کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18831
    با سلام خدمت همه عزیزان میخواستم بپرسم علت اینکه ماهی دیسکس رنگش رو به سفیدی (کم رنگ شدن) میره چیه من خودم حدود 6 عدد دیسکس دارم و تازگی 2 عدد دیگر گرفتم در اکواریوم فروشی ماهی رنگ خوبی داشت پر رنگ بود ولی همین که به خونه اوردم در تانک قرنطینه گذاشتم سفید شده البته نا گفته نشه که در تانک من هر دو هم اصلی و هم قرنطینه کف اکواریوم چیزی نیست از استرس فکر نکنم باشه چون اون 6 عدد رو الان من 4 ماهی میشه دارم قشنگ از دستم غذا میخورن(دل گاو+سیر+اسفناج) ممنون میشم اساتید منو راهنمایی کنن
    این رو هم بگم قبلا در کف اکواریوم اصلی سنگ ریزه بود که دیدم ماهی ها دون دون سیاه روی بدنشون ظاهر شد رنگ اونا هم پر رنگ نمیشود گفت ولی بد نبودن الان که سنگ هارو جمع کردم دون دون ها از بین رفته و ماهی ها نسبتا" کمرنگ شدن سپاسگزارم منتظر جواب شما هستم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط zomorod نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان میخواستم بپرسم علت اینکه ماهی دیسکس رنگش رو به سفیدی (کم رنگ شدن) میره چیه من خودم حدود 6 عدد دیسکس دارم و تازگی 2 عدد دیگر گرفتم در اکواریوم فروشی ماهی رنگ خوبی داشت پر رنگ بود ولی همین که به خونه اوردم در تانک قرنطینه گذاشتم سفید شده البته نا گفته نشه که در تانک من هر دو هم اصلی و هم قرنطینه کف اکواریوم چیزی نیست از استرس فکر نکنم باشه چون اون 6 عدد رو الان من 4 ماهی میشه دارم قشنگ از دستم غذا میخورن(دل گاو+سیر+اسفناج) ممنون میشم اساتید منو راهنمایی کنن
    این رو هم بگم قبلا در کف اکواریوم اصلی سنگ ریزه بود که دیدم ماهی ها دون دون سیاه روی بدنشون ظاهر شد رنگ اونا هم پر رنگ نمیشود گفت ولی بد نبودن الان که سنگ هارو جمع کردم دون دون ها از بین رفته و ماهی ها نسبتا" کمرنگ شدن سپاسگزارم منتظر جواب شما هستم
    سلام :
    بسته به نوع نژاد متفاوت هست ولی نوع غذایی که قبلا دیسکس مصرف کرده بسیار مهم هست خصوصا اگر از رنگدانه استفاده شده باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    12616
    سلام عزیزان دلم یه سوال فنی داشتم
    من تا حالا دیسکس نداشتم و هیچ اطلاعاتی هم ندارم
    فقظ فلاور داشتم
    زیاد وقت رسیدگی هم ندارم.
    به نظرتون میتونم دیسکس نگه دارم یا برم سرقت همون فلاور ؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط old-legion نمایش پست ها
    سلام عزیزان دلم یه سوال فنی داشتم
    من تا حالا دیسکس نداشتم و هیچ اطلاعاتی هم ندارم
    فقظ فلاور داشتم
    زیاد وقت رسیدگی هم ندارم.
    به نظرتون میتونم دیسکس نگه دارم یا برم سرقت همون فلاور ؟
    ممنون

