واگذاری فوری، نیاز به یک سرپرست مهربان برای یک بچه گربه زیبا و زجر کشیده

واگذاری بچه گربه ۴ ماهه زیبا و دوست داشتنی

فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  338
لایک لایک:  330
مخالفت مخالفت:  4

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا علاقه مند به تشکیل تیم خرگوشی هستید؟

رأی دهندگان
12. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی و مایل به هم مشارکت و هم کمک مالی هستم.

5 41.67%
  • بلی و مایل به تنها مشارکت و کمک اجرایی هستم.

5 41.67%
  • بلی و مایل به تنها کمک مالی هستم.

1 8.33%
  • خیر نه توان کمک مالی و نه فرصت مشارکت اجرایی را دارم.

1 8.33%
صفحه 1 از 39 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 400

موضوع: ایده همکاری بین خرگوش داران برای تشکیل تیم خرگوشی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر ویژه تالار خرگوش
    علایق
    کمک به خرگوش های زجر کشیده
    شماره عضویت
    15410
    میانگین پست در روز
    2.58

Tavajoh ایده همکاری بین خرگوش داران برای تشکیل تیم خرگوشی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahna_26jan نمایش پست ها
    با سلام میخواستم بدونم کسی از دوستان پانسیون تو تهران، برای خرگوش ها سراغ داره که به حیوون به خوبی رسیدگی کنن؟ اگر کسی اطلاعی داره ممنون میشم آدرس یا شماره اونجا رو به من بدید. Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    سلام به همه خرگوش داران! سوال این کاربر گرامی یک ایده جالبی به ذهن من آورد! یک روش فاندینگ (سرمایه یابی) برای پروژه های فرهنگی - هنری - انسان دوستانه - حیوان دوستانه و امثال آن وجود دارد که چندین سال است در کشورهای دیگر با موفقیت انجام می شود و نتایج بسیار عالی داشته است. این پروژه بنام Kickstarter نام دارد که امکان انجام هر نوع پروژه ای را توسط سرمایه یابی خود طرفداران همان موضوع خاص فراهم می کند و معمولا از بین خود نفرات طرفدار یک یا چند نفر بطور گروهی مجری آن پروژه می شوند. در خصوص مورد خرگوشی ما خرگوش داران دو مورد را من خیلی علاقه دارم که نوسط حیوان دوستان انجام شود: 1) پروژه پروش و تولید علوفه خرگوش توسط خودمان 2) فراهم آوردن یک محیط پانسیونی تمیز و بهداشتی با نظارت خود خرگوش داران (و نه به نیت کسب درآمد و توقعات تجاری) موضوعی که اگر دیگر خرگوش دوستان هم علاقه مند هستند می توان طی یک نظر سنجی برآوردی صورت داد و پروتوکل آن را نوشت و اجرایی نمود! من شخصا بعنوان سهم خودم در قدم اول و برای شروع حاضر به پرداخت 100 هزار تومان برای تشکیل چنین صندوقی خیرخواهانه هستم...

تیم مدیریت کل سایت animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    جناب امینی عذرخواهی میکنم بابت اشتباهی که پیش امد ودکمه dislike زده شد.

کاربر ویژه تالار خرگوش
    علایق
    شماره عضویت
    15410
    میانگین پست در روز
    2.58
    ایده خیلی خوبیه ، ولی ما نیاز به یه تیم پزشکی هم داریم . اگه میشه بیشتر راجبش توضیح بدین.

