واگذاری فوری، نیاز به یک سرپرست مهربان برای یک بچه گربه زیبا و زجر کشیده

واگذاری بچه گربه ۴ ماهه زیبا و دوست داشتنی

فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  32
لایک لایک:  35
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37

موضوع: خبر خوب !

کاربر میهن پت Mahna_26jan آواتار ها
    شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.58

خبر خوب !

چند ماهی میگذره از اینکه من تو قسمت مشاوره دامپزشکی از دکتر عزیز animal-lover در مورد رشد ریشه دندان پرسیدم و ...
    خرگوش من یک سال و نیمشه، متاسفانه مشکل رشد ریشه دندان داشت که توی ایران بعد از عکسبرداری گفتن گرید 3 هست و دکترای ایتالیایی نظرشون این بود که هنوز به گرید 3 نرسیده.

دو ماه پیش ما یک جراحی روی قسمت داخلی دهان و تیغه هایی که به سمت زبان رشد میکردن داشتیم و بنابراین بود که اگر نتیجه مثبت داد با شما به اشتراک بذارم.
    خوشبختانه این هفته زمان موعود رسید ک دکتر دندان ها رو چک کردن و نظرشون این بود که جراحی همراه رژیم کنترل شده موفقیت آمیز بوده و باید با همین رژیم پیش بریم.
    --------------
    به دوستایی که خرگوشا شون هنوز زیر 6 ماه هستن شدیدا توصیه میکنم حواستون به ریشه دندان بچه هاتون باشه، چون این روند رشد بیش از حد دندان بدون هیچ نشونه ای پیش میره تا جایی که خیلی دیر میشه.
    اینجا (ایتالیا) هیچ خرگوشی قبل از 5-6 سالگی دچار مشکل دندان نمیشه چون از پلیت های مناسب سنشون و پلیت های مخصوص خرگوش و علوفه با فیبر بالا استفاده میکنن. ولی تو ایران متاسفانه به صرفه ترین و بهترین علوفه ای که به خرگوشامون میدیم یونجه س. ولی خواهش میکنم هزینه کنین تا جایی که میتونین از یونجه استفاده نکنین (سبزیجات رو آخر شب به مقدار خیلی کم بدین.)

از علوفه بسته بندی شده بدون گرد و غبار استفاده کنین. قبل از خرید حتما به درصد فیبر خام علوفه روی بسته یا پشت بسته توجه کنین (18% تا 32%)

بدونین علوفه سبز به هیچ وجه فیبر کافی برای کنترل و پرکتیس دندانی نداره. کلم و کاهو و هویج مال توی کارتوناس.
    از بچگی مراقب باشین بعدا دیر میشه...

به دوستایی که خارج از کشور زندگی میکنن و اگه نمیدونن این خبر خوش و میتونم بدم که خرگوشای با گرید 3 ریشه دندان قابل کنترل و قابل جراحیه. به این شرط که تمام مدت مراقب جیره کنترل شده باشین .
    و دوستای گلم که توی ایران هستن ... کاش میتونستیم اعتراض کنیم که لوازم و تجهیزات تراشیدن دندانهای بلند شده رو بیارن.

از animal -lover عزیزم و pink Floyd خوبم واقعا ممنونم که همیشه کمکم کردن و میدونم این خبر هم براشون خوشحال کننده س هم تاسف انگیز که توی ایران بچه های نازنیممون باید با درد از دستمون برن به خاطر تجهیزات کم ....

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk

کاربر میهن پت Mahan bs آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ماهان
    علایق
    حیوون و موبایل
    تخصص
    تکنولوژی و موبایل :دی
    حیوان خانگی
    بعد امتحانات میخوام حیوون بخرم :)))
    شماره عضویت
    15615
    میانگین پست در روز
    1.52
    البته اگه اینجا تجهیزاتشو بیارن خیلی گرون میگیرن و اونایی که توان مالی پرداخت هزینه عمل رو ندارن ممکنه بچه هاشون تلف بشه😭😭

فرستاده شده از SM-J500Hِ من با Tapatalk

شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahan bs نمایش پست ها
    البته اگه اینجا تجهیزاتشو بیارن خیلی گرون میگیرن و اونایی که توان مالی پرداخت هزینه عمل رو ندارن ممکنه بچه هاشون تلف بشه😭😭

نباید اونقدم گرون باشه من اینجا! 250 یورو دادم یعنی تقریبا یک میلیون. ایران که باید ارزون تر بگیرن!
    مشکل اینه که تخصص ندارن و نمیارن و البته یه سری هم هستن که بدون تخصص علامه دهرن. ...
    باید از بچگی مراقب بچه هامون باشیم به نظرم بخرین راهه ، اگه نه مسئولش خودمونیم.

