کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    نقل قول نوشته اصلی توسط a b b a s نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    چندتا سوال داشتم مچکر میشم جواب بدین
    من یکی دو هفته پیش فنچ خریدم 2 تا و یکی از فنچ ها که فکر میکنم فنچ نر باشه، یه ذره خیلی کم لاغرتر از اون یکی هستن، پرهای قسمت پشتش ( بالاتر از دم) دوسانت مربع و یه ذره هم پر گردنش کمه و درواقع پر نداره، البته گردنش رو وقتی خیلی تکون بده معلوم میشه پر نداره. بعد مشکلش اینجاست که خیلی خودشو میخاره، تقریبا هر ساعت 15 دقیقه درحال خاریدن بدنشه، من دو سه بار ظرف آب گذاشتم حموم کردن مخصوصا همین که خودشو زیاد میخاره خیلی توی آب می موند. این راهکاری داره خارشش کم بشه ؟ چیکار کنم ؟ (این فنچ که لاغرتر از اون یکی هستش بدنش کاملا سفیده و لپاش خیلی خیلی کم نارنجیه. اون یکی هم بدنش خاکستری، سینه ش سفیده و پشت چشماش نارنجی مایل به قهوه ایه)

چهارتا سوال کوچیک حاشیه ای هم بپرسم.
    1. اون که زیاد آواز میخونه و موقع خاب روی درب لونه یا بیرون از لونه می شینه نره ؟
    2. اینا رو بعد از حموم دادن توی ظرف حتما باید توی هوای گرم بزارم ؟ درواقع همش توی هوای گرم هستن. اگه یه ذره سرد باشه سرما میخورن بعد از حموم؟ زمانی که حموم نکردن چی؟ میشه توی سرما باشن؟ سرما منظورم اینه که توی اتاق بخاری خاموش باشه.
    3. ساعت های شب و نصف شب مثلا ساعت 12 به بعد کم کم خوابشون میاد. آیا اگه سر و صدا باشه و درست نخوابن مشکلی داره ؟
    4. همین فنچ لاغر که گفتم گاهی اوقات میپره روی بدن اون یکی و سریع بال بال میزنه و بعد از دوثانیه میفته، این چیکار میکنه؟
    مچکرم

(این تاپیک رو جای اشتباهی زده بودم مدیرهای انجمن میتونن پاکش کنن که انجمن شلوغ نباشه. توی بخش
    (مشاوره بیماری های پرندگان و طوطي سانان) با عنوان خارش فنچ.)

با سلام
    در مورد خارش بدن پرندتون نظری ندرام بهتره اساتید نظر بدن
    اما در مورد چهار تا سوال که پرسیدید
    1 - بله پرنده نر توی فنچ ها آواز میخونه ، اما تشخیص اصلی اون ها از روی رنگ نوک هست که رنگ نوک نرها قرمز پر رنگ و نوک ماده ها نارنجی هستش
    2 - فنچ ها بومی استرالیا هستن و با سرما میونه خوبی ندارن ، در دمای متعادل باید نگهداری بشن ( دمای اتاق ) . در زمستون هم زیاد توصیه نمیشه که حمام بگیرن ، اما گاهی میتونید در محیط سربسته و گرم براشون ظرف آب بزارید . (مواظب باشید سرما نخورن )
    3 - محیط خوابشون باید دور از سر و صدا و نور اضافی باشه
    4 - جفتگیری ! اگر براشون غذای مقوی و لانه مناسب قرار بدید بعدش تخم گذاری میکنن و بعد از دو سه هفته جوجه ها بدنیا میان
    ویرایش توسط finch-lover : 4th January 2016 در ساعت 09:45 PM