Inviato dal mio SM-G900FD utilizzando Tapatalk
    نقد من از این سایت تا امروز:
    همه کاربر ها امکان استفاده از خیلی از ابزارهای این سایت را به رایگان دارند ولی از تمام پتانسیل های آن استفاده نمی کنند!!!
    بطور مثال همین ابزار نظر سنجی که من برای تیم خرگوشی فعال کردم چقدر عالی ولی کمتر مورد استفاده قرار گرفته است...
    من می بینم که برخی سوالات را مطرح می کنید، دیگران با صرف وقت و دلسوزی پاسخ می دهند ولی هنوز یک مجموعه تفکیک شده برای هر حیوان خاص و طرف داران آن قابل دنباله روی نیست چون هر کس فقط در همان لحظه تنها به مشکل حیوان خودش فکر می کند و نمی خواهد برای آینده دیگر همنوعان حیوان خود برنامه ریزی کند و همیاری کند.
    برای ایجاد لذت اجتماعی زندگی کردن و تبادل افکار و رفع مشکلات باید کمی خلاقانه عمل کنیم (انسان خلاق آفریده شده است).
    درصورتیکه بخواهیم در نگهداری حیوانات خود به هم کمک فکری و فیزیکی کنیم باید از جایگاه چنین سایت هایی مثل اینجا به نحوه صحیح و کاربردی تر استفاده کنیم.
    یکی از این روش ها دسته بندی و تخصصی تر کردن گروه های علاقه مند به موضوع خاص خود است.
    مثلا در مورد ما خرگوش دوستان، با تشکیل تیم طرفداران خرگوش ها و فعال ماندن و مشارکت در طرح فعالیت های اجتماعی خلاقانه هم خود لذت خواهیم برد و هم خرگوش های ما در آرامش و امنیت نگهداری خواهند شد.
    مثلا فرض کنیم با نظر سنجی یک تیم "خرگوشان باهوش" را تشکیل دهیم. وقتی نفرات مشخص شود که مثلا 10 یا 100 نفر در این تیم هستند، میتوان پس از آن برنامه های فوق العاده فرهنگی و آموزشی ترتیب داد.
    در بسیاری از کشور ها مسابقه "پرش خرگوشی" را دارند و المپیک خرگوشی محسوب می شود؛ شما اگر این دو کلید واژه را گوگل کنید bunny competition خواهید دید که یکی از برنامه های تشویقی برای دعوت به حیوان دوستی در همین فعالیت های اجتماعی که برای حیوانات ترتیب داده می شود شکل می گیرد و بخشی از آورده های مالی هم بنوعی به حفاظت و نگهداری از حیوانات اختصاص داده می شود.
    پروژه ای که من در نظر دارم ایده جدیدی نیست و سالها است که برای شروع هر نوع پروژه ای با هر نوع موضوعی طرفداران آن خودشان سرمایه جمع آوری کرده (با اهدای کمک های مالی به هر اندازه بصورت داوطلبانه) و پروتکل نویسی با ظوابت خاص هر نوع پروژه ای که حتی به نظر غیر قابل ممکن است را شدنی کرده است. مثلا طرفداران یک مجموعه تلویزیونی وقتی که بخواهند آن مجموعه ادامه داشته باشد ولی کارگردان آن و یا تهیه کننده تمایلی به ساخت و سرمایه گذاری نداشته باشند خودشان با نظرسنجی و تشکیل گروه در Kickstarter نسبت به اسپانسر شدن آن بدون اینکه نظر تولیدکنندگان را بخواهند اقدام کرده و همیشه وقتی پول کافی برای کاری روی میز گذاشته بشود کیست که از انجام آن امتناع کند!!!
    مشکل اولی که در اینجا وجود دارد کمبود یونجه و علوفه سالم و بهداشتی برای خرگوش ها است که البته در کنار آن گیاهان دارویی دیگری هم هستند که مخصوص خرگوش بوده و داشتن آن در منزل کمک بزرگی به آنها در زمان بیماری های گوارشی می کند. پس یک پروژه عالی می تواند ایجاد "تیم خرگوشی" و مشخص شدن تعداد مت****ان مشارکت در برنامه خرگوشی باشد و با شناسایی توانایی های هر یک از اعضای تیم نسبت به تقسیم کار و اجرای برنامه های جالب اقدام نمود.
    بله، داشتن یک دامپزشک داوطلب، داشتن مترجم، داشتن تایپیست، داشتن هماهنگ کننده، داشتن برنامه ریز، داشتن حسابدار، داشتن هر فرد با هر توانایی برای تشکیل یک تیم کاربردی در نوع خود هم یک قدم مثبت و هم یک تجربه گروهی است. هیچ کس برای نفع شخصی کاری انجام نمی دهد و تنها هدف کمک به هم و فرام کردن مواد غذایی و شرایط مطلوب برای حیوانات بی پناه است.
    برای انجام اینکار ابتدا موضوع باید طرح و بعد هدف تعریف شود. من به نوبه خود دو موضوع را مطرح کردم و شما و دیگران نیز می توانید مواردی که در نظر دارید مطرح کرده و سپس جمع بندی کنیم و مشخص شود که به چه شکل می توان اجرایی نمود. دوستان میهن پت هم مطمئنا به ما کمک فکری و راهنمایی های لازم را از تجربیات خود خواهند نمود.
    فعلا قدم اول "یار گیری" است. به همه سعی کنید اطلاع رسانی کنید تا ببینیم در طول یک ماه آینده چند نفر مایل به همکاری در یک "تیم خرگوشی خیلی باهوش" هستند.
    در خصوص نوشتن پروتکل و برنامه ریزی تا جایی که در سطح علمی و توان من باشد کمک خواهم نمود...

