کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    متاسفانه از همین امروز نفس دوباره شروع کرد .6 یا 7 تا پر کند . تمام سینه اش پر شده . اما از یه نقطه شروع کرده . طوری سینه اش پر شده بود که انگار نه انگار پر کنده بوده قبلا
    دقیقا همون موقعی هست که پارسال شروع به پر کنی کرد . امیدوارم از همین اول جلوشو بتونم بگیرم .

توی اتاق نیما بودن . بعد هردوشونو توی حال کنار هم گذاشتم . هنوز توی اتاق نفس نبردمش .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    متاسفانه از همین امروز نفس دوباره شروع کرد .6 یا 7 تا پر کند . تمام سینه اش پر شده . اما از یه نقطه شروع کرده . طوری سینه اش پر شده بود که انگار نه انگار پر کنده بوده قبلا
    دقیقا همون موقعی هست که پارسال شروع به پر کنی کرد . امیدوارم از همین اول جلوشو بتونم بگیرم .

توی اتاق نیما بودن . بعد هردوشونو توی حال کنار هم گذاشتم . هنوز توی اتاق نفس نبردمش .
    سلام . چه بد ... امیدوار بودم که حداقل حضور یه طوطی دیگه ( نه بعنوان یه جفت ) باعث بشه از پرکنی دست بکشه

من اطلاعاتم در مورد جفت کردن طوطی ها کمه اما الان درباره این موضوع یکم مطالعه کردم .. طوطی شما الان شما رو به عنوان جفت خودش میدونه . چنین طوطی هایی که خیلی وقته که رام شدن ، سخته که جفت زده بشن ..

برای همین میگن بهتره تو یه محیطی باشن که متوجه بشن چطور باید با پرنده های دیگه ارتباط برقرار کنن . مثلا یکی دو تا جفت از طوطی های دیگه تو اتاقشون باشن که این ارتباط رو ببینن . مثلا ما که قبلا جفت داشتیم ( وحشی بودن ) کنارشون چند جفت باجریگار و عروس بود ...

و بهتره جایی باشن که قلمرو هیچکدومشون نباشه تا حس قلمروطلبی نداشته باشن .. یکی از پرورش دهنده ی کاسکو ، پیشنهاد کرده حداقل 3 ماه کنار هم بذارید باشن .. بعد از اگه جفت نشن دیگه جفت نمیشن به احتمال زیاد .. ببینید کاسکو به دلیل شخصیت پیچیده ای که داره ممکنه خیلی دیرتر بشه جفتش زد .. بذارید کنار هم باشن فعلا .. ( قفسشون نزدیک هم باشه .. ) شما هم وقتی باهم بیرون هستن کنارشون باشید که اذیت نکنن همدیگرو ..

طوطی من که زنده بود ، با طوطی دوستم ارتباطی نداشت اما همین اینکه باهم در تعامل بودن و باهم بعضی وقتا دعواشون میشد باعث میشد پرکنی نکنه .. یعنی یه اتفاقی بود که باعث میشد سرش گرم شه ...

به نظرم فعلا بذارید باهم بمونن ..

بازم دوستای دیگه از اطلاعات بیشتری دارن خوشحال میشیم نظرشون رو بگن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    سلام به دوستان و سپیده خانم
    کاسکو پرکن رو برش گردوندم مغازه فروشنده . چند روز اول پر نکند بعد شروع کرد به پر کنی که مغازه دار گذاشتش کنار یه کاسکو پرکن دیگه . الان چند روزیه که دیگه پر نمیکنه . مغازه دار میگه داره پراش در هم میاد.میگه فعلا نبرش خونه بذار پراش کامل دربیاد.بعدم میگه بفروشش . چه کنم الان بیارمش خونه؟؟ کلا نیارم؟؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    سلام به دوستان و سپیده خانم
    کاسکو پرکن رو برش گردوندم مغازه فروشنده . چند روز اول پر نکند بعد شروع کرد به پر کنی که مغازه دار گذاشتش کنار یه کاسکو پرکن دیگه . الان چند روزیه که دیگه پر نمیکنه . مغازه دار میگه داره پراش در هم میاد.میگه فعلا نبرش خونه بذار پراش کامل دربیاد.بعدم میگه بفروشش . چه کنم الان بیارمش خونه؟؟ کلا نیارم؟؟
    ممنون
    سلام
    کلا تعویض بشه خیلی بهتره چون اگه خوب خوب هم بشه باز احتمال پرکن شدنش بیشتر از پرنده ای هست که تا حالا پرکنی نکرده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من چند مدتی نبودم و درگیر درس و مشق بودم و امروز سیستم و دوباره راه انداختم.
    عسل من خیلی دیگه خودمونی شده و راحت حرف میزنه و هرچی میگیم سریع یاد میگیره.
    صبح ها هم منو از خواب بیدار میکنه انقدر صدام میکنه.
    فقط یه مشکلی چند روزه پیش اومده که وقتی میارم بیرون و از قفس میاد کف اتاق یکم عصبی میشه و سرشو خم میکنه که بخارونم بعد یهو گاز میگیره (البته آروم و فقط میخواد بازی کنه)
    نمیدونم از چی اینطوری شده؟؟

