنم مزایای استفاده از لایو راکو ازش بگدرن. ودر راه اندازی حتما این کارو انجام بدن و نیترات و فسفات پایینی به سیستمشون وارد کنن. اینو داشتم می گفتم ، به خاطر این کار بعد از شورکردن ( لایو راکها رو چیدم وتانک رو با آب RO پر کردم ) کلسیم سیستمم اور دوز کزده بود گه مجبور شده تقزیبا 500 گرم بافر طی چند روز به سیستم اضافه کنم تا این کلسیم اضافی ازادشده ته نشین بشه . هر روز تا یک هفته ماسه ها رو با یه برس جابجا می کردم . تا سنگ نشن به خاطر رسوب کلسیم کربنات. خیلی رو اعصابم بود.

راکتور کلسیم نکته قوتش اینه که فقط یه واتر پمپ داره و نیاز به تزریق آب نداره دوما الان داره تو سیستمم کار می کنه و از همه مهمتر در داخل سامپ قرار می گیره. ( در اولین فرصت عکس های نهایی سیستمو می گذارم ) خدا شاهده بعد از راه اندازی ظرف مدت 1 روز و نیم آب تانکمو کریستالی کرد. درسته دستگاه کالک یه خورده پر دردسره ، ولی حسن این سیستم به اینه که به راحتی با فشاری که از سیستم RO پشتشه آب رو می شه تنظیم کرد. من قبل و بعدش یه راحتی تعداد قطراتشو حتی تا 1 قطره در 7 ثانیه هم تنظیم کردم. فقط دردسرش ریختن کالک داخل دستگاه ( هوزینگه ) و چون من شیر قبلش گذاشتم با قطه آب و باز کردن خروجی فشار برداشته می شه و به راحتی در هوزینگ باز و کالک از یه گوشه بهش اضافه می شه.اونم ماهی یک باره بهتر از پول بی خود دادن به این چینی هاس...!

درسته ورودی خروچی از یک طرفه ولی می ارزه به اینکه لوله های سیستم از تو خونه پیدا باشه، این روش طراحی رو از یک سیستم حرفه ای که تو youtub دیدم استفاده کردم. یه تانک تو fishguy اگه اشتباه نکنم قسمت 80 بود خیلی این سیستم حرفه ای رو دوس دارم. بله حق با شما است، ولی من چون تخصصم برقه و در زمیته پمپ های شناور و تابلو برق کارمی کنم با این مشکل کاملا آشنام. اگه خیلی دقیق شین می بینین زیر زانویی به طرف اورفلو رو با اره آهن بر خیلی ظریف بریدم تا اگه برق قطع شد آب سامپ کوچولومو پر بعدم خونمو آب بداره. بعدم زنم سر خودمو برداره. عالیه

فیلتر ساکس ها موقتیه. با پلکسی دارم براشون سیستمی که تعویضشون راحت تر باشه درس می کنم. در مورد سامپ با نظرتون مخالفم . این سیستم سامپ رو از روش اکواریوم ریف اختاپوس در فروشگاه ایران آکواریوم تهران گرفتم . سامپ کوچیکه و چون گردش آب واتر پمپ بالاس به هیچ وجه مشکلی پیش نمی آره. تا الانم که من به مشکلی بر نخوردم کار باهاش راحت و البته لذت بخشه . این روش سامپ در سیستم های روز دنیا استفاده می شه.
    جا داره از آقا فربد برزگر بسیار تشکر کنم که در فروشگاه ایران آکواریوم راهنمایی های خیلی خوبی بهم داد. در خصوص استفاده از مهتابس ATI هم خیلی بهم کمک کرد. آقا فربد ممنوم هرجا هستی موفق باشی
    اتفاقا چند روز پیش یه موج ساز دیگه به قیمت 360 هزارتومان گرفتم. کاملا حق با شماس.

درمورد بخش برقی سیستم ممنونم. این روش کار رو در مجله آفای مرادی از یکی از سیستم های حرفه ای که معرفی کرده بودن برداشت کردم. سیم کشیش مهارت می خواد.