کاربر ویژه تالار خرگوش
    علایق
    شماره عضویت
    15410
    میانگین پست در روز
    2.58

پیش نویس یک پروتکل اجرایی دوستانه تولید علوفه خانگی برای خرگوش خانگی خودمان (حرکت خرگوش دوستانه تیم-خرگوشی):

❶ شناسایی علوفه و گیاهان مورد نیاز خرگوش ها و تهیه فهرستی از آن

❷ بررسی امکان تهیه بذر علوفه های فهرست شده در بند ❶

❸ کاشت و تولید آزمایشی آن در منزل توسط داوطلبان و اعضای تیم خرگوشی و گزارش نتیجه آن (کاشت آزمایشی حتی در ابعاد 10 در 10 سانتیمتر برای کسانیکه از نظر فضا در مضیقه هستند. کاشت و داشت و برداشت و خشک کردن آن و تهیه حداقل 3 تصویر (عکس) از هر سه مرحله. و در نهایت راندمان گیری بر مبنای وزن کل خشک محصول. بطور مثال با کاشت 10 گرم بذر توانسته اند 150 گرم علوفه خشک را تولید نمایند.

● در صورت حصول نتیجه مثبت: ادامه آن و راهنمایی دیگران در خصوص روش کاربردی آن (همانند: مقدار آب لازم، نور لازم، خاک لازم و یا اینکه به خاک نیازی نیست، دمای اتاق و دیگر فاکتورهای موثر به نظر خود شخص...)

● در حالت بروز نتیجه منفی: اطلاع رسانی به دیگران و ثبت روال پرورش بصورت چکیده برای مطالعه سایرین تا مشخص گردد چه شاخص ها و شرایطی راندامان محصول را کاهش می دهد و یا بطور کلی ضایع می نماید...

❹ بررسی مواد و روشهای لازم و برآوردهای هزینه تولید در مقیاس کمی گسترده تر (خرید بذر، بررسی مظنه زمین زراعی، دستمزد کاشت و برداشت و غیره)! بطور مثال پیشنهاد کاشت یونجه خاص خودمان به یکی از سبزی کاران حومه تهران و بررسی مظنه و جمع آوری و جمع بندی استعلام های انجام شده.

❺ در حال ویرایش است و شما خرگوش دوست هم تیمی هم کمک فکری و همیاری نماییدلطفا !!!!!

کاربر میهن پت MorbidAnGeL آواتار ها
    شماره عضویت
    14880
    میانگین پست در روز
    0.20
    سئوالی که مطرح است : آیا هرگونه کمپین و همکاری مربوط به (در اینجا صرفا خرگوش ) بعد قانونی هم دارد یا همچو سگ (و احیانا ) گربه در بعد قانونی (طبق قوانین کشور ما ) فعالیت غیر قانونی محسوب میشود؟

هرچند در گذشته شاهد همچین برنامه هایی در مورد سگ و گربه های خیابانی بودم ولی فقط در حد شعار و فضای مجازی! حتی همتی هم شکل نمیگیرد که این خلاء های قانونی رفع شود مخصوصا در مورد سگ ها که شدیدا مورد ظلم واقع میشوند