در قفسشو از بالاهم باز میکنه و میاد بیرون. مشکلی نداره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من چند مدتی نبودم و درگیر درس و مشق بودم و امروز سیستم و دوباره راه انداختم.
    عسل من خیلی دیگه خودمونی شده و راحت حرف میزنه و هرچی میگیم سریع یاد میگیره.
    صبح ها هم منو از خواب بیدار میکنه انقدر صدام میکنه.
    فقط یه مشکلی چند روزه پیش اومده که وقتی میارم بیرون و از قفس میاد کف اتاق یکم عصبی میشه و سرشو خم میکنه که بخارونم بعد یهو گاز میگیره (البته آروم و فقط میخواد بازی کنه)
    نمیدونم از چی اینطوری شده؟؟

در قفسشو از بالاهم باز میکنه و میاد بیرون. مشکلی نداره؟
    سلام
    در مورد باز کردن در قفس اگه ممکنه خونه نباشید و بیاد بیرون بهتره با سیم ببندید کاسکو منم یاد گرفته بود درو باز میکرد مییومد بیرون ب سیم بستم
    اصلا نذارید گاز اروم بگیره کم کم گاز شدید میگیره به نظرم این حرکت دو حالت داره کاسکو منم این کارو میکنه موقعی که دست زیادی میره پشت گردنش و یکجورایی میخواد اخطار بده یا اینکه خاروندن خیلی اروم یا خیلی شدید باعث میشه از این کار خوشش نیاد یا ریشه ی پرها رو پوستش فشار میاره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    در مورد باز کردن در قفس اگه ممکنه خونه نباشید و بیاد بیرون بهتره با سیم ببندید کاسکو منم یاد گرفته بود درو باز میکرد مییومد بیرون ب سیم بستم
    اصلا نذارید گاز اروم بگیره کم کم گاز شدید میگیره به نظرم این حرکت دو حالت داره کاسکو منم این کارو میکنه موقعی که دست زیادی میره پشت گردنش و یکجورایی میخواد اخطار بده یا اینکه خاروندن خیلی اروم یا خیلی شدید باعث میشه از این کار خوشش نیاد یا ریشه ی پرها رو پوستش فشار میاره
    ممنونم.
    قبلا اینطوری نبود.
    جدیدا وقتی از قفس خارج میشه حالت عصبی میگیره به خودش و میاد پیش م و سرشو خم میکنه
    وقتی میخوام بخارونم دستمو دنبال میکنه اما رو دستم میاد و مشکلی نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    راستش من دوتاشونو توی حال کنار هم گذاشتم . جایی که اونجا معمولا نبودن . اما نفس نسبت به کل خونه احساس مالکیت داره . نسبت به هیچی تو خونه ترس نداره . فقط تو اتاق نیما کمی غریبگی میکنه . امشب نفس میخواست با منقار نیما رو بگیره . زبون بزنه . گاهی سر خم میکرد براش. اما نیما انگار نه انگار .
    چند تا پر کنده نفس اما فعلا جلوشو گرفتم . آروم شده . تو رفتارش هیچ تغییری نمیده . فقط گاهی یه پر میزنه . گاهی مثل چند روز پیش سه چهار تا رو خراب میکنه . یه مدت آروم میشه . شما واسه طوطی دوستتون جفت نگرفتین ؟ اگه گرفتین با هم جور نشدن ؟
    ویرایش توسط m.m2020 : 6th January 2016 در ساعت 12:01 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    راستش من دوتاشونو توی حال کنار هم گذاشتم . جایی که اونجا معمولا نبودن . اما نفس نسبت به کل خونه احساس مالکیت داره . نسبت به هیچی تو خونه ترس نداره . فقط تو اتاق نیما کمی غریبگی میکنه . امشب نفس میخواست با منقار نیما رو بگیره . زبون بزنه . گاهی سر خم میکرد براش. اما نیما انگار نه انگار .
    چند تا پر کنده نفس اما فعلا جلوشو گرفتم . آروم شده . تو رفتارش هیچ تغییری نمیده . فقط گاهی یه پر میزنه . گاهی مثل چند روز پیش سه چهار تا رو خراب میکنه . یه مدت آروم میشه . شما واسه طوطی دوستتون جفت نگرفتین ؟ اگه گرفتین با هم جور نشدن ؟
    سلام . به نظر من بهتره بهشون فرصت بیشتری بدید. همین رفتار طوطی شما میتونه نشونه یخوبی برای برقراری ارتباط باشه

نه ما متاسفانه اجازه نداریم پرنده ی دیگه ای به خونه اضافه کنیم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216

تشخیص سن کاسکو جدیدم شادی

سلام شادی یه هفتست اومده خونممون تیمنه بسیار خوشگلی هستش
    واسه من غار نمیکشه
    سوالم اینه سنش چقده ؟؟ممنونم
    ویرایش توسط yazdan6 : 11th February 2016 در ساعت 05:08 PM

صفحه 1174 از 1238 نخستنخست ... 174674107411241155115611571158115911601161116211631164116511661167116811691170117111721173117411751176117711781179118011811182118311841185118611871188118911901191119211931224 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)