تیم مدیریت کل سایت animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.31
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahna_26jan نمایش پست ها
    چند ماهی میگذره از اینکه من تو قسمت مشاوره دامپزشکی از دکتر عزیز animal-lover در مورد رشد ریشه دندان پرسیدم و ...
    خرگوش من یک سال و نیمشه، متاسفانه مشکل رشد ریشه دندان داشت که توی ایران بعد از عکسبرداری گفتن گرید 3 هست و دکترای ایتالیایی نظرشون این بود که هنوز به گرید 3 نرسیده.

دو ماه پیش ما یک جراحی روی قسمت داخلی دهان و تیغه هایی که به سمت زبان رشد میکردن داشتیم و بنابراین بود که اگر نتیجه مثبت داد با شما به اشتراک بذارم.
    خوشبختانه این هفته زمان موعود رسید ک دکتر دندان ها رو چک کردن و نظرشون این بود که جراحی همراه رژیم کنترل شده موفقیت آمیز بوده و باید با همین رژیم پیش بریم.
    --------------
    به دوستایی که خرگوشا شون هنوز زیر 6 ماه هستن شدیدا توصیه میکنم حواستون به ریشه دندان بچه هاتون باشه، چون این روند رشد بیش از حد دندان بدون هیچ نشونه ای پیش میره تا جایی که خیلی دیر میشه.
    اینجا (ایتالیا) هیچ خرگوشی قبل از 5-6 سالگی دچار مشکل دندان نمیشه چون از پلیت های مناسب سنشون و پلیت های مخصوص خرگوش و علوفه با فیبر بالا استفاده میکنن. ولی تو ایران متاسفانه به صرفه ترین و بهترین علوفه ای که به خرگوشامون میدیم یونجه س. ولی خواهش میکنم هزینه کنین تا جایی که میتونین از یونجه استفاده نکنین (سبزیجات رو آخر شب به مقدار خیلی کم بدین.)

از علوفه بسته بندی شده بدون گرد و غبار استفاده کنین. قبل از خرید حتما به درصد فیبر خام علوفه روی بسته یا پشت بسته توجه کنین (18% تا 32%)

بدونین علوفه سبز به هیچ وجه فیبر کافی برای کنترل و پرکتیس دندانی نداره. کلم و کاهو و هویج مال توی کارتوناس.
    از بچگی مراقب باشین بعدا دیر میشه...

به دوستایی که خارج از کشور زندگی میکنن و اگه نمیدونن این خبر خوش و میتونم بدم که خرگوشای با گرید 3 ریشه دندان قابل کنترل و قابل جراحیه. به این شرط که تمام مدت مراقب جیره کنترل شده باشین .
    و دوستای گلم که توی ایران هستن ... کاش میتونستیم اعتراض کنیم که لوازم و تجهیزات تراشیدن دندانهای بلند شده رو بیارن.

از animal -lover عزیزم و pink Floyd خوبم واقعا ممنونم که همیشه کمکم کردن و میدونم این خبر هم براشون خوشحال کننده س هم تاسف انگیز که توی ایران بچه های نازنیممون باید با درد از دستمون برن به خاطر تجهیزات کم ....

سلام. خیلی خوشحال شدم محنای عزیز برای به اشتراک گذاشتن نتایج درمان خرگوشت و بدست اوردن سلامتیش و همونطور که حدس زدید متاسف برای شرایط درمانی و تغذیه ای که اینجا هست. و ما متاسفانه مجبوریم بین بد و بدتر گزینه بد رو که یونجه و علوفه بی کیفیت دیگه هست به دوستان توصیه کنیم . چون میدونیم به هر حال کمی بهتر از سبزیجاته .