و اینکه آیا این ایده شامل حال کلیه خرگوش ها میشود یا موارد خاص مثل خرگوشهای بی سرپرست و یا خرگوش های وحشی در حیاط وحش و امثال اعهم
    ویرایش توسط animal lover : 30th November 2016 در ساعت 02:34 AM

کاربر ویژه تالار خرگوش
    علایق
    شماره عضویت
    15410
    میانگین پست در روز
    2.58
    نقل قول نوشته اصلی توسط MorbidAnGeL نمایش پست ها
    سئوالی که مطرح است : آیا هرگونه کمپین و همکاری مربوط به (در اینجا صرفا خرگوش ) بعد قانونی هم دارد یا همچو سگ (و احیانا ) گربه در بعد قانونی (طبق قوانین کشور ما ) فعالیت غیر قانونی محسوب میشود؟

هرچند در گذشته شاهد همچین برنامه هایی در مورد سگ و گربه های خیابانی بودم ولی فقط در حد شعار و فضای مجازی! حتی همتی هم شکل نمیگیرد که این خلاء های قانونی رفع شود مخصوصا در مورد سگ ها که شدیدا مورد ظلم واقع میشوند

و اینکه آیا این ایده شامل حال کلیه خرگوش ها میشود یا موارد خاص مثل خرگوشهای بی سرپرست و یا خرگوش های وحشی در حیاط وحش و امثال اعهم

سلام بر شما!

سوالات خیلی خوبی کردید و برای پاسخ می بایست قطعا پاسخ دسته جمعی به آنها داد و نقطه نظرات دیگران را هم جویا شد!

آنچه که به نظر من می رسد فرهنگ سازی برای تعامل با دنیای بیرونی اول از داخل خود ما شورع می شود. بعبارت دیگر یک پیشنهاد همکاری تیمی برای پرورش یونجه خانگی در منزل و در گلدان های شخصی را نباید به یکباره به شکل یک پروژه صنعتی بهین یابانه مطرح نمود چون خود بخود یک حرکت حیوان دوستانه را که می توان از همان حیاط منزل خودمان شروع کنیم خودمان با دست خودمان قبل از اینکه حتی به اجرای آزمایشی اولیه طرح برسد به چالش کشیده ایم و وقتی شکل ظاهری طرح بدون پشتوانه نیروی کمکی نفرات بزرگ تر از آنچه در توان ما هست بشود غالبا به همان مورد "شعارهای تهی و صرفا کلمات در فضای مجازی" خاتمه خواهد یافت.

استفاده از واژه های "کمپین"، "حیات وحش"، "قانون" و امثال آن بدون اینکه هیچ کمکی به انجام یک حرکت تیمی مثبت بکند تنها باعث ایجاد فضای شبهه-***** و گره خوردن با بندهای قانونی و مجددا بروکراسی و بسیاری موارد دیگر می شود که دقیقا همان سم پاشی برای جلوگیری از حرکت خیر توسط خود ما است. بطور مثال: برای کمک به یک نیازمند که همین آلان در خیابان جلوی روی شما است و ممکن است دیگر شما هیچ وقت او را نبینید آیا بهتر است همان لحظه هر آنچه در توان و مطلوب شما هست را به او بدهید و یا اینکه به او بگویید صبر کند تا شما کتاب قانون را باز کنید و در بندهای آن جستجو کنید که مجاز به کمک هستید و قطعا نیاز به اخذ مجوز و انجام کاغذبازی و در نهایت بتوانید به او کمک مالی هر چند ناچیز کرده باشید!!!

موارد مطرح شده شما قابل تامل است ولی اگر هم تصمیم به گستردگی آن به شکل تعمیم به جزئ بزرگ تر در قالب موضوعات حیات وحش و حفاظت از حقوق حیوانات و غیره بشود در آینده و در پله های بالاتر و در شکل "شخصیت حقوقی" قابل پیگیری است. پس در حال حاضر نیازی به پیچیده نمودن یک موضوع همکاری ساده تیمی نیست و بهتر است با برنامه ریزی و بدون شکایت و ایراد از دیگران به سمت هدف خودمان که تهیه و پرورش یونجه برای مصرف خرگوش های خودمان است حرکت کنیم.