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام خسته نباشید
    چندتا سوال داشتم مچکر میشم جواب بدین
    من یکی دو هفته پیش فنچ خریدم 2 تا و یکی از فنچ ها که فکر میکنم فنچ نر باشه، یه ذره خیلی کم لاغرتر از اون یکی هستن، پرهای قسمت پشتش ( بالاتر از دم) دوسانت مربع و یه ذره هم پر گردنش کمه و درواقع پر نداره، البته گردنش رو وقتی خیلی تکون بده معلوم میشه پر نداره. بعد مشکلش اینجاست که خیلی خودشو میخاره، تقریبا هر ساعت 15 دقیقه درحال خاریدن بدنشه، من دو سه بار ظرف آب گذاشتم حموم کردن مخصوصا همین که خودشو زیاد میخاره خیلی توی آب می موند. این راهکاری داره خارشش کم بشه ؟ چیکار کنم ؟ (این فنچ که لاغرتر از اون یکی هستش بدنش کاملا سفیده و لپاش خیلی خیلی کم نارنجیه. اون یکی هم بدنش خاکستری، سینه ش سفیده و پشت چشماش نارنجی مایل به قهوه ایه)

چهارتا سوال کوچیک حاشیه ای هم بپرسم.
    1. اون که زیاد آواز میخونه و موقع خاب روی درب لونه یا بیرون از لونه می شینه نره ؟
    2. اینا رو بعد از حموم دادن توی ظرف حتما باید توی هوای گرم بزارم ؟ درواقع همش توی هوای گرم هستن. اگه یه ذره سرد باشه سرما میخورن بعد از حموم؟ زمانی که حموم نکردن چی؟ میشه توی سرما باشن؟ سرما منظورم اینه که توی اتاق بخاری خاموش باشه.
    3. ساعت های شب و نصف شب مثلا ساعت 12 به بعد کم کم خوابشون میاد. آیا اگه سر و صدا باشه و درست نخوابن مشکلی داره ؟
    4. همین فنچ لاغر که گفتم گاهی اوقات میپره روی بدن اون یکی و سریع بال بال میزنه و بعد از دوثانیه میفته، این چیکار میکنه؟
    مچکرم

(این تاپیک رو جای اشتباهی زده بودم مدیرهای انجمن میتونن پاکش کنن که انجمن شلوغ نباشه. توی بخش
    (مشاوره بیماری های پرندگان و طوطي سانان) با عنوان خارش فنچ.)
    سلام
    به احتمال زیاد پرنده شما شپشک گرفته است
    باید تمام لوازم قفس شسته شود . اعم از قفس . کفی . جا آبی . جادونی . داخل نی . تنبان . لانه . اگر پنبه داخل لانه دارید بریزید دور و از پنبه جدید که حتما با پودر زد شپشک اغشته شده استفاده کنید .
    اگر تا چند روز آینده بهبود پیدا نکرد به تایپت زیر کاملا توضیح داده شده مراجعه کنید .

http://www.parsipet.ir/thread23206.html

بخش قناری > دارو . مکمل . ویتامین و پرسازی قناری . >قطره پشت گردن ضد شپشک پرندگان