اونایی که وقت زیاد دارن و خیلی هم میرسن تو نگهداری دیسکس مدام به مشکل میخورن شما قاعدتا بهتره دیسکس نگهداری نکنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    با سلام
    دوستان عزیز من 2 تا دیسکس داشتم و 6 تا دیگه خریدم از قرار معلوم دیسکس های قبلیم مریض بودن و بعد یک هفته اون 2 تا رو جدا کردم که هر 2 تاشون مردن الان دیسکس هام یک جا جمع میشن اکثرا گوشه کنار هستن غذا می خورن ولی کم امروز کمی نمک اضافه کردم می خواستم ببینم چرا ماهی هام اینطوری شدن آیا به خاطر دیسکس های قبلیم اینطوری شدن در ضمن احساس می کنم سر به پایین هستن همچنین اندازشون فکر کنم 3 اینچ باشن خواهشا راهنمایی کنید چکار کنم . مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط khani نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز من 2 تا دیسکس داشتم و 6 تا دیگه خریدم از قرار معلوم دیسکس های قبلیم مریض بودن و بعد یک هفته اون 2 تا رو جدا کردم که هر 2 تاشون مردن الان دیسکس هام یک جا جمع میشن اکثرا گوشه کنار هستن غذا می خورن ولی کم امروز کمی نمک اضافه کردم می خواستم ببینم چرا ماهی هام اینطوری شدن آیا به خاطر دیسکس های قبلیم اینطوری شدن در ضمن احساس می کنم سر به پایین هستن همچنین اندازشون فکر کنم 3 اینچ باشن خواهشا راهنمایی کنید چکار کنم . مرسی
    سلام
    بارها گفته شده بدون عکس چیزی مشخص نمیشه
    عکس + زمان راه اندازی آک + دیسکس ها قرنطینه شده بودن؟+سیاه شدن یا نه؟+شکل مدفوع

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    سلامی دوباره
    آقای کارشناس بد اخلاقی نکنید آکواریوم داخل میز هستش بخاطر نور کم کیفیت عکس خوب نمی شه و کلا تاریک می افته چراغ هم روشن می کنم نورش نمی زاره کیفیت عکس خوب بشه واسه همون عکس نگذاشتم حالا شما به خاطر بزرگیتون مرا عف کنید .
    یک سوال دیگری داشتم با دیسکسام می خوام تترا و یا زبرا و یا نئون (ماهیای گروهی کوچک )نگهداری کنم چون تنگم 100*35 با ارتفاع 50 هست دیسکسام هم یه جا جمع میشه و چیزی دیده نمی شه می خواستم سوال کنم که این کارو انجام بدم یا نه ؟
    بازم از لطفتا ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بالاخره شما جواس والاتون رو میخواید یا نه؟ سوال قبلی بدون عکس پاسخی نداره. عکس دیسکس ها رو باید بزارید تا بشه نظر داد این که کیفیت بد میشه و جای تانک و آکواریوم بده و ... در نهایت باعث نمیشه که ماهی هاتون از بیماری و ... نمیرن...پس اگر براتون اهمیت داره و میخواید نظر بقیه رو هم بدونید بهتره هر جوری شده عکس بزارید. نگهداری تترا هم با دیسکس رایجه و موردی نداره (با رعایت قرنطینه و دما و ...)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19032
    سلام ب دوستان و اساتید.... من دیشب دیسکس های 5 سانتیم رو ب تانکم انتقال دادم.... دیسکس ها باله هاشون کاملا باز و سالمه مدفوعشون هم معمولیه و تو تانک هم می چرخن .. اما از حرکت دستم می ترسن و واکنش فرار نشون میدن...چون اولین دیسکاس هام هستن خواستم بپرسم آیا مشکل خاصی هست؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad76 نمایش پست ها
    سلام ب دوستان و اساتید.... من دیشب دیسکس های 5 سانتیم رو ب تانکم انتقال دادم.... دیسکس ها باله هاشون کاملا باز و سالمه مدفوعشون هم معمولیه و تو تانک هم می چرخن .. اما از حرکت دستم می ترسن و واکنش فرار نشون میدن...چون اولین دیسکاس هام هستن خواستم بپرسم آیا مشکل خاصی هست؟؟
    سلام
    مبارک باشه،نه مشکلی نیست چون تازه انتقال دادید اینجورین بعد 3-7 روز حل میشه و واکنش نشون میدن سعی کنید زیاد رفت و آمد نکنید از جلوی آکواریوم تا استرسشون کمتر بشه.
    موفق باشید

صفحه 386 از 412 نخستنخست ... 286336367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)