شما هم اگر علاقه مند به کمک به مثلا موضوع سگ ها و یا گربه ها هستید می توانید به همین شکل یک پیشنهاد نظر سنجی جداگانه برای "تیم سگ های وفادار" و یا "گربه های ملوس شهر ما" ایجاد و هماهنگی کنید.

شروع از خود ما است. نام دیگر استانبول "شهر گربه ها" است. من در تهران در هر محله ای که قدم می زنم، کمتر گربه خیابانی را می بینم که نزدیک انسان شود (اغلب بچه های کوچک را می بینم که با سگ یا صدا گربه ها را فراری می دهند) ولی در استانبول همه مردم در پایان روز هر آنچه در اغذیه ها مانده است را با مهربانی به گربه های خیابانی می دهند و این حرکت بقدری استقامت یافته است که هم اکنون خود دولت (شهرداری استانبول) به عنوان جایزه به کسانیکه زباله ها را تفکیک می کنند دستگاهی در کنار سطل زباله نصب است و وقتی شما زباله ها را (کاغذ، بطری، پلاستیک و ...) به تفکیک در آن می اندازید به شما یک کپن مجانی غذای گربه می دهد که با فشار آن برای گربه غذا به بیرون می افتد بدون هیچ هزینه ای!!! البته دیگر حیوانات هم ذینفع هستند مانند سگ ها ولی جرقه اصلی از حرکت تیمی گربه دوستی شروع شد... صحنه واقعا زیبا است و فرا زمینی (عشق بین انسان و حیوان) به تصاویر در ادامه توجه کنید و امیدوارم که ما هم به همین شکل با دید مثبت قدم برداریم (ابتدا با قدم های کوچکتر)...

نشانی لینک ها اگر تصاویر باز نشدند:
    http://static.messynessychic.com/wp-...n3-930x620.jpg
    http://pictures-of-cats.org/wp-conte...-stray-cat.jpg
    http://www.lifewithdogs.tv/wp-conten...reet-Dogs3.jpg

و یا اینکه می توانید این کلید واژه ها را با هم گوگل کنید:

istanbul vending machine cat dog food

مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
    شماره عضویت
    3748
    میانگین پست در روز
    1.68
    نقل قول نوشته اصلی توسط myhappybunny نمایش پست ها
    سلام به همه خرگوش داران! سوال این کاربر گرامی یک ایده جالبی به ذهن من آورد! یک روش فاندینگ (سرمایه یابی) برای پروژه های فرهنگی - هنری - انسان دوستانه - حیوان دوستانه و امثال آن وجود دارد که چندین سال است در کشورهای دیگر با موفقیت انجام می شود و نتایج بسیار عالی داشته است. این پروژه بنام Kickstarter نام دارد که امکان انجام هر نوع پروژه ای را توسط سرمایه یابی خود طرفداران همان موضوع خاص فراهم می کند و معمولا از بین خود نفرات طرفدار یک یا چند نفر بطور گروهی مجری آن پروژه می شوند. در خصوص مورد خرگوشی ما خرگوش داران دو مورد را من خیلی علاقه دارم که نوسط حیوان دوستان انجام شود: 1) پروژه پروش و تولید علوفه خرگوش توسط خودمان 2) فراهم آوردن یک محیط پانسیونی تمیز و بهداشتی با نظارت خود خرگوش داران (و نه به نیت کسب درآمد و توقعات تجاری) موضوعی که اگر دیگر خرگوش دوستان هم علاقه مند هستند می توان طی یک نظر سنجی برآوردی صورت داد و پروتوکل آن را نوشت و اجرایی نمود! من شخصا بعنوان سهم خودم در قدم اول و برای شروع حاضر به پرداخت 100 هزار تومان برای تشکیل چنین صندوقی خیرخواهانه هستم...

دوست عزیز پیشنهاد بسیار خوبیه ولی تا عمل فاصله ی زیادی داره... برای این کار نیاز به شناخت و اعتماد هست چطور این اعتماد رو فراهم میکنید؟
    دوستانی که خرگوش دارند باید به این تاپیک مراجعه کنن و نظراتشونو اعلام کنن ...