اگر دوستانی که نگران خرگوششون هستن و کسانی که احساس مسئولیت در قبال این بی زبانها دارند بتونن با کمک هم شرایطی فراهم کنند که این نوع پلتها از خارج از کشور وارد بشه و با قیمت ارزانتری عرضه بشه لااقل میتونن یک قسمت از مسیری رو که خودمون با غفلت و سهل انگاری برای زندگی این فرشته ها ناهموار کردیم ، هموارتر کنیم و احتیاجات درمانی رو تا حد بالایی کاهش بدیم. چون هر چه تغذیه بی کیفیت و به شیوه غلط باشه ، متعاقب اون ، نیازهای درمانی اونهم با این سطح امکانات افزایش پیدا میکنه.

انشالله که دامپزشکان ایرانی اونطور که شایسته یک پزشک دلسوز و خادم به علم و حیوانات هست و در همین جهت سوگند خوردند ، همت کنند و امکانات لازم که واقعا هزینه چندانی هم براشون نداره ، برای این بی صدایان مظلوم فراهم کنند .
    ویرایش توسط animal lover : 18th December 2016 در ساعت 10:00 PM

شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. خیلی خوشحال شدم محنای عزیز برای به اشتراک گذاشتن نتایج درمان خرگوشت و بدست اوردن سلامتیش و همونطور که حدس زدید متاسف برای شرایط درمانی و تغذیه ای که اینجا هست. و ما متاسفانه مجبوریم بین بد و بدتر گزینه بد رو که یونجه و علوفه بی کیفیت دیگه هست به دوستان توصیه کنیم . چون میدونیم به هر حال کمی بهتر از سبزیجاته .

اگر دوستانی که نگران خرگوششون هستن و کسانی که احساس مسئولیت در قبال این بی زبانها دارند بتونن با کمک هم شرایطی فراهم کنند که این نوع پلتها از خارج از کشور وارد بشه و با قیمت ارزانتری عرضه بشه لااقل میتونن یک قسمت از مسیری رو که خودمون با غفلت و سهل انگاری برای زندگی این فرشته ها ناهموار کردیم ، هموارتر کنیم و احتیاجات درمانی رو تا حد بالایی کاهش بدیم. چون هر چه تغذیه بی کیفیت و به شیوه غلط باشه ، متعاقب اون ، نیازهای درمانی اونهم با این سطح امکانات افزایش پیدا میکنه.

انشالله که دامپزشکان ایرانی اونطور که شایسته یک پزشک دلسوز و خادم به علم و حیوانات هست و در همین جهت سوگند خوردند ، همت کنند و امکانات لازم که واقعا هزینه چندانی هم براشون نداره ، برای این بی صدایان مظلوم فراهم کنند .
    درسته ما واقعا امکانات خیلی کمی داریم تو این زمینه. و یونجه بهتر از هیچه، فقط کسایی که توانایی مالی دارن خواهشا به خاطر عزیزای دلتون کوتاهی نکنین و حد اقل اگه یونجه میدین یه بسته علوفه بسته بندی شده هم کنارش بخرین. اونقدی نمیشه...
    من اینجا خودم خیلی دقت میکنم پلیت و علوفه با فیبر بالای 27% بخرم . تازگی با مارک oxbow آشنا شدم که دیگه فقط از اون خریداری میکنم . ولی هر وقت که میخرم قلبم به درد میاد که اینا اصلن تو ایران وارد نمیشه چون آمریکاییه.
    من میتونم اگه دوستی نیاز واجب به محصولات oxbow داره (مثلا خرگوشش مشکل دندانی داره) براش بفرستم ، ولی میلیون ها خرگوش محرومن ازش.... 😔
    کاش واقعا خودمون اول توجه کنیم که مجبور نشیم با دست تنگ و یه پت معصوم که با درد دست و پنجه نرم میکنه رو برو باشیم.
    ----------------

بچه ها خواهش میکنم به خرگوشاتون علوفه تازه و کاهو و کلم ندین به جای غذا ...

شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.58
    واقعا animal -lover عزیز ، اینجا دلسوزن، من ساعت 1 شب دکتر و بیدار کردم و سریع خودشو رسوند به کلینیک که به من خیلی نزدیکه. و تا ساعت 3 صبح بالای سر نیکولا بود. نیکولایی که نژادش میکسه، 5000 تومن خریدمش. اینا ملاک نبود براش. روز بعد و بعدترش همچنان پیگیر حالش بودن ! کاش همه پزشکا و دامپزشکا اینطور دلسوز باشن ، کوتاهی نکنن! یادشون بمونه یه روزی قسم خوردن ...

کاربر میهن پت Mahan bs آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    ماهان
    علایق
    حیوون و موبایل
    تخصص
    تکنولوژی و موبایل :دی
    حیوان خانگی
    بعد امتحانات میخوام حیوون بخرم :)))
    شماره عضویت
    15615
    میانگین پست در روز
    1.52
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahna_26jan نمایش پست ها
    درسته ما واقعا امکانات خیلی کمی داریم تو این زمینه. و یونجه بهتر از هیچه، فقط کسایی که توانایی مالی دارن خواهشا به خاطر عزیزای دلتون کوتاهی نکنین و حد اقل اگه یونجه میدین یه بسته علوفه بسته بندی شده هم کنارش بخرین. اونقدی نمیشه...
    من اینجا خودم خیلی دقت میکنم پلیت و علوفه با فیبر بالای 27% بخرم . تازگی با مارک oxbow آشنا شدم که دیگه فقط از اون خریداری میکنم . ولی هر وقت که میخرم قلبم به درد میاد که اینا اصلن تو ایران وارد نمیشه چون آمریکاییه.
    من میتونم اگه دوستی نیاز واجب به محصولات oxbow داره (مثلا خرگوشش مشکل دندانی داره) براش بفرستم ، ولی میلیون ها خرگوش محرومن ازش.... 😔
    کاش واقعا خودمون اول توجه کنیم که مجبور نشیم با دست تنگ و یه پت معصوم که با درد دست و پنجه نرم میکنه رو برو باشیم.
    ----------------

بچه ها خواهش میکنم به خرگوشاتون علوفه تازه و کاهو و کلم ندین به جای غذا ...

پس چی باید بهشون بدیم؟
    مگه غذای اصلیشون علوفه نیست؟که همیشه باید بخورن؟

شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahan bs نمایش پست ها
    پس چی باید بهشون بدیم؟
    مگه غذای اصلیشون علوفه نیست؟که همیشه باید بخورن؟

علوفه تازه و سبز رو میگم نباید بدین . خرگوش به 18% تا 33% فیبر نیاز داره . علوفه ای که فله میگیریم هیچ معلوم نیست که چه ناخالصی داره چقدر فیبر داره؟ حالا فکرشو بکن علوفه سبز!
    دکتر دنیلو استخون فک خرگوش و نشونم داد گفت ببین وقتی خرگوش علوفه فیبر دار میخوره دندوناش حالت سایشی حرکت میکنن. وقتی سبزیجات و غذای نرم میخوره دندوناش فقط چند ضربه به غذا میزنن و این اصلا برای کنترل رشد ریشه دندون مناسب نیست،
    در حد کم (سبزیجات ، نه علوفه تازه (که نفخ آور هم هس)) به عنوان مکمل ویتامین ها و مواد معدنی اونم آخر شب که خرگوش از خوردن علوفه پرمیوم فیبر بالا سیر شد ، میتونین بهش بدین.
    کما اینکه دکتر معماریان تو ایران معتقدن کلی از ویتامین ها و مواد معدنی و ... توی پلیت های مرغوب هست.
    در صورتی که سبزیجات حذف بشه ولی پلیت در کنار و بعد از علوفه باشه ، باید آب همیشه در دسترسش باشه.
    یعنی در این حد میتونین حتی سبزیجات و ندین اگه خرگوشتون مشکل دندانی داشته باشه.
    ولی خب این صحبت دکتر معماریان که گفتم ممکنه در مورد خرگوش های دیگه متفاوت باشه چون کاملا به رشد ریشه دندان بستگی داره.