بقیه وارد هم که دوستمون توضیح دادن . با سپاس
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 4th January 2016 در ساعت 10:33 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    18743
    خسته نباشید
    یه سوال برام پیش اومده
    فنچ نر و ماده خیلی خوب داشتن زندگیشون رو میکردن و من به مرور نخ های دوسانتی و دستمال کاغذی ریز براشون می ریختم تا ببرن توی لونه و تخم بزارن. ساعتی یکی دو بار هم فنچ نر میپرید روی فنچ ماده (هربار به مدت دو سه ثانیه) براشون همه چیز میزاشتم و میزارم. روزی دو سه بار آب تازه. سیب هرروز. بعضی روزها خیار و کاهو و پرتقال. هفته ای یه بار هم سفیده تخم مرغ. کف دریا هم همیشه دارن و میخورن. فنچ نر همش آواز میخوند فنچ ماده خیلی خیلی کم یه دونه جیک جیک میکرد و قطع میشد صداش. الآن حدود 10 روزه که فنچ ها عجیب شدن. قفسشون به هیچ وجه تکون نمیخوره جاش ثابت و نسبتا خلوت و با دمای مناسب اتاقه. هفته ای یه بار خیلی بی حرکت و سریع زیرشون رو تمیز میکنم. فقط دوبار حمومشون دادم هنوز لونه شون رو درست نکرده بودن و سه چهار هفته ی پیش بود. بعدش هم کاملا سالم موندن و شاداب تر شدن. این روزا فنچ ماده کلی آواز میخونه. البته آخر صداش یهو قطع میشه ولی به هرحال زیاد میخونه. در عوض فنچ نر نصف اوقات توی لونه میخابه. خیلی کمتر از قبل آواز میخونه. یهویی اینطور شد. کار خاصی نکردم که مریض بشه. قبلش سالم سالم بود. توی لونه شون هم از بیرون قفس تا حدی میتونم ببینم و نور بندازم توش رو نگاه کنم ولی هیچ تخمی نمی بینم. آیا تخم گذاشتن و من نمی بینم؟ یا اصلا نزاشتن؟ چون فنچ نر زیاد میخابه توی لونه. چهل دقیقه از هر یه ساعت رو میخابه توی لونه. یواشکی بیرون رو نگاه میکنه. وقتی بیرون میاد برای آب و غذا به نظر کاملا سالم میاد. این یه ماه که خریدمشون داشت پردرمیاورد و پراش زیادتر میشد. ولی الان بدون وجود تخم، ده روزه زیاد توی لونه ست و نگران شدم. میشه راهنماییم کنید مشکل چیه؟ درضمن یه چیز عجیب کوچیک هم اینه که بدون اینکه به لونشون دست زده باشم. چندروزه فنچ نر دستمال کاغذی ها و نخ های لونه رو میاره بیرون و دوباره میبره توی لونه. چیز کثیفی بینشون نمی بینم. معمولا تمیزن دستمال کاغذی هایی که بیرون میاره. مچکر میشم راهنماییم کنید بابت خواب بیش از حد فنچ نر
    ممنون

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    خسته نباشید
    یه سوال برام پیش اومده
    فنچ نر و ماده خیلی خوب داشتن زندگیشون رو میکردن و من به مرور نخ های دوسانتی و دستمال کاغذی ریز براشون می ریختم تا ببرن توی لونه و تخم بزارن. ساعتی یکی دو بار هم فنچ نر میپرید روی فنچ ماده (هربار به مدت دو سه ثانیه) براشون همه چیز میزاشتم و میزارم. روزی دو سه بار آب تازه. سیب هرروز. بعضی روزها خیار و کاهو و پرتقال. هفته ای یه بار هم سفیده تخم مرغ. کف دریا هم همیشه دارن و میخورن. فنچ نر همش آواز میخوند فنچ ماده خیلی خیلی کم یه دونه جیک جیک میکرد و قطع میشد صداش. الآن حدود 10 روزه که فنچ ها عجیب شدن. قفسشون به هیچ وجه تکون نمیخوره جاش ثابت و نسبتا خلوت و با دمای مناسب اتاقه. هفته ای یه بار خیلی بی حرکت و سریع زیرشون رو تمیز میکنم. فقط دوبار حمومشون دادم هنوز لونه شون رو درست نکرده بودن و سه چهار هفته ی پیش بود. بعدش هم کاملا سالم موندن و شاداب تر شدن. این روزا فنچ ماده کلی آواز میخونه. البته آخر صداش یهو قطع میشه ولی به هرحال زیاد میخونه. در عوض فنچ نر نصف اوقات توی لونه میخابه. خیلی کمتر از قبل آواز میخونه. یهویی اینطور شد. کار خاصی نکردم که مریض بشه. قبلش سالم سالم بود. توی لونه شون هم از بیرون قفس تا حدی میتونم ببینم و نور بندازم توش رو نگاه کنم ولی هیچ تخمی نمی بینم. آیا تخم گذاشتن و من نمی بینم؟ یا اصلا نزاشتن؟ چون فنچ نر زیاد میخابه توی لونه. چهل دقیقه از هر یه ساعت رو میخابه توی لونه. یواشکی بیرون رو نگاه میکنه. وقتی بیرون میاد برای آب و غذا به نظر کاملا سالم میاد. این یه ماه که خریدمشون داشت پردرمیاورد و پراش زیادتر میشد. ولی الان بدون وجود تخم، ده روزه زیاد توی لونه ست و نگران شدم. میشه راهنماییم کنید مشکل چیه؟ درضمن یه چیز عجیب کوچیک هم اینه که بدون اینکه به لونشون دست زده باشم. چندروزه فنچ نر دستمال کاغذی ها و نخ های لونه رو میاره بیرون و دوباره میبره توی لونه. چیز کثیفی بینشون نمی بینم. معمولا تمیزن دستمال کاغذی هایی که بیرون میاره. مچکر میشم راهنماییم کنید بابت خواب بیش از حد فنچ نر
    ممنون
    سلام
    اب خوردن روزی یکبار کافی هست . خیاربهشون ندید . کاهو و سبزی جات دیگه هم هفته یکبار کافی هست حتما بشورید و بزارید آبش بده کاملا ولی تازه باشه .
    میوه سیب هلو انجیر پرتغال در هفته 2-3 وعده خوبه . اون هم بشورید و آبش بره . وبعد بهشون بدید .
    فعلا حمام هفته ای 1-2 بار خوبه .
    غذای نرم در هفته 3-4 وعده بهشون بده . تخم مرغ آبز شده . تفاله هویج . کمی تخمه خرفه . پودر سوخاری . پودر پوست تخمرغ .
    از الیاف مخصکص لانه سازی استفاده کنید بعد از تهیه خاکشو بگبرید و به پودر زد شپشک آغشته کنید و توی لانه قرار بدید .
    پرنده نر برای آماده سازی لانه توی لانه قرار میگیره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و ماهی و بلدرچین
    شماره عضویت
    18900