کاربر ویژه تالار خرگوش
    علایق
    شماره عضویت
    15410
    میانگین پست در روز
    2.58
    سلام به شما و تشکر از نقدی که نوشتید.

بله و البته تا زمانیکه تصور کنیم به هر چیزی که ذاتا پاک و مثبت است خیلی فاصله داریم، در همان نقطه اول خود بی حرکت می مانیم.

چه شناخت و اعتمادی بهتر از اینکه همه خرگوش دوستان با کمک هم تیم خرگوشی تشکیل داده و در طول انجام آزمونهای کاشت و تولید محصول خانگی علوفه خرگوش خود بهتر و سریع تر و اصولی تر با هم ارتباط داشته و دانش و یافته های خود را منسجم تر رد و بدل کنند...

اعتماد در عمل و با صرف انرژی و وقت محقق می شود و به عنوان جرقه اولیه طرح موضوع، همانطوری که مشاهده می کنید شخصا در حال فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص روش های بهتر نگهداری خرگوش و برقراری ارتباط عاطفی با این موجودات دوست داشتنی هستم.

و به عنوان سرمایه اولیه و شروع، مبلغ پیشنهادی یکصدهزار تومان را به عنوان سهم آورده خودم به این تیم اختصاص داده ام.

فعلا در صندوق طرح ما 100 هزار موجود است. در طی هفته های آینده مشخص می شود که دوستان علاقه به مشارکت در طرح های خرگوش -دوستانه هستند و یا ترجیح می دهند از فروشگاه ها یونجه را به همان شکل خریداری کنند...

100,000
    موجودی فعلی است!

آیا خرگوش دوست دیگری به این صندوق چیزی اضافه خواهد کرد؟

کاربر میهن پت Mahna_26jan آواتار ها
    شماره عضویت
    14459
    میانگین پست در روز
    0.59
    ممنون از توضیحات خوبتون.
    یک موضوعی که خود من رو غافلگیر کرد همین تغذیه شدن خرگوش با یونجه بود که با کلسیم بالاش باعث رشد ریشه دندان خرگوش خود من شد. البته من ایران نیستم و میبینم که اینجا توی هیچ پت شاپی یونجه فروخته نمیشه، میداو ، تیموتی ، جو دو سر )oath hay ) و مانتین هی هست که تو بسته بندی و بدون گرد و غبار فروخته میشه و خرگوش ها اینجا بیشتر از هفت هشت سال عمر میکنن.
    ولی نکته ای که هست اینه که اینجا هم متاسفانه تیموتی کشت نمیشه و وارد میکنن، و نیاز خرگوشای ما از اول به تیموتی و امثال اونه.
    بهتر نیست به جای کشت یونجه سعی کنیم از اول تولید داخلیمون میداو و تیموتی و بقیه مانتین هی ها باشه که دیر یا زود به مشکل دندانی دچار نشن؟
    داخل ایران دوستانی دارم که اقدامات حیوان دوستانه انجام میدن اما خب فردی هست و یک گروه منسجم نیستن، واسه این کار من میتونم اونا رو هم در جریان بذارم،
    و اینکه هنوز هم فکر میکنم به یه تیم پزشکی و کارشناسای کشاورزی و گیاهشناسای خوب نیاز داریم. و البته زمان هم خیلی تنگه.