کاربر فعال
    نام و نام خانوادگی
    دوستدار فرشته ها
    شماره عضویت
    13511
    میانگین پست در روز
    0.84
    سلام دوستان،ممنون از راهنماییهای خوب و دلسوزانتون.این مبحث رو خوندم،و بیش از پیش نگران خوکچه م شدم،میدونم این تاپیک خرگوشاس،اما چون نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم اینجا مطرح کردم...خواهش میکنم اگه اطلاعی در این مورد دارین به کوچولوهای ما هم کمک کنین،
    قبلا اینطور میگفتن که غذای خوکچه هم باید ۸۰درصدش یونجه و علوفه ی خشک باشه،بیست درصد دیگه هم میوه و سبزیجات و پلت،
    الان میگن فقط صبح یک وعده و اخر شب هم یک وعده یونجه خشک بدیم،همین.و در طول روز شش هفت یا هشت وعده گوجه و میوه و سبزیجات بدیم،خواستم بدونم این رژیم غذایی برای خوکچه درسته؟ پس مشکل رشد دندون خوکچه چطور کنترل میشه؟
    در پایان هم بگم از بچگی عاشق خرگوشا بودم و همیشه دوست داشتم داشته باشم،اما الان که مطلب این تاپیک رو خوندم بشدت ترسیدم و از اوردن خرگوش منصرف شدم میترسم طفلکی دندوناش رشد کنه،چون اینطور که گفته شد یونجه هم کار زیادی از پیش نمیبره،افسوس برای این فرشته های بی گناه...

فرستاده شده از Nexus 5Xِ من با Tapatalk

شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooni نمایش پست ها
    سلام دوستان،ممنون از راهنماییهای خوب و دلسوزانتون.این مبحث رو خوندم،و بیش از پیش نگران خوکچه م شدم،میدونم این تاپیک خرگوشاس،اما چون نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم اینجا مطرح کردم...خواهش میکنم اگه اطلاعی در این مورد دارین به کوچولوهای ما هم کمک کنین،
    قبلا اینطور میگفتن که غذای خوکچه هم باید ۸۰درصدش یونجه و علوفه ی خشک باشه،بیست درصد دیگه هم میوه و سبزیجات و پلت،
    الان میگن فقط صبح یک وعده و اخر شب هم یک وعده یونجه خشک بدیم،همین.و در طول روز شش هفت یا هشت وعده گوجه و میوه و سبزیجات بدیم،خواستم بدونم این رژیم غذایی برای خوکچه درسته؟ پس مشکل رشد دندون خوکچه چطور کنترل میشه؟
    در پایان هم بگم از بچگی عاشق خرگوشا بودم و همیشه دوست داشتم داشته باشم،اما الان که مطلب این تاپیک رو خوندم بشدت ترسیدم و از اوردن خرگوش منصرف شدم میترسم طفلکی دندوناش رشد کنه،چون اینطور که گفته شد یونجه هم کار زیادی از پیش نمیبره،افسوس برای این فرشته های بی گناه...

فرستاده شده از Nexus 5Xِ من با Tapatalk
    عزیزم اول اینکه توضیحات درست رو حتما پزشکای خوب اینجا براتون میدن.
    من اطلاعاتی در مورد خوکچه ندارم ولی اگه خودتون میدونین که خوکچه هم مثل خرگوش دندون عقب قابل رشد داره باید بیس غذاش علوفه فیبر دار (فیبر بالا) باشه که پرکتیس دندانی انجام بشه و به مشکل رشد ریشه دندان دچار نشه. این یه مکانیزم منطقیه ما انسان ها هم اگه مثل خرگوش ریشه دندونمون رشد میکرد بی شک نیاز داشتیم بیشترین غذایی که مصرف میکنیم چیزی باشه که سایش دندانی انجام بده و خوردن میوه و سبزیجات مسلما کمکمون نمیکرد.
    به تجربه های دیگران و حتی پزشکایی که تخصصشون یا تجربه شون تو حیوانات اگزاتیک نیست اصلا اعتماد نکنین.
    نگهداری هر حیوون میتونه مثل بدنیا آوردن و بزرگ کردن یه بچه نوزاد ریسک باشه. اونم نوزادی ک هیچ وقت بزرگ نمیشه.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)