فنچ

سلام کی باید جوجه فنچ رو جدا کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza083 نمایش پست ها
    سلام کی باید جوجه فنچ رو جدا کرد
    اصولا 2 ماه از پدر و مادر تغذیه میشن و بعدا خودتون هم میبینید که نر با جوجه هاش درگیری داره و اون موقع جدا کردنشونه سعی نکنید زود جدا کنید . اوایل براشون غذای نرم بزارید تا خودشون کامل بتونن ارزن بخورن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و ماهی و بلدرچین
    شماره عضویت
    18900
    مرسی ولی دیر گفتی چون دیروز دو تا جوجه جدا کردم وگذاشتم تو قفس سه فنچه دیگه اون هاهم یکی رو کشتن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ و ماهی و بلدرچین
    شماره عضویت
    18900
    سلام آیا میشه چند جفت فچ رو پیش هم نگه داشت یانه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    سلام آیا میشه چند جفت فچ رو پیش هم نگه داشت یانه
    بستگی به اندازه قفس و محیط شما داره در صورت کوچک بودن فضا اصولا درگیری پیش میاد و گاها میتونه تلفات داشته باشه

مرسی ولی دیر گفتی چون دیروز دو تا جوجه جدا کردم وگذاشتم تو قفس سه فنچه دیگه اون هاهم یکی رو کشتن
    دوست عزیز من 3 ساعت بعد شما جواب دادم فکر کنم شما دیر نگاه کردین حالا اتفاقی که افتاده از بقیه پرنده هاتون به خوبی نگهداری کنید فنچ پرنده با مزه ای و یه کم حوصله داشته باشی آمارشونم از دست میدی اونقدر زیاد میشن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    19007
    سلام . من یه جفت فنچامو تو یه قفس به ابعاد 80×40 کردم و هم تخم کردن هم جوجه کردن ولی نمیدونم وقتی جوجه ها بزرگ شدن باید جداشون کنم یا نه
    ویرایش توسط abolfazl44779 : 20th March 2016 در ساعت 06:27 PM

صفحه 300 از 348 نخستنخست ... 200250281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)