آقای شادکامی باز هم از نظراتتون
    بی نهایت ممنونم.
    دوست عزیز شما چرا رفتید لایوراک گرفتید واینقدر هزینه و وقت کردید وچه مشکلاتی را باید قبول کنید ددراک یا همون سنگ مرده میگرفتید که قیمت پایینتری هم داشته باشه،البته تقسیر شما هم فکر میکنم نباشه خیلی از فروشنده ها از تجربه نداشتن افراد سواستفاده میکنند واینجور درامد کسب میکنند

دوست عزیز کی به شما گفته بود که اگه کلسیم بالا بره بعلت رسوب شنهای کف تبدیل به سنگ میشن در صورت نورمال بودن ph,khنیازی به هیچ کاری نبود کم کم ریفها مصرف میکردند.

شفاف شدن اب تانک هیچ ارتباطی به کلسیم راکتور نداره وبنظر من دلیلش چیز دیگه ای میتونه باشه.

راکتور کالک وکلسیم تقریبا یه کار را انجام میدن ومن تا حالا ندیدم کسی از هر دو با هم استفاده کننددر ضمن کالکهایی که من دیدم تا ۲۴ساعت میشه استفاده کرد ونمیشه اندازه یک ماه را درست کرد و بعد کم کم استفاده کرد.

تا حالا چنین سامپی من ندیدم و برای هر جایی هم باشه مشکل داره دلیلش هم اینه که واتر پمپ در جایی هست که باعث میشه حبا***** که از اسکیمر خارج میشه را به داخل تانک بفرسته ،باعث میشه که قبل از اینکه کالک با اب اک مخلوط بشه توسط اسکیمر جدا بشه ،باعث میشه موقع تعویض فیلتر ساکس به مشکل بر بخورید ، باعث میشه در صورت نداشتن کنترل سطح با اضافه کردن اب ویا کاهش اب ،سطح کف اسکیمر بالا وپایین بشه،

مهتابیهای atiوگیسمان از کیفت خوبی برخوردارند البته من فقط گیسمانش را استفاده کردم که عالی هستند.

در اخر امیدوارم با این همه تلاشی که دارید اک همیشه زیبایی از کار در بیاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوست عزیز سلام.
    شبیه این سامپ رو می تونین در همون تهرون بزرگتون تو ایران اکواریوم ببینین.
    لایو راک هم بخاطر زیبایی ، و جذب سریع کورالاین بهشون جنس اونها گرفتم.
    رسوب کلسیم در صورتی اتفاق می افته که KH , PH بالا بره. در سیستم من چون کلسیم اور دوز کرده بود می خواستم با افزایش میزان KH مقدار کلسیم را به میزان نرمالش برسونم. و یکی از جاهایی که رسوب می کنه دقیقا روی ماسه هاست. من اینو عملا تجربه کردم هنوزم بعضی وقتا که دست تو تانکم می کنم تکه هایی از ماسه که به هم چسبیدن و مثل سنگ شدن رو بیرون می آرم.

تجربه افراد هم در سیستم و عملکرد شون کاملا مشخصه... ( تا مرد سخن نگفته باشد. عیب و هنرش نهفته باشد. )

کی گفته عملکرد راکتورهای کالک و کلسیم مثل همه. ..! اصلا ربطی به هم ندارن. مطمئن باشین.
    راکتورکالک فقط و فقط هیدرواکسید کلسیم به آب اضافه می کنه که اگر به صورت قطره ای به سیستم اضافه بشه با ترکیب شدن با Co2 موجود در آب PH رو افزایش می ده. برا همین می گن شب تزریق کنین. همزمان با این کار کلسیم هم به تانک اضافه میکنه.
    اگر قرار بود کالک تا 24 ساعت کارایی داشته باشه پس راکتور کالک چیه و چرا ساختنش. سیستم راکتور کالک به خاطر هم زدن محلول و اتوماتیک شدن تزریق اونه.
    کلسیم راکتور علاوه بر تزریق کلسیم ، بی کربنات هم به تانک اضافه می کند که نکته جالبش اینجاست که همزمان کلسیم و سختی رو با هم افزایش یا کاهش می دهد به میزان طبیعی برای مصرف کلسیفیکاسیون.
    اگه در سیستم های حرفه ای مطالعه کنین ار هردوشون با هم استفاده می کنن. تو همین انجمن برین مشخصات سیستم های حرفه ای جهانی رو مطالعه کنین.