کاربر ویژه تالار خرگوش
    علایق
    شماره عضویت
    15410
    میانگین پست در روز
    2.58
    ممنون از توضیحات خوبتون.
    یک موضوعی که خود من رو غافلگیر کرد همین تغذیه شدن خرگوش با یونجه بود که با کلسیم بالاش باعث رشد ریشه دندان خرگوش خود من شد. البته من ایران نیستم و میبینم که اینجا توی هیچ پت شاپی یونجه فروخته نمیشه، میداو ، تیموتی ، جو دو سر )oath hay ) و مانتین هی هست که تو بسته بندی و بدون گرد و غبار فروخته میشه و خرگوش ها اینجا بیشتر از هفت هشت سال عمر میکنن.
    ولی نکته ای که هست اینه که اینجا هم متاسفانه تیموتی کشت نمیشه و وارد میکنن، و نیاز خرگوشای ما از اول به تیموتی و امثال اونه.
    بهتر نیست به جای کشت یونجه سعی کنیم از اول تولید داخلیمون میداو و تیموتی و بقیه مانتین هی ها باشه که دیر یا زود به مشکل دندانی دچار نشن؟
    داخل ایران دوستانی دارم که اقدامات حیوان دوستانه انجام میدن اما خب فردی هست و یک گروه منسجم نیستن، واسه این کار من میتونم اونا رو هم در جریان بذارم،
    و اینکه هنوز هم فکر میکنم به یه تیم پزشکی و کارشناسای کشاورزی و گیاهشناسای خوب نیاز داریم. و البته زمان هم خیلی تنگه.

تشکر از اطلاع رسانی شما.

بله به همین دلیل هم اقدام به جمع آوری کلیات و جزئیات روش نگهداری صحیح خرگوش کرده ام و رفته رفته در حال تکمیل "ویکی خرگوش خانگی" هستم و اگر کسی هم مایل به همیاری باشد خوشحال خواهم شد تا مطالب ایشان را هم به شکلی مدون و منسجم در یکجا به خرگوش دوستان برای مطالعه بیشتر ارائه دهیم.

و باز هم بله! اگر بند (1) پیش نویس پروتکل را مطالعه کرده باشید قید شده است که "فهرست علوفه مورد نیاز را باید تهیه کنیم" و به همین دلیل هم برای اینکه این پروژه تیم خرگوشی به سمت جلو تکانی بخوردشخصا این لینک را بتازگی نوشته ام و البته در حال ویرایش است ولی توضیح تصویری هم در خصوص علوفه مورد نیاز خرگوش را داده ام:

http://khargooshwikihelp.persianblog.ir/post/5

صحیح است که قطعا وجود افراد متخصص در تیم خرگوشی می تواند به ما کمک کند ولی ما نمی توانیم آنها را مجبور به همکاری کنیم چون این یک تیم خرگوشی با میل و گرایش داوطلبانه است و در قدم اول برای کشت علوفه در منزل نیازی به پیچیده نمودن موضوع نیست. همه اکثرا در ایران برای عید نوروز حداقل یکبار سبزه را خودشان در منزل سبز کرده اند! بنابراین برای شروع کار گروهی مثبت تقریبا هیچ بهانه ای وجود ندارد. نگهداری از خرگوش با مطالعه یکروزه مطالب کلیات و دقت نسبت به نیازهای حیاتی او به سادگی میسر است ولی من می بینم که بعضی از حیوان داران حتی حاضر به خواندن یک صفحه متن هم نیستند و نمونه های بسیاری از آنها را هر روز در سایت "دیوار" مشاهده می کنیم.

بله همینطور است، علوفه خرگوش در بسته بندی های کاملا بهداشتی و بدون ضایعات - علوفه هرز و بدون گرد و غبار در دیگر کشورها فروش می رود و همیشه هم تقاضا برای آن وجود داشته است. من چندان از کیفیت علوفه ای که در ایران فروش می رود اطلاعی ندارم چون همیشه خودمان آن را در منزل تهیه می کردیم ولی ظاهرا بسیار کسانی هستند که آنها را از دامداری ها تهیه می کنند و خوب خودتان بهتر می دانید که وضعیت رعایت بهداشت در دامداری های ایران به چه شکل است و فقط یونجه قابل دسترسی است درحالیکه خرگوش ها به بعضی از گیاهان دارویی هم برای کمک به ایمنی بدن آنها نیاز دارند که در هیچ کجا (نه در عطاری ها و نه در فروشگاه های گیاهان خشک دارویی) من نتوانستم آنها را پیدا کنم.

"زمان" وقتی دست به دست هم همیاری کنیم و برای پیشرفت اقدام کنیم هیچ وقت تنگ نیست! یک کار اصولی و اقدام مثبت تا سالها ادامه خواهد داشت و اثر گذار خواهد بود اگر که اول خود ما آن را پشتیبانی کنیم.

صفحه 1 از 39 12311 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)