می رسیم به شفافیت آب . مشخصه تا حالا با کلسیم راکتور کار نکردین دوست عزیز. پس فقط اشاره می کنم. وقت هایی که به سیستمتون پودر بافر و بعدش منیزیم اضافه می کنین دیدین آب تانکتون چقدر شفاف تر و زیبا تر می شه. کلسیم راکتور این کار رو به صورت دائم انجام می ده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    سیستم تزریق آب به اک کاملا اتوماتیکه من تو این تعطیلات یک هفته خونه نبودم سیستم کالک میزان آب تانکمو تنظیم می کنه و سطح آب سامپ اصلا نوسانی نداره. یا ازمون و خطا مقدار اونو تنطیم کردم. همیشه ساده ترین روشها به نطرم بهترین روش هستن. من به راحتی می تونم یه سیستم تزریق اتوماتیک همراه با کنترل سطح براش بسازم ولی خودم نخواستم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    تعویض فیلتر ساکس برام خیلی راحته چون اتصالات لوله هام چسب نشدن ، تاره ارتفاع لوله ها محاسبه شده با ارتفاع فیلتر ساکس ها.
    جدیدا دارم رو یهره برداری از سیستمم بدون فیلتر ساکس کار و مطالعه می کنم.
    دوستان به نظر شما راهی هست که نه از فیلتر ساکس و نه از پد استفاده بشه. بیاین روی این مساله کارکنین. یعنی
    آیا می شه ،
    سامپ بدون پد و فیلتر ساکس ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز سلام.
    شبیه این سامپ رو می تونین در همون تهرون بزرگتون تو ایران اکواریوم ببینین.
    لایو راک هم بخاطر زیبایی ، و جذب سریع کورالاین بهشون جنس اونها گرفتم.
    رسوب کلسیم در صورتی اتفاق می افته که KH , PH بالا بره. در سیستم من چون کلسیم اور دوز کرده بود می خواستم با افزایش میزان KH مقدار کلسیم را به میزان نرمالش برسونم. و یکی از جاهایی که رسوب می کنه دقیقا روی ماسه هاست. من اینو عملا تجربه کردم هنوزم بعضی وقتا که دست تو تانکم می کنم تکه هایی از ماسه که به هم چسبیدن و مثل سنگ شدن رو بیرون می آرم.

تجربه افراد هم در سیستم و عملکرد شون کاملا مشخصه... ( تا مرد سخن نگفته باشد. عیب و هنرش نهفته باشد. )

کی گفته عملکرد راکتورهای کالک و کلسیم مثل همه. ..! اصلا ربطی به هم ندارن. مطمئن باشین.
    راکتورکالک فقط و فقط هیدرواکسید کلسیم به آب اضافه می کنه که اگر به صورت قطره ای به سیستم اضافه بشه با ترکیب شدن با Co2 موجود در آب PH رو افزایش می ده. برا همین می گن شب تزریق کنین. همزمان با این کار کلسیم هم به تانک اضافه میکنه.
    اگر قرار بود کالک تا 24 ساعت کارایی داشته باشه پس راکتور کالک چیه و چرا ساختنش. سیستم راکتور کالک به خاطر هم زدن محلول و اتوماتیک شدن تزریق اونه.
    کلسیم راکتور علاوه بر تزریق کلسیم ، بی کربنات هم به تانک اضافه می کند که نکته جالبش اینجاست که همزمان کلسیم و سختی رو با هم افزایش یا کاهش می دهد به میزان طبیعی برای مصرف کلسیفیکاسیون.
    اگه در سیستم های حرفه ای مطالعه کنین ار هردوشون با هم استفاده می کنن. تو همین انجمن برین مشخصات سیستم های حرفه ای جهانی رو مطالعه کنین.

می رسیم به شفافیت آب . مشخصه تا حالا با کلسیم راکتور کار نکردین دوست عزیز. پس فقط اشاره می کنم. وقت هایی که به سیستمتون پودر بافر و بعدش منیزیم اضافه می کنین دیدین آب تانکتون چقدر شفاف تر و زیبا تر می شه. کلسیم راکتور این کار رو به صورت دائم انجام می ده.

(دوست عزیز من با شما هیچ دشمنی ندارم واگه دارم نظر میدم وایراد میگیرم از روی دوستی هست وهیچ بی احترامی بهتون نکردم ،پس شما هم حرفی نزنیدکه باعث بی احترامی بشه واگه من اشتباه میکنم به من ثابت کنید)

دوست عزیز من مشکلات این سامپ را گفتم والان هم که عکسهای سامپ ریف اختاپوس را دیدم چنین سامپی ندیدم ،متاسفانه من هم دسترسی فعلا به تهران ندارم اگه میتونید یه عکس از مدلش بزارید.

کاری که شما به سر لایوراکها اوردید عملا این سنگها را تبدیل به ددراک کردید وهیچ فرقی نمیکرد که میرفتید ددراک میگرفتید وهزینه ووقت نمیکردید.

کالکهایی که من استفاده کردم همه روی انها نوشته بعد از درست کردن محلول فقط تا ۲۴ساعت میشه استفاده کرد متاسفانه نمیتونم اینجا براتون عکس بزارم ولی میتونید شمارتون را برام بفرستید تا عکسهاش را براتون بفرستم.

من نگفتم که اگه کلسیم اوردوز کنه رسوب نمیکنه من گفتم که نمیخواست اینجور روزی چند مرتبه ماسه ها را بهم بزنیدکه سنگ نشن.

من یه سوال از شما دارم کلسیم راکتور در صورت نرمال بودن شرایط باعث میشه چی اب بالا بره بعد از اون هم کالک واسر چی را بالا میبره؟واگه میشه چندتا از این تانکهایی که میگید را عکسش را بزارید

در مورد شفافیت اب من نفهمیدم چه ربطی داره اگه میشه یه توضیحی بدید تا من ربطش را بفهمم.

درست نمیدونم ولی فکر کنم تنها کسی که به دوستانی که تانک نسبتا بزرگ داره پیشنهاد میکنه کلسیم راکتور بگیرید من باشم وخوشبختانه چند سالی هست کلسیم راکتور دارم تا حالا چندتایی عوض کردم .

تبخیر اب در شرایط مختلف فرق داره ونمیشه صرفا با اضافه شدن محلول کالک اونهم با راکتور تنظیم کرد وحتما براش سیستم کنترل سطحی که میگید بسازید که همچنین بتونه راکتور کالک را هم قطع کنه

در مورد فیلتر ساکس بهتره بیایم لولهای ورودی سامپ را بر روی فیلتر ساکس قرار ندیم که لوله در داخل فیلتر قرار بگیره.

من خودم چند وقتی فیلتر ساکسهام را برداشتم وحدود بیست روزی نزاشتم وشرایط فرقی نکرد ولی ای در صورتی بود که قدرت اسکیمرم را چند برابر کرده بود با این حال باز گذاشتم سر جاش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    سلام
    اغا تانکت خیلی دیدنیه
    لطفا در مورد قاب مهتابی ها یه توضیح یده ما هم یاد بگیریم( مارکش ، بالست ها و ...)؟
    ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوست عزیز سلام
    روشنایی سیستمم از لامپ های مهتابی ATI به طول 115 سانت و قدرت 54 وات به تعداد 8 عدد استفاده کردم
    2 عدد اکتنیک - 3 عدد اکوا پلاس - 2 عدد اکوا اسپشیال - 1 عدد پرپل
    بالاست هم از مدل های دوتایی Philips با قدرت 54 وات با خروجی Ho یعنی های اوت پوت استفاده کردم. بالاست ها رو دونه ای 40 هزار ت خریدم برا دوتا مهتابی
    سیستم روشن خاموش شدن هم با 4 تا ساعت فرمان هست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    اقای شادکامی دوست عزیز
    من به اطلاعات شما هیچ شک ندارم.
    به هر جهت باز هم از ابراز نظر اتون و پیشنهاداتون خیلی خیلی سپاسگذارم
    ولی من خودم در زندگی تلالش می کنم همیشه مثبت ها روببینم .
    .

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    در پاسخ به دوست عزیز آقای شادکامی، اولا وا قعا تشکر می کنم از دقت و گذاشتن وقتتون . مواردی که فرمودین کاملا صحیحه ولی من هم نظرات و دلایلی دارم که به تفکیک می نویسم انشاله که بازهم بتونیم تعامل علمی و فنی بیشتری با هم داشته باشیم. باز هم ممنوم

کدر بودن آب به خاطر اینه که من کلیه لایو راکها رو چند روز در آب شیرین گذاشتم تا تمام بیماریها و مشکلاتشون از بین بره( خدا شاهده گه چقدر آشغال ، صدف ، خرچنگ ، کرم و یه چند تایی هم پیستول از توشون اومد بیرون ) می به تمام دوستان پیشنهاد می کنم مزایای استفاده از لایو راکو ازش بگدرن. ودر راه اندازی حتما این کارو انجام بدن و نیترات و فسفات پایینی به سیستمشون وارد کنن. اینو داشتم می گفتم ، به خاطر این کار بعد از شورکردن ( لایو راکها رو چیدم وتانک رو با آب RO پر کردم ) کلسیم سیستمم اور دوز کزده بود گه مجبور شده تقزیبا 500 گرم بافر طی چند روز به سیستم اضافه کنم تا این کلسیم اضافی ازادشده ته نشین بشه . هر روز تا یک هفته ماسه ها رو با یه برس جابجا می کردم . تا سنگ نشن به خاطر رسوب کلسیم کربنات. خیلی رو اعصابم بود.

راکتور کلسیم نکته قوتش اینه که فقط یه واتر پمپ داره و نیاز به تزریق آب نداره دوما الان داره تو سیستمم کار می کنه و از همه مهمتر در داخل سامپ قرار می گیره. ( در اولین فرصت عکس های نهایی سیستمو می گذارم ) خدا شاهده بعد از راه اندازی ظرف مدت 1 روز و نیم آب تانکمو کریستالی کرد. درسته دستگاه کالک یه خورده پر دردسره ، ولی حسن این سیستم به اینه که به راحتی با فشاری که از سیستم RO پشتشه آب رو می شه تنظیم کرد. من قبل و بعدش یه راحتی تعداد قطراتشو حتی تا 1 قطره در 7 ثانیه هم تنظیم کردم. فقط دردسرش ریختن کالک داخل دستگاه ( هوزینگه ) و چون من شیر قبلش گذاشتم با قطه آب و باز کردن خروجی فشار برداشته می شه و به راحتی در هوزینگ باز و کالک از یه گوشه بهش اضافه می شه.اونم ماهی یک باره بهتر از پول بی خود دادن به این چینی هاس...!

درسته ورودی خروچی از یک طرفه ولی می ارزه به اینکه لوله های سیستم از تو خونه پیدا باشه، این روش طراحی رو از یک سیستم حرفه ای که تو youtub دیدم استفاده کردم. یه تانک تو fishguy اگه اشتباه نکنم قسمت 80 بود خیلی این سیستم حرفه ای رو دوس دارم. بله حق با شما است، ولی من چون تخصصم برقه و در زمیته پمپ های شناور و تابلو برق کارمی کنم با این مشکل کاملا آشنام. اگه خیلی دقیق شین می بینین زیر زانویی به طرف اورفلو رو با اره آهن بر خیلی ظریف بریدم تا اگه برق قطع شد آب سامپ کوچولومو پر بعدم خونمو آب بداره. بعدم زنم سر خودمو برداره. عالیه

فیلتر ساکس ها موقتیه. با پلکسی دارم براشون سیستمی که تعویضشون راحت تر باشه درس می کنم. در مورد سامپ با نظرتون مخالفم . این سیستم سامپ رو از روش اکواریوم ریف اختاپوس در فروشگاه ایران آکواریوم تهران گرفتم . سامپ کوچیکه و چون گردش آب واتر پمپ بالاس به هیچ وجه مشکلی پیش نمی آره. تا الانم که من به مشکلی بر نخوردم کار باهاش راحت و البته لذت بخشه . این روش سامپ در سیستم های روز دنیا استفاده می شه.
    جا داره از آقا فربد برزگر بسیار تشکر کنم که در فروشگاه ایران آکواریوم راهنمایی های خیلی خوبی بهم داد. در خصوص استفاده از مهتابس ATI هم خیلی بهم کمک کرد. آقا فربد ممنوم هرجا هستی موفق باشی
    اتفاقا چند روز پیش یه موج ساز دیگه به قیمت 360 هزارتومان گرفتم. کاملا حق با شماس.

درمورد بخش برقی سیستم ممنونم. این روش کار رو در مجله آفای مرادی از یکی از سیستم های حرفه ای که معرفی کرده بودن برداشت کردم. سیم کشیش مهارت می خواد.

آقای شادکامی باز هم از نظراتتون
    بی نهایت ممنونم.
    سلام ممنونم
    متاسفانه این مدت ک در کنار اقای رزمجو هستم و همکاری میکنیم وقت نمیکنم به سایت سر بزنم ولی بازم متشکرم قوت قلبی بود برام بعد مدتها

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    سلام.
    آقا فربد کارت خیلی درسته. خدا قوت داری
    چون بدون منت یا حتی بدون در نظر گرفتن سطح علمی طرف ، هرچی بپرسه ازت بهش جواب می